Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Уртикария  (Прочетена 3033 пъти)

Water Lilly

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Уртикария
« -: 11-02-2016, 11:45:43 »

Здравейте, следя от много време форума, намирам тук вдъхновение и все се канех да направя съществени промени в храненето си, които все оставаха за понататък. Храня се според мен изчистено, предимно вегетариански, като обаче консумирам често и яйца и риба, а от време на време и сирене и кисело мляко. Преди няколко дни изведнъж получих уртикария - кожата ми винаги е била чувствителна, напоследък  продължително време я усещах суха, въпреки че пиех достатъчно вода и я мажех с разни масла. Сега кожата по цялото ми тяло започна да дразни и да се възпалява от допир, от вода, от топлина и това е някакъв ад. Мисля че организмът ми крещи, че има нужда от изчистване, но не съм много сигурна, как да степенувам нещата. Не желая да взимам антиалергични медикаменти - искам да се справя с това сама. Последните два дни пия почти само вода и хапвам съвсем малко плодове вечер, защото иначе ми става лошо и просто не издържам, правих и клизми, но подобрение засега няма. Гладуване пълно още никога не съм правила, само неуспешни опити. Не съм сигурна как да продължа и се притеснявам, че ако не овладея сега нещата може да последва нещо по-лошо. Ще съм благодарна на съвети, как да овладея ситуацията.
Знам, че грешката е моя  :Confus_3:, че на първо място съм оставила да се стигне дотук - обаче вече е късно да съжалявам, как най-добре мога сега да помогна на тялото си да се справи и да започна начисто?
Активен

Water Lilly

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Уртикария
« Отговор #1 -: 11-02-2016, 12:43:07 »

Пропуснах да спомена, а сега ми се струва важно, че последния месец бях под доста голям стрес. Самото заболяване изби преди няколко дни -  проведох крайно негативен разговор, които в следващите часове въртях в главата си и в един момент всичко беше пламнало, кожата ми беше на червени петна, не можех да спра да се чеша и започнаха да избиват тези малки обривчета. Те избиват за минути и се скриват за минути - страх ме е че съм отключила автоимунно заболяване. От няколко дни нямам мира постоянно нещо ми дразни и се побърквам. Мисля че трябва да направя чернодробно пречистване, но много ме е страх да не се обърка нещо - имам предвид страх ме е заради самия ми страх да не предизвикам проблем. Имам нужда от малко смелост и да знам, че и при други е било страшно, но е минало добре.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Уртикария
« Отговор #2 -: 11-02-2016, 13:07:21 »

Здравей, Водна Лилия!
Не е лесно да се дават съвети наизуст, защото не си разкрила много неща от живота си, като например алергична ли си, от какво и защо, притеснителна ли си, под напрежение ли си, в живота, на работата,
тъй като причините могат да бъдат различни, но понякога и комплексни.

Но тъй като имам усещането, че си притеснена(както и сама казваш), уртикарията може да се дължи на дисбаланс във вегетативната нервна система. Напоследък правейки едни проучвания за стреса и болестите, доста материал проучих.

" Кожата също реагира силно на емоциите тъй като е в пряка връзка със симпатикусоватата нервна система. Могат да се появят мехури, екземи, брадавици, уртикария. Възможна е поява на стомашни смущения."
http://gpaeburgas.org/PSYCHOLOGY/?p=156

Та съвета ми е с различни практики(медитации, разтягания) така да напаснеш симпатиковата и парасимпатиковата ти нервна система, че да се озоват в баланс. И най- вече изчистване на най-лошите мисли, от там започни! :love_028: :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Уртикария
« Отговор #3 -: 11-02-2016, 13:07:39 »

Докато съм пишела и ти си написала това, за което се съмнявах. Балансирай двата си дяла на вегетативната нервна система. :heart_2:
« Последна редакция: 11-02-2016, 13:12:05 от миа »
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Уртикария
« Отговор #4 -: 11-02-2016, 13:23:12 »

