Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за помощ  (Прочетена 17317 пъти)

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Молба за помощ
« -: 02-08-2015, 21:38:18 »

Здравейте!
Ще съм благодарна, ако отделите време и прочетете нашия случай. Възрастната ми майка-86 г, след вирусна инфекция и антибиотици пред около пет месеца започна да отслабва, загуби сили и ѝ прилошаваше  главно нощем.На легло е, но сега когато се чувства  по-добре се разхождаме Изследванията от тогава показват,че няма сериозен проблем в бял дроб, черен дроб , жлъчка и бъбреци. И двете не искаме да се подлага на мъчителните гастро- и колоносопии,които, ако установят карцином.....лекарите вдигат съвсем ръце на тази възраст.А и операции …химиотерапии- безнадеждна работа..  По моя преценка има тумор на дебелото черво.За това време изключихме животинската храна и приема сокове от моркови,спанак(когато го имаше) червено цвекло, целина и краставица –общо 1,2л. Храни се със зеленчуци варени и на салата,леща, елда,плодове,ленено олио, малко пълнозърнест хляб, ядки(бадеми, орехи,тиквени, слънчогледови,-общо смлени ),боровинки и годжи бери-общо около 100гр. и пие около литър и половина чиста вода.Правихме клизми(защото трудно се изхожда ) -10 дни с лайка всеки ден ,10 дни с кафе всеки ден,а след това през три-четири дни.От два месеца взема горчиви кайсиеви ядки по 25 бр.Един месец приемаше противопаразитна билкова програма ,а също и храносмилателни ензими+спирулина и пробиотици+ хлорела.От два месеца  давам и аминокиселини пролин 2 гр, лизин3гр,вит. С 5гр,ЕGCg-1гр. по д-р Рат.(дозите са по съвет от форум) От един месец пие и руските пептидни биорегулатори  Ревифорт ,Имусил, Панаксод,Мезотел, ПК 16.(всички препоръчани продукти при рак са много скъпи)Като цяло състоянието ѝ поне не се влошава, но се появи кашлица с храчки,афти и възпаление в устата, кожата ѝ стана много суха и набръчкана на цялото тяло.  Преди седмица решихме да опитаме клизми с  ЦДС, не смея през устата ,защото лесно ѝ прилошава. След  5-та клизма отново ѝ прилоша през нощта.  И не продължихме. Искам да опитам Тодикамп .Моля за съвет. Къде греша? Какво друго може да се направи?Ще съм много благодарна за всяка идея!(май стана дългичко и объркано)
Виолета
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Молба за помощ
« Отговор #1 -: 02-08-2015, 21:57:06 »

Не, не е много дългичко... Всички изброени действия и храни са отлични, едва ли може да се измислят по-добри (май не видях само жен-шен, гъбите - гано и др.п...). Въпросът е в какво изходно духовно и физическо състояние е даматакъм началото на прилагането им. Извършено ли е поне мааалко по-пълно прочистване на тялото (и духа) в началото на приемането на изброените храни...
Известно е, че все още, почти всички възрастни хора, а дори и много физически невъзрастни, не искат и да чуят, че няма да приемат храна няколко дни. За тях въздържането от храна е равностойно на крайна бедност, предизвикана от неспособност за "изкарване" на достатъчно пари дори за храна.... и пр. и пр. По тези дълбоко вкоренени представи много хора се обричат на всякакви състояния, а и съкращават живота си...
Та, ако майка Ви има силна връзка с живота, от рода на ония дами, дето скачат с парашут на 80+ години, или завършват висше образование на тази възраст, може да им аполза от Временно въздържане от храна. Ако пък е решила, че е време за друго, никой не може да я отклони.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Молба за помощ
« Отговор #2 -: 03-08-2015, 07:02:08 »

Виолета,
По всичко личи, че е започнал процес на прочистване у майка ти. Дали и колко късно е, ще покаже времето. Не се притеснявай, че това което правиш е недостатъчно. Животът си има своята логика и естествен ход. Или го приемаш или страдаш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ
« Отговор #3 -: 03-08-2015, 09:21:21 »

Виолета, защо се самоизтезавате с внушения за най-лошото? Къде остана "позитивното мислене", за което само дето на тротоарите още не са го написали ?  :)
Леко се шегувам.
Не знам обаче по кои форуми четеш и кой колко разбира ...( напр. това да се вземат 5 гр. СИНТЕТИЧНО вит. С е абсурд! )
Първата ви работа е да разберете дали има онкология, след като има някаква симптоматика. Но съвсем не е задължително да е онкология! И като го отхвърлите , ще задишате с двата дроба и всичко ще тръгне по-леко.
Има една диагностика, която с огромна вероятност ще го прецени. Евтина, безвредна, даже не се докосваш до апаратурата! Термовизуална диагностика. Прави се само в София и Варна.
Направете я и после вече ще го мислите.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #4 -: 03-08-2015, 11:58:41 »

