Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуване с плодове и чай  (Прочетена 7843 пъти)

vasilo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Гладуване с плодове и чай
« -: 11-04-2016, 19:38:27 »

Здравейте,
аз съм момче на 19г. и реших да започна гладолечение с плодове и чай, тъй като прочетох, че то е най-леко (днес ми е първи ден). Единствената причина, поради която го започнах, е това, че имам обложен език (бял налеп) и лош дъх. Пробвах какво ли не, за да се отърва от него, но без успех. Извадиха ми сливиците, бях на гастроентеролог - не откри нищо нередно, зъбите ми са здрави (спазвам доста добра хигиена), храня се здравословно - не ям захар. Купувал съм какви ли не продукти и пасти за зъби и пак нямаше резултат. Наскоро прочетох статия, свързана с обложения език и аналогично с лошия дъх и там пишеше, че това се дължи на висока токсичност в организма, а както всички знаем, гладолечението има детоксикиращ ефект. Спортувам доста сериозно (ръст 185 см, тегло 76 кг) и не искам да губя сумати тегло за няма нищо. Затова искам да ви попитам дали гладолечението е правилно за мен или да се откажа, докато съм още в началото, защото доста ме притеснявя захранването, тъй като евентуални грешки при него могат да имат доста лоши последствия. След него пише, че са забранени: месо, месни и рибни консерви, сладкарски произведения, бонбони, шоколад, кафе, алкохол, пушене на цигари. Въпросът ми е кога ще мога да се върна към досегашния си начин на живот, защото мисля, че в него няма нищо нередно. Искам бързо да си възвърна масата, която ще изгубя, защото съм я градил доста време, а яденето на месо е много важно в случая. Също така съм абитуриент след малко повече от месец и не искам да съм единственият, който стои и не се забавлява, като не пия алкохол. Ще обобщя въпросите си:
1) Разумно ли е да провеждам гладолечението или има друг начин да се отърва от лошия дъх?
2) Мога ли да ходя на фитнес по време на режима?
3) Кога и как след режима да започна да се храня, както сега -  на често, с месо, без преяждане?
4) Опасно ли е, ако консумирам алкохол след режима и захранването?
« Последна редакция: 11-04-2016, 19:56:50 от vasko97 »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #1 -: 12-04-2016, 04:18:24 »

Добре дошъл, Васко.
Радвам се, че тези въпроси въобще те вълнуват. Същото за жалост не може да се каже за твоето поколение. Като цяло лошият дъх не е болест, а сигнал, че не се храниш правилно. Ядеш храни, които или сами са много нездравословни, или съчетаването им е лошо. Трябва да се ограмотиш по тези теми. Тук във форума има много информация. Затова и гладолечение не бих правил на твое място, а по скоро един олекотен режим на хранене, по време на който, тялото ти ще се прочисти. Още повече си млад и разполагаш с предимството на младия организъм. Гладолечение се прилага при болестни състояния. Направи няколко дни на плодови и зеленчукови сокове и след това на по-лека храна. Докато консумираш месо и силно подкиселяващи храни, ще имаш и такива белези. Като цяло се опитай да наблюдаваш тялото си. Как реагира, какви сигнали ти дава, след хранене с конкретна храна и ще намериш твоят начин на общуване с природата, елемент на което е и храненето. За духовни практики според мен ти е малко рано, но и в тази посока можеш да попрочетеш. Контролът на мислите е висш пилотаж и незаобиколим елемент на здравословния начин на живот. Но за него по нататък. Алкохолът няма да го коментирам - сам ще се сетиш какво да правиш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #2 -: 12-04-2016, 07:32:11 »

Васко,и аз като Тихия мисля,че лошия дъх е от киселинната храна,а такава храна е и месото.Полезната храна е естествената-плодове,зеленчуци,ядки.Можеш да направиш 10 дни като за начало на плодове и чай-режима на Ковачева.Ще свалиш кг обаче.Аз за 20 дни свалих 10 кг.Но теглото се наваксва след това.На фитнес можеш да ходиш,стига да се чувстваш добре.Енергията ти най-вероятно няма да спадне много по време на режима.Поздрави!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

vasilo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #3 -: 12-04-2016, 08:40:15 »

