Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблеми, които убиват желанието ми за живот  (Прочетена 1796 пъти)

Мелкор

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте! Случайно попаднах на този форум и реших, че тук мога да споделя какво ми тежи и да потърся полезни съвети. Така... Аз съм момче на 18 години. Страдам от депресия, може би вече 3-4 години, нямам приятели, никой не ме харесва - даже понякога ме гледат с насмешка. Та, прекарвам дните си в самосъжаление и мрачни мисли, без никакво желание за живот. Но това не е единственият ми проблем!

Имам и здравословни проблеми - червата ми постоянно къркорят, даже и дебелото - мисля, че някъде в ректума. И това е съпроводено с нещо като диария.. Например сутринта отивам по голяма нужда и след това като изляза навън, след 1 час отново ми се ходи, след още 1 час пак същото. Може и да е непълна дефекация. От два месеца не съм пил дори 1 чаша бира, кафе, топъл чай(да, и това раздразва стомаха ми) или газирано безалкохолно(а ми се иска), но това общо взето няма ефект. Сами разбирате какъв дискомфорт изпитвам, когато съм на публични места. Не смятам, че е на психическа основа. Може и това да е било причината, но сега е налице заболяване/дисбаланс. Пил съм пробиотици и спазмолитици, но без ефект.

В сайта намерих процедура, която ми се струва подходяща - http://www.zemianazaem.com/archives/113, но искам да задам няколко въпроса относно нея.
1. Възможно ли е по-олекотен вариант - например с 1 литър вода? Задължителни ли са упражненията?
2. Имам морска кристална сол (пише, че е от Тунис), но съдържа калиев йодат. Не пише, че е йодирана, но явно е. Не мога да намеря такава, която да не е йодирана, това пречи ли?
3. Ако прибегна до този вариант с 1 литър, нужно ли ми е захранване и след колко време? Мога ли да пия вода след процедурата?
4. Възможно ли е още на следващия ден да се храня нормално? Защото аз нямам много голям избор, трябва да ям каквото ми се сервира. :)
5. Възможно ли е още повече да влоша нещата?

Аз смятам да поема риска и утре да я направя, защото това състояние не се търпи.

П.П.
Ще съм благодарен ако ми споделите и други методи/съвети. Положението е тежко, това ме убива и ме кара да се чувствам ужасно.
« Последна редакция: 23-09-2015, 14:18:05 от Мелкор »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравейте,
ако имате проблеми с бъбреците не правете тази процедура.Може да ви създаде още повече проблеми.Можете да направите само клизми с билкови отвари, това е по - добър вариант според мен.Храната е важна, затова е добре поне салати от червено цвекло и моркови да се правят.Тези зеленчуци добре регулират проблемите с червата и доброто прочистване.
За другите проблеми - за жалост някои хора са с по - нежна психика, имала съм и аз подобни проблеми.Имам ги и до сега - чувство за малоценност, което се създава от другите деца още в училище, подиигравки.Вече като голям човек се спасявам като се занимавам с любими хобита, ходя на любими за мен и интересни мероприятия.А вечер чета любими неща от книги, които ми харесват, чета глави от Библията.Така се спасявам от този понякога коварен свят на обиди, безчовечно отношение към ближния, подигравки .
Дано поне малко съм ви полезна с това, което написах.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.279 секунди с 22 запитвания.