Огромна благодарност  и за четенето и за писането !Съжалявам ,не съм много на ти с форумите  и не зная как да отговоря на всеки....
Vov,благодаря ти!Мама е от тези не точно скачащи с парашут,ама приблизително...През 1981 след онкологична операция изнамери апокрифна книга за соколечение и седем дни само на сок и на работа(точно по схема) за ужас на всички и най вече доктори- работеше като санитарка в болница и така се пенсионира с 43 г. стаж И от тогава всеки понеделник плодове и вода и не много често по три дни. Мисля. че гладуването няма да е проблем.И да! има хъс за живот,строи планове, когато не ѝ е лошо.Енергична е  и това, че трябва да лежи я тормози. Другото(напускането на света) не го изключва, но не точно сега....
Тихия,притеснявам се от това ,че съм паникьосана и върша всичко хаотично,глупаво и неорганизирано. И  не бих искала майка да е потърпевша от това. А това за логиката май си го знам. Но не искам да има начин и аз да го пропусна. Благодаря ти.
бате Бино, благодаря!Правихме някаква биорезонансна диагностика, която не ми вдъхна много вяра.Ще е чудесно, ако знам за нещо по- сигурно в София.Термовизуална диагностика ли да търся?А това за  вит С-то е по схема на д-р Рат .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ
« Отговор #5 -: 03-08-2015, 12:24:36 »

Виолета, с "биорезонансната" сме запознати, точно за онкология тя не е надеждна! (Това призна и холистичната д-р Пенева,от biokabinet.com , която работи със Сензитив 500 доста години. Това е що годе точен уред, а Пенева е доста напред в диагностиката )
Потърсете там д-р Милев ли беше..  по ключови думи "термовизуална диагностика" .

Д-р Рат е личен приятел с Нобеловият лауреат Лайънс Полинг, пионерът,  който прави пробивът с методиката с големи дози вит. С. ( с помощта на високи дози вит. С самият той е сдържал 20 г. рака си!  Умира, когато посяга към химиотерапията.  )  Но Полинг подчертава, че е използвал вит. С само от натурални източници! ( в неговият случай - от животински )  И затова , бидейки приятели, д-р Рат няма как да не знае тази изключително важна "подробност".  Вероятно е пропуснал да я уточни , или пък не е преведено от оригиналните му статии.  

( Много странно как доста медици и лечители , изнамерили доказани! евтини средства с-у тази болест, се оказват болни именно от нея. Някой май им "помага"..  Така си отиват и Полинг , и знаменитият Хари Хокси, Хулда Кларк  също. Някой май иска да ни подскаже - виждате ли , щом те самите не успяха да се излекуват, значи са шарлатани, нищо че излекуваха ДОКАЗАНО хиляди такива болни.. ) 
« Последна редакция: 03-08-2015, 12:30:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #6 -: 03-08-2015, 14:18:47 »

Пак благодаря, бате Бино! Знаех си, че ще попадна на точното място!
 Ще търся термовизуална диагностика.
Спирам вит. С.
"( Много странно как доста медици и лечители , изнамерили доказани! евтини средства с-у тази болест, се оказват болни именно от нея. Някой май им "помага"..  Така си отиват и Полинг , и знаменитият Хари Хокси, Хулда Кларк  също. Някой май иска да ни подскаже - виждате ли , щом те самите не успяха да се излекуват, значи са шарлатани, нищо че излекуваха ДОКАЗАНО хиляди такива болни.. ) "- 100% съгласна. А и в последния месец още трима холистични лекари мистериозно си заминаха от този свят!?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ
« Отговор #7 -: 03-08-2015, 14:27:25 »

Виолета , сетих се още нещо. Освен термовизуалната, може да се ползва и ирисовата при човек опитен. Един от тях е Алексиев от Плевен. За него сме писали , доста хора са били доволни. ( аз се каня пак да го посетя това лято )

Вит. С.
Има няколко възможности  за добавяне:
1. Ацерола ( извлек от растението)
2. Амалаки ( също от растението, мн. концентриран)
3. това не съм го споделял още - настойка от млади борови връхчета! имат 4 пъти повече вит. С от червените чушки!
 и най-важното - безплатно е !  :pensif_29:  :Content_22:  Рецептите - по руските сайтове.

Кои са тези трима холистични лекари? , сподели ако обичаш, да ги добавим в този списък.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4421.msg55185#msg55185
 
« Последна редакция: 03-08-2015, 14:30:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Молба за помощ
« Отговор #8 -: 03-08-2015, 18:31:23 »

Да, но пък червените чушки са стар, отдавна познат,усвоен и психически лесно приеман от българите зеленчук (или плод), ако се приемат сурови, целулозата им "протрива" ресничките на червата... и да не са отлично сдъвкани не вредят....  :pensif_29:
На второ място се шипките, които също може да се хапват сурови, независимо, че уж бодат, имат семки и пр.
Оказа се (ако някой не е видял), че в синтетичния вит.С има само едно от 7те (!!) съединения, присъстващи в природните плодове.
Срещал съм и информации, твърдящи, че идват от изследвания, че продължителното приемане на много високи дози вит. С  (не от чушки и шипки) не е съвсем безвредно.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #9 -: 03-08-2015, 20:56:48 »

 
Ще имам предвид източниците на натурален вит. С

Кои са тези трима холистични лекари? ,

Ето линкове:
http://yournewswire.com/another-alternative-doctor-found-dead-police-investigation-underway/
http://www.healthnutnews.com/2-more-doctors-d-o-m-d-go-missing-after-3-found-dead-in-2-weeks/
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Молба за помощ
« Отговор #10 -: 03-08-2015, 22:06:41 »

Да, но пък червените чушки са стар, отдавна познат,усвоен и психически лесно приеман от българите зеленчук (или плод), ако се приемат сурови, целулозата им "протрива" ресничките на червата... и да не са отлично сдъвкани не вредят....  :pensif_29:
На второ място се шипките, които също може да се хапват сурови, независимо, че уж бодат, имат семки и пр.
Оказа се (ако някой не е видял), че в синтетичния вит.С има само едно от 7те (!!) съединения, присъстващи в природните плодове.
Срещал съм и информации, твърдящи, че идват от изследвания, че продължителното приемане на много високи дози вит. С  (не от чушки и шипки) не е съвсем безвредно.

   Не става ясно кои съединения има или няма в синтетичното Ц сравнено с натурални източници, официалната информация е че по химичен състав са идентични.


Д-р Рат е личен приятел с Нобеловият лауреат Лайънс Полинг, пионерът,  който прави пробивът с методиката с големи дози вит. С. ( с помощта на високи дози вит. С самият той е сдържал 20 г. рака си!  Умира, когато посяга към химиотерапията.  )  Но Полинг подчертава, че е използвал вит. С само от натурални източници! ( в неговият случай - от животински )  И затова , бидейки приятели, д-р Рат няма как да не знае тази изключително важна "подробност".  Вероятно е пропуснал да я уточни , или пък не е преведено от оригиналните му статии. 

   Рат е бил ученик на Полинг първоначално. Аз лично не съм попадал на твърдение от Полинг че е приемал витамин Ц от животински източник, т.е. натурален, а не именно синтетичен - напр. аскорбинова киселина. Това което използва като наименование той е витамин Ц, на някои места и синтетичното му наименование, а колко е витамин а не нещо друго, това е друга тема.

  Любопитно ми е как точно като е толкова вредно или по-скоро неполезно/нехуманно да се приемат големи дози аскорбинова киселина, как са оцелели от сигурна смърт хората на които са били прилагани тези терапии с 100-300гр венозно вливане на аскорбати?
   Тука виждам вече категорично се оповестява че няколко гр. 2-3 били твърде много: мишките, зайците и змиите напр. произвеждат в сътнесено към теглото им, количества които ако ги приемем ние съотнесено към нашето тегло биха се оказали токсични..? Наистина ли?
 
   Ами всички останали проведени изследвания, случили се толкова отдавна че повечето от пионерите дето са ги почнали, са вече история, и тях ли така лесно ще ги отхвърлим като надеждни.

Ами документираните изследвания за Шизофрении, пак високи дози от конкретни субстанции- (различни от вит. Ц), и тях ли са ги наливали в хората все от натурални източници??, значи за  едни субстанции важи синтетичния вариант, а за други никак?, нещо логиката куца.., а пък резултатите са били налице!?

   Ест., че от натурален източник е предпочитаният вариант, но ако някой може да сметне колко десетки/стотици килограми от конкретни плодове ще са нужни, и колко пари ще струва всичко това, за да се достигне същият ефект от няколко 10ки/100ци грама синтетика, да го сметне, ще е любопитно.

   Колко тона с чушки и череши трябва да изяде човек в нужда, колко декара с шипки, за да получи същия ефект като синтетика с размер едно бурканче и цена колкото една мес. сметка за тел.??

Както и да е, консенсус трудно ще има, но малко въпроси за размисъл.., на който му се занимава(мисли) де  :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ
« Отговор #11 -: 03-08-2015, 22:52:27 »

Гроу, това , че ти лично не си попаднал на инфо, не означава , че то не съществува  tooth Като четеш повечко ( и особено - ако знаеш къде)  , ще попаднеш.  :surpris_23:

Поставените по-долу "казуси", за мен лично не са никакви казуси, всичко е ясно , след като си запознат в дълбочина  ;) Да, Медицината влива големи дози , но си пропуснал, че това тя прави при СПЕШНИ състояния  ;) Овладява спешното състояние или  острата фаза и си пише заслуга. Но какво става във времето ( с годините дори ) с черния дроб или бъбреците или останалите органи .. , да не мислиш, че някой ще седне да ти изследва..  tooth   Важното е бизнесът да върви .. :Appetit_17:   Руснаците си имат поговорка чудна : "Одное лечиш - другое - калечиш"   tooth Демек - едно ще оправиш с хим. лекарство , друго ще си поразвалиш.. така е било, така и ще бъде  tooth  ( Лекарствата за астма например, също са одобрени, изследвани..уж ти подобряват живота, уж нищо ти няма , обаче след 20 - 25 г. - финито! дробовете ти буквално спират! И си поемат после хората - кой за рая , кой за пъкъла..)
Докато натуралните цярове са почти или изобщо без странични ефекти.

Да, аз и затова дадох източници на вит. С , които са концентрирани  и лесно можеш да вкараш големи дози НАТУРАЛЕН витаминец.  Никой няма да седне да ти яде пипер , лимон или шипки  за да докара 2 или 5 гр. дневно вит. С. Докато с препаратите , изброени от мен - това става докато си свирукаш  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 03-08-2015, 22:55:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Молба за помощ
« Отговор #12 -: 03-08-2015, 23:15:18 »

Нема такова нещо, аз загатнах само, никой не е казал да се тъпчеш цял живот с синтетики, те са си доказали ефекта в интензивното, като си стабилен за ко ти е добавки. То натурални източници на много неща има, а за Цто спец дори и чуждоземните т.1, т. 2 и нехуманното на т.3 к' си посочил, спокойно можеш да ги замениш и да си го набавиш с така баналните картофи например.

За Полинг казвам не съм успял да изчета всеки един ред писан от него, но от това което съм чел/чул от него не съм попадал на източник който е ползвал, макар и да се подразбира от предх. ми пост, какъв точно е бил той. Аз знам къде да чета, но благодаря че ме подсещаш че съм пропуснал това онова, според теб разбира се :) 

   Аз много добре знам че за тебе не са казуси това, то там е интересното, знаеш ама са праиш, но именно са казуси за някои хора, в крайна сметка който е на зор може да пробва и да разбере голямата истина, който не е на зор и да приема няма да усети нужния/споменавания ефект!!!

  М/у впрочем, то за писане на нещо винаги има и такъв и такъв източник, интересно кой ли е надежден :), Аз само казвам че според мене това нещо работи, и има причина да не бъде споменавано в правилната светлина..

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Молба за помощ
« Отговор #13 -: 04-08-2015, 13:36:12 »

Ако наистина тази жена има рак на дебелото черво / но вие не сте сигурна / трябва да спре всички готвени храни и да мине само на сурови.По - малко ядки, повече кълнове и зеленолистни.Плодове и зеленчуци.Не знам защо сте правили клизми с кафе.Клизмите е най - добре да се правят само с вода или вода и лимонов сок.Др . добавки като сода или сол или нещо др. са вредни според мен.
Давайте на майка си зелени смутита и повече зеленчукови сокове  и за раковите заболявания е много важно често да се изповядва и причастява човек, за да се очиства по - бързо от греховете на духовно ниво.Така може да се достигне изцеление - лек за физическото и за духовното тяло.Не употребявайте мед !
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Молба за помощ
« Отговор #14 -: 04-08-2015, 17:19:09 »

Здравей Виолета,

бих искала да добавя още нещо. След като се съмнявате за тумор, изследвайте туморен маркер на дебелото черво. Това донякъде може да ви ориентира, макар и не 100 процента.

