Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да съветваме?  (Прочетена 6978 пъти)

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Как да съветваме?
« Отговор #20 -: 23-06-2016, 21:23:06 »

Рекс, в началото пробваш с добро. Като не разбира от добро, продължаваш с лошо. Псуваш го, обиждаш го, тормозиш го, караш го да се замисли, псуваш докторите, лекарствата, хапчестите картели, убеждаваш го логически, даваш му насоки и така докато му дойде акъла общо взето! Аз с баща ми така от известно време му се присмивам и подигравам, че все взема хапчета и се хваля, че аз не вземам примерно и т.н. и взе да се позамисля и да ме пита! Ама в момента му няма нищо чак толкова сериозно, иначе щях да го тормозя повече. Ама по подобен начин и от други тъпи идеи го отказах, много се карахме и така :) Всъщност трябва да изглеждаш много убеден в това дето говориш и така като не отстъпваш и тормозиш човека докрай, почва да му писва, да се замисля и да се пречупва... Та, нещо такова е според мен варианта да се справиш с някой, който не разбира от блага дума ;) Вече ако не ти пука толкова за човека може и да не се занимаваш да си хабиш нервите и да видиш дали сам ще му дойде акъла или ще пукне :surpris_23:
Активен

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Как да съветваме?
« Отговор #21 -: 23-06-2016, 22:22:37 »

Ogrizko, а защо мислиш, че ти си на верния път? Знаете ли,  много ми е чудно как някои хора цял живот, ден подир ден наливат отрови в себе си и са по-енергични от други, дето все се пазят. Отрови и то в тежки дози: кутия цигари днес с 1/2 литър алкохол пр. Та как не мрат лесно такива люде?
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Как да съветваме?
« Отговор #22 -: 24-06-2016, 07:41:43 »

Рекс,
най - силното оръжие според мен за да се осъзнае един човек е молитвата.Молитвата на близък приятел, молитвата на майката за болното и дете.Скоро четох съветите на един монах - той казва,че най - големият егоизъм е да мислиш,че можеш да промениш даден човек със свои сили, без Божията помощ.
Да, наистина и аз съм срещала такива хора, които ежедневно се тровят и то с големи дози - било алкохол, цигари или наркотици и са по - здрави от тези, които постоянно се пазят.Но това според мен са изпитания, Бог чака тези хора да се осъзнаят, поне малко да се разкаят за това, което ежедневно вършат.И ако това стане Бог помага, понякога тези грехове се премахват напълно и за цял живот, макар,че е много трудно, особено за наркоманите.
Така,че според мен с добро, и то със силна молитва е най - добре да се постъпи в такива случаи.Тези хора, които постоянно се пазят обикновено са боледували тежко, за тях това е било също голямо изпитание или са преживели тежки и сложни операции и затова имат едно на ум, пазят се.
Но всички тези неща не бива да ни учудват.Скоро една клисарка ми каза,че е пушила много преди години, не е можела напълно да откаже цигарите, но са и чели молитви и тя спряла да пуши.Така,че промяната е възможна, но трябват много и силни молитви, особено ако се отнася за тежко болни.За тях е добре да се четат Акатисти особено на Св.Пантелеймон или Акатист към Божията майка / за раково болни /.
Поздрави !
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Как да съветваме?
« Отговор #23 -: 24-06-2016, 09:24:09 »

Ogrizko, а защо мислиш, че ти си на верния път? Знаете ли,  много ми е чудно как някои хора цял живот, ден подир ден наливат отрови в себе си и са по-енергични от други, дето все се пазят. Отрови и то в тежки дози: кутия цигари днес с 1/2 литър алкохол пр. Та как не мрат лесно такива люде?
Не ме карай и теб да те псувам сега, че ще ме блокират! Като не съм на верния път какво правиш в тоя форум и ти?! Значи ми твърдиш, че по-добре да се пълним с отрови вместо да се стремим да живеем здравословно и природосъобразно?! Естествените за човека неща винаги са били по-добре от химиите и отровите! Пък и една чаша вино не е чак толкова зле! Обаче, освен здравословния живот зависи много и психиката ти, ако се стресираш лесно и се безпокоиш и напрегнатото ежедневие и бързането все за някъде те измъчва ..е нормално да имаш проблеми, защото не всичко е до физическото! Обаче отрови + психика е повече от просто психика! От друга страна като спреш отровите и почнеш да се грижиш и да внимаваш над себе си, добрата храна ти дава и добри мисли и лека полека вървиш напред! Въпросът е да вървиш напред и да не се отказваш, обаче хората са свикнали с хапчета и други такива магии и искат всичко да се случи веднага, тровили са се с години и сега за 2 месеца здравословен живот всичко ще им бъде наред! Ми, няма как да стане ...след 5 години може би :) Затова е хубаво от малки бебета да се водят курсовете по здравословен живот, да се обяснява на децата, да се говори, да не им даваш да си ядат боклуците и да бъдат трезвеници! И когато се храниш с естествена храна, тялото ти започва да отхвърля мръсотиите и химиите ...аз на няколко пъти след пости се разболявам като взема да се тъпча примерно и пак дърпам ръчната към здравословното и се оправям и така :police:
Ако искате ми ги дайте тия роднини, всякакъв психо-тормоз ще им прилагам и ще ги шамаря ако е необходимо и всичко с тях ще бъде наред!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.