Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Най-големият риск при суровоядството...  (Прочетена 13780 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #20 -: 17-04-2010, 01:45:21 »

Най-после разбрах кой е най-големият риск при суровоядството!
Натъпкали сме всичко в блендера, натискаме копчето и хоп тока спрял. Вторият смразяващ кръвта ужас  е да се счупи уреда.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #21 -: 17-04-2010, 07:02:50 »

Да не би да ти се е случвал този ужас вече? :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #22 -: 17-04-2010, 09:33:03 »

....е да ти хареса за цял живот.  :D  ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #23 -: 17-04-2010, 18:03:28 »

 :Content_14:   :Content_14:   :Content_14:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #24 -: 18-04-2010, 22:12:12 »

На мен зимата ми се прияде готвено и хапнах 2 пъти варена леща и 2 пъти салата от варени картофи, но след всяко хранене ме хващаше левкоцитозата и ми писна накрая и вече не ме блазнят и такива храни ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #25 -: 19-04-2010, 02:01:56 »

Петко, към ония въпроси дето са постнати във фейса, трябва да прибавим следния: как изкарвате зимата без готвено? На нас твърде често ни го задават.  :D Макар че ние си хапвахме и готвено, но не много и не, защото е студено и е зима. Мъжът ми, обаче, не го броя, защото той точно тогава беше 3 месеца на сокове. Сега като яде готвено и след няколко часа му потича носа, а дебелото му черво изобщо не задържа тази храна.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #26 -: 19-04-2010, 09:17:09 »

Готвено ти се яде ако ти е студено. Чаша гореща вода или чай вършат чудесна работа в случая.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #27 -: 19-04-2010, 10:09:45 »

При мен не е заради това.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #28 -: 19-04-2010, 20:19:49 »

Суров ориз няма да проям поне до 2012г, после ще видим :)
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #29 -: 20-04-2010, 16:25:36 »

Суров ориз няма да проям поне до 2012г, после ще видим :)
Аз пък боба не го харесвам особено покълнал. Ориз не съм и пробвала, защото не обичам много-много по принцип.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #30 -: 20-04-2010, 19:29:20 »

Днес една приятелка ми каза, да внимавам със суровоядството, защото била чела някъде, че увреждало червата  ;D :pensif_29:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #31 -: 20-04-2010, 19:46:49 »

Да, и корем боли от него.  ;D
Аз това съм чувала като оправдание: не мога да ям сурови зеленчуци, защото после ме боли корем.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #32 -: 21-04-2010, 16:26:19 »

Да, и корем боли от него.  ;D
Аз това съм чувала като оправдание: не мога да ям сурови зеленчуци, защото после ме боли корем.
Сигурно ако си свикнал на средностатистическото, съвременно западно меню ще те заболи стомаха ако му предложиш жива храна.
Наскоро ми казаха, че мога да пипна туберколоза ако не ям месо :Content_4 - emotloader:
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #33 -: 21-04-2010, 17:59:20 »

Да, и корем боли от него.  ;D
Аз това съм чувала като оправдание: не мога да ям сурови зеленчуци, защото после ме боли корем.
Сигурно ако си свикнал на средностатистическото, съвременно западно меню ще те заболи стомаха ако му предложиш жива храна.
Наскоро ми казаха, че мога да пипна туберколоза ако не ям месо :Content_4 - emotloader:
Ми да. Слабееш, слабееш, и малко по малко и вътрешностите ти започват да се свиват. Органите ти заприличват на стафиди, заболяваш и накрая смъртен акт :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #34 -: 21-04-2010, 18:11:36 »

Яж месо за да имаш месо tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #35 -: 23-04-2010, 20:02:12 »

