Асене , ти много оскъдно описваш състоянието си , а така никой няма да може да се ориентира.
Първо - не каза какви точно изследвания са ти правили и какво са открили. ( и какво - не
) После - това било отдавна.. Значи сега изследванията биха показали съвсем друго.
Така описаните от теб силни болки ( кризи ) нямат за виновник горкият бацил Хеликобактер. Те се дължат на някакъв по-сериозен ПРОЦЕС, който вече може да е причинен от какво ли не , но най-малко САМО от бацила..
Защо не отидеш при лекар, който си разбира от работата , да ти назначи изследвания и да се установи къде точно е процеса? Така опасващо , отпред и отзад боли например жлъчният мехур. Възможно е да има камъни и да правиш кризи! ( при запушване на канал се случва точно това - силна болка, падаш на земята и чакаш да отмине ) Това се вижда лесно с ехограф.
Черен дроб не боли, него не го намесвай поне засега
Панкреас също боли, може да е панкреатит. ?
Зарежи Хеликобактера, ами гледай да установиш какво точно се случва. Силните болки не са добър симптом.
Язва също би могло да е . Вижда се чрез гастроскопия.
По отношение на Хеликобактера:
Къде ти го откриха - в кръвта или в стомаха?
Предполагам - в кръвта. Което нищо не значи! В третият свят 90% от хората живеят с хеликобактер, но нямат нито язва, нито рак на стомаха. Въпросът е хеликобактерът да не отива в стомаха!
Чакай ще ти копирам текста от едно друго писмо, дето бях писал на друг човек:
Хеликобактерът , който не е причината
Кое е важно:
Има ли наличие на симптоматика, оплаквания в областта на стомаха?
Ако няма оплаквания: – спира се да се мислите за хеликобактер!
Ако има оплаквания: – ВЪЗМОЖНО Е те да са във връзка с хеликобактер, но не е задължително. Може да има 101 други причини, без връзка с бацила.
Ако има оплаквания :
Прави се диагностика –ЕНДОСКОПСКА , а не кръвна! Тоест – при гастроскопия се взема материал директно от стомашната тъкан.
Кръвната проба няма диагностична стойност, защото бацилът е нормално да съществува в кръвта на човека и той си съществува в голям процент от хората. В третият свят носителството е до 90% Но не боледуват ! В кръвта той не прави проблеми. Обаче НЕ Е нормално да присъства в стомаха! В стомаха той вече наистина прави проблеми, за което беше дадена Нобелова награда.
Обаче реалният проблем ( и този път ( ) ) не е самият бацил! Че кое друго ( ) ? Отговор - Както при всяка друга инфекция: УСЛОВИЯТА за наличието и размножаването му.
Кое в случая провокирва растежът на Хеликобактера ? При здрава храносмилателна система в стомаха киселинността е тотална- (PH 1.2) , а в дванадесетопръстника PH e 12 ( силно алкална ) При тези условия никакъв бацил не оцелява! ( нищо , че пишат, че уж си правел обвивка, с която да се защити от киселината .. )
Обаче при някои патологии се създават благоприятни условия за хеликобактер. При кои?
1. Най-често при незатваряне на пилора – клапанът м-у дванадесетопръстника и стомаха.
Какво се случва тогава: АЛКАЛЕН жлъчен сок от 12 пръстника през незатвореният клапан навлиза в стомаха ( тоест – не където трябва ) където се смесва с КИСЕЛАТА му среда . ОТ химията знаем какво се случва в такива случаи : взаимна неутрализация. Тоест – тогава в стомаха средата вече не е толкова кисела, което води до редица проблеми ( като напр. недобро смилане на белтъчините , които по-нататък в следващите дялове почват да загниват и т.н. ) вкл. и до размножаване на хеликобактера, защото за него ВЕЧЕ има благоприятни условия.
2. При гастрит с намалена киселинност ( ако не е предизвикана от неработещ клапан, тогава е вече още по-сложно, но все пак има начини.. (smiley) )
Какво да се направи за да се затвори клапанът?
НАУЧНАТА МЕДИЦИНА Е БЕЗСИЛНА . Тя препоръчва само облекчаващи средства, които в бъдеще правят много по-големи бели!
УБИВАНЕТО НА ХЕЛИКОБАКТЕР С ЛЕКАРСТВА Е БЕЗСМИСЛЕНО. Много ясно , че ако предпоставките за него са останали, той пак ще се появи, въпрос на време е.
Единствено разумно в случая е да се накара самият клапан да заработи отново!
Много интелигентен вариант е предложил знаменитият акад. Борис Болотов.
Преди ядене се поглъщат няколко топчета кюспе от моркови ( или др. зеленчуци ),- тоест това , което остава от моркова след като се изцеди сокът . ( Достигайки до пилора , те го карат да заработи! По много интересен начин, четете на руски например тук -
http://bolotov.in.ua/Lechenie-zabolevaniy/Vosstanovlenie-lechenie-lukovitsyi-dvenadtsatiperstnoy-kishki.html , не знам дали е преведено на български) А около час след нахранване се взима малко сол.
Допълнително се правят промени в начина на хранене, за да се улесни процеса.
ОБАЧЕ.. както при всяка друга патология, е добре и тук да си зададем въпроса – КАКВА Е ПРИЧИНАТА за незатваряне на пилора?
Най-вече са две: стрес + нездравословно хранене. ( преяждане, несъвместими храни, бързо хранене, късно хранене и т.н. ) Когато то се сложи в порядък, ще изчезнат и причините , които довеждат до лоша работа на клапана, предизвикващ цяла верига от проблеми във веригата. ( Хеликобактерът е само един от многото .. )
http://bolotov.in.ua/Lechenie-zabolevaniy/Vosstanovlenie-lechenie-lukovitsyi-dvenadtsatiperstnoy-kishki.html