Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Завишени стойности на AST - личен опит  (Прочетена 5043 пъти)

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

Завиишени стойности на AST - личен опит

Здравейте!
Проблемът се отнася към ревматичните заболявания и всъщност е вследствие на завишеното количество бактерии от типа на стрептококите (може би и други видове, но при мен бяха именно тези). Следствието от неразрешаването му е увреждане на сърцето и костите. Споделям опита си, защото при много хора традиционното лечение само влошава положението. През годините до мен достигнаха няколко простички, но както се оказа изключително ефикасни методи за контролирането на тези бактерии. Описвам ги тук, с условието, че всички ние сме твърде различни и не винаги един и същ метод може да помогне на всеки. Важното е, че винаги има варианти за всичко, не се отказвайте да търсите този, който ще донесе положителни резултати при вас.

Малко история на заболяването:
До 10-11 годишна боледувах много често от гнойна ангина и непрекъснато ми слагаха инжекции пеницилин. Когато ангините спряха, около 12-тата ми година се появиха болезнени твърди образувания по краката около костите. Кожата на ръцете ми беше болезнено суха, цепеща се и непрекъснато излизаха воднисти мехурчета. Тогава никой не успя да ми постави адекватна диагноза. В продължение на 15 години процесът се повтори няколко пъти, но не много болезнено. Една година след като родих първото си дете всичко избухна с нова сила. В един момент краката ми се сковаха, всяка стъпка беше болезнено предизвикателство и само мисълта, че имам дете активираше волята ми да се движа. Сърдечният ритъм беше чувствително нарушен. Явно в тези години медицината беше понапреднала поне в диагностиката, та най-после стигнах до ревматолог, който откри завишените стойности на AST - тогава 400, при норма под 200.

Предписаха ми антибиотик - 7 месеца инжекции мускулно. След този период резултатите бяха двойно по-лоши - AST стойностите скочиха на 800, а ревматолога простичко каза, че друго лечение няма, така че да си продължавам с инжекциите. Замислих се че това е абсурдно и трябва сама да направя нещо по въпроса.

Моите решения:
В този период започнах да спортувам редовно и да приемам ежедневно билката Котешки нокът. Намалих животинската храна, откривайки че така значително се повишава енергията ми. След 1 година с този режим резултатите от изследването бяха перфектни. Сърцето ми работеше облекчено в нормалния си ритъм, тичах наред с детето си и се радвах на свободата от движението.
Но 5 години по-късно по време на втората ми бременност AST стойностите отново бяха завишени на 400. Наблюдаващият ме лекар веднага заяви че трябва да постъпя в болница с антибиотично лечение. Категорично отказах да действам прибързано и да тровя нероденото си дете. Тогаво открих свойствата на минерала шунгит. Приготвях водата по следния начин: в 2л чиста изворна вода, възможно по-прясно наточена се накисват 200г шунгит за 1 денонощие. Изпивах това количество за деня. Сутрин и вечер вагинални промивки и жабурене с мъртва вода. За успокоение на болките в костите добър ефект при мен имаше следнната комбинация: 1ч.л. куркума, 1ч.л. канела, 1с.л. белено конопено семе, 1с.л. ленено масло, малко подсладител -мед, агаве или др. Всичко се обърква на кашица и се приема сутрин и вечер (има вторичен блоготворен ефект върху дихателната система). Само след 2 седмици резултатите отново бяха в норма.



Оказва се, че тези бактериики са доста устойчиви и упорито си дремят вътре в мен, очаквайки създаването на следващите условия за собствения си демографски прираст. Установих, че тези условия при мен всъщност са отслабналата имунна система в периода около бременност и кърмене, но по-важното според мен - изпитването на силно недоволство и отхвърляне на някой действия от страна на близките ми хора. Тези микроскопични същества просто ще ме научат на търпение и приемане на всеки човек с всичките му особености и различия.  

Поздрави и успех на всички!
 :Content_22:
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Завишени стойности на AST - личен опит
« Отговор #1 -: 15-11-2015, 22:02:51 »

Ако нямат какво да ядат, ше умрат.  :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Завишени стойности на AST - личен опит
« Отговор #2 -: 15-11-2015, 22:03:58 »

Ценно е , че споделяш това, Сочи.
Ей, при такива разкази винаги си спомням проф. Неумивакин:
"Чудно нещо са това , лекарите ,  - учат по 7 години за да предписват после цял живот само 3 вида лекарства:  антибиотици, обезболяващи и противовъзпалителни "  tooth tooth

Сочи, изброените "лечения" през годините дотолкова категорично са СЛОМИЛИ имунитет и жизнена енергия, че е напълно излишно да търсиш допълнителни "парапсихологични" причини , които да разпределят вината  :D
Антибиотиците са достатъчно виновни..
При теб се е развил "класическият" вариант - когато една болест бъде лекувана неправилно ( тоест - с лекарства от аптеката  tooth ) , тя бива насилствено потисната, "изтласкана навътре" в организма , за да еволюира след години под съвсем различна форма и със съвсем различни симтоми и съответно - диагнози .  :surpris_23:
Радостното е , че ти си доста по-запозната от 99% от лекарите  tooth tooth с което шансът ти рязко се увеличава  :Content_22:

