Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника ми за водно гладуване - TodHuk  (Прочетена 21567 пъти)

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..

Здравейте,
Днес ми е 3-ти ден от ВГ. По принцип пия много малко вода но в момента го правя с малко повече вода. Първия ден ми беше малко терсене, но сега съм супер даже вчера ходих малко на зала да потренирам. Започнах на 132 кг и в момента съм 128 кг.
Няма проблем да направя и СГ, но имам проблеми с вените и пия лекарство(синдром) за разреждане на кръвта. Така че, засега ще карам на ВГ.
Пия по 2-3 литра вода на ден като в нея слагам малко сода, сол и домашен оцет. Така както я правя водата ми е по приятна за пиене.
Ако някой е в час имам въпрос за домашния оцет който слагам вътре дали е добре?
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #1 -: 24-02-2016, 14:22:46 »

Не е добре. И лекарството също не е добре. Остави тялото ти само да реши кое е добро за него. То знае повече от всички знаещи на света. Ако си наистина 132 килограма, пий повечко вода. Преварена или изворна.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #2 -: 24-02-2016, 14:59:23 »

Тихия, идеята да слагам оцета във водата е за да се прочистят ставите. Имам коксартроза.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #3 -: 24-02-2016, 15:25:21 »

По малко качествено приготвен домашен оцет във водата- аз съм твърдо ЗА.
Ефикасно за декалциране и дешипяване. :whistling2 - emotloader:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #4 -: 24-02-2016, 18:19:15 »

Привет, TodHuk  :)

Ако искаш да отслабнеш здравословно, препоръчвам ти книгата на д-р Джоуел Фърмън "Да се храним, за да живеем" /Удивителната, богата на хранителни вещества програма за бързо и трайно отслабване/.

Д-р Фърмън не е привърженик на конвенционалната медицина.Той е лекар и изследовател, който специализира в областта на превенцията и лечението на множество заболявания чрез промяна в храненето и други естествени методи.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #5 -: 24-02-2016, 20:15:25 »

Спри оцета и силовите тренировки. Коксартрозата не се "прочиства", тя не е ръжда или котлен камък... (Ей, какви ги измисляте само...). Можеш да плуваш и 2 часа, да тренираш дишане, да правиш клизма, дълги разходки...
Увеличи водата до 3,5 - 4л на денонощие, но я следи внимателно, да не си мислиш, че пиеш толкова.
Подразбирам, че нямаш тежки страдания на бъбреците...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #6 -: 24-02-2016, 20:26:14 »

Ros,
Благодаря за препоръката. Виждам, че тази книга е една от най-добрите в тази област и ще си я купя.
При мен отслабването върви засега горе долу. Бях около 170 кг сега съм 130. Трябва да я докарам до около 80-90 кг.
Засега виждам, че с гладуване и намаляване на теглото проблемите със ставите намаляват. Напук на всички известни ортопети които обиколих из България и които всички предлагат само смяна на ставата, тъй като на ренгеновите снимки се вижда липсата на хрущяла.

Vov,
Приемам това което казаваш. Не мисля, че правя точно силови тренеровки в залата. Това което правя е различни упражнения за крака и ръце без силна болка в ставите, с по-малки тежести и от 25 до 100 повторения всяко. Като идеята е да се раздвижи кръвта.
За клизмите засега не мога да си представя да ги правя, но за 7 дневно гладуване мисля, че не е страшно и без клизми.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #7 -: 24-02-2016, 21:16:57 »

TodHuk ,  мисля, че изкуствена става не  решава проблема, а най-вероятно ще е източник на допълнителни проблеми.
Според мен, ако си упорит и последователен и  създадеш условия организмът ти  да се самовъзстанови, но с естествени средства, като гладувания, подходяща храна, подходяща физ.активност и което е изключително важно-подходящи нагласи на психиката/истински да повярваш в успеха си/, т.е., ако сам си помогнеш, това е решение на проблема ти.
Разбира се, ще мине време и е необходимо търпение. :)



cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #8 -: 25-02-2016, 09:31:06 »