Благодаря, че отделихте време и ми дадохте известни насоки.
В отговор на Тихия, искам да попитам как мога да променя досегашното си хранене, защото бях чел много неща относно храненето и лошия дъх и не виждам нещо толкова неправилно. Начина, по който се хранех в последно време беше следния: сутрин (около 7 ч.) на гладно изпивах чаша топла вода със сок от половин лимон; след малко си приготвях зелено смути (ябълка и магданоз); към 9 часа вече огладнявам и ям някакъв сандвич; ям някакви малки работи до обяда - солети, ябълка; на обяд някакво основно, каквото е сготвила майка ми; до вечеря отново хапвам или сандвичи, или плодове; за вечеря отново както при обяд (8-9 ч.), но не лягам веднага. При всяко основно ядене ям краставица или някакво салата (млечна или с маруля). Гледам да се ограничавам от дюнери и пици, а захарта напълно съм я отказал, макар че смятам, ако най-сетне се отърва от лошия дъх, да започна да ям както повечето ми връстници, с известно внимание разбира се. Към храненето ми да добавя, че след тренировка си правя протеинови шейкове - кис. мляко, яйце и банан. Моя поглед върху храненето ми е, че то не е неправилно - всеки ден ям плодове и зеленчуци; единственото, което може би е грешно, че консумирам доста месо, но това е заради протеина във връзка с фитнеса. Може все пак да греша, затова ако може да ми кажете има ли нещо нередно и как да се храня, за да имам прогрес и във фитнеса.
Относно Cherry - даваш ми стимул да продължа с режима. Днес се притеглих и за един ден съм свалил 3 кг.., но както и да е, готов съм да се жертвам. Чудя се само, ако направя 10 гладолечение, защо да не направя и 20, тъй като в него пише, че към края на режима езика се изчиства, а аз искам да видя дали този режим ще пожъне успех. Други по-малки фактори, които ме подтикнаха към него са: акнето, май имам лек гастрит и чести оригвания, а това също било лекувано от гладуването. И отново - да продължа ли или да послушам съвета на Тихия, като мина само на плодове и зеленчуци?
Активен

melon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #4 -: 12-04-2016, 13:58:17 »

Васко, изгледай това видео като за начало. Мисля, че е доста подходящо в този момент за тебе. Интересно ми е какъв ще е коментарът ти !
http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/da-ozdraveesh-s-glad-i-promjana-v-hraneneto.html
Активен

vasilo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #5 -: 12-04-2016, 14:44:55 »

Изгледах видеото, доста е интересно! Ще се придържам главно към мнението на мъжа, защото каза неща, които доста ме касаят, както melon спомена. Относно месото съм склонен след режима и захранването да го намаля на 1-2 пъти седмично, но не мисля напълно да го отказвам като него, защото все пак и неговата диагноза си е била доста по-тежка. И аз спазвам метода на Лидия Ковачева и много важно ми се струва тук това, което той казва: "Проблемът е там, че след захранването какво правим?" Той добавя също и че стават много грешки и аз затова ще помоля някой компетентен човек да ми даде отговор на този въпрос, как да премина от режима към досегашния си режим на хранене, като изключим яденето на толкова месо.
« Последна редакция: 12-04-2016, 14:52:15 от vasko97 »
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #6 -: 12-04-2016, 17:51:57 »

Здравей Васко,
от години правя различни режими за прочистване и честно казано при мен не става да се върна към старото. Когато тялото „види“ по-доброто, което правиш за него определено се бунтува при опит за връщане към старите навици. Разбираш ли, направиш ли някаква промяна тя може да поведе множество последващи промени в живота ти. Както казва Тихия следи сигналите на тялото си, ако някъде бъркаш то ще ти подскаже.

