Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вълк сред овци, овца сред вълци или Наръчник по оцеляване  (Прочетена 49588 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Това е, защото ги хранят с адаптирани млека и т.н. готови детски храни, които са бъкани със соя, пилешко и т.н. Май пълноценна храна въобще не им дават на малките деца. Кравето мляко и т.н. по-концентрирани храни дори са строго ограничени до годинка. По-скоро бих обвинила готовите пюрета и каши в случая. Ползва се и много бебешка козметика, която кой знае какво има.
На някои плодове и зеленчуци също блъскат хормони.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Не е само в ранна възраст, после също ги захранват с храната на "Матрицата". Онзи ден сутринта като излизах с кучето, видях едно семейство с малко дете в количка. Жената ядеше чипс и даваше на детето: "Иска ли бебето? Ето на бебетооо!", страшна работа...

Иначе аз хапвам яйца САМО от сигурен източник (родителите на най-добрата ми приятелка живеят на село). За тях съм сигурна, че не дават неестествени храни на животните, които отглеждат.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Пример (това е състав на популярно адаптирано мляко от 0-6 години):
Цитат
Състав: Обезмаслено мляко, деминерализирана суроватка, растителни мазнини, малтодекстрин, лактоза, галакто-олигозахариди, концентрат на суроватъчен протеин, калиев цитрат, калциев карбонат, магнезиев хлорид, натриев аскорбат, калциев фосфат, натриев цитрат, натриев хлорид, Фрукто-олигозахариди, калиев хлорид, калциев хидроксид, трикалциев фосфат, L-аргинин, таурин, железен сулфат, цинков сулфат, цитидин-5-монофосфорна киселина, DL-α-токоферил ацетат, L-аскорбил палмитат, динатриев уридин 5-монофосфат, аденозин-5-монофосфорна киселина, динатриев гуанозин-5 монофосфат, никотинамид, динатриев инозин-5-монофосфат, калциев D-пантотенат, меден сулфат, ретинил ацетат, тиамин хидрохлорид, пиридоксин хидрохлорид, β-каротин, манганов сулфат, фолиева киселина, калиев йодид, фитоменадион, натриев селенид, холекалциферол, D-биотин.

Това е растително, демек за деца с непоносимост към мляко:
Цитат
Състав: Сухо вещество от глюкозен сироп, растителни мазнини, изолат на соев протеин, калиев цитрат, трикалциев фосфат, магнезиев хлорид, