Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вълк сред овци, овца сред вълци или Наръчник по оцеляване  (Прочетена 49606 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Напоследък съм нещо в тежък период и не пиша много-много. Външни проблеми нямам (освен отношенията вкъщи), но на подсъзнателно ниво усещам как нещо ме разяжда. Може би е страх от неизвестното, някаква неувереност. Постоянно трябва да правя нещо - четене, ходене, упражнения...Добре, че поне нощем спя като труп. Нищо не ми доставя кой знае каква радост...Дано скоро изляза от това състояние, иначе не знам как ще я карам така. Лятото по принцип ми е тежък период.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

....аз изпадам в подобно състояние есента, не обичам зимните месеци
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Напълно възможно е да се тестват психотронни оръжия ..в един и същи период много хора се оплакват от безпричинно вътрешно безпокойство.
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Напълно възможно е да се тестват психотронни оръжия ..в един и същи период много хора се оплакват от безпричинно вътрешно безпокойство.
Не знам, Титане. Тези теории за психотронните оръжия ги знам, но съм леко скептична, въпреки че не ги изключвам напълно. Става лошо ако човек задълбае прекалено много в Теория на конспирацията, пък и каквото са имали да постигат - постигнали са го. Народът и сам си простее вече, без външна намеса. Погледни вестници, телевизия, филми, послушай музика, купи си фафличка - други психотронни оръжия не ти трябват.
Може да е от време, фаза на Луната (днес прочетох, че Луната е в т.н. "без курс" състояние, тоест нищо не трябва да се предприема), слънчева радиация - все фактори, които би трябвало да влияят по-колективно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Томи , дори неможеш да си представиш какво се тества върху хората ... не твърдя , че това се прави конкретно тук , но има психотронни оръжия , които имат обсег на действие около 12000 км , в зависимост от изпълнението.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Все си мисля, че по-добре така да ми влияят отколкото да затъпявам, което се случва при доста голям процент от хората.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Томи , дори неможеш да си представиш какво се тества върху хората ... не твърдя , че това се прави конкретно тук , но има психотронни оръжия , които имат обсег на действие около 12000 км , в зависимост от изпълнението.

Ако е така, то това обяснява много неща... Аз май съм в подобно състояние поне от десет години, но все си мислех, че причината си е в мен  :-[ :whistling2 - emotloader: :-\.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Ето ви един дневник. Не е идеален и има храни, които не бих ви препоръчала, особено ако сте решили да отслабвате - краве масло, например. Малко се храня, но повече не мога. В грамажа на семената, кълновете и мазнините хич не съм сигурна - определям на око. Ядките понякога не ги пиша.
http://www.fitday.com/fitness/PublicJournals.html?Owner=Yanga14
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!



Сега ми хрумва - защо не напишеш едно примерно твое меню? От страни винаги по-лесно се виждат грешките.
[/quote]
Нищо интересно и необичайно:
сутрин:плодове и ядково мляко (сусам, коноп, лен и т.н.)
обяд: салати + кълнове, ядки, а ако е по-студено някаква зеленчукова супа и кълнове.
следобед: плодове, ядки, плодови смутита и т.н.
вечеря: бобови/каши/яйца/млечни + салати

Мазнини: зехтин (студенопресован) с растителни храни и краве масло с животински, маслини (мога да изям цял буркан).
Основни зеленчуци: моркови, салати, марули, краставици, чушки, ряпа, цвекло, зелета (ако е сезон), тиквички, спанак, коприва.
Плодове: каквито има, но най-вече ябълки.
Варива: леща, фасул, нахут, грах. Леко сварени.
Каши: елда, булгур, киноа, амарант. Задължително със зехтин.
Млечни: домашно прясно мляко (с каймак), кефир, извара, козе сирене.
Ядки: орехи, бадеми, лешници, кашу.
Семена: коноп, лен, сусам.
Кълнове: всякакви, но най-вече леща, грах, слънчоглед, ръж.
Прегрешения: разни бонбони с глюкозен сироп, някой боклук с аспартам, някоя консерва или топено сирене. За друго не се сещам. Ако ми скимне мога да унищожа и по-голямо количество мед, но рядко. Напоследък хич и не ми се яде мед, нито пък сладко.
Количества: докато ми се напълни стомаха. Мразя да ставам гладна от масата, въпреки че някои го препоръчват.