Предлагам само обаче - по-добре не навлизай в небрано лозе само защото  си се запознала и са ти паснали  няколко манипулативни теорийки на неслучайни  автори за "толерантност" "солидарност" , равни права" и прочие кухи абстракции..
Естествено  ,че няма да приемаш  всички действия на близките ти хора.. Те може да са комарджии, да се дрогират, да са пияндета, насилници, измамници.. значи ли това че трябва да си мълчим за пороците им? Ако си мълчим - значи ги подкрепяме! ( нарочно  използвам силни краски, говоря по принцип, а не намеквам че твоите близки са точно такива :) )  Затова я докарахме дотук, защото все си мълчим, надянали розовите очила, както ни съветват  :)
Скъпо ще плащаме за безусловната толерантност,( също и за "позитивното мислене"   ;D) които ни натрапват  масирано в последно време .. Ако някой не е разбрал защо толкова се говори напоследък за  това - ето 2 добри статии по въпроса  ;) :
http://www.memoriabg.com/2015/11/14/terorut-e-ochakvan/
http://www.memoriabg.com/2015/11/15/za-debilnite-parformansi-na-solidarnost/
За да си обясним каквото и да е , добре е да си зададем древният въпрос
Quid prodest - Кому е изгодно?  ;) ;)
 След осмисляне но поне двете горни статии веднага светва лампичка  КОЙ и ЗАЩО  толкова държи да сме "толерантни" и "позитивно мислещи" ..  tooth tooth  И какво той прави през това време, докато ние "толерантстваме"   tooth tooth
« Последна редакция: 15-11-2015, 23:01:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Завишени стойности на AST - личен опит
« Отговор #3 -: 15-11-2015, 23:38:56 »

Да Vov, сигурна съм че си прав, но гладуването не ми е по душа, макар и да съм възхитена от хората в този форум, които го практикуват. Пък и по време на бременност си е доста екстремен метод. А и съм сигурна, че и този метод ще даде временни резултати поне при мен

Бате Бино, ти добре си проучил материята, темите ти са изключително съдържателни, но аз се водя от години от правилото: Духът владее материята. Просто такъв е моят път - да проуча как вътрешните, невидимите процеси влияят върху материята. Затова когато спделям опита си винаги е обвързан с дуализма в нашия свят. Метафизиката е стара като света, още Питагорейците са я изучавали като основен предмет няколко столетия пр.н.е. Странно защо сме свикнали да приемаме високото кръвно като следствие от вътрешни терзания и напрежение като цяло, но при другите болести не се и замисляме, че има и вътрешни причини. А в споделеното по горе от мен въобще и не става дума за положително мислене, просто лични наблюдения за връзката между проникващите се процеси дух-материя. Та нали Здрав Дух в Здраво Тяло е казано.
Всяка болест дошла в живота ми я разглеждам като учебен материал, даден ми за самоусъвършенстване.
И си мисля, че всеки опит е ценен, бил той чисто материален, само духовен или балансирана комбинация от двете. Знае ли човек на кой какво ще му помогне?
  :flower:
« Последна редакция: 15-11-2015, 23:43:15 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Завишени стойности на AST - личен опит
« Отговор #4 -: 16-11-2015, 10:22:28 »

Сочи, чудесно е , че правиш такива проучвания , но нали се сещаш, за да получиш обективен резултат е нужен и обективен анализ :) 
  Когато разглеждаш въздействието на дадена група фактори ( напр. ДУХОВНИ, и НЕВИДИМИ) , трябва да изключиш влиянието на други групи от фактори (напр. МАТЕРИАЛНИ и ВИДИМИ )  :surpris_23:
Защото по-силният фактор ще бъде и по-определящ . 

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Завишени стойности на AST - личен опит
« Отговор #5 -: 16-11-2015, 16:21:43 »

Сочи, чудесно е , че правиш такива проучвания , но нали се сещаш, за да получиш обективен резултат е нужен и обективен анализ :) 
  Когато разглеждаш въздействието на дадена група фактори ( напр. ДУХОВНИ, и НЕВИДИМИ) , трябва да изключиш влиянието на други групи от фактори (напр. МАТЕРИАЛНИ и ВИДИМИ )  :surpris_23:
Защото по-силният фактор ще бъде и по-определящ . 
:Content_14:

...и ако не можем да изключим едните фактори със сигурност... ? Изобщо истински експерименти с истински резултати, основание за следващи изводи и полезни действия, се правят много трудно, много.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Завишени стойности на AST - личен опит
« Отговор #6 -: 16-11-2015, 16:41:58 »

Разбира се , Вова.
Затова толкова често се смеем на тази наука, дето в едни случаи  доказва  едно , а в други - съвсем противоположното.   tooth tooth Като понякога се стига и дотам -да се държиш за корема от смях, защото двете противоположни научни изследвания са публикувани в едно и също НАУЧНО списание  tooth tooth ( напр. прилагането на хормони при жени в менопауза според едното изследване  , е много добра профилактика срещу инфаркт. Според другото , същите тези хормони криели огромна опасност от инфаркт.  И двете са публикувани  в броят на "Ню Инглънд Джърнъл оф медицин"  от  24.10.1985
 Цитирано от Харви Даймънд в "Сила за живот"-3 )
 tooth tooth tooth
« Последна редакция: 16-11-2015, 16:44:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.245 секунди с 22 запитвания.