За клизмите засега не мога да си представя да ги правя, но за 7 дневно гладуване мисля, че не е страшно и без клизми.
Страшно е!!! :pensif_29:
Водното гладуване задължително е с клизми,особено след 3-4-ия ден защото може да се получи самоотравяне на организма от отделянето на голямото количество токсини!!!
За хора с прочистен организъм не са важни,но ако напр.имаме наднормено тегло(което си е показател за замърсеност) те са задължителни.
Кл... не се правят при сух глад-без никаква вода и храна,но това е за напреднали. ;)
« Последна редакция: 25-02-2016, 10:07:24 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #9 -: 25-02-2016, 10:08:01 »

Приятелю, ако наистна си бил 170 кг. то значи тялото ти е силно деформирано. В процеса на пречистване и трансформация на мускулната и костна структура, ще преживееш доста тежки моменти. Трябва да си ментално подготвен за това, иначе ще се откажеш по някое време. И се настой за продължително бягане по тази пътека. Докато си промениш тотално виждането за света - не само хранене, но и навици житейски, движение, спазване на ментална хигиена, тесен подбран кръг приятели и т.н.
Успех ти желая.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #10 -: 25-02-2016, 12:23:14 »

Тихия,
Да наистина бях даже малко над 170 кг.
Преди години отслабвах с около 20-25 кг, но след това ги връщах в повече.
Знам, че не е лесно но трябва да си нагодя психиката за да бъде по-леко.
Този път основно трябва да си променя начина на живот и най-вече начина на мислене..
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #11 -: 25-02-2016, 12:59:56 »

Г - не,
без клизми не може да се гладува на вода.Ще се самонатрови организма.Водата трябва да е чиста или преварена и прецедена за пиене.Без никакви добавки като оцет, сол или нещо друго.Ще си докарате някой проблем на бъбреците.Но тези неща ще ги разберете от опит.Но гладуването ако не друго ще ви попречисти организма.За пълно излекуване не съм сигурна.Защото тези ваши проблеми са хронични.
Поздрави !
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #12 -: 25-02-2016, 14:03:47 »

Що, бе Вова? Вие с Тихия не пиете ли всеки ден домашен оцет, разреден във вода за профилактика, перисталтика и да дадете по едно рамо на свободните радикали да намерят пътя за навън? :whistling2 - emotloader: Ако не го правите, значи дълбоко ме разочаровахте. :Confus_3:
Аз от години си правя оцет и пия всеки ден, само тази година малко закъсня да стане и дотогава във водата си слагам лимонче. :Content_22:
Защо мислите да му навреди на юнака?
За силовите съм съгласна, няма нужда от тежести, а от плуване и йога. :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #13 -: 25-02-2016, 14:52:41 »

Ами , Миа, вероятно , защото са запознати, че оцетът ( без значение какъв!) е киселина! А за бъбреците няма полезно количество нито киселина , нито алкохол.  ;)   Дори минималната доза оцет е лоша за  хора със СЛАБИ бъбреци. ( слаби бъбреци имат 90 % от хората!  И това не се открива с лабораторни тестове!! )
А пък ако са и БОЛНИ ( което също много рядко се открива лабораторно! )  - тогава оцетът е направо забранен!
Вов  не случайно отвори дума за бъбреците  ;)
Той  знае , че артрозните състояния се предизвикват  от комплекс причини, които са действали хронично, т.е. дълги години!  Кои са те?
Това е дисфункция ( лоша работа ) на вътрешните органи - на първо място бъбреци, черен дроб, стомах и ПРАВО черво. + нарушения в синтеза на колагена, както и биомоториката като цяло. Тези дисфункции водят до хронично напрежение и СПАЗЪМ на мускулите около ставата , което пък води до лоша циркулация на кръв и лимфа в тази част на тялото.
А след като няма добра циркулация, от там насетне дали ще се отложи калций, дали ще кристализира пикочна киселина, дали ще се настанят гъбички или хламидии..или други "окупатори" ,  е без значение. Важното е , че е овакантено пространство, което никой не защитава!

