Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: РЕПЕЛЕНТИ  (Прочетена 3531 пъти)

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
РЕПЕЛЕНТИ
« -: 12-05-2015, 10:59:32 »

Хора, дайте някакъв съвет!
Явно съм доста устата и затова ме атакуват разни гадини, комари, бълхи, много съм им вкусна. Затова обикновено когато ходя на село или из големите треви си пудря обувките, панталоните и т.н. с противопаразитна пудра за кучета, което едва ли е най-добрия вариант, но поне не съдържа пестициди.
Току-що обаче от косата ми падна кърлеж. Изглежда докато съм идвала на работа ми е "скочил". Да си пудря и косата ми се струва прекалено вече ...
Та, помагайте с всякакви съвети, споделяйте, моля!
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #1 -: 12-05-2015, 16:26:37 »

"Репеленти", каква е тази дума..?
  Мазането с пудра по кожата мисля е препоръчително за да им е по-трудно да се задържат на нея кърлежите, а ходенето из треви, гори.. със светли чорапи, обувки, защипани крачоли в чорапите има същата превантивна идея. Косата не върви да я мажеш с пудра, да.

  Ти успя ли да погледнеш тази тема: Под нашата кожа - Under our skin
  Темата е тъкмо за кърлежите, епидемията от "Лаймска" болест, и колко опустошителни са всъщност последствията от хронифициралата инфекция. Езика на филма би могъл да е пречка- на английски е, не успях да го преведа.


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #2 -: 12-05-2015, 22:36:46 »

И мен ме вълнува темата. Забелязвам, че хората не се шашкат много...аз преди също не съм.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #3 -: 13-05-2015, 19:59:56 »

    Темата е малко по-особена, някакви малки гадинки вършат лоши неща, дори без да ги усетиш. Мнозина не реагират навярно и заради това, че оповестяват че еди си къде е напръскано- това успокоява/успива населението. Не е нещо ново, но е повече от актуално, но е като тема ТАБУ, а като погледнеш статистиката - върви нагоре, а даже не полрива всички случаи. Принципно заинтересоваността би следвало да е по-голяма, но все пак хората са с оптимистична нагласа- което е и хубаво. Трудно е да "приемеш" все пак че там където обикновенно има забавление и игра (тревни площи, паркове), може да се окаже предпоставка за бъдещ проблем.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #4 -: 14-05-2015, 09:54:10 »

namonaraqnaq,

виж на какво попаднах днес, може и вече да си го прочела - публикацията е реклама, но може и да има нещо вярно.

http://www.vesti.bg/plateni-publikacii/vnimanie-kyrlezhi-i-komari-6035995

Доколкото разбирам, това е индрише или растение от този род - със силна миризма, така че мисля има логика в това, което пише в статията.
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #5 -: 17-05-2015, 11:54:31 »

Здравейте, с радст споделям опита си с Бочко против комари и кърлежи - мисля че действа добре, а от проучването, което направих миналата година излезе като един от добрите препарати:

http://apteka.framar.bg/30025905/%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8-1%D0%B3-150-%D0%BC%D0%BB-
« Последна редакция: 17-05-2015, 12:04:47 от Tzi-Bo »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #6 -: 18-05-2015, 13:06:29 »

Най - доброто средство против комари е домашният ябълков оцет.Намазвайте кожата си с домашно направен оцет от смлени и ферментирали ябълки и няма да имате никакви проблеми.Но комарите бягат от тютюна.Това го разбрахме от наша съседка, която засявайки тютюн в градината си се отърва от многото комари.За бълхите се използва пудра, трябва да се проветрява и да няма никаква влага в дома.От слънчево време бълхите бягат.За кърлежи нямаме опит, но сигурно и за тях има някакво природно средство, което ги мори.
Поздрави !
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #7 -: 20-05-2015, 10:15:10 »

Донна, благодаря за линка, не го бях открила още. От личен опит мога да кажа, че свещите с цитронела са много ефикасни против комари. Миналата година си купих доста, защото много ми допада аромата им, дори не бях прочела, че пъдят комарите. Но ми направи впечатление, че макар да нямахме мрежа по прозорците, у дома почти не влизаха никакви насекоми, което ми се стори странно и се чудех какво не е наред, защото на село обикновено насекомите са си малка напаст. Дори се вкарах в конспиративни теории някакви, просветна ми чак, когато изхвърлих едно от опаковките на свещите и случайно се вгледах в етикета.
Дано и срещу кърлежи цитронелата да има същия ефект!
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:РЕПЕЛЕНТИ
« Отговор #8 -: 21-05-2015, 09:22:49 »

"Наскорошни" проучвания паказват, че от тамян всички зли сили се изпаряват за вчас  ;D, а пък и ако една "лула на мира" запалите, направо и за комари и за всякакви боболечки ще забравите  :Confus_3:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.