Здравей Водна лилия,
това заболяване със сигурност ли е уртикария ? Имате ли поставена диагноза от лекар? Защото това описание на обривите може и да се дължи на алергична реакция, обаче да не е копривна треска.Алергиите по принцип се лекуват трудно.Независимо от това,че се прави прочистване на органите.Пробвайте ако желаете да направите прочистване на черният дроб или дебелото черво.Има куп методики.Четете и действайте.Но дали ще имате успех - в смисъл премахване и то напълно на обривите - за това гаранция няма.Братът на баща ми беше получил навремето слънчева алергия.Лекува я и тук и в Германия обаче резултат няма.Има ли слънце кожата има и обриви.Трудно се повлияват тези алергични състояния.Но изпробвайте някои неща - леки форми на гладувания на вода - до 3 - 5 дни и след това ще се установи има ли подобрение или не.
Поздрави !
Активен

Water Lilly

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Уртикария
« Отговор #5 -: 11-02-2016, 13:48:41 »

Здравейте Мия и Елия  :flowers2: :flowers2: :flowers2: Благодаря много за подкрепата. Елия, не е диагностицирана уртикария - не живея в България, налага да чакам доста за специалист и получих час чак за по-другата седмица. Междувременно взех да ровя за симптомите в нета и уртикарията ми прозвуча като моя случай - но си права че май избързвам - това което се появява изглежда като съвсем ситни леко зачервени пъпцици или ярко червени участъци в комбинация с раздразнена сърбяща кожа по цялото тяло. Появява се и се разнася бързо и на различни места. Надявам се да не е някаква бактериална или вирусна инфекция. Преди ми се е случвало само когато съм под стрес да ми се появяват такива червени петна по деколтето, които ако разтъркам да се възпаляват и да се получават пак малките пъпцици. Алергии иначе имам към химии и почистващи препарати, някои антибиотици и упоики и към прах - в резултат на което избягвам от години прием на лекарства и опитвам да се храня по-изчистено. Мия, ума си наистина не мога да успокоя в момента, но ще започна с малко стречинг, надявам се да подейства по обратния ред.
Благодаря ви, момичета, чувствам се по-добре - просто бях много уплашена и не знаех какво става, надявам се да го овладея това нещо навреме.   :flower:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Уртикария
« Отговор #6 -: 11-02-2016, 14:13:24 »

Водна лилия,
съветвам те да си направиш изследване под микроскоп на обривите.Такова изследване прави чичо ми в Германия и неговият обрив е със сигурност слънчева алергия.Няма ли слънце обрив няма.Нямам представа скъпо ли е това изследване ,но поне със сигурност ще се знае на каква основа е.Иначе така е лекуване на сляпо.Баща ми е алергичен към печене на пиперки в чушкопек, боядисване с бои.Много са странни тези алергии и обриви, които се получават от различни неща.
Поздрави !
Активен

Water Lilly

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Уртикария
« Отговор #7 -: 12-02-2016, 18:22:18 »

Аз да кажа, че имам днес вече леко подобрение - 4ти ден съм само на вода, плодове и изцедени сокове (червено цвекло, грейпфрут и ябълка) и днес са се поскрили някои от възпалените участъци, а и като цяло не ми дразни кожата толкова. Честно казано се надявам, докато ми дойде часът при дерматолога, проблемът вече да е изчезнал. Разбира се, продължавам - явно имам нужда и от физическо и от психическо пречистване. Поздрави и хубав ден - радвам се, че ви намерих  :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Уртикария
« Отговор #8 -: 15-02-2016, 12:57:06 »

Водна лилия,
обикновено тези кожни проблеми са хронифициращи и по време на дадено прочистване почти изчезват за определено време, после пак се появяват.Така,че не се залъгвай.Направи си преглед и изследвания.Дори проф.Николаев, който е помогнал на куп хора да подобрят състоянието си е бил наясно до какви рецидиви на дадено заболяване може да се стигне.И аз също по време на дадено пречистване съм блокирала частично дадено заболяване, след това дори е имало и сезонно обостряне.Така,че внимавай!
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.747 секунди с 22 запитвания.