Затова тази болест ( както и всяка друга :) ) не може да се лекува на парче. Нужни са компрлекс мероприятия. В случая йогата е по-подходяща от упражненията с тежести.
Това е от мен.  :kisss:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #14 -: 25-02-2016, 17:45:03 »

Миа,
Не пия оцет в каквато и да е форма. Не си броя хапките. Не следя от кое колко грама ям. Слушам си тялото. Промените се случват с болка, но не страдам, а благодаря за всичко което ме спохожда. 90 % от нещата които ни се случват се решават от самосебе си. Останалото не можем да решим. Вече осем години не употребявам никакви хапчета, за каквото и да било. Ако разчитаха на мен, фармацефтите да бяха фалирали. Но нека всеки си върви по пътя лекичко, без резки движения. И... докъдето стигне/ през този живот/. 
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #15 -: 25-02-2016, 19:01:41 »

Бате Бино, тука друго се казва:
"Направеният от добре узрели ябълки оцет съдържа много витамини, калий, натрий, магнезий, бета-каротин, калций, пектин, желязо и ябълчена киселина. Ябълчената киселина е известна с това, че противодейства на бактериални и гъбични инфекции. Нейните свойства помагат при заболявания на бъбреците и проблеми с натрупване на токсини, хронична бъбречна недостатъчност, камъни в бъбреците и пиелит.
Премахване на токсини
Много хора използват ябълков оцет за премахване на токсините от бъбреците и пикочния мехур. Тези токсини могат да се натрупват с течение на времето и са причинени от преработени храни и други фактори на околната среда.  Добавете 1 до 2 супени лъжици ябълков оцет в чаша вода и пийте ежедневно, за да избегнете бъдещи проблеми. Ако вкуса на оцета ви е неприятен, добавете мед."
http://lekuva.net/56464/za-da-imate-zdravi-babretsi-pijte-naturalen-yabalkov-otset.html

Сега, ако Тод се разколебае, може и да остави оцета, когато гладува, но храни ли се, той да чете и да си преценя.

Тихичък, разбира се, че ще слушаш твоето тяло, и с такъв остър слух е добре да се сдобием и всички.
И аз съм към отбора на тези, които ще фалират аптеките, затова и дума не става за добавките и хапчетата от яб. оцет, нито става дума за оцетната киселина, която се продава по магазините.



Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #16 -: 25-02-2016, 22:47:53 »

Миа, естествено че има различни мнения за почти всичко на света :)  
Въпросът е ние как да преценим на кого да вярваме?  :surpris_23:
Или , за по-лесно , да вземем за истина  първата статия , която ни се появи пред погледа?   :)
( Тук имаше една Лози, тя процедираше точно така и се сдърпахме пак за тоя оцет  tooth, щото чела в някакъв жълт сайт, че оцетът алкализирал )
Ти например какво знаеш за автора на статията - г-жа Спасова?  ;) Как си подбира информацията, как я анализира, от какви източници..?   :surpris_23:  Преписва ли , измисля ли си , или копира от в-к "Уикенд" ?
Залагам на това, че изобщо нямаш представа коя е Спасова.. :)
А мои постове поне си чела и знаеш   подхода ми за проучване и подбор на информацията :) Залагам  на умни , честни и с дълга практика  лекари-натуропати, доказани с  с резултати , а не с написани книги :)
( като напр. г-н Професор Мермерски :)  )
Преценявам ги на база наработената за 25 г. интуиция , от  теория,анализ, контакти с лекари  и лична практика . Грешки винаги са възможни, да, но гледаме да са по-редичко  :)  

За да пестим време , пускам само два момента от цитираната от теб статия:
1. "Дом. оцет съдържа...и МНОГО калций! "  Да видим ли  колко е това "много"?  
    В една ябълка ( 200гр) се съдържат цели 12 мг калций ( при ср. дневна  потребност от 1000 мг! )  
    Сами можем да сметнем колко "много" калций ще има в едно шише оцет, за който са отишли някалко ябълки.И който оцет се пие по 1 чаена лъжичка на ден :)   И защо изобщо се въвежда в заблуждение обикновеният човечец?
 
