Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Генетика и здраве  (Прочетена 4767 пъти)

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Генетика и здраве
« -: 11-11-2015, 10:02:33 »

Здравейте!
Какво знаете за мутацията на гените и последствията от това върху човешкото здраве?
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Генетика и здраве
« Отговор #1 -: 11-11-2015, 17:31:31 »

Много интересен въпрос. Направо се записвам, за да следя темата :)
Лично аз нямам знания точно в тази сфера, но се надявам, че някой тук е малко по вещ .

Иначе гените винаги са ме вълнували, защото от както се помня, все ми повтарят, че моите са лоши :D И също ми е интересно, дали можем по някакъв начин да възстановяваме  мутиралите или обърканите гени...
« Последна редакция: 11-11-2015, 17:35:04 от Atlantis »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Генетика и здраве
« Отговор #2 -: 11-11-2015, 20:06:17 »

Почетете в нета за изследването "датски близнаци". То ни казва, че това колко и как живеем зависи само 10 % от гените ни. Всичко останало е в пряка връзка с начина ни на живот. Хранене, движение, мислене.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Генетика и здраве
« Отговор #3 -: 11-11-2015, 21:17:24 »

аз, лично, не знам дали може да се има доверие на нАуката и по отношение на гените  :)
по- скоро - изобщо не!
според мен, какви са гените на даден човек зависи преди всичко от това какво са вършили предците му - дали добро или зло, а също - самият човек дали избира да живее праведен живот или живот в грях.
ако изобщо нещата се свеждат до гени... и ако изобщо има такова животно "гени"  :)
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Генетика и здраве
« Отговор #4 -: 11-11-2015, 21:45:55 »

Позволявам се да дам коренно различно мение - гените нямат никакво значение - един човек може да има един ген за рак и той да се презапише, така че да се разоболее, а друг може да има десет гена за раково заболяване и никога да не боледува, защото има една наука която се казва епигенетика. Д-р. Мария Папазова много често я споменава в лекциите си.
  В тази насока дълбоко уважавам лекцията Биология на възприятието - https://www.youtube.com/watch?v=jV9t4LTVFaM
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Генетика и здраве
« Отговор #5 -: 11-11-2015, 22:51:44 »

Принципно споделям мнението на Тихий, но в един друг момент се сещам за ранното побеляване, напълняване, оплешивяване и прочие "симптоми" на еди какъв си недостиг или заболяване, които по стечение на обстоятелствата са идентични с тези на даден родител или близък родственик.
Също така всички сме забелязвали как някои деца имат изключителна прилика не само със външният вид, но и с характера на един от родителите им.
Всички тези неща се водят ген и на мен ми се струват доста повече от 10%.
Обаче, ако добавим теорията на Tzi-Bo за този вид модификация и презапис, то тези проценти могат и да са значително по-малки накрая.
Тоест: "Хранене, движение, мислене." си остават основен източник и направление.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Генетика и здраве
« Отговор #6 -: 12-11-2015, 00:38:36 »

От лични наблюдения, потвърдени от 1-2 прочетени случая и от самата наука, следва, че:
1. Човек може да има дадени гени и те , тяхното положително или отрицателно влияние да не се прояви или да се прояви - слабо, леко, силно...
2. В голям брой случаи, примерно наднормено тегло, хората се оправдават пред себе си, че са дебели, защото баба им и майка им са били дебели, т.е. състояние, пренесено по генетичен път. И свенливо пропускат да си кажат, че се хранят почти еднакво - 3 поколения, движат се еднакво, мислят еднакво - или дори по-зле....
На острата ми забележка (само когато не успявам да се сдържа  :Confus_3:), че в концлагерите не се вижда нито един дебел(а), не отговарят нищо.
Тук не обсъждаме цвят на коси, очи и пр., които се получават следствие на обмена на гени между двамата родители. В бъдещото дете се проявяват гени както от майката, така и от бащата, които пък носят такива от своите родители...
Но вярвам, че щастието, радостта, любовта, удовлетворението от живота, материалните успехи и пр. се случват главно, в много голяма степен, в зависимост от характера, формиран в най-ранна детска възраст - до 7- 8 година... Възможно е човек да започне да променя себе си и в по-късна възраст - в резултат на участие в курсове, самообразование и пр. - баааавно и мъчително, на приливи и отливи.
Никакви успехи няма да имаме, ако само си казваме "Ми, к'во да прая, така съм се родил(а), гени ..." и пр. и пр.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Генетика и здраве
« Отговор #7 -: 12-11-2015, 09:39:22 »

