Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Неудобна тема - суровоядство, работа, голяма нужда  (Прочетена 4408 пъти)

Carrot

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте! Вече повече от година ви чета, но до сега не съм видяла подобна тема. От този форум започнах пътешествието си към здравословен живот, но се сблъсках с малък проблем, когато стигнах крайната цел. С времето изключх много нездравословни храни, месото и яйцата първи. След това ми отне 6 месеца да спра млечните... И в настоящия момент мога да се похваля, че от две седмици съм на 100% сурова диета. Всичко се подобри - будя се наспала се, с енергия, сетивата ми се изостриха.. Но ходя по 6-7  пъти по голяма нужда. Това нещо ще се нормализира ли някога? След като спрях млечните ходех по 3 пъти сутрин, но сега ми идва в повече. На работното място имаме една тоалетна само, не мога непрвкъснато да я заемам, а пък и тези неща се забелязват.

По аюрведа съм Капха-Питта, което още повече ме озадачава. При Вас има ли подобно нещо?

П.С. започнах да търся как да се храня правилно заради развалени зъби. Ако някой е успял да се излекува, нека да пише как го е постигнал.
Активен

Carrot

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Може би ще бъде добре и да напиша за начина си на живот и себе си малко повече.

Ръст 170см.
Килограми: 54
Рутина:
5:00 ставане, 1л. Вода + кафе, WC 1 път
5:30 до 6:00 тичане - вода, WC 2ри път
До 9:00 още 1 или 2 пъти
След обеда пак, след следобедната закуска и след вечеря - WC
Количество течност за деня 5-6л.
Храна: 500мл. до литър Смути - банани или авокадо + зеленолистни + вода или ядково мляко... До края на деня още 2-3кг. плодове + ядки до 30гр.

Като че ли съм заробена.
Не може така да се живее.
Все мисля преди да излезна от вкъщи къде ли ще ми се доходи. Планирам от къде да мина заради тоалетните. Страх ме е да тръгна на дълъг път... И, как да се поддържам здрава и да се лекувам??
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

Привет, сладко морковче!
Бих попитала, от какво се лекуваш?
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Carrot

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Нямам диагноза.
Започнах да се храня здравословно, защото зъбите ми започнаха да се рушат и заради наднормено тегло. Кариеси, дупки, смъкване на венците. Вече съм по-добре. Освен храната практикувам и жабурене с шарлан или кокосово масло + масаж на венците 1 път на ден. За съжаление вече развалените зъби още не се регенерират, а и не знам дали ще започнат. Скоро сигурно ще трябва да посетя зъболекар.

Другите промени са изключителни. За една година свалих 45кг. Нов човек съм. Невероятна промяна... Само сега остава да се справя с този проблем. Много искам да се храня леко с плодове и зеленчуци. По-продуктивна и будна съм от всякога до сега, но някакси не мога да живея нормално така. 5-6 пъти ходене дп WC са много. Пречи ми да пътувам на дълги разстояния, пречи ми да водя продължителен разговор с хората. Въобще не мога да задържам. Като дойде нуждата и трябва дп 2-3 минути да намеря тоалетна. Ужасно е!!

Мислех си дали да не мина само на сокове, но това в дългосрочен план не е решение. Мога да издържа, но пък тогава ще отслабна още повече, а не искам. Сега много си се харесвам.

Не знам как да се справя. Трябва ми помощ.
« Последна редакция: 17-07-2016, 11:36:59 от Carrot »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Не разбирам защо пиеш 5-6 литра вода
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

Здравей  Carrot, защо не пробваш да махнеш сутрешното кафе, то има доста добър слабителен ефект и „прекрасното“ свойство да изтегля калция, пък и въобще не е сурово  :)
И такива количества вода! Ако въвеждаш в организма повече течности отколкото бъбреците могат да се справят, тялото започва да търси други начини за извеждането ѝ, а един от тях е чрез червата. Необходимостта от вода при суровоядството е доста по-малка в сравнение с „цивилизования“ начин на хранене.

