Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Болки в коляното  (Прочетена 36780 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Болки в коляното
« -: 23-02-2010, 16:33:30 »

Вече няколко седмици подред усещам болка в коляното, след натоварване. Няма удар или поне не си спомням за такъв - но и синина не съм виждала там. Под капачката на дясното коляно при свръзката с костта - мисля си, че е  е от хрущяла , или е изтънял или и аз незнам... Засега болката е лека -ако знаете някакви бабешки лекове или към кого мога да се обърна по компетентен - ама да не ми изпише шепа хапчета или инджекции.

Да спомена само, че преди време имах проблем със ставите - като ходех пукаха / ама тогава карах на кафе и солети - най много с парче пица  :Confus_3:/

На кой храни да наблегна - ако се сещате някой пишете  :Confus_34:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Болки в коляното
« Отговор #1 -: 23-02-2010, 17:46:02 »

Преди 4 години и аз бях така. Капачката ми беше хлабава и почукваше. Една сутрин след банкет на който играх рокенрол се събудих с оттекло и възпалено коляно - трудно го движех. Пратиха ме на физиотерапевтични процедури - нагревки, и втриване на фастум гел и фелоран с ултразвук. Кракът ми се беше пооправил докато след месец изведнъж блокира напълно и ме пратиха в ортопедията за артроскопия (правят 3 дупки и работят в ставата). При артроскопията се разбра, че менискуса ми е бил счупен и освен това съм имал "плика" - защипване на ставната обвивка. Естествено изрязаха и менискуса и защипаната ставна обвивка. Там е работата, че и до ден днешен не мога да си отговоря на въпраса кога съм си счупил менискуса - дали навремето като тренирах джудо или когато ми се разхлаби капачката.
Лошото, е че такива неща не се виждат на рентген. Единствено с ядрено-магнитен резонанс може да се разбере какво е, но ако трябва да си го плащаш процедурата е около 1000 лв.
Най-добре се консултирай с ортопед - ако е някакво разместване и още не е късно може да ти назначи подходящи процедури.

Лошото при мен е че веднъж оперирано коляното ми стана много податливо на възпаления - откакто се ударих преди около месец още не мога да си сгъна краката до край и съм ограничил асаните на по-малко от 10.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Болки в коляното
« Отговор #2 -: 23-02-2010, 22:25:20 »

При мен проблема беше вода в коляното може би 4, 5 години всяка зима към есента започваше да се възпалява и може би всеки зимен сезон дясното ми коляно се възпаляваше 4, 5 пъти.
Първата година просто ме наболяваше и леко се подуваше и аз не обърнах какво да внимание, но с всяка година положението ставаше все по лошо. Следващата година много се поду и разбира се отидох на лекар, казаха ми че трябва пункция която аз отказах и отидох при известен доцент който ми препоръчаха като спец в ортопедията, та той ми каза, че пункцията не е решение защото всеки път с водата ще ми изтеглят и смазката на коляното и е възможно на 40 години да куцам. Предложи ми серия инджекции в коляното да се калцира, но от шубе отказах и това защото иглата била като за слон дебела и голяма.
Стигнах до положение, че ако преди коляното ми се е възпалявало за ден, два сега се възпаляваше за часове, подуваше се 3, 4 пъти повече от нормалното и изпитвах адски болки, винаги имах вкъщи индометацин и с него пак за дни потушавах нещата.
От миналата зима от раз всичко приключи, без определена причина. В началото на сезона пак очаквах ''включване'', но нищо, нищо.
Аз единственото което се сещам да те посъветвам, защото аз се оправих без видима причина е да увеличиш движението и смления сусам в храната си.
« Последна редакция: 23-02-2010, 22:33:14 от Лейла »
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Болки в коляното
« Отговор #3 -: 24-02-2010, 09:15:43 »