Да, съгласна съм с теб Вов, първите седем години са от изключително голямо значение.
.. и да понякога не е само генно наследяване, ами и натурално, чрез копиране стандарта на живот от родителите.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Генетика и здраве
« Отговор #8 -: 12-11-2015, 17:30:58 »

Виждам, че точно нито един съфорумец  не  е направил коментар   по темата ,която беше - "МУТАЦИЯТА на гените"   ;)
Написаното  до тук е  по съвсем друга тема , вие говорите  за " генетична предразположеност"  ;D
Мутация на гените е промяна в наследствената информация  на ДНК. Сложна материя , която , след като още Медицината не е успяла да изследва достатъчно, едва ли ние ще се справим преди нея  tooth
Не са ясни нито факторите, които водят до многото видове мутации, нито пък е ясно при кого  до какво ще доведат тези мутации.. ( в някои случаи не довеждат до нищо лошо)
 С тези мутации са свързани генетичните болести, като май е по-добре да не пипаме там  :-\
 (В нито една книга или статия до момента не съм срещал медик, натуропат или лечител да говори за излекуване от генетични болести. )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Генетика и здраве
« Отговор #9 -: 12-11-2015, 20:57:23 »

Само с хвърляне на един поглед върху храната, която се консумира от масовото общество, може да се направи извода, че в момента живеем в реалност, в която тече най-масовата Мутация на цели решетъчни вериги.
Освен храната за това "благоприятстват" и ред други неща, едно от които е забързаното и стресово ежедневие, чрез което първо се пращат сигнали към граховото зрънце в черепната ни кухина, наречена хипофиза, която играе ролята на диригент в човешкия организъм. Според мен хормоните са в пряка връзка с генотипа.
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Генетика и здраве
« Отговор #10 -: 13-11-2015, 08:44:44 »

Виждам, че точно нито един съфорумец  не  е направил коментар   по темата ,която беше - "МУТАЦИЯТА на гените"   ;)
Написаното  до тук е  по съвсем друга тема , вие говорите  за " генетична предразположеност"  ;D
Мутация на гените е промяна в наследствената информация  на ДНК. Сложна материя , която , след като още Медицината не е успяла да изследва достатъчно, едва ли ние ще се справим преди нея  tooth
Не са ясни нито факторите, които водят до многото видове мутации, нито пък е ясно при кого  до какво ще доведат тези мутации.. ( в някои случаи не довеждат до нищо лошо)
 С тези мутации са свързани генетичните болести, като май е по-добре да не пипаме там  :-\
 (В нито една книга или статия до момента не съм срещал медик, натуропат или лечител да говори за излекуване от генетични болести. )

Да, точно това имах предвид.
Ако човек има мутация на гени, тогава излиза, че  храни, които са полезни за останалите хора, да бъдат вредни за него, и това да доведе до определени заболявания, които да се провокират от определени храни, които не могат да се усвояват поради тези мутации.
За съжаление, традиционните лекари, са много далече от тези неща, а пък и като цяло няма достатъчна информация. И човек може да си мисли, че се храни много здравословно, но всъщност болестите му да продължават да се проявяват и да няма никакъв ефект от здравословното хранене. Поради причината, че не знае точно каква е причината за тези прояви. А те да се крият в генетиката, която е заложена по рождение. Но ако знаехме дали имаме някакви генни мутации, можехме да предприемем мерки и да предотвратим много заболявания и последствията от тях.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Генетика и здраве
« Отговор #11 -: 13-11-2015, 12:09:16 »

Ами май е точно така, Миа.
Аз имам усещането , че с гените нещата трябва да се изследват извън материалните закони, по които действа Медицината.
  Езотерично, енергийно-информационно, кармично дори.. (Естествено , след като се отхвърлят "материални"  фактори с доказана причинно-следствена връзка като напр. радиацията )
Така , както е установена отдавна връзката между дълголетие при добро здраве с  характера на човека и неговата душевност, ( активните дълголетници почти винаги са добри хора! ) , същото може да се наблюдава и по повод генетичните мутации  - при кого има по-голяма вероятност това да се случи  ;)
 
Вероятно не е добре да се говори така, но ако е писано, ако има "кармично" правосъдие - някой да бъде наказан за нещо,да страда..  то именно генните заболявания са оръжието , защото по този начин наказанието не може да бъде отменено  дори  с най-модерни средства  :-\
« Последна редакция: 13-11-2015, 12:31:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Генетика и здраве
« Отговор #12 -: 13-11-2015, 12:50:37 »

