Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Делфински дневник  (Прочетена 48105 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #160 -: 21-11-2010, 21:38:46 »

А бобови? И тях ли не обичаш? Също така разни поници. Друго, което засища са зеленолистните и ядките.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Делфински дневник
« Отговор #161 -: 21-11-2010, 22:38:29 »

Делфинче, много ми е познат тоя проблем с хляба...и мен много ме съблазнява...хапвам по 1-2 филийки на ден, домашен хляб с 2-3 лъжици тиквено масло и малко шарена сол  ;D  Но когато ям повече ядки нямам такъв апетит за хляб ...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Делфински дневник
« Отговор #162 -: 21-11-2010, 23:18:05 »

Сетих се да предложа и покълнала елда. Нито е житно, нито е бобово. Също засища.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #163 -: 21-11-2010, 23:55:14 »

Аз се подтригах оня ден и сега съм със зачервени очи. Само да се преместя да живея другаде и ще започна да се стрижа нормално често (веднъж на 1-2 години).

Странни виждания имаш за  нормалност? ;)
Винаги като се подстрижа в това време на годината получавам глаукома за няколко дни. Няма смисъл да ходя при очен лекар за зачервените очи, защото той ще лекува последствията - т.е. зачервяването.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #164 -: 22-11-2010, 01:15:25 »

Благодаря ви за съветите :flowers2: Преди хапвах доста елда, но от онази бланшираната и по тази причина спрях да я ям. Кълновете обичам само от люцерна и от соя, но соята гледам да я избягвам. По едно време бях започнала да си правя кълнове и слагах по малко в салатата вечер - ще опитам пак да възобновя практиката.
Иначе ядки и зеленолистни ям всеки ден. Лакомията е проблема, не че толкова ми липсва нещо tooth
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Делфински дневник
« Отговор #165 -: 22-11-2010, 18:39:31 »

злояд, глаукома знаеш ли какво е изобщо? такова нещо глаукома за 2-3 дена няма, или я имаш или я нямаш, и трябваше да си ослепял досега ако си я имал някога...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #166 -: 22-11-2010, 20:28:22 »

Аз за толкова години практикуване на йога съм се нсучил да усещам кога се е повишило налягането в очите ми. Не знам до какви норми трябва да достигне за да се нарече глаукома (никога не са ми го мерили), но когато се случи усещането и последствията са доста неприятни. Добре, че на съм много задръстен със слузове и бързо отшумяват. Онзи ден имаше моменти в които зрителното ми поле се беше свило(но взех своевременни мерки - запарка от лайка за пиене и компрес от утайката).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #167 -: 05-01-2011, 00:17:33 »

Честита нова година, мили суровоядни другарчета! Бъдете здрави и щастливи!  :love_026:

Още едва е започнала годината и аз отново съм награбила няколко дини под една мишница. tooth
В същото време опитите ми да открия нова зала по йога се оказаха неуспешни - или не е в удобно време, или не се чувствам достатъчно спокойна, или физическото натоварване е твърде слабо. Явно, че така няма да стане. Спирам да се оправдавам с липсата на свободно време и ще се наложи да стана по-дисциплинирана, за да си правя практиката у дома. Днес си купих лост за набиране  :weight_lift: (даже вече го монтирах на касата на вратата). Целта е да заякнат малко кашкавалените ми ръце, защото искам да правя красоти като тази:

но не ми стигат силиците.
Това е за сега от мен. Оттеглям се безкрайно засрамена, че не мога за направя нито едно набиране, дори до средата...  :Content_4 - emotloader:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Делфински дневник
« Отговор #168 -: 05-01-2011, 22:48:53 »

Честита нова година, мили суровоядни другарчета! Бъдете здрави и щастливи!  :love_026:

Още едва е започнала годината и аз отново съм награбила няколко дини под една мишница. tooth
В същото време опитите ми да открия нова зала по йога се оказаха неуспешни - или не е в удобно време, или не се чувствам достатъчно спокойна, или физическото натоварване е твърде слабо. Явно, че така няма да стане. Спирам да се оправдавам с липсата на свободно време и ще се наложи да стана по-дисциплинирана, за да си правя практиката у дома. Днес си купих лост за набиране  :weight_lift: (даже вече го монтирах на касата на вратата). Целта е да заякнат малко кашкавалените ми ръце, защото искам да правя красоти като тази:

но не ми стигат силиците.
Това е за сега от мен. Оттеглям се безкрайно засрамена, че не мога за направя нито едно набиране, дори до средата...  :Content_4 - emotloader:


Не се отчайвай, а тренирай !
Нали знаеш, че когато много силно искаш нещо, и даваш всичко от себе си в опит да го постигнеш, най-накрая успяваш :)

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #169 -: 06-02-2011, 12:27:21 »

Отдавна не съм писала тук. Тъй като в последно време залитах и по несурови неща съм намислила нещо като едно месечен план-график за завръщане към суровоядството  tooth Мисля да водя подробен дневник + снимков материал преди и след (това за да покажа на един приятел черно на бяло какво се случва). При всички положения очаквайте скоро включване от мен  :Cherries
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Делфински дневник
« Отговор #170 -: 11-02-2011, 08:50:06 »

Делфинче, надявам се скоро да се върнеш в суровия свят.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #171 -: 13-02-2011, 17:00:18 »

Здравей, Вал. Откакто написах предния пост съм отново на 100% сурово. Чувствам се прекрасно и се надявам това да е било последното ми залитане по хлебни изделия  :Content_22:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Делфински дневник
« Отговор #172 -: 07-03-2012, 15:27:05 »

Делфинче, не си писала в дневничето ти одавна. Аз съм седнала и изчитам някои дневници, които ми станат по-интереси. Беше ми интересно какво и как хапваш. Аз сега също се опитвам да съм на 100% сурово и имам абсолютно същата любов като теб по тестени, преди доста се увличах :Confus_3: Все си намирах извинения, но от миналото лято много се старая и знам че съм на прав път, както и всички тук.
Ходиш ли все още на йога, бях прочела, че ходиш в Скропион в друга тема, може да се засечем някой път аз ходя в залата на 20то, обикновено пн, ср и петък. Йогата е невероятна и много ми помага  ^-^
Поздрави
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.