Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: съвети за програма за детоксикация  (Прочетена 6700 пъти)

tihogr

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,
Бих искал съвет как да направя едно по-пълно пречистване на организма с билкови продукти на достъпна цена. В какъв ред се прави (имам предвид по органи в тялото и системи –храносмилателна, отделитлна и тн.) и с какви продукти да го направя за да има ефект. Всичко ли е добре да направя (имам предвид изчистване от тежки метали, от паразити, на клетъчно ниво, гладуване и т.н. и какъв е реда и за това. Изчел съм доста информация по теми свързани със здравето, но човек колкото повече чете толкова повече се обърква и не знае кое да избере. Искам да си направя някаква такава детоксикираща програма една по лесно изпълнима и като време, и като средства, и друга по задълбочена. Всъщност ме интересуват три варианта:
1.най-пълното пречистване от А до Я (за да го направя в период в който съм по-свободен).
2. детоксикация за по-заети хора (работещи с малки деца например). Наясно съм, че пълното изчистване  ще е най-ефикасно, но сигурно има и някакъв по-съкратен вариант.
3.детоксикация за диабетик на хапчета с трудно зарастваща следоперативна рана на ляв крайник вследствие на гангрена, който сигурно има и някакви вътрешни поражения от диабета (най-малкото му е нарушено оросяването на крайниците за да се стигне до гангрената преди няколко години), но за сега се държи. Искам да му помогна за регулирането на захарта с билки, както и за оросяването и разреждане на кръвта, а също и за раната с мехлеми, лапи и т.н. Доколкото разбрах с детоксикация ще се засили ефекта от лечението с билките.

В момента си пийвам няколко чая закупени от билковата аптека на Поп Богомил в София, а именно за пречистване на кръвата, тибетски пречистващ и един за подсилване на имунитета. Имам и трифала на Хималая, но не съм я ползвал все още просто събирам и синтезирам информация. Иначе да кажа и нещо за моя начин на хранене: алкохол много рядко консумирам, не пуша, кафе много рядко, сладките неща съм ги намалил, преди ядях месо повечко сега се старая само риба и пилешко да ям, плодове. Лошото е че от зеленчуците има доста, които не ги обичам и не ги ям. Общо взето се опитвам да спазвам някакъв по здравословен начин на хранене. Не купувам колбаси, както и маргарин, избягвам пържено, мазно и разни чипсове, газирано и т.н. все вредни неща. Иначе нямам нужда от отслабване, а даже 10-ина кг биха ми се отразили добре, ако кача, но просто се съобразявам доколкото мога с храненето само заради здравето ми. Пиша ги тези неща защото се чудя дали е нужно човек да мине на суровоядство и да е веган за да има ефект от детоксикацията или не е задължително?

Последното нещо, което се питам е от къде човек живеещ в София може да си закупи по истинска храна на нормални цени не само плодове, зеленчуци имам предвид и всичко останало, ако щете и водата (последно време си наливам от халите не знам колко добър вариант е и едва ли е добре да се пие постоянно от там). Просто ми се ще да живеем аз и моето семейство по здравословно и за това питам кой каквито насоки и съвети можа да дава да казва, пък ще е полезно и на други хора. С две думи се нуждая само от есенцията по тези въпроси
за да мога да си изготвя програма и да си променя начина на живот към по здравословен, иначе човек, който не разполага с време може много дълго да се лута в четене и проба грешка преди да достигне до правилния път.
Благодаря.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:съвети за програма за детоксикация
« Отговор #1 -: 08-08-2015, 17:11:29 »

tihogr  , голямо доверие ни оказваш с това задание.   :kisss:
Както разбирам, нуждаеш се от нещо, подобно на   "двудневни курсове : -  за капитани на ледоразбивачи, за пилоти на военни самолети  и др."  
Или поне (което го имаше наистина) - "Научете немски за 16 дни с "Релакса", докато си почивате и релаксирате!"

Не знам доколко ще се справим ( без да написваме още половин форум)  а и доколко ти ще бъдеш удовлетворен от различните мнения,които ще цъфнат ,  след като сам казваш, че "колкото повече чета - повече се обърквам"  :surpris_23:  
 Моят съвет: Защо не избереш ( като вложиш съответното време за нея ) някоя готова  методика  на някой натуропат, ( сега поне гъмжи от книги - Малахов, Неумивакин, Шчадилов..и десетки други)  и после ако има конкретни въпроси - да отговаряме , (ако знаем) и взаимно да се обогатяваме. Не знам дали ме разбираш, но задачата е невъзможно да се изпълни добре в "няколко прости стъпки".
 Защото наистина ще е като  " Търся да изкарам  на достъпна цена  двудневен курс за капитан на ледоразбивач"

2. Има още нещо важно. Четенето на дебели книги освен, че разяснява материята, има един още по-важен ефект - МОТИВИРА КЪМ ДЕЙСТВИЕ  ;)  Защото дори най-добрите специалисти на света да се съберат и да ти дадат верните отговори  на една страничка, те няма как да ни предадат ЗАРЯДА, който ни е нужен, когато се очаква НИЕ САМИТЕ да свършим работа , която не е от най-приятните..  :)
« Последна редакция: 08-08-2015, 17:41:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:съвети за програма за детоксикация
« Отговор #2 -: 08-08-2015, 17:42:45 »

Много хора си мислят , че за да постигнеш нещо като подобряване на здравето / пречистване трябва да взимаш, приемаш , тъпчеш и мажеш :)
Аз също бях от тези хора, на мен ми отне година  ( може и повече ) да разбера каква е "идеята" и още имам да трупам много опит.
За мен на този етап най - достъпното и полезно е сухото гладуване, придружено от водно, супер качествено захранване със сок, после нектари ( смутита ) и т.н.
Опитвам се да разбера точно как действа тялото и какво е добре да правя и бих казал , че няколко години се опитвам да намеря баланса и т.н.
Според мен човек трябва да прочете поне една книга от началото до края за да добие генерална предства за гладуването. Моята първа книга беше на Лидия Ковачева, много ми хареса, но към момента такива гладувания с плодове и чай .. как да кажа... ами то аз почти само плодове си ям по принцип :D изобщо не ми идва като гладуване.
Всъщност първата ми книга беше нещо свързано с Йога , където автора обесняваше , че един ден в седмицата не приема никаква храна, втория е на плодове , третия на по- тежка храна ( и така като стълбичка ) докато не дойде пак деня за гладуване. Правил съм го. Може и да е имало ефект - не знам ;) чувствах се добре и нямах проблеми да го правя.

Само да вметна , че и аз търсих нещо което се постига лесно без четане "лутане" и разбиране и се чудих на хората как влагат толкова енергия за такива " глупости " , признавам си , че дори леко съжелявах такива хора докато един ден, едни мили доктори така ме излекуваха , че още ми държи влага. Добре, че имах обща култура и благодарение на сайта , после и на форума се орентирах иначе не знам до къде щях да се докарам. И аз нямах време, но дойде момент в които намерих време за всичко.
За мен има няколко начина на живот.
1. Правиш всичко което е " нормално " , боледуваш си , купуваш медикаменти, биричка с кебапчета и ти е все тая , че някой бил на "диета". Случва ти се нещо лошо със здравето, болници, медикаменти ... ок , все някак се живее така.
2. Страдаш от някаква болежка после  лекари , медикаменти и разбираш, че нещо не е наред. Тогава почваш да учиш - грешно , правилно , човек се учи цял живот.
3. Научаваш нещата и ги прилагаш още преди да ти се е случило нещо много лошо със здравето.
4. Може да има хора които са наследили знания от тяхните родители. Примерно познавам деца вегани, които вероятно никога не са опитвали месо благодарение на тяхните родители,  дори сега в училище са "модерни" :)

Такива от тип 3 аз не съм срещал.
« Последна редакция: 08-08-2015, 18:03:51 от Nik »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:съвети за програма за детоксикация
« Отговор #3 -: 08-08-2015, 23:17:47 »

Tihogr, няма кратък курс за капитани на ледоразбивачи... Бино го е казал съвсем ясно и точно.
Здравето ни изобщо, според мен, е толкова важно, скъпо, лесно за влошаване и трудно за поправяне и поддържане нещо, че си струва цялото време и усилия на света.
С изключение на случаите, когато спасяваме нечий друг живот, какво е по-ценно от здравето ни? Колко мечти имат болните хора в болниците? Кой върши свръхважната работа на починалите?? Колко струват тяхното време, пари, труд, лични усилия...?
Точка 3 от писаното от Ник е най-доброто възможно пожелание и решение... За мое съжаление, аз, както повечето хора, чаках лекарите да ме оправят навремето... и така ме "оправиха", че и на мен още ми държи и спомен, и друго...
Не чети Лидия Ковачева, нейното също е опит хем да се заобиколи българският закон, хем да не се плашат хората с "глад" и пр. страшни думи. За 27 години научих и проверих на практика, че най-добрият подход за всеки е да изучи поне един световно известен автор, не непременно нов. След това да си намери ръководител и да проведе поне 1 истински курс. Да продължава да чете всеки ден да кажем по 30 мин. по темите за здравето, да си мисли често как иска да се чувства на 50, на 60, на 80 и на 100 години, и чак тогава, след 2-3 години, да си съставя (полу)крайно мнение как се възстановява и поддържа здравето.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:съвети за програма за детоксикация
« Отговор #4 -: 09-08-2015, 08:17:49 »

Здравей,Tihogr,
Тук,в сайта на Мер има много методики за прочистване на организма.За различни органи,системи,против паразити и пр.Мисля,че за теб лично е добре да започнеш режима на Лидия Ковачева.Но с по-малки курсове-от по 7-10 дни например.Така ще можеш да регулираш храните,които консумираш.След един такъв курс ще те влече повече естествената храна-плодовете и зеленчуците.След това можеш да опиташ и водни гладувания.
Колкото до човека с диабет-да не си съставя програмата сам.Да се обърне към човек,който може да му предложи адекватно лечение.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:съвети за програма за детоксикация
« Отговор #5 -: 09-08-2015, 13:52:07 »

Здравей приятелю,
Не писа на колко си години. Методиките днес чистя черен дроб, а другата седмица дебело черво, са несериозни. Прочиства се целият организъм и то не кампанийно/ освен ако не си тежко заболял/, а перманентно като начин на живот. Повярвай на тялото си и то ще намери начин да ти подскаже. Лекият вариант е да минеш на сокове и след това на по-лека храна. По-сериозният -  да направиш краткотрайно гладуване водно/ макар като чета си доста вата доша и сериозното гладуване не е за теб/. Ще четеш, опитваш и пак отново, докато не намериш своята зона на комфорт, в храненето и всичко останало, което наричаме живот.
Успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:съвети за програма за детоксикация
« Отговор #6 -: 10-08-2015, 07:20:13 »

И аз мисля,че си доша вата,но все пак можеш да си направиш и тест:
http://www.kukuriak.com/tritedoshi/
Ако си вата трябва да подхождаш по-внимателно и към прочистващи процедури и към глада.
Можеш да гладуваш по 1 ден в седмицата(водно или сухо гладуване),а периодично да правиш по 3-5 дни.
Плодуването по Лидия Ковачева също не е лош за теб вариант.Но по-внимателно.
Успех!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

tihogr

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:съвети за програма за детоксикация
« Отговор #7 -: 12-08-2015, 23:06:10 »

Благодаря за насоките. Иначе съм на 38. Ще понавляза повечко в материята и нещата ще тръгнат в правилната посока. Повече ми е притеснено за диабетика (баща ми) понеже тя болестта си работи тихичко и си нанася поражения. Някои, ако има идея кой може да го види (за диета, лечение, билки, билкари лекове и всичко, което би било в полза) да споделя понеже се съмнявам, че някои ендокринолог ще помогне кой знае колко просто ще изпише поредните лекарства за регулиране и до там. Основните му проблеми са оросяването и от там гангрена като усложнение. Вече се отърва от една гангрена, но сега може би нещата са на път да се повторят след 2 години възстановяване от първата.
Активен

Елиза

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.