Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Делфински дневник  (Прочетена 48078 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Делфински дневник
« Отговор #20 -: 11-04-2010, 17:59:22 »

А копривата как става на салата, до сега не съм правила  ::)
...и аз замислям едно пролетно гладуване, но само на вода  :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #21 -: 11-04-2010, 18:37:42 »

Ами то и аз мисля да започна само на вода, а после плавно да премина на плодово-чаен. Само не знам дали ще се получи, че голям глад ме гони напоследък. Може да пробвам с чай, а не с вода, за да се чувствам по-сита... то само ще си покаже.
Салатката от коприва е много лесна: След като се измие се мачка хубаво, за да спре да пари. Най-лесно става ако си сложиш домакински ръкавици от онези плътните - нищо не се усеща  :weight_lift: После режеш на ситничко, добавяш сол, черен пипер, лимон и някаква мазнина. С шарлан е чудно  :essen:
По същия начин си правя салата и от лапад, спанак, магданоз... каквото има в момента :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Делфински дневник
« Отговор #22 -: 11-04-2010, 19:50:04 »

Делфинкеее :) да вземеш да ми донесеш да опитам от тая чудна копривена салатка  :essen:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #23 -: 11-04-2010, 21:02:01 »

Аз като си правя салата от коприва само я нарязвам преди да и сложа подправките (домашен ябълков оцет, съвсем малко морска сол и зехтин).
Вече съм се приспособил и не ми жарка на езика - еволюция  8)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #24 -: 12-04-2010, 06:57:11 »

И аз така я правя салатката с коприва. Първо я измивам, след това я намачквам с ръкавица. Подправям я със зехтин, лим.сок, копър, пр.лук и може и пр.чесън, слън.кълнове, чери доматки и маслинки. Става супер!
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Делфински дневник
« Отговор #25 -: 12-04-2010, 15:59:12 »

И аз скоро пробвах коприва на салата. Не бях гледала какво сте писали из форума и не бях сигурна, дали се яде сурова. Изядох я и после няколко часа очаквах да ми се случи нещо необичайно, но бях ок. Смесих я с марули и лук. Мачках я с голи ръце и нищо ми нямаше, леко се бяха позагрели после, но не е гадно. Отначало усещах по езика едно такова все едно съм прекалила с кивитата, но бързо изчезна.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #26 -: 12-04-2010, 19:11:02 »

Да, копривата е голяма работа. За проба замразих една част във фризера, че беше много и щеше да замине. Да видим дали ще си запази вкуса. Ще е супер на зима да има копривена салатка  :love_007:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Делфински дневник
« Отговор #27 -: 12-04-2010, 21:52:05 »

Няма да става за салата до зимата - дори и замръзнала копривата продължава да губи влага и като я извадиш ще е почти суха и ще става само за чай.
За зимата можеш да си изсушиш коприва и да я стриеш като чубрицата или шарената сол.
« Последна редакция: 14-04-2010, 20:29:02 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Делфински дневник
« Отговор #28 -: 13-04-2010, 11:28:47 »

Делфинче, честито дневниче и щастливо плаване!  :love_028:

Злояд е напълно прав за копривата във фризер. Опитах с нея, както и с лозови листа - трошат се, толкова са сухи.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Делфински дневник
« Отговор #29 -: 13-04-2010, 11:31:38 »

:) а ако се сложи в кутия, от която не се получава студено изпарение или се вакуумират? някой пробвал ли е ?
Ти Делфинке , чвно много си ми сърдита и игнорира поканата ми д ами донесеш салата да я опитам  tooth  tooth  tooth
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #30 -: 13-04-2010, 18:18:13 »

Хахаха, не съм сърдита, разсеяна съм  tooth От доста време не съм се появявала на йога, че работя по това време, но в някой от идните дни може да ти донеса малко увита във вестник.  :bleh
Явно ще стане само за чай копривата, въпреки че я сложих в кутия. За това ще замразя повече лапад да компенсирам, поне знам, че той става.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Делфински дневник
« Отговор #31 -: 13-04-2010, 22:55:24 »

OK, радвам се , ти ще ходиш ли на Чифлика с йогистите :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #32 -: 18-04-2010, 14:46:30 »

Никакъв Чифлик за мен - само работа  :Confus_3:
Вдъхновена от примера на Даниелка, от новолунието преди 2 дни съм на плодово-чаен режим. Много ми се искаше да направя поне няколко дни само на вода, но ми се насъбра доста физическа и психическа работа. Времето все не ми достига и точно сега не мога да си позволя да се чувствам отпаднала и не в кондиция, за това минавам на олекотения вариант. Още е само 2-ри ден, но се чувствам прекрасно, работата върви леко и ако всичко се случи така както аз искам и/или придобия някакви свръх сили, скоро ще ви поканя на дипломиране.
Странното е, че езикът ми е абсолютно чист, а обикновенно не е така  :surpris_23: Отдавам го на жабуренето с шарлан.
Единственият проблем е, че все по-трудно намирам български плодове. Два пъти обиколих целия пазар и намерих единствено на едно място два сорта ябълки, като едните изглеждаха доста изкуствени.
Не смея и да взема сушени, защото последния път се изринах цялата (разбрах, че ги сушат със серен диоксит за по-бързо  >:( ). Това е за сега от мен. Желая ви приятен и слънчев следобед  :peperudi:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #33 -: 18-04-2010, 15:07:48 »

За чифлика Чукурово ли говорите?
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #34 -: 18-04-2010, 15:35:37 »

Да. Ходила ли си там?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Делфински дневник
« Отговор #35 -: 18-04-2010, 20:16:44 »

Не зная , каза се село Чифлика
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Делфински дневник
« Отговор #36 -: 19-04-2010, 09:29:58 »

Значи става въпрос за 2 различни Чифлика.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #37 -: 19-04-2010, 15:23:00 »

Явно и аз съм в грешка:)
Днес ми е трети ден на плодове. Продължавам да си хрупам ябълките. Чувствам се много добре, имам усещането, че мислите ми идват с по-голяма лекота. Ако на вън пекне и слънчице ще е супер  :Content_22:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Делфински дневник
« Отговор #38 -: 22-04-2010, 19:44:27 »

Такааа. След трите дни на ябълки минах на ананас. До тук ми се оформиха по 2 тридневки на един и същ плод и мисля нататък да продължа по същата схема. Утре пак минавам на ябълки.
И този път не съм си определила срок за режима. Надявам се да се чувствам добре, за да мога да направя повечко дни, защото имам един диоптър за сваляне, а Лидия Ковачева пише, че тези механизми се задействат към 14 -я ден. Стискайте ми палци.  :Content_22: 
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Делфински дневник
« Отговор #39 -: 23-04-2010, 00:13:11 »

Стискаме ти много! Очите и ушите се чистели след 13-ия ден и аз така съм чела някъде. Успех!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.