Така си се храня от 2-3 години насам, същите количества като тук-там съм яла и месо, сега само съм увеличила процента сурова храна. Държах едни кг - малко, но приемливи.
Последните дни, обаче, се яде по-стабилно и на обяд, въпреки че ми се доспива. Менюта няма да пиша, че веганите ще скочат.  :D
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Томинка, менюто ти наистина ми се вижда ОК и като разнообразие, и като количество, така че ако имаш проблеми, вероятно са от друго естество. Ако си под 40 килограма, наистина вече е много сериозно - натоварват се и органите, и жлезите с вътрешна секреция (вече си го разбрала де, най-малкото от аменореята) и има потенциална опасност от бая болести  :surpris_23:...
Помня, че Малахов в една своя книга (май "Календар на жената за 2008-ма" - но не съм сигурна) беше писал за подобен случай със своя читателка със същия проблем. Той го отдава на превъзбуден дошов тип (в случая, Вата, или "вятър", както той го нарича). При това положение няма смисъл да се тъпчеш, няма да помогне, ами по-скоро да търсиш точно определени храни, които "усилват" другите две доши, а "намаляват"/"подтискат" вятъра. Иначе става наливане от пусто в празно - човекът се чувства все така зле и продължава да слабее, въпреки че го хранят като за угояване. Засега само този съвет мога да ти дам (надявам се да е бил от полза  :whistling2 - emotloader:), но ако искаш, напиши повече подробности - откога си така, нещо друго за начина ти на живот? Наистина, дано се оправиш скоро, гледай да понамалиш стреса (ама и аз давам едни съвети, братче - все едно не го знаеш, или е лесно tooth)... Успех! :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

разни бонбони с глюкозен сироп, някой боклук с аспартам, някоя консерва или топено сирене

 tooth  tooth  tooth  tooth  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Титан, за теб знаем, че се храниш 100% сурово, а понякога и със слънчева енергия. Няма смисъл да ни поучаваш. tooth

Да, Вики, мисля че си права за дошите. Аз никога не съм си подбирала храната според Аюрведа. В менюто ми има и засилващи, и понижаващи Вата. Едва ли менюто е причината, по-скоро нещо на психологична основа. Но по принцип суровите плодове и зеленчуци не се препоръчват много-много за този тип конструкция. А да се тъпча и да искам не мога. За това приемам по-малки количества концентрирани храни, отколкото огромни количества плодове и зеленчуци, които само пълнят стомаха. По-добре шепа ядки и малка ябълка, отколкото само огромна ябълка. Така дори и да не качвам кг, мисля че си подхранвам органите по-ефективно.
Начинът ми на живот...имам си що-годе режим. Доста физически активна съм станала напоследък, защото си седя в нас (в процес на търсене на работа съм) и си намирам занимания - гимнастики, тибетци, ходене нагоре-надолу, велергометри, четене и прочее. Ако се кльофна без нищо да правя няма да мога да спя нощем и ще ми е зле. Имам разни ядове, но не е кой знае каква болка за умиране. И по-тежки периоди съм преживявала.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Бре, каква мистерия - дано скоро да откриеш причината и да влезеш в топ форма  :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Да, добре ти е храненето с малки изключения, но наистина погледни според аюрведа на кои храни трябва да наблегнеш  :love_026:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Доста физически активна съм станала напоследък, защото си седя в нас (в процес на търсене на работа съм) и си намирам занимания - гимнастики, тибетци, ходене нагоре-надолу, велергометри, четене и прочее. Ако се кльофна без нищо да правя няма да мога да спя нощем и ще ми е зле.

Все пак не прекалявай и с физическата активност, особено ако разните "гимнастики" и "велоергометри" са ти много натоварващи. Независимо как се храниш, ако всичко отива за спортни подвизи, не можем да очакваме кой знае какви промени в ситуацията. Познато ми е, и на мене ми е спирал мензисът когато съм била прекалено физически активна - организмът възприема тази функция като излишен лукс, все пак и тя си е напрежение, малко или много - и това е ясен знак, че трябва да успокоя малко темпото (казва Вики, която тренира по час и половина на ден - няма празник, няма делник  :whistling2 - emotloader:). Може би е по-добре да разредиш гимнастиката за сметка на повече ходене сред природата (ако няма как да отидеш някъде извън града, намирай къде из него - паркове, градинки, Витоша...)?
Сигурна съм, че ще се наредят нещата, само имай търпение и желание ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Предпочитам формулата движение + повече хранене:) Пък и не се натоварвам кой знае колко - кардио не правя умишлено, фитнес също не посещавам. Ходенето е полезно, дори необходимо за оптимално здраве и не мисля, че натоварва.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Чакам да ти видя менюто. Обеща ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Чакам да ти видя менюто. Обеща ;D
Написала съм по-горе ;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Чакам да ти видя менюто. Обеща ;D
Написала съм по-горе ;)
Да, прочетох го.
Менюто ти е странно - хем сурови неща, хем готвено, хем животинско ;D Пробвал съм я тая тактика, но тока ми спадаше много ;D Особено грешно за мен е да ядеш готвено и/или животинско вечер. Такава комбинация направо ми размекваше коленете, спеше ми се, никакъв тонус и най-лошото беше, че на другата сутрин ставането е почти като след напиване. Ти си знаеш кое е най-добро за теб, но е мъка за организма да обработва все различни типове храна - растителна, животинска и готвена. Мисля си, че това е насилие.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 22 запитвания.