Освен горните съвети можеш да пробваш също да вечеряш в по-ранен час с по-лека храна - примерно в 6ч. салата с добавка на ядки, авокадо или ядкови сосове за да ти засити. 8-9 според мен е късничко за готвени ястия. Преди време забелязах, че при мен именно това причинява лош дъх. И най-важното за месото - в комбинация с високо въглехидратни, нишестени храни прави проблеми, примерно нашите традиционни ястия смесват картофи, ориз и месо, което причинява изключителни гнилостни процеси в храносмилателната система плюс че я затруднява. Пържола + салата е оптималния вариант, прилаган в много европейски държави, картофите и ориза са си отделни самостоятелни гозби.

А по въпроса с протеина бих ти казала следното: имам дъщеря спортист, веган е, приема допълнително конопен, оризов и грахов протеин. Има много добри постижения, досега не съм открила да има липси при изследвания в организма, мускулната маса е по -малка в сравнение със съотборниците, но издържливостта е ненадмината.  

Успех!
« Последна редакция: 12-04-2016, 17:55:12 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #7 -: 12-04-2016, 22:23:53 »

Момчето сподели още в началото , че едната от основните причини да се заеме с "глад" ,  е белият език.
Виждам, че до тук никой не съзира в този симптом най-вероятната  причина - КАНДИДА  ;)
Ако е така,  тогава "глад" с плодове няма да свърши работа! Нито разделно хранене..Кандидата е супер упорита! Ще трябва противогъбична програма.

Васко , не е трябвало да даваш да ти махат сливиците  :-\  Те, лекарите - дай им само да махат  tooth
Без сливици организмът вижда доста зор в много отношения. Вкл. в детоксикацията  чрез лимфата.
(А сливиците са най-големият лимфен възел в тази част на тялото )

Лошият дъх не е задължително  да е само от интоксикиран организъм, не знам каква статия си чел..
Може да е от много неща, вкл. от недобре работеща храносмилателна система.
При 19 годишен човек каква интоксикация??  :surpris_23:
Ако пък наистина такава има, то тогава тя не се е взела от въздуха или от храната, която ядеш!  
Най-вероятно ще се дължи на неработещи черен дроб или/ и бъбреци! В такъв случай - прегледай ги внимателно.
Интоксикация при 19 годишен.. Това по мое време беше абсурд.  

Мускули се правят и с вегетарианство, погледни как е изглеждал Бил Пърл. Само че трябва да си неговият тип - мезоморфен. Ако обаче си слаботелесен по природа ( ектоморфен  , или "вата" по Аюрведа ) - тогава и вагонетки с месо да изяждаш - ефектът ще бъде минимален.  :-\
Спортното хранене  е в силно противоречие с физиологията на организма и   това е една от причините за незавидното здраве на повечето спортисти. Многото протеини водят до силно подкиселяване на организма , и до изтощаването му,  честите хранения  прецакват стомаха, ставите се износват ,защото мускулите стават яки бързо, но ставата.. ?  
И си виж кой тип си по Аюрведа , за да прецениш с какви натоварвания да тренираш, за да не излизаш от баланс. Ако си вата например, тежестите не са за теб.
Айде бай и лекар снож  tooth  
 
« Последна редакция: 12-04-2016, 22:30:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #8 -: 13-04-2016, 11:56:09 »

Кандида се размножава усилено , когато има благоприятни за нея условия в тялото , а именно -  киселинна среда.
Причините за нея са 2:
1. Консумация на киселинообразуващи храни -   белтъци ( месо , мляко) , алкохол, кафе,  и и.. мн. др.
2. Лоша работа на бъбреците. Една от многото им функции е да регулират PH на течностните среди - кръв, лимфа, слюнка и др. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #9 -: 13-04-2016, 12:30:13 »

бате Бино,
как да разбера дали имам кандида? УНГ ми е взимал гърлен и носен секрет и не бяха изолирани патогенни организми. Допълнително пиех едно жълто лекарство, което мисля, че беше точно срещу гъбички и то не помогна. Правени са ми доста изследвания и никъде не са откривали проблем с бъбреците или черния дроб? Да взема направления и да се прегледам и в двете области ли?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #10 -: 13-04-2016, 21:05:21 »