И аз преди години имах проблеми с колената ми. От време на време ме боляха и края на лятото пукаха. Аз си мислех, че е от влажния климат във Варна. Но от както започнах да ходя на фитнес и да правя кардио спряха да пукат. Също и храненето е много важно. Трябва да се хапват сурови мазнини за смазване на ставите-зехтин авокадо ядки и т.н.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Болки в коляното
« Отговор #4 -: 08-03-2010, 10:59:17 »

Точно седмица след като пуснах тази тема - така се хвърлих с шейната и си разбих коляното в асвалт. Ама съм пък добре подготвена - добре се бях разровила за разни контузии да проверя какво ми е ...  :Confus_3:

Малко пострада пак - понаболява си но можеше и да е много по зле - купих си наколенки вече  tooth / след дъжд качулка/
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Болки в коляното
« Отговор #5 -: 08-03-2010, 11:20:38 »

И аз преди години имах проблеми с колената ми. От време на време ме боляха и края на лятото пукаха. Аз си мислех, че е от влажния климат във Варна. Но от както започнах да ходя на фитнес и да правя кардио спряха да пукат. Също и храненето е много важно. Трябва да се хапват сурови мазнини за смазване на ставите-зехтин авокадо ядки и т.н.
Доказан метод(и на теория, и на практика; и от лекари, и от различни знахари) е пача от свински крачета tooth Действала безотказно и със завидната 100%-ова успеваемост при всички болни. Някой, ако реши, може в разтоварващия ден да си хапне.... :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Болки в коляното
« Отговор #6 -: 08-03-2010, 15:29:44 »

А,ако те болят ушите,свински ушички на скара или варени? tooth tooth tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Болки в коляното
« Отговор #7 -: 08-03-2010, 16:14:12 »

И аз имам проблеми в колената- леко се надуха под капачките преди години(налагаше се да работя 8 часа права в сладкарството)и от тогава са все така, леко пукат, като стоя повече време на място(например кино, опера)и после изпитвам лека болка  :( Надявам се, че с още пречиствания ще се оправят и изчезнат оттоците  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Болки в коляното
« Отговор #8 -: 08-03-2010, 17:55:33 »

А,ако те болят ушите,свински ушички на скара или варени? tooth tooth tooth tooth
Като стана приказка за свински ушенца :D ....мен не могат да ме заболят ушите, защото съм си правил поливаксина - демек изял съм стотици свински уши навремето ;D :whistling2 - emotloader: Като ходехме на прасе, аз нали най-гладен винаги(то ми личи - 100 кила съм), и изкарат ушите първо. И аз ги почвах :Appetit_17: :whistling2 - emotloader: tooth
« Последна редакция: 08-03-2010, 17:57:15 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kamikam

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Болки в коляното
« Отговор #9 -: 13-05-2010, 21:12:33 »

Kriss,как ти е коляното...питам, че аз доста късно се включвам.При мен болката е абсолютно същата както я описваш.Ходих на рентген и след това на екограф...резултата начална фаза на артроза, киста на минискуса и малко вода.От няколко години съм с тази болка, но не и обращах внимание, защото се появяваше при определени натоварвания...например като съм клекнала повече от 5мин., ако прекаля с бягането или с вървенето.Ако се опитам да седна по турски и много ме боли...искаха да ми правят операция, обаче съдбата се намеси и попаднах на сайта.Реших, че операцията може и да почака докато пробвам аз някои неща ;)Дано да не е нещо сериозно при теб :)
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Болки в коляното
« Отговор #10 -: 14-05-2010, 02:53:16 »

Крис, ако искаш пробвай "прочистване на костите и ставите" - не знам дали го има на сайта, сори ако се повтарям.