Вчера четох една много интересна статия за заболяванията и тяхното лечение.Според лекарите и според богословите лечението на дадена болест е различно и зависи от причините за появата и.А причините са три - физически болести на тялото в следствие от неправилен начин на живот, болести психически и духовни болести, които са в следствие от някакви вредни за човека страсти.
Има много интересни научни данни за генетичното унаследяване на дадена болест.Но ако Бог е решил каквито и изследвания да се направят болестта в даденият човек ще се прояви по Божия воля.Макар,че днес по време на бременността се правят и генетични изследвания.Човек трябва сам да се бори с недостатъците и страстите си и тогава няма да има страх от генетично предавани болести.
Поздрави !
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Генетика и здраве
« Отговор #13 -: 13-11-2015, 21:01:00 »

Ами май е точно така, Миа.
Аз имам усещането , че с гените нещата трябва да се изследват извън материалните закони, по които действа Медицината.
  Езотерично, енергийно-информационно, кармично дори.. (Естествено , след като се отхвърлят "материални"  фактори с доказана причинно-следствена връзка като напр. радиацията )
Така , както е установена отдавна връзката между дълголетие при добро здраве с  характера на човека и неговата душевност, ( активните дълголетници почти винаги са добри хора! ) , същото може да се наблюдава и по повод генетичните мутации  - при кого има по-голяма вероятност това да се случи  ;)
 
Вероятно не е добре да се говори така, но ако е писано, ако има "кармично" правосъдие - някой да бъде наказан за нещо,да страда..  то именно генните заболявания са оръжието , защото по този начин наказанието не може да бъде отменено  дори  с най-модерни средства  :-\
Естествено, че когато нещо е заложено в гените, то е кармично.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Генетика и здраве
« Отговор #14 -: 13-11-2015, 21:04:19 »

Вчера четох една много интересна статия за заболяванията и тяхното лечение.Според лекарите и според богословите лечението на дадена болест е различно и зависи от причините за появата и.А причините са три - физически болести на тялото в следствие от неправилен начин на живот, болести психически и духовни болести, които са в следствие от някакви вредни за човека страсти.
Има много интересни научни данни за генетичното унаследяване на дадена болест.Но ако Бог е решил каквито и изследвания да се направят болестта в даденият човек ще се прояви по Божия воля.Макар,че днес по време на бременността се правят и генетични изследвания.Човек трябва сам да се бори с недостатъците и страстите си и тогава няма да има страх от генетично предавани болести.
Поздрави !
Тук не става въпрос за страха, а за търсене на причини на някои заболявания, за които медицината няма нито обяснение, нито пък лечение.
А дори и здравословното хранене, не винаги влияе еднакво добре на всички. Както и едни храни, които по принцип се представят като полезни, могат да бъдат отрова за организма на някои хора, при които има генетична непоносимост към тях.
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Генетика и здраве
« Отговор #15 -: 13-11-2015, 22:55:41 »

За мутацията на гените има интересна информация в книгите на квантовите физици В. и Т. Тихоплав. Например как под влиянието на определени химикали се извършва промяна в информационния апарат и се отключва Аутизъм. Или как се променя изначалният код при ембрион наблюдаван с видеозон, вследствие на несвойствените за младите клетки звукови вълни. Но повечето от информацията в книгите им е насочена към мутацията като метод на човешкия организъм за приспособяване към променящата се околна среда - увеличеният радиационен фон в градовете, нахлуването на по-мощни космически лъчения поради промяната в атмосферните слоеве на Земята, химикалите в храните /дори тези който смятаме за био, тъй като те също са подложени на лъчения и търпят изменения/ и т.н. Най-известните последствия от мутацията, според тях са промяната във възприятията - ясновиждането, ясночуването, свръх емпатията, промяната в енергийното поле на човек и способността да влияе на предмети от разстояние, телепатията, неспособност на организма да преработва твърда храна, а само течна или директно слънчево-космическа енергия и др. 
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Генетика и здраве
« Отговор #16 -: 13-11-2015, 23:39:13 »

Аз мисля, че ние просто еволюираме.
Някои от нас по осезаемо, други не.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Генетика и здраве
« Отговор #17 -: 14-11-2015, 00:07:42 »

 :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Генетика и здраве
« Отговор #18 -: 14-11-2015, 08:55:19 »

Сочи, това е ценно, някой ден ако имаш настроение, поразкажи ако обичаш и по-подробничко .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Генетика и здраве
« Отговор #19 -: 14-11-2015, 09:16:02 »

С радост ще опиша по-подробно този актуален за съвремието ни въпрос бате Бино, само това Време....., все изтича неусетно.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.