2. "Много хора използват яб. оцет за премахване на  ТОКСИНИТЕ от бъбреците."
    Веднага става ясно , че авторът не е запознат, че в бъбреците токсини няма! В тях има КОНКРЕМЕНТИ - пясък и камъни.  ( което е малко по-различно :)   )
А токсините са на съвсем различни места..  ;) , главно  в съединителната тъкан ( там са  85% )
Проблемите в бъбреците не са токсини и конкременти, а нарушена филтрираща способност.

Та тъй.. За мен тази статия си е "жълтичка" , но няма голямо значение, защото за в конкретният случай
(  патологиите на TodHuk ) , оцетът  е най-малкият му проблем  :whistling2 - emotloader:  
« Последна редакция: 25-02-2016, 23:23:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #17 -: 25-02-2016, 22:54:57 »

Хм, предполагам, че още много пъти Бино ще изброява причините, поради които неприятни изменения в нашите органи се откриват много трудно или доста трудно... и все някой ще разбере след последното напомняне.
Цял щат в САЩ е известен с масовото правене и пиене на ябълков оцет, не само от хората, но и от домашните (млеконадойни) животни. И се смята, че доброто им здраве се дължи на всекидневната употреба.
Слагам си по 1 с.л. ябълк. оцет на голяма купа варена леща, боб, нахут... Също слагам и една ч.л. на 2 л вода за пиене по време на 4-8 часово гмуркане.

А в ТАЗИ тема става въпрос за човек, който приема само вода...
Изобщо, няма никакъв смисъл да приемаме желаното за действително, да упростяваме ненарочно нещата и да си мислим, че можем да разберем механизма на електрохимичните реакции в трилионите ни клетки. Например кой точно, как точно подава каква команда, на кого, за да може една молекула боклук да бъде разместена от заеманото от нея място последните 30-40 години и да тръгне да се изхвърля - през белия дроб, или през бъбреците, или през кожата, или през червата, лигавиците... по време на въздържане от храна?? Как при това влияят дишането, околната температура, съставът на въздуха, звуковата, електромагнитна среда, водата, мислите, слънцето, движението, целеустремеността и мотивацията...?
Като не знаем точно, по-добре е - предпазване (т.нар. "консервативно") отношение и действия.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #18 -: 26-02-2016, 09:24:54 »

Благодаря на всички за отзивчивостта и компетентните мнения.

Днес продължавам с гладуването - 5-ти ден. До вчера слагах по малко дом.оцет във водата.
От днес съм без него. Относно пиенето на вода, както казах преди, прецених че са мен засега е най-добре да правя гладуването с пиене на вода. Но това голямо количество от около 4л. вода за моето тегло според мен е много. След като изпия около 2.5 л. забелязвам че уринирам често и цвета на урината става почти прозрачна. Поради това мисля, че е безсмислено да пия повече от 3л. вода на ден.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневника ми за водно гладуване - TodHuk
« Отговор #19 -: 26-02-2016, 10:26:01 »

Приятелю, всеки е компетентен за себе си. Опитай се да усетиш и осмислиш какво се случва с тялото ти. Моят съвет е да пиеш преварена или вода налята от течащ извор, ако има наблизо. Минералната вода от бутилки не е добра. Сигурно вече те боли поне глава, ако не цялото тяло, но това е част от приключението което те очаква. Не би било зле  някоя клизма да направиш, само не знам как ще застанеш в поза свещ с тези твои килограми. Но малко усилие в тази посока няма да ти навреди. Ще се изненадаш какви чудесии ще излязат от дебелото ти черво. Добре е да имаш и някой съмишленик около теб за да те подкрепя и ти вдига духа. Ако положението драстично се влоши, премини от вода на сокове. Това е по щадяща практика.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.