В термос се слагат 5 г лаврови листа и се заливат с 800 мл кипяща вода. Престояват 6 часа. Най-доре да се направи към 2 ч. през нощта, за да е готово в 8 сутринта. След това се прецежда, течонстта се слага отново в термоса и се изпива в малки количества за 12 ч. Внимание - да не се пие много наведнъж !
Най-добре да се направи клизма преди да се започне пиенето.
Това се прави три дни подред, после - почивка от една седмица - и се повтаря. Най-доре сурова храна по време на трите дни.
Аз го правих за друго и съм доволна. Провай  :Content_22:

Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Болки в коляното
« Отговор #11 -: 14-05-2010, 02:55:14 »

Само да добавя - след като се извадят лавровите листа, вечерта могат да се използват за налагане на коляното (преди това ги залей пак с топла вода и да покиснат 5 мин). Отделят вещество, което действа обезболяващо.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Болки в коляното
« Отговор #12 -: 14-05-2010, 10:30:15 »

Лаврови не знам,но може с дафинов лист  tooth tooth tooth tooth
Аз знам,че водата е 300мл,а не 800,но може да греша. И се вари един час на водна баня и се пие на глътки през деня.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Болки в коляното
« Отговор #13 -: 16-05-2010, 07:20:20 »

Лаврови и дафинови листа е едно и също.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Болки в коляното
« Отговор #14 -: 17-05-2010, 09:01:27 »

Верно ли? ;) Знам,но го написах ,защото хора които не знаят, могат с лека ръка да отхвърлят метода,а той е доказан за прочистване на стави.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Болки в коляното
« Отговор #15 -: 10-10-2010, 22:42:43 »

здравейте приатели :peperudi: имам едно запитване. откриха на баба ми тромбо флебит в десния прасец и лекарят я изплаши,че е закасняла дори и със операцията. от няколко дена и правя компреси с шведска горчивка и мехлем от невен. искам да питам вие с какво друго ще ме посъветвате да пробваме лечение,което ще и облекчи болката.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Болки в коляното
« Отговор #16 -: 11-10-2010, 08:10:22 »

Само глад :( и сурова храна
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Болка в коляното
« Отговор #17 -: 13-04-2011, 14:26:06 »

Здравейте! Ще се радвам да ми препоръчате нещо срещу болки в коляното. На два пъти през зимата имах разпъваща болка в дясното коляно. Не знам на какво се дължи, понякога правя упражнения -клякания и други. Но тя отминаваше. Но преди 2 дни се появи доста силна болта - само при движение и особено при опит за изпъване на крака. При ходене накуцвах. Днес е трети ден и реших да си остана в къщи, болката като че ли е по-малка. Честно казано не ми се занимава с лекари и лекарства, но все пак не знам на какво се дължи. Така като гледам коляното не ми се струва подуто или зачервено. Реших и взех че му направих компрес с урина, понеже доста вярвам в уринотерапията. Някой може ли да ми предложи алтернативно лечение. Ох, май ще трябва да ходя по лекари и да им пълня гушите с пари  ???
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Болка в коляното
« Отговор #18 -: 13-04-2011, 18:38:31 »

Болката в коляното може да бъде предизвикана от доста причини. Трябва да си спомниш дали през зимата е имало период в който кракът не е можел да бъде сгънат или разгънат. Ако няма такова нещо значи вероятно не е толкова страшно - или е натрупване на соли или липса на смазка. Разбира се добре е да го види лекар, защото дори и така може да започнат дегенеративни промени, които са доста трайни.
Аз като пострадах през зимата вчера пак имах проблеми с моя крак - бях получил схващане на четириглавия мускул а все още избягвам да излизам без ластични наколенки - ставата ми не е достатъчно стегната и като вървя получавам неприятни усещания. Мазах го с тинктура от корен на чер оман.
Като се затопли времето ще махна наколенките.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Болка в коляното
« Отговор #19 -: 14-04-2011, 10:29:18 »

По принцип и зимата ме наболява 2-3 пъти , но сега беше по -сериозно. Решила съм до отида на лекар, все пак да знам какво ми е, само дано не е някакъв ревматизъм нещо,че преди годино бая страдах от сливици, въпреки че сега ,благодарение на прочистванията и по-правилното хранене, нямам почти никакви проблеми. Правила съм и противопаразитната програма. Та ще видим чичо доктор какво ще каже и после ще умуваме. Прилагам и метода на самовнушението и като че ли доста ми помага.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.