Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОП 10 какаови продукти в Български магазини  (Прочетена 42944 пъти)

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%A1%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-250-%D0%B3.725
от какаовите зърна се извлича и какаовото масло и какаото като сухо в/о,  в линка е описано всичко.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

иван

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10


Като оставим на страна алкохолната еуфирия, при морковите се получава една аномалия. Сипем ли им азотни торове стават много сладки ако не им сипем тор стават  блудкави и горчиви. За културисти продават азотни бъстери. май растенията и хората нямат особено големи разлики и обичат да зобат :)
ей тука: http://www.bb-team.org/articles/3585/ пишат малко по-различни неща  :essen:
ама собствения опит ми показва, че тия в градинката си стават сладки без да им слагам нищо допълнително. По-скоро започват да горчат, ако не са много пресни...
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Цитат
ей тука: http://www.bb-team.org/articles/3585/ пишат малко по-различни неща  :essen:
ама собствения опит ми показва, че тия в градинката си стават сладки без да им слагам нищо допълнително. По-скоро започват да горчат, ако не са много пресни...

В градинката стават такива каквито градинаря пожелае.
 Един градинар си призна след като му похвалих морковите. Каза:  "-Ако не сложа азотни торове нямат сладост"
 Ако си имам градина ще торя със "супер тор". Няколко фирми са се впечатлили от резултатите с водораслово торене. Вадят водорасли от морето смилат ги и сушат. Посе ръсят на полето и  семената подивяват да растат смучейки десетките морски минерали в пръстта.  .
Алтернативи с естествени торове има много. От скоро се интересувам точно от тази тема ( течни торове )
Пониците ми като изядат запасите в семето и в един момент на 10  сантиметра спират да растат. Искам да им налея нещо стимулиращо и подхранващо.  Пробвах с пръст незадоволително. Търся информация какво съдържа течната смес в оранжериите за домати и краставици гледани без пръст.
« Последна редакция: 10-03-2010, 02:03:17 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Да се върнем на какаовата тема.
Преди четири месеца бях фен на шоколада, като най обичах Cadbury, но преди няколко години той изчезна от пазара. След това съм опитвала различни шоколади, но нямах особени предпочитания към някой вид. След промяната на хранене (веге/сурово) даже не харесвам толкова шоколад. С едно единствено изключение - шоколадовите трюфели на Cemoi - http://www.latte.ru/tovar/8337/. Страхотен маслено-какаов вкус! Опитах ги сега за осми март и усещам вкуса им по същия начин, както преди - с огромна наслада. Е, не са от най-полезните, но 1-2 пъти в годината няма да навредят толкова.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Antares,  тези трюфели ги има и в Пикадили. Много са хубави на вкус. Както при повечето силно стимулиращи храни, при качествените какао продукти, малката порция на прием е по-полезна от голямата.
Тайната на шоко изкушенията е в мазнината.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Antares,  тези трюфели ги има и в Пикадили. Много са хубави на вкус. Както при повечето силно стимулиращи храни, при качествените какао продукти, малката порция на прием е по-полезна от голямата.
Тайната на шоко изкушенията е в мазнината.

Прав си, другите шоколади ми се виждат някак сухи, прекалено захарни и въобще вкусът им е един такъв изкуствен, докато тези имат наистина страхотен вкус! Много премерен и балансиран, едновременно се усеща масло и какао, абе като си купя една кутия, и възниква проблем да се спра... но все пак спирам, че иначе ми става тежичко.
В Пикадили не съм ги виждала, има други в златисти кутийки, които са имитации и са несполучливи. Моите ги намирам в едно малко магазинче близо до Катедралата. Това е единственият купешки шоколад, който бих яла, и то с голямо удоволствие  :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Понеже вчера беше световен ден на шоколада реших да възродя сладката темичка и да препоръчам един шоколад който пробвах скоро:http://webshop.rapunzel.de/Schokoladen/Rapunzel-Bitterschokolade-70-Prozent--Kakao-HIH-192621.html
Черен е със 70%какао и невероятен вкус който се топи в устата. Много ми хареса. :Appetit_17:
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

И аз да похваля нещо на което попаднах
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

И аз да похваля нещо на което попаднах...

Така, така. И после водка Мери Джейн била гадна, че се рекламира с листа на марихуанка.  tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Това, явно е от ония веселите цигарки,опа...шоколадчета. :Content_4 - emotloader: O0
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Това, явно е от ония веселите цигарки,опа...шоколадчета. :Content_4 - emotloader: O0

Точно! И в предаването на Гала казват, че шоколадът е антидепресант.  :pensif_29:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music

Това, явно е от ония веселите цигарки,опа...шоколадчета. :Content_4 - emotloader: O0

Точно! И в предаването на Гала казват, че шоколадът е антидепресант.  :pensif_29:


Като малка хапвах доста шоколад безнаказано. Сега и моите хлапета отказват салатата ако има шоколад на масата. За мое съжаление получавам някакви неприятни жлъчни болки от какао, дори домашно забъркано. Сякаш се преувеличава ползата от него?
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

е то какаото ако е от това печеното и обработвано с натриев карбонат, каква е разликата, че си го забъркала вкъщи?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз пробвах суровия шоколад на Lifefood  с кашу и много ми хареса но и цената си я бива- 7,20 лв за 70грама. :-\
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Няма по-хубаво от био сурови какаови зърна :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: Това е истинското какао, на зърна, дори необелени :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Marria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1



А за шоколадите Ananda какво ви е мнението? На мен мн ми харесват :heart_2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Няма по-хубаво от био сурови какаови зърна :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: Това е истинското какао, на зърна, дори необелени :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:

 :kisss:Де го тва...а, имали шекер???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Няма шекер, разбира се.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548



А за шоколадите Ananda какво ви е мнението? На мен мн ми харесват :heart_2:
Купувала съм си от жълтия и зеления - и двата бяха божествени!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.