Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Борите ли се с навиците си и как ?  (Прочетена 6183 пъти)

dunya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Има хора ,които знаят ,че дадено действие е вредно и неморално,но им е трудно да спрат да го правят .

Е как такива хора се справят ?

Вие колко битки сте има ли ,със себе си ?

Споделете стратегия ,за водене на успешна кампания за спиране на сладко ,онанизъм!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #1 -: 13-02-2015, 10:35:06 »

dunya , за едно денонощие ти пусна  цели 5  " теми ".
 Това означава, че ако запазиш темпото , до края на годината да чакаме още  поне 1600  ?   :surpris_23:
« Последна редакция: 13-02-2015, 10:48:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #2 -: 13-02-2015, 10:37:38 »

Има хора ,които знаят ,че дадено действие е вредно и неморално,но им е трудно да спрат да го правят .

Е как такива хора се справят ?

Вие колко битки сте има ли ,със себе си ?

Споделете стратегия ,за водене на успешна кампания за спиране на сладко ,онанизъм!

Без навици не можем, всички сме доста или по малко зависими от навиците си. Понякога са лични хватки за спасявяне и ни помагат, понякога са капани и ни спъват, зависи и как ти самият ги усещаш в даден етап.
Моят инструктор по бикрам веднъж каза "създай си навика да си създаваш от време на време нови навици"
И да, най лесният вариант да пребориш един стар навик е да намериш по добър нов на негово място...примерно говориш за ядене на сладко? когато ти се прияде нещо сладко, което си решил че няма повече да ядеш, то трябва да имаш нов вариант за удоволствие с което да замениш старото усещане.
21 дни търпение са нужни за мозък и тяло за да минат на нова вълна и да не те блъскат назад.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #3 -: 13-02-2015, 11:55:27 »

Не бих нарекъл онанизмът навик, но айде. Борбата с него минава през намирането на партьор, според мен. Ако иде реч обаче за духовния онанизъм, там положението е неспасяемо и за двете страница касаещи явлението.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #4 -: 13-02-2015, 12:21:02 »

dunya , за едно денонощие ти пусна  цели 5  " теми ".
 Това означава, че ако запазиш темпото , до края на годината да чакаме още  поне 1600  ?   :surpris_23:

хаха, не се притеснявай, има равновесие - аз, за разлика от него, за двете години, откак съм тук, съм пуснала само една анкетка и то защото трябваше да се види дали да оставам или не   tooth
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #5 -: 22-02-2015, 19:53:43 »

Хм, за начало може да опиташ да научиш всичко за споменатите явления: как точно, по какъв механизъм въздействат на кои центрове на мозъка, какви потребности задоволяват, какви други качества/недостатъци компенсират, до каква степен - съзнателно, осъзнато, а до каква - несъзнателно и мн. др.
 Не е лесно, то изобщо няма лесно, нищо хубаво не се постига лесно...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #6 -: 03-04-2015, 17:41:15 »

Онанизмът не е неморален навик, споко! Освен ако не се прави на обществени места!  :Content_4 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #7 -: 03-04-2015, 22:12:04 »

При борба с вреден навик е добре да се обърне внимание на връзката между действието и усещанията които възникват впоследствие примерно махмурлука след злоупотреба с алкохол.
Аналогично 1-2 часа след консумация на захар в устата се появява гаден вкус и тежест в областа на черния дроб, а на следващия ден човек е отпаднал. Малцина се замислят, че това е последствие от захарта.
А за заместителите на захарта не ми се мисли какви усещания могат да предизвикат и съответно трайните последици и няма откъде да ги знам, защото ги отбягвам като дявол от тамян.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #8 -: 04-04-2015, 00:04:00 »

Най-лесно променях навици след относително продължително въздържане от храна. Изглежда след него организмът ми се връща към някакви по-истински усещания, инстинкти ли, а това, подкрепено от нови знания и достатъчно силно желание за подобряване, улеснява много задачата.
Увереността, че не се боя да съобщя на близки и приятели, че вече не пуша, или не пия бира, или не ям месо и пр., също помага...
Пътят на всеки е отделен, само негов/неин...  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

taniah

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #9 -: 10-09-2015, 08:53:35 »

Със сладкото и аз имам проблем и съм решила да го заменя с мед. Напр.  За за куска филия с мед и най - различни такива.  Иначе съм се отказала от други вред и като кафе, цигари, месо т.н.
Активен
Твоето щастие ме интересува

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #10 -: 10-09-2015, 13:39:18 »

Според мен, трябва много да се внимава от какво се отказвате и как го правите при това.
Това което лекарите не споменават е че при рязко отказване на дадено нещо, тялото е подложено на вид шок и това може да отключи кой знае какво заболяване..
Примерно аз, отказах цигарите от раз преди 10 години, обаче ми се отключиха разни болести след това.
Появиха ми се алергии, силни непоносимости към дадени храни и тн.
От тогава насам съм в процес на отказ от толкова много неща..

Сладкото..
Спомням си преди години се събуждах с мисълта за сладко.
Ставах от леглото за да посетя денонощният магазин до нас и да си набавя нещичко..
Сега, като го пиша ми става смешно.. но си беше точно така.
Отказването му бе сравнително лесно, просто спираш за една/две седмици и организмът ти се отучва.

Както споменава Вов, ако си на вид диета, няма значение каква, по мое мнение, то организмът ти се рестартира и се завръщат първоначалните ти инстинкти.
Вкусовите рецептори се изчистват и храните стават с изключително наситен вкус.
Тогава и една четвърт банан би ти се сторил изключително сладък.

« Последна редакция: 10-09-2015, 13:53:36 от Shangrila »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Борите ли се с навиците си и как ?
« Отговор #11 -: 10-09-2015, 14:46:57 »

 :fun_096:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.