Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Човек сам ли си е най-добрия диетолог?  (Прочетена 2061 пъти)

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте,

От известно време показвам засилен интерес към воденето на природосъобразен живот. Знам, че това е огромна промяна имайки предвид от какво е изградена модерната диета на човека.

Направих няколко опита да ям по-здравословно, но единствено до което това доведе е сваляне на ненужни килограми.

Преди да тръгна отново да изграждам диета имам един въпрос, който никъде не съм срещнал.

Вярвам, че всеки човек е уникален и нашия организъм не е изключение. Въпроса ми - нужно ли е да отида на диетолог преди да започна да експерементирам, за да разбера дали тялото ми изпитва специфични нужди и да имам в предвид при изготвянето на нова диета?
Активен

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Човек сам ли си е най-добрия диетолог?
« Отговор #1 -: 13-07-2016, 09:33:23 »

Благодаря на Тихия и бате Нино за отговорите им в предишната тема преди да бъде заключена.

Ще добавя само, че когато постигна хармония между ума и сърцето наистина осъществявам значим прогрес. Но обикновено това е краткотрайно, след което се връщам отново към стария начин на мислен и вредните навици. Просто не мога да ги изкореня.

Изключително ми е трудно. Нужно ми е да се науча как да задържам прогреса.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Човек сам ли си е най-добрия диетолог?
« Отговор #2 -: 13-07-2016, 10:15:48 »

Точно така, Георги! Човек сам си е и Демона и Бога и само у нас е ключът и изборът на кого да отворим да излезе навън. Едно нещо е сигурно. Само добиване на  нови знания ни прави една идея по-свободни и необвързани към болестите. :love_028: :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Човек сам ли си е най-добрия диетолог?
« Отговор #3 -: 13-07-2016, 15:12:01 »

Прехвърлям отговорите от другата тема, която ще изтрием.

Тихия:Георги, няма по-добър диетолог от твоето тяло. Научи се да го слушаш и ще прозреш много истини, специфични само за теб.
Колкото до резултата, че промяната е довела само до сваляне на ненужни килограми. Променя се тялото, но ако мисленето ти е вчерашно, не би могъл да си хармоничен по пътя напред. Промените вървят заедно и зависят от възраст, околна среда, хранене, движение, географски район и т.н. Във форума има много информация по темата. Просто пречети.

бате Бино: Да добавя към казаното от Тихия:
1. Инвестирай в познание , за да не ти се налага да ходиш при диетолог. Защото ще знаеш повече от него. :)  
2. ДА, тялото си има специфики, които са установени още преди хилядолетия от науката Аюрведа.  Запознай се с нея и сам ще се убедиш, че диетолог, който не е запознат с  Аюрведа - НИКАКЪВ диетолог не може да бъде .  
Това е почти все едно да отидеш при електротехник, който не знае закона на Ом.

« Последна редакция: 13-07-2016, 15:14:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.