Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОП 10 какаови продукти в Български магазини  (Прочетена 42965 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Какаото го ползвам в различни рецепти.
Нещо лесно....бонбони с ядки и фурми примерно и слагаш малко какао.

Чудесна идея Вери, скоро ще проверя кулинарните си сладкарски способности. Имам блендер да смеля малко бадеми и лешници, годжи бери, фурми и смокини, само на мазнината ще се издъня. В бг няма бутер какаово масло.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Да, знам, че няма. Затова и не предлагам. Според мен не ти трябва мазнина при тази комбинация. Но ако държиш, пробвай с кокосово.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Каква е разликата между това какаово масло което се намира тук и "бутер"?
За какво се използва едното и за какво другото?Вероятно имат различно приложение заради свойствата им.
От къде може да се поръча и колко струва това "бутер"?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Светльо, аз мисля, че е едно и също. Може би Орто да се е объркал...
бутер=масло
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Светльо, аз мисля, че е едно и също. Може би Орто да се е объркал...
бутер=масло

Какаовото масло е течно а какаовия бутер изглежда точно като кравето масло калъп за мазане. Нещо трябва да придаде кашеста лепкава структура на бъркоча който съм замислил. Поръчах лиций 1 килограм остана само бутера да намеря .
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ако намериш тук какаово масло,обаждай се,ние ползваме кокосово.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Какаово масло внос от USA видях в магазинчето за здр. храни срещу катедралата във Варна - пишеше точно butter и беше твърдо. Не видях дали има химии вътре. Малко бурканче, може би 100, най-много 150 г, цената му беше към 24 лева.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Големи цифри,да ти се отще :surpris_23:
Аз както не ям сладко,по добре веднъж в месеца да ям шоколад,отколкото да дам толкова пари за нещо,за което не съм сигурен какво ще ми даде ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Мен ме притеснява по-скоро това че е от USA!
Не бих искал да консумирам нищо от там,ако е възможно. :-\
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Светльо, аз мисля, че е едно и също. Може би Орто да се е объркал...
бутер=масло

Какаовото масло е течно а какаовия бутер изглежда точно като кравето масло калъп за мазане.
T.e. имаш предвид олио и масло.  ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Т.е.,едното ще разводни сместа,а другото не.
А лиций от къде може да се поръча?Може ли линк,ако е от интернет?Той е за сгъстяване нали?
« Последна редакция: 17-02-2010, 15:46:08 от Svetlio »
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

Рибке, права си, но само едно уточнение. Кафето, каквото и да е, винаги нанася поражения. Изкарва от релси всяка система в организма ни, а и върху другите ни тела, също вреди :love_028:

да, има истина в това
но баба казваше че прекален светец и богу не е драг  ;D затова си греша понякога с шоколад или ароматно кафе, а по сериозните поражения от няколко цигари и алкохол са далече в миналото  :angel:
по повод какаото и шоколадовите изделия знам че е определящо какъв вид и качество е какаото, има 3 вида благородни: най престижен е criolo
а това че "чистия" черен не се яде от горчиво и силен вкус не е точно така, зависи как е произведен, с каква рецепта (аз си падам по 65 70%ов) има значение и къде/кой е артистът, опитвала съм френски е белгийски 62% а силногорчиви, докато някои занаятчийски италиански шоколади (тоест ограничено производство не масово) може да са и над 70% но са си нежни на вкус и не нагарчат; моите топ са амедеи, домори, венки ...спирам че се облизвам  :essen:
http://www.domori.com/it/nature.php
http://www.amedei.com/jspamedei/index.jsp?lang=it


Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Светльо, не ми е известно в кулинарията да се използва какаово олио. В козметиката- да.
Лиций е годжи бери и има по китайските магазини.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Вери благодаря  :fluretaa:
Сега попаднах на един магазин за нашите храни и там имаше лиции в шишенце.Жената каза че са капсулки или нещо подобно.На картинката имаше едни оранжеви топченца.
Имаше доста такива неща.Следващият път, ще поразпотам повече,може да има интересни неща.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Вери благодаря  :fluretaa:
Сега попаднах на един магазин за нашите храни и там имаше лиции в шишенце.Жената каза че са капсулки или нещо подобно.На картинката имаше едни оранжеви топченца.
Имаше доста такива неща.Следващият път, ще поразпотам повече,може да има интересни неща.


Чакам колет с килограм Годжи Бери. Продавача го описа така: ''едро, сушено щадящо, красиво апетитно алено  червено"! . Утре след дегостация на гладно 50 грама ще разказвам.   Тази вечер много мислих кой шоколад да спечели второто място по турбо противен продукт и ето го призьора. Съдържа 75 процента какао, 25 процента захар, 50 процента маргарин, и 7 процента протеин.. Хеиди са се научили как да правят черен шоколад без какао.
HEIDI


« Последна редакция: 18-02-2010, 05:44:18 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

За Пловдивската група да споделя, че онзи ден си намерих в П-в какаово масло. За съжаление след като ви изчетох си открих грешката, че не съм питала какво точно съдържа защото го купих като блокче шоклад (и с такава твърдост).
Все пак ако искате минете и вие да си купите, магазина се намира от дясната страна на пешеходния мост до новотела в блока отдолу има магазин за ръчен шоколад, та от там, 100 грама са към 10 лв. Още не съм го използвала, но планувам и в сладкарството и да си забъркам един крем за тяло.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

И в магазина на "Гладстон" има какаово масло, малко по- евтино е май, мисля 8 лв. за сто грама. Не съм сигурна за цената, защото не взех точно 100 грама, а и беше отдавна и не помня точно. Твърдо е и е в тъмна опаковка.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Пробвах 99%-овия натурален на Линд. Честно казано, хареса ми  ;D. Пише, че съдържа захар, но тя направо не се усеща - сигурно е незначително количество. Просто харесвам вкуса на какао... Но май наистина е по-добре да се държи дълго в устата, а не да се дъвче надве-натри, както сладките  ;). Ако пък реша, че го искам подсладено, нищо не пречи да си го разгворя във вода с мед  :).
Абе, така или иначе за тая цена не си струва да го купувам повече от веднъж на месец - за това време все ще го изконсумирам някак  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Ортодоксален, защо мислиш че био какаото е с посредствено качество? И от къде си поръча годжи берито? Някъде от Варна ли?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Ортодоксален, защо мислиш че био какаото е с посредствено качество? И от къде си поръча годжи берито? Някъде от Варна ли?

Desi в България бизнеса с БИО стоки  е яка измама. По света може да не е така но в БГ надпис БИО е само повод стоката да се продаде на тройна цена. Точно това Пикадили какао си е нормално какао. Със или без надпис Био си остава обикновено и не блести с никакви качества. Годжи Бери купих от София с куриер .
Трети ден ям по 100 грама на ден и абсолютно нищо не усещам. Тествам супер храните и освен от хлорелата дето я купих от Варна и от шоколада от кауфланд , другото не го, усещам никак. От хлорелата не ме свърта на едно място супер енергия дава, а кауфландския шоколад някакъв безумен кеф.
За годжи бери в книгата пише да не се яде над 50 грама. Аз ям по 100 и пак нищо, абсолютно нищо.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.