Трудно се открива кандидата. Максимално точните тестове са ДНК тестовете. Не знам дали се прилагат за кандида, трябва да се провери. В 4 лаборатории ще ти дадат 5 различни редултата :) Навремето толкова съм ги обикалял и вече спрях да се занимавам , омръзна ми   във всяка лаборатория да ми излизат различни стойности.
Има прост метод, не е излишно да се пробва - изплюваш се в чаша с вода. Ако плюнката потъне - значи кандида.
За изследванията на бъбреци и черен дроб често съм разказвал тук  - много трудно с лабораторни тестове се установява нарушената им функция. Това са органи , които до последно компенсират, не болят и не водят до  конкретна симптоматика.  Трябва да се намери достоверна компютърна диагностика. ( с моята аз също ги разнищвам, но не че се рекламирам, просто споменавам от какъв тип трябва да е диагностиката   - да може да хваща реалните сигнали , подавани от организма,  а не да се замерват някакви параметри, които да се сравняват с някакви еталони и така да се правят изводи. )
 Термовизуалната диагностика също би свършила много добра работа!
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #11 -: 26-05-2016, 09:51:27 »

Васко,продължавай в същия дух.Гладуването е пътят по който ще си гарантираш дълги години здраве.
Със сигурност ще те избави от лошия дъх.Захранването не е чак толкова страшно.Важно е да отбягваш за определен период храните които си изброил и да не се нахвърляш на големи количества храна още в началото ,което не е много лесно.Добре е изобщо да избягваш вредни храни изобщо ако можеш.Ако не можеш гладуването от време на време ще ти осигури  очиатване от натрупаните отрови.
А за фитнеса мога да ти кажа че не е задължително да се тъпчеш смесо за да правиш мускули.
Кравите трупат месо но ядат трева.Както го могат те така и ние го можем.
Има много литература и електронни книги които ще ти разяснят подробно въпроса.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #12 -: 16-06-2016, 20:43:49 »

Здравейте,
Нова съм тук както и в плодуване / гладолечение. Радвам се че ви намерих, толкова много полезна информация може да прочете човек тук  :Content_14: Действате ми страшно мотивиращо като ви чета  :flowers2:
Накратко за моя проблем. Получавам тежки вирусни минингити, 3 през последните 2 години. Последствията, който имам от тях са мозъчна умора,главоболие, трудна концентрация, силна чувствителност към шум и монитори, което напрактика ме прави неработоспособна.
Направих 8дни на сурова храна и след това минах  на плодове и чай с лимон. Сутрин жубуря със зехтин .Днес ми е 8 ден.Почувствах подобрение още през първите 8 дни докато бях на суровоядство. С плодуването нещата се развиха още по-добре. Единственно отпадналостта ме тормози от ден 6, после прочетох тук че е добре да се правят клизми въпреки , че Л. Ковачева не ги препоръчва и започнах и с тях. По-добре се чувствам след като започнах да ги правя. Чета че водата за тях трябва да е 2 литра ? Това не е ли прекалено много ? На мен ми се вижда абсурдно количество !?
Когато започнах със суровото бях 68кг., сега съм 64кг., висока съм 172. Килограми за сваляне нямам и не ми се иска повече да свалям. Всеядна съм , или бях , сега предстой да намеря моя начин, след като се излекувам. Не зная все още кое би било най-доброто хранете за мен. Мляко, хляб и захар не ям от години.
Четенето тук ми върви бавно и може би нещата, който ще попитам са вече писани, за което моля да ме извините, но до сега не съм ги срещала. Прочетох книжката на Л. Ковачева, сега чета тази на Шелтон( не ми допада особенно) и бих прочела това което ми препоръчате също.
Въпросите ми са:
1.   С плодуването минава ли се през всички стадии, както при гладолечение ? И ако ”да”от кой ден започва чистенето на главата? Колко дни са препоръчителни да направя?
2.   Вземам хомеопатия и шуслерови соли/ помагат ми/ съвместими ли са с плодуването?
3.   Някой тук във форума имал ли е такъв проблем? И ако има такъв, моля нека сподели опита си !
Ще бъда благодарна ако може да ми отговорите, както и за всеки един съвет, изхождайки от вашия личен опит!
Приятна вечер вечер от мен  :Content_22:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #13 -: 17-06-2016, 14:56:27 »