Суров ориз няма да проям поне до 2012г, после ще видим :)
Аз суров ориз съм пробвала, м-у другото и не е никак лош  :). Разработих и една рецепта за суров десерт с него (сурово "Корни"). Само че трябва да е бил накиснат във вода поне 1 денонощие, ако не повече. За негативни ефекти не съм чувала, ама знае ли човек  :surpris_23:. Е, той моя стомах е свикнал на всякакви условия и вече и камъни мели; а ако човек няма проблем със зъбите и може да дъвче дълго и хубаво, всичко е екстра  ;D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #36 -: 02-05-2010, 19:51:56 »

Днес една приятелка ми каза, да внимавам със суровоядството, защото била чела някъде, че увреждало червата  ;D :pensif_29:
Днес гледах по national geographic за африканската брадавичеста дива свиня. Малките прасенца ядат изпражненията на майката, защото в техните черва не се съдържат бактерии за преработка на растителна храна, а в изпражненията ги има. Та си казах, че няма да е лошо и ние хората да си отглеждаме някакви такива култури с микроорганизми извлечени  от свински изпражнения (разбира се ако има и кой да ги провери за глисти и тения). В Махабхарата има един подобен момент, но тава е по друг повод (срещу ухапване от змия) и затова няма да го цитирам.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Най-големият риск при суровоядството...
« Отговор #37 -: 04-05-2010, 08:10:47 »

 :kisss:Няма риск...има сааааааамо незнание, неумение и неразбиране.... :surpris_23:
               Плутарх .Успоредни животописи.  София,Народна култура, 1981 г./за Александър Македонски/

  Най-добра представа за външността на Александър дават статуите на Лизип.Пък и той сам смятал единственно Лизип достоен  да го извайва.Именно това ,което много   негови приятели и наследници  по-късно подражавали  - спокойно наклонената на ляво глава и чаровният поглед,-Лизип предал точно...
     .....В спомените на Аристоксен съм чел, че неговата/на Александър/ кожа  издавала приятен дъх, а устата и цялото му тяло благоухание, с което се изпълвали дрехите му.
Причината за това е вероятно температурата  на тялото, неговото тяло било с висока температура,огнено.Според Теофраст благоуханието се получава от изпарението на влагата при висока температура.Затова по сухите горещи области на земята има най-много и най-хубави аромати, защото слънцето отнема излишната за телата влага, от която иначе се поражда гниене.Но високата температура, вероятно била пичитна Александър да бъде гневлив и склонен към пиене.
   Още в юношеството се изявила умереността на неговата натура.Докато във всичко друго се увличал стремително, изведнъж за телесните удоволствия оставал хладен и не проявявал в тях особена страст.                                                            С.23-24

......Александър бил вече в Азия, когато научил, че Аристотел публикувал някои от тези учения.Написал му писмо , в което  казвал откровено следното за философията:”Александър желае всичко добро на Аристотел.Неправилно си постъпил, дето си издал ученията , предназначени само за слушане.Ами по какво ще се различавам от другите хора, ако науките, които съм учил, станат достояние на всички2Аз бих искал да се различавам от хората не по могъщество, а със знания и опит в най-ценното.Бъди здрав.”Аристотел успокоил засегнатото му честолюбие и се защитил, като казал, че тия науки , макар да са издадени , все пак не са издадени.Наистина учението за метафизиката е написано така, че не би могло да служи за учене  и обучаване, а само като помощно средство за тия, които вече са го изучили. С.26



....Бил изключително въздържан и в яденето.Проявил това качество и в много случаи , изразил  ги и в думите си към Ада, която нарекъл своя майка и направил царица на Кария.В знак на признателност тя му пращала всеки ден какви ли не лакомства и сладки неща, а накрая му пратила  и най-способните си готвачи и сладкари.Той каза, че няма нужда от тях.По-добри готвачи били  навиците, които му създал неговият учител Леонид:вместо закуска-поход на разсъмване, вместо обяд- малка закуска.”Същият този човек бъркаше в леглото и в дрехите ми да провери  да не би майка ми да  е сложила  някое лакомство или нещо излишно.”
                                                                                     С.39
....От работа обаче не можело да го отклони нито вино, нито сън, нито компания , нито жена, нито зрелища.             С.39
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.