Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Клизми+гладолечение на Лидия Ковачева+епилепсия+спорт  (Прочетена 3628 пъти)

kristina85

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравей Мер,

първо искам да ти благодаря за прекрасния сайт, който помага на стотици хора.
По принцип съм полувегетарианка(ям само риба), но в последния месец и половина консумирах всякаква храна, включително месо, което ми се отразява зле. Напоследък съм изключително изнервена и това се отразява както върху отношението ми със семейство и приятели, така и с хроничното ми заболяване епилепсия. Въпросите ми са:

1.Възможно ли е да комбинирам клизмите+гладолечение по метода на Лидия Ковачева+спорт. Спрецификата при мен е, че съм с епилепсия от 14г. насам и разбираемо приемам медикаменти.

2.В какъв ред е добре да започна да ги практикувам и колко дълъг да е периода за изпълнение(дали да е като този описан в статиите)

3.Няма ли да затормозя черния си дроб след като приемам само плодове и чай.

4.Ако ходя на сауна, кога, колко често и по колко време да стоя в кабината.

5. Чела съм, че епилепсията е възможно да последствие на ваксина(моето заболеване се прояви за пръв път на 16г. възраст, два месеца след ваксина) и че в Турция има центрове за пречистване на организма от алуминии и живак. Имаш ли информация за това?

Благодаря предварително за отговорите. Бъди здрава. Желая ти прекрасен ден и много успехи във всяко начинание.

Поздрави,
Кристина
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Здравей Мер,

първо искам да ти благодаря за прекрасния сайт, който помага на стотици хора.
По принцип съм полувегетарианка(ям само риба), но в последния месец и половина консумирах всякаква храна, включително месо, което ми се отразява зле. Напоследък съм изключително изнервена и това се отразява както върху отношението ми със семейство и приятели, така и с хроничното ми заболяване епилепсия. Въпросите ми са:

1.Възможно ли е да комбинирам клизмите+гладолечение по метода на Лидия Ковачева+спорт. Спрецификата при мен е, че съм с епилепсия от 14г. насам и разбираемо приемам медикаменти.

2.В какъв ред е добре да започна да ги практикувам и колко дълъг да е периода за изпълнение(дали да е като този описан в статиите)

3.Няма ли да затормозя черния си дроб след като приемам само плодове и чай.

4.Ако ходя на сауна, кога, колко често и по колко време да стоя в кабината.

5. Чела съм, че епилепсията е възможно да последствие на ваксина(моето заболеване се прояви за пръв път на 16г. възраст, два месеца след ваксина) и че в Турция има центрове за пречистване на организма от алуминии и живак. Имаш ли информация за това?

Благодаря предварително за отговорите. Бъди здрава. Желая ти прекрасен ден и много успехи във всяко начинание.

Поздрави,
Кристина

Само по точка 5 мога да взема отношение: водното гладуване прочиства десетократно по-добре организма от живак, от който й да е детоксикиращ медикамент. Това е доказано с изследвания в Украйна преди 30-ина години. Десет дни на вода и клизми. Не знам по отношение на епилепсията какъв трябва да е подходът обаче....
Активен

WildWolf

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте и от мен :)
Чисто нов съм във форума :) и за да не отварям излишно нова тема, закачвам се за тази, защото моят въпрос е почти същия, но изключва думите "клизма", и "епилепсия".
След два дни приключвам 20 дневно прочистване което го правя по книгата на Лидия Ковачева. Пожелавам си захранването също да мине по план и всичко да е наред, но след това започва най-интересната част  tooth. Искам коренно да променя начина си на живот и тази промяна освен драстична промяна в храненето, включва и активно спортуване.
Въпросът ми е насочен към хора в този форум (ако има такива) които са минали по този цикъл: цял живот плюскане, пиене без мярка и лежане по гръб, а понякога и по корем :). Ако е възможно хора с чисто теоретичен опит да свеждат коментарите до минимум ;)
Ето и някои от въпросите които си задавам и трябва много скоро да реша:
  • с какви упражнения да започна
  • колко да са интензивни
  • колко дни след захранването да започна
  • кога да се правят тренировките (час от деня)
  • и турбо важния въпрос - каква сурова храна ще ми даде енергия да издържа
  • ...
Като уточнение само, че през двадесет дневното прочистване свалих по малко от 5кг, като предполагам че 3 от тях са съдържание на стомаха и червата...
Та това е за начало :) и ще се радвам ако се оформи по-интензивен диалог с опитни в такава ситуация хора :)

Поздрави!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

трябва плавно да правиш нещата, само това мога да кажа!
странно, много малко си свалила за толкова дни :)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

1.Възможно ли е да комбинирам клизмите+гладолечение по метода на Лидия Ковачева+спорт. Спрецификата при мен е, че съм с епилепсия от 14г. насам и разбираемо приемам медикаменти.
2.В какъв ред е добре да започна да ги практикувам и колко дълъг да е периода за изпълнение(дали да е като този описан в статиите)
3.Няма ли да затормозя черния си дроб след като приемам само плодове и чай.
4.Ако ходя на сауна, кога, колко често и по колко време да стоя в кабината.
5. Чела съм, че епилепсията е възможно да последствие на ваксина(моето заболеване се прояви за пръв път на 16г. възраст, два месеца след ваксина) и че в Турция има центрове за пречистване на организма от алуминии и живак. Имаш ли информация за това?

Здравей Кристина,
Много дълга и изпълнена с подробности тема си захванала.
Спортът и клизмите са приложими при какъвто и да е метод, или дори "метод"... Важни във всички случаи са подробностите ("детайлите"): кога, какви движения, колко повторения, какво дишане, в какъв ред... По интернет, очевидно, не бих могъл да ти препоръчам конкретни стойности още повече при споменатото от теб състояние.

Разбирам, че за много хора подходът на Л. Ковачева е привлекателен с "възможността" пречистването, лечението, да се прави без съществени промени в битието, че и в мисленето. Примерно: "Ей така, пия си сокчета и чайчета, ходя си на работа, шетам си в къщи... Е, правя клизми, вероятно ще ми намалее силата, нооо..., нали искам да се излекувам, че ми писна от тая ...епилепсия".
В действителност е напълно невъзможно да се разбере от кои елементи имаш недостиг към началото на "лечението". И, като подаваш на тялото само част от хранителните вещества (хим. съединения), а то изразходва всички, както обикновено, какво може да се случи? Т. нар. "дистрофия" спрямо 1 или повече елементи. Като добавим и някакъв вид физически натоварвания ("спорт"), вероятността от сериозни нарушения в равновесието на тялото и духа ни е опасно висока.
Това е отговор на въпроси 1. и 2.
3. Възможно е да се случи някакво нежелано изменение в черния дроб, отново поради обсъдените по-горе неща.
4. Не препоръчвам на никой, който провежда каквато и да е форма на въздържане от храна, изобщо да влиза в сауна.
5. Много бих се радвал, ако някой обясни подробно как точно измерва количествата алуминий и живак в тялото ми и как точни ги "извежда"... само тях ли, какво се случва.
Временното въздържане от храна, почти както е казал Емо, може да изчисти (след едно или повече провеждания) най-много и в най-голяма степен видове/елементи, замърсяващи телата ни.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.