Организма започва своето преустройство и основна чистка едва след първата година на сурово, а за регенерация може да минат още доста години, макар че всичко е много строго индивидуално, по-често така се получава. И какво първо ще ремонтира тялото ти е приоритет на самото него. Честно казано зъби, очи, кожа са последните в списъка за чистене и регенерация. Обикновено приоритетни са вътрешните органи, дори да си мислиш че са здрави, защото нямаш диагнози. Година след като започнах суровоядство се активираха доста по-осезаеми процеси на чистене при бъбреци, черен дроб..., а едва отскоро забелязах положителен ефект върху зъбите, защото по принцип са ми проблемни и на мен. Поне кариесите намаляха и всъщност за последната година се появи само един, а всяко година имах по 3-4.

Надявам се да не се обезсърчиш от написаното, още повече сама отчиташ добрите резултати от промените, които правиш. Бъди търпелива и постоянна и желаните ползи няма да закъснеят, тялото ти ще се отблагодари за добрите грижи. Просто някой неща са доста разтеглени във времето. Когато преминах на суровоядство си мислех че едва ли не за месец-два ще станат чудеса и сега разбирам колко незнаеща съм била тогава. След 1,7 г. на сурово и някой допълнителни ускоряващи процесите процедури, мога да ти кажа, че има още тоооолко много за преустройване, чистене и регенерация.
Но както казах и по-горе: всичко е много индивидуално, толкова сме различни в много отношения при все че все сме си човеци  ;)
« Последна редакция: 17-07-2016, 13:16:49 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

И аз бях запалена в началото със тези смутита, но те са само временно решение. Приемаме ги само когато сме болни, но идва време и то недалечно, в което би трябвало да започнем да си ядем плодовете, зеленчуците и ядките натурални- без всякакви блендери, роботи и т.н.-все голямата мода по "здравословното".
Защото положението със зъбите стабилно ще стане разклатено и развалено. Нали всички знаем правилото- това, което не се движи- закърнява и се инвалидизира.
След като спрях смутитата и започнах да дъвча всяка хапка бавно и старателно и освен това замених магазинската паста за зъби с друга, която си приготвям, проблемите с парадонтозата ми се стопираха.

А що се отнася до многоразовото ходене до тоалетната, това означава, че чревното съдържимо не успява да се усвои напълно от организма, така, че си помисли по въпроса да си разнообразиш малко повече менюто, за да намериш здравотворен баланс за себе си. :love_028:
А, и за водата, наистина- дай почивка на бъбречетата си, че не искаш да ги пенсионираш без време, нали?
Сега лятото от всякъде ни бомбардират с една и съща мантра: "Пийте литри вода, да не се обезводните!"
Но при това разнообразие от плодове и зеленчуци, как и вода отгоре?
Например аз сега съм на топлото море, и от дини, пъпеши и други сочнотийки, 2 дни взимам вода на плажа и така си я връщам в квартирата непокътната. :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Carrot

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Сърдечно ви благодаря за съветите.

Още от утре ще спра кафето. Мисля, че то ми е последния вреден навик.
Иначе да, повечето пъти, когато пия вода не съм жадна. И нея ще я намаля, но не съм сигурна на колко. Като цяло аз много рядко изпитвам жажда. Дори на старата си диета пиех по 1л. вода за седмица. Ще пробвам да я намалявам по малко за да не стресна тялото.

Миа, каква паста си си направила? Аз използвам жабуренето и след това ги изтърквам със сода.

Явно имам още много да уча. Сочи, казваш че това се дължи на неусвоявяне на храната от организма. Къде може да греша? В съчетаването на храната? Или пък това е от голямото количество фибри?

Не ме обезсърчавате, напротив. Това да се чувствам добре и здрава, изпълнена с енергия ми дава дългосрочна мотивация. Благодарна съм Ви, че отделяте от времето си за да ми помогнете. Бъдете здрави и щастливи, и тази добрина, която излъчвате да ви се върне стократно.
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

Жаждата и глада са сигналите от тялото, че има съответните нужди. Аз вода пия, когато съм жадна, количеството го определя тялото и при мен то е 1-2 чаши на ден. Колко ти е необходимо, ще ти каже твоето.

