Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Внимание - опасен закон заплашва биоземеделието!!!  (Прочетена 6314 пъти)

agro

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Внимание приятели!
Опасен проектозакон ще бъде внесен в парламента за гласуване още първите работни дни след Нова Година!

С него ще се разреши до Полета с Биорастения да бъдат култивирани Генно Модифицирани Култури!!!
Ще се разреши култивирането на генномодифицирана царевица, ще бъдат нарушени териториите на натура 2000, в България няма да остане чиста зона от ГМО.
Никой няма да може да гарантира чистотата на своята продукция!
Ето линк към стенограмата от обсъждането:
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmSteno&SType=show&gid=230&id=1489

Ето линк към петиция, която е против закона:
http://forthenature.org/petitions/12/start/10

Моля, ако сте загрижени за здравето на вашите деца и не искате България да се превърне в задния двор на Европа за ГМО, подпишете се!!!
Протестирайте! Кажете на своите познати!
Благодаря ви!
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Подписах.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

И аз. :) Даже и тема пуснах наскоро.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

И аз подписах, но се съмнявам, че ще го забранят. Механизмите на пазарната икономика явно са недостатъчни за да се спре тази лудост.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Това е последната информация относно проблема:

" http://grazhdani.eu/nachalo.php

И още - подадени са документите за протеста, дата 12.01.2010, 12.00 часа, място - в близост до парламента (може би между служебния вход и Ал. Невски). Официално организатор се води БНАП (Българска национална асоциация на потребителите), обаче реално ние носим отговорност за числената маса на протеста. Съорганизатори "Агролинк", "За земята", коалиция "Да остане природа в България".

Търсим биологичните производители, земеделци, фермери, загрижени граждани, родители и всички, на които им пука. ТРЯБВА ДА ДОЙДАТ МАЙКИ С ДЕЦА!

Подготвяме списък с организации, които да поканим на протеста, но всеки, който се сеща - нека пише, на когото се сети. "
Активен

Лета

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

По повод протеста, искам само да уточня, че датата е 13.01.2010, от 11:30 до 13:00 ч.
УСПЕХ на каузата - една от най-важните в момента!
« Последна редакция: 06-01-2010, 17:45:50 от Лета »
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

И аз подписах,обаче за съжаление Амазонката е права,и така леко полеко ще ни накарат да повярваме дори че има Дядо Мраз,а ние ще бъдем безкрайно послушни,щастливи и материално задоволени и всичко ще е песен,....децата ни ще ги възпитава телевизията,ние ще сме доволни че имаме готина къща,нова кола...естествено на кредит,пълен хладилник с макети на храна...и въобще така ще си заминем кротко и послушно...без дори да сме разбрали ,че въобще сме живяли...За това ви казвам ,че не трябва да има пасивна политика...на война като на война-всичко е позволено.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Лета, 13 януари е ,а не октомври! А на14ти пък има протест, пак там, срещу проекто закона който ще позволи достъп на МВР безпрепятствено до личната ни кореспонденция... Направо ако не беше зима..на палатка пред Парламента,толкова неща има срещу които да се протестира..направо съжалявам, че не съм е сега една депутатка да им сложа на всичките по един фитил в долното бельо, и да ги строя в две редици, да видят те нигерийци ли, шопи ли, какви ли..  tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Кристиан и другите песимисти, защо подписвате петицията, когато предварително не вярвате, че нещо ще се постигне?!

Аз вярвам, че ще се успее, както са успявали и преди.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Аз единствено съм успял да си намеря добра жена и надявам се да успея да направя от синът си разсъждаващ човек,а това че дали тази петиция ще успее или не е най-малкият проблем-кучетата си лаят и т.н. Проблемат е че кучетата си мислят,че с лаене ще се оправи бъдещето на децата им....някой неща се вижда много отдавна че са неизбежни....така че помислете за нова по-интелигентна тактика...относно как да си съхраним поне малко от бъдещето...аз съм го одарил на моя лична война и я водя егоистично,всеки ако иска да спечели неговата малка битка...ще стане една голяма победа.Така че от излишен ентусиазъм и  показност файда няма.Съжалявам ако съм те разочаровал,но помисли за мойта тактика!!!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ахъм, всеки да се спасява по единично. Умно. :)
Ентусиазъм, показност.... :Content_4 - emotloader: Твърде далечко съм от БГ, за да се изтъквам. Единствено помагам на момичетата и момчетата, заели се с инициативата, да се разпространи идеята.
Пък ти забивай главата в пясъка и много не го мисли. Аз такава тактика виждам. :)
« Последна редакция: 06-01-2010, 01:20:16 от Вери »
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

За пореден път се убеждавам,че жената не е като човека,аз какво ти пиша-ти какво разбираш...а пък ти ми кажи тези момчета и момичета на който помагаш,въобще имат ли си представа с какъв силен враг се занимават,че и отгоре на това са гласували за тези промени...аз на това му казвам неосъзната демагогия.
Активен

Лета

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Лета, 13 януари е ,а не октомври!
Ох, изобщо не съм видяла как съм сменила поредността, когато пиша бързо най-редовно сменям местата на символите :surpris_23: Добре, че има хора, които гледат!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

За пореден път се убеждавам,че жената не е като човека
Благодаря!  :D
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Моля,пак заповядайте.С вас става интересна беседа! :flowers2:
Активен

jumil

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

На 11.02.2010г. от 16:30 до 18:30 ч. пред Областна управа – Варна-ул.Преслав 26, ще се проведе ПРОТЕСТ под надслов:
„Чиста земя! Здрава храна! България свободна от ГМО!
Организатори на протеста са ОЦОСУР, Инициативен комитет на родители и граждани – Варна,
потребители на форум „БГ-мама” и активни граждани.
Елате с нас, за да изразим заедно гражданската си позиция!

Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

  jumil.
  В Русе беше от 16:00 ч. днес. Сборен пункт Вазата. Бяхме със сина ми. Издигахме плакати, скандирахме, раздавахме листовки на гражданите. Дано са ни чули!
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

  Хей, снежи привет и от мен. И аз съм от Русе :) много се радвам, че се увеличат членовете от този хубав град. Когато си дойда и ако желаеш може да се видим :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

  Симонче, и аз бих се радвала да се видим. И преди съм си мислила за това. :)
  А също и за някои продукти, които тук ги няма, а в София-да. Понеже Илиянчо все чете рецептите във форума и : "Мамо, да направим това, мамо да напрявим онова"  ;D  . Но още не съм си ги намислила точно кои. Да се обадиш, като си идваш.
  Успех в ученето! Много ви се радвам, че сте така упорити.   :flowers2:
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

   аз ще си идвам към 17-18 март , каквото решиш и го има тук ще взема :) задължително ще се обадя да се запознаем с теб и твоето момченце  :flowers2:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.