Вие сте приемали антибиотици. На тази възраст не е възможно да не се получи дисбактериоза. Това означава развитие на Кандида. А тя, както бате Бино навремето писа тук, изяжда силиция в организма. Силиция спомага за задържане на вода в клетките до 300 пъти повече!, това води до по-добър обмен при внасяне на хранителните вещества и извърляне на непотребните от клетката. При липсата му не могат да се усвояват почти 80 елемента в тялото. Когато липсва силиций в организма, кожата се сбръчква, тялото отслабва. Макар и микроелемент, силиция поддържа мускулите във форма, да не се отпускат. Участва и в строежа на обвивките на нервните клетки, затова при липсата му могат да се обострят и някои неврологични проблеми, да се вдигне високо кръвно...Това е едното, което е необходимо. Другото е - добър пробиотик - д-р Михайлов препоръчваше навремето Лактофлор.  На червата е необходим също и много хлорофил, за да се справят с дибактериозата. И вит. Б комплекс.

Източници на силиций са силиция на прах, хумата, хвоща, троскота - отвара или сок от троскот, сока от овесена трева и отварата от овес с цялата обвивка /много добър източник и на вит. Б/. Там обаче е необходимо да е чиста жлъчката, за да не се стигне до операция. Но проучи още веднъж в нета всичко, преди да прилагате каквото и да е, защото си има много особености - едно сваляло кръвното, друго увеличавало тромбоцитите...Ти прецени кое е най-доброто за вас.  Поздрави :flower:
« Последна редакция: 04-08-2015, 18:13:01 от donna »
Активен

nikili

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Молба за помощ
« Отговор #15 -: 04-08-2015, 19:01:29 »

Благодаря Elia! Ще имам  предвид препоръките.
Благодаря Ви donna!Антибиотиците бяха преди 5 месеца (2пъти по 7 дни)успоредно с проботик, а след това до сега давам храносмилателни ензими+спирулина и пробиотици+ хлорела. Биорезонансната диагностика показа дефицит на вт А, В, С, хром и селен. Знам, че не е въпрос само да приемаш добавки, но и те да се усвояват.Отварата от овес е мн. добра идея, защото сега майка не може да яде овесена каша( въпреки че 20год.това ѝ е закуската)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Молба за помощ
« Отговор #16 -: 05-08-2015, 02:39:43 »

Елиа, не разбирам, защо е тази офанзива срещу меда?   :surpris_23:
та, нали Сам БОГ казва в Словото Си колко добро нещо е медът и обещава на народа Си земя, където текат мед и мляко!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Молба за помощ
« Отговор #17 -: 05-08-2015, 09:00:02 »

Искрена,
и аз не знам защо, но за раковите заболявания меда е противопоказан.Мисля, че защото медът е с много висок гликемичен индекс т.е. бързо увеличава кръвната захар.А това явно при раковите заболявания има някакво значение.Но съм сигурна ,че при ракови заболявания трябва да се спре употребата на мед и на белтъчини - най - вече всички животински белтъци - млечни продукти, яйца и меса от различен вид, както и риба.Високата доза белтък храни рака.Навремето на дядо ми брат му имаше рак на стомаха и консумираше много кисело мляко - по 20 бурканчета дневно.После прочетох в различна литература ,че това е хранило рака, а не го е премахвало.Набързо си замина от този свят за около 3 месеца.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Молба за помощ
« Отговор #18 -: 05-08-2015, 11:20:30 »

Гликемичния индекс на меда не е много по различен от този на някои сладки плодове например. Имаше нещо свързано с ферментациите, захарта която се съдържа в приетия продукт и т.н., което го свързват с "рака".
   
   Ето една статия някъде из фб имаше линк към нея, дават пример с фурмите, че лекували рак на дебелото черво, каква им е тайната може да се дискутира, споменават селена, желязото и т.н...

http://lekuva.net/95935/taka-se-lekuva-rak-na-debeloto-chervo.html

Аз си мисля, че за рак на дебелото черво е изключително важно проходимостта, т.е. редовно и безпроблемно движение на чревния тракт, вероятно и консистенцията също е нужно да не бъде твърда..

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Молба за помощ
« Отговор #19 -: 05-08-2015, 11:26:03 »

с меда определено не бива да се прекалява, то си има предупреждение в библията за това :)
но не ги вярвам тия гликемични индекси, нито вярвам измислиците за белтъците, ако идват от натурални мляко, месо и риба, това е абсурд!

но има следното предупреждение в Словото:

1 Тимотей 4:1 А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения,    
2 чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла,
3 които запрещават жененето и заповядват въздържание от ястия, които Бог създаде, за да се употребяват с благодарение от ония, които вярват и разбират истината.

разбира се, с белтъците също не бива да се прекалява, всичко трябва да е умерено, но най - важното - да е в
графата - "създадено от Бога", а не от нечестиви човеци, алчни за гнусна печалба...
« Последна редакция: 05-08-2015, 11:30:29 от iskrena »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 23 запитвания.