Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Простатит!  (Прочетена 1846 пъти)

Gabarche

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Простатит!
« -: 06-06-2018, 16:43:32 »

Имали някой който е излекувал простатит с глад? Или да почвам антибиотик... въпреки, че няма бактерии!
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Простатит!
« Отговор #1 -: 06-06-2018, 19:09:29 »

В интерес на истината, не знам дали ще съм ти полезен с алтернативното си мнение. Обаче така или иначе напоследък няма голяма активност във форума, затова май не пречи да си развия теориите :bleh

Първо ....чудно ми е примерно дали простатит е единственото нещо при теб? На мен лично ми е съмнително ей така един орган изведнъж да заболее по някакъв начин и едва ли не да е напълно отделен от останалите системи в тялото. Примерно, да не би да имаш проблем с бъбреци, черен дроб и т.н. и да не знаеш за тях и те по някакъв начин да причиняват тоя простатит? Т.е. ако гладуваш ....дали глада ще избере да ти лекува точно простатита? Или може би той е най-видимия симптом и ти показва, че има нещо по-дълбоко дето трябва да се излекува? И примерно ако решиш да гладуваш ...да почне да се лекува черния дроб и бъбреците в някаква степен, а пък простатита дето искаш да пребориш да остане tooth

Също така, дали антибиотиците ще ти "излекуват" проблема, когато те всъщност не лекуват ....а подтискат симптоми доколкото съм запознат?! Или ще трепеш нещо ей така, някакви бактерии ...те пък да не би да са полезни за теб тия бактерии?!  Сега копирам от статията на център Дар за причините на простатита:


Причини

Една група фактори, допринасящи за развитието на простатит, са свързани с местоположението на простатата в тялото. Тя е много нежна и деликатна жлеза с големината на кестен, която е разположена в началната част на уретрата, под пикочния мехур и в непосредствена близост до правото черво. Простатата контактува със стените на правото черво и когато то е замърсено, както е в повечето случаи при болни от простатит, токсините преминават по кръвен път от него към жлезата и я увреждат. Затова преяждането, употребата на рафинирана храна, продължителното седене, обездвижването, затлъстяването водещи до хроничен запек и до венозен застой на органите в тазовата област, са първата главна причина за възпалението на жлезата.

Втората главна причина за простатита е силната възбуда на простатната жлеза, предизвиквана от прекалено чести полови сношения /полови ексцесии/, обща нервна възбудимост, тежък физически труд и, не на последно място, злоупотреба с алкохол /особено бира/ и тютюн. Никотинът уврежда осем пъти по-често бъбреците, пикочния мехур и простата, отколкото белите дробове.

Фактор за възпаление на простатната жлеза може да бъде наличието на скрити огнища на възпаление в тялото: в зъбите, синусите, бъбреците и т. н. Тогава болестотворните организми от гнойните процеси достигат до жлезата по кръвен път.

-=-=-=-=-=-=-
Забележи колко различни могат да бъдат причините. Според мен трябва да ги намериш и отстраниш и ще ти се оправи проблема. Може да караш едно по едно докато нацелиш ....а може би пък знаеш кое ти създава проблемите?! Дори и да гълташ антибиотиците, какво ще стане според теб? В смисъл ...убиваш някакви бактерии и проблема е решен, така ли!? А ако ти след това правиш същите неща дето правиш и досега ....дали няма да има нов простатит след месец-два?!

Според мен е много трудно да се даде отговор на такива въпроси. Има прекалено много неизвестни. Може би бате Бино и Вовата могат да ти помогнат, защото имат опит с хората ...моята цел беше само да те объркам :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Простатит!
« Отговор #2 -: 13-06-2018, 20:17:43 »

При наличието на Тодикамп и АСД-2 , да се взимат антибиотици , си е направо жива излагация  tooth
Има вече голяма практика и сериозни успехи, особено при ректалното им въвеждане. Че даже и брезовият катран вършел чудеса, имам отзив за доста оригинална методика - сяда се с голо дупе на кофа , на чието дъно е запален такъв катран и пушекът прониквал където трябва и след няколко процедури - чудо  :sorcerer - emotloader:

Гладуване - добре казано , но с няколко дни глад простатит не се лекува. :( А и нищо не пречи ако ще се гладува, да се вкарат успоредно гореизброените препарати.  

Антибиотиците въобще не проникват в жлезата и това лекарите го знаят добре. Даже по едно време тук във Варна бяха  въвели в употреба поредното си безумие - да бучат жлезата и да инжектирват антибиотика диектно вътре в нея  :o ( това  е в клиника "Айладънови" д-р Айладънов , ходил съм лично при него още навремето да ми хвали новата си методика  tooth Не знам как е сега , може и да са се свестили  tooth Още тогава бях споделил ужаса си пред "моя" тогавашен уролог- Вежен Иванов  , той почна да се кръсти  по време  на разказа  tooth  )

Огризко , ти правилно се включваш ( и виждам, че напредваш  :Content_14: ) , но в  случая уж нали нямало бактерии ( или пък - да има , ама да не са ги нацелили   ::) , значи  става въпрос за небактериален процес. За който обаче предписват антибактериални препарати!( антибиотици)  tooth  

В някои случаи може  и сам да отшуми простатита ,  но това може  да се явява  хронифициране - нямаш оплаквания , но като отидеш на уролог и ти провери жлезата - работата не е добре  :(  
И е характерен даже  по-скоро за млади хора - дори 25 годишни.
Причините - върви ги търси.. tooth , уж здрави като бикове ,  пък с простатит.
Пък най-накрая - може и въобще да не е простатит,  както на-често се случва с повечето диагнози  ;D
Тук във форума толкова често се е оказвало , че в крайна сметка не е било такова, каквото се е смятало първоначално .
 
 
« Последна редакция: 13-06-2018, 20:34:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 23 запитвания.