Това с усвояването на храната го писа Миа, но и според мен може да е така. Понякога включвам зърнени в менюто, когато ми се дояде жито, просо, ориз... Мисля че са важни за киселинно-алкалния баланс, които има отношение към метаболизма. А и системата ти тепърва ще се пренастройва, и при мен имаше дни и седмици на затягане и разхлабване. От известно време всичко се изчиства сутрин и това е.
Само вметвам, че притеснението/страхът за нещо много разхлабва, да не забравяме че има и нефизически влияния върху материята, и за мен те са водещи, но кой както си го разбира  :) Ти в момента вече си свикнала да се притесняваш дали ще има наблизо WC и само при тази мисъл червата вече се бунтуват. Може би трябва да работиш едновременно и върху спокойствието и сигурността, че винаги ще имаш наблизо всичко необходимо.

Пробвай, опитите ще ти покажат кое е правилно за теб. Пък и си толкова лъчезарно настроена...   :fluretaa: и си се справила чудесно до тук, ще се справиш и с този малък дискомфорт.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Мило ми морковче,
Понамали темпото, мила. Шокирала си тялото си с тази бурна промяна. Загубила си половината тегло само за година. По това което пишеш си с превишена вата, ама много. Ефектът от всичко това е прекалена сензитивност и най-накрая главата ще започне да не те слуша. Сама пишеш, че си кафа-пита може би, а си ватирана до крайност и храната ти само задълбочава това. Намали темпото с което си тръгнала. То е необходимо само в крайна нужда - някаква тежка болест, например. Промените трябва да са плавни и само така са трайни. Колкото до зъбите, ще се регулират и там нещата постепенно. Айде успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравей Морковче,
твоят темп на пречистване е много бурен, в смисъл организма не бива да изпада в шок.А според мен не бива да се консумират само плодове, зеленчуци и ядки.Трябва да се включват разнообразни кълнове и то и житни, и бобови.Аз преди да започна пълен суров режим бях пробвала  1 - 2 лета да карам само на суров плод, зеленчук и ядка.Обаче няма ли ги кълновете се чувства слабост, така ,че включи много и различни кълнове.Храната трябва да се смила в блендер, само в случаите, когато стомахът или зъбите не са в състояние да се справят с нея, обикновено при някоя болест.
Аз също имам пародонтоза.Вече за година време съм постопирала болките.Започни жабурения със солена вода и йод.На 1/2 литър вода са слагат 6 с.л. морска сол и 15 капки йод.При мен това помогна много.Правя и масажи с пресен живовляк.Ако имаш разклащания на зъби прави жабурения със златна пръчица.Тя много помага при такива случаи.И задължително почистване на зъбния камък.
Много вода дневно не бива да се пие.3 - 4 чаши са достатъчни.
Според мен за да има чести позиви за нужда значи или храната не се усвоява добре, или има повреда на свинктерите , които задържат фекалните маси или урината.Свинктерът - това е мускул, който задържа урината.В такива случаи може някакво вътрешно възпаление да има.Ако става въпрос за урината и нейното незадържане чаят от шипки, който се пие като вода помага много.
От друга страна чистият суров режим трябва да включва много и разнообразна храна - диви растения и прясна зеленина, кълнове - бобови и житни, малко ядки, плодове и зеленчуци.Повече са кълновете, по - малко са ядките, а не обратно.И задължително бобови кълнове - нахут, фий, боб - мунг, боб - мот за да се набавя белтък.Иначе се получава от суровата храна в един момент такъв спад в жизнените сили,че човек се чуди какво да прави.Има полза, но няма пълно изцеление от даденият проблем.
Поздрави !
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

И аз тази седмица ги мия със сода поради причината, че имам една мисия на морето- храня се само със сурови плодове и зеленчуци, за да дам малко нагледен пример на компанията ми, та затова със сода, да не ми се подкиселят.
А иначе кремчето го правя в едно стограмово бурканче на око,  горе- долу слагам кокосово масло2-3 супени лъжици, пак толкова зелена хума, 1 ч. л сода, 10-тина капки ментово етерично масло и 20-тина капки карамфилово. Ако се сгъсти много добавам вода или розова такава. Май това беше.
И от 2 години и съм нямала нужда и зъбния камък да чистя. :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Морков, приетите полутеоретично, полуемпирично норми за пиене на вода са :

30 милилитра вода на 1 кг живо тегло - на ден. Не пия от 30 мин преди, до 30 мин след хранене.

Те не са за хора, които приемат само плодове, не включват чайове, кафета...
Така нареченото "смуути" подтиква към гълтане преди достатъчно сдъвкване. Последиците могат да включват метеоризъм, пориви за дефекация и т.н. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.