Здравей Папи,
мислиш ли, че за няколко седмици можеш да направиш драстичен скок към напълно различен начин на живот?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #14 -: 17-06-2016, 22:58:09 »

Здравей Тихи,
Не знам...и аз си го задавам този въпрос  ??? Изпробвала съм доста неща за тези 2,5години...закрепване, кретане се получава, но аз искам ЗДРАВЕ ! Не мога мисля си да чакам от вън някой друг да ми реши проблема със здравето ( въпреки че така съм очаквала), трябва да се заема сама с него.
До къде ще стигна не зная...не е лесно! Подкрепа особенна нямам от обкръжението ми, дори ми мислят за врътнала  ;D От друга страна винаги съм имала интерес към здравословен начин на хранене и живот, но в каква степен съм прилагала е друг въпрос  :Confus_3: пуста лакомия...сега вече "ножа опря  кокъла" и мисля че трябва да се вземa в ръце...няма да е лесно!!! Разчитам на вашета подкрепа и съвети  :flowers2:
Алтернативата с повтарящи се минингити не е по/лесна. Те ме свалят на легло за месеци...

Мисля да си направя дневник и да пиша там. Иска ми се също да гладувам, но не се чувствам готова за това все още.

Приятна вечер  :peperudi:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #15 -: 18-06-2016, 07:50:09 »

Основната борба при прехода, ще се случи в твоето мислене. Там насочи вниманието си най-вече. Кой говори вътре в нас, ето това е въпросът. Отговорите ще намериш сама.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #16 -: 18-06-2016, 14:05:55 »

Папи, главата се чисти последна...

За да видиш и усетиш дали някой метод има лечебно (или друго) действие за теб, е добре да го приложиш изцяло, напълно и докрай... Обичайното състояние е да започнем някакви действия, но, повлияни от неувереност, отрицателно въздействие на близките, ходене на работа и пр., НЕ ги довеждаме до край. Резултатите също са недостатъчни или никакви.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #17 -: 18-06-2016, 20:32:20 »

Основната борба при прехода, ще се случи в твоето мислене. Там насочи вниманието си най-вече. Кой говори вътре в нас, ето това е въпросът. Отговорите ще намериш сама.

Съгласна съм с теб Тихи, в главата ми е всичко! Трябва да се информирам по добре, за да успея да го направя. Уча се   :) да слушам тялото си, интоицията си. Кога чувам , кога не ....
Отпора, който получавам изисква енергия, за да убеждавам и останалите, че това е начина.
Активен

Papi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #18 -: 18-06-2016, 21:24:39 »

Vov, кажи моля те за какъв период от време става въпрос горе долу. Примерно 20 дни, 30 дни !?
Психическата насройка при мен е много важна. За сега я карам ден за ден в смисъл, чувствам се сравнително добре, продължавам. Аз съм в болнични, работата ми е на комп и изисква концентрация, с който неща не мога да се справя на този етап. Имам напрактика възможността да го правя сега, следващия месец ще пътувам и няма да мога да гладувам, но август отново ще съм в къщи и ще мога. Август мисля да гладувам на вода. Колко дни ?

Вчера спрях меда и вече съм само на плодове и чай. Ден 10 днес.

Приятна вечер и от мен и Ви благодаря за споделените мнения ! :peperudi:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладуване с плодове и чай
« Отговор #19 -: 18-06-2016, 23:41:18 »

Папи, Паипиии... да позная ли от един път, че нямаш 30, дори 28 години? Ако някой може да прави диагнози по интернет, след 2-3 разменени изречения... аз не мога. Обикновено ми е необходим поне 1 продължителен разговор, много въпроси и отговори и чак тогава мога да дам предложение.

Статистически, за средно дебел, средно здрав, на средна възраст, със средно здраве, без остри състояния и силно мотивиран човек, са необходими 15-17 дни на въздържане от храна, обучение и правене на подбрани упражнения, за да има отличен или много добър резултат. Резултатът се закрепва и увеличава в последващите 15-20 дни, през които се ходи на работа, но се спазват доста процедури...
Следващият курс е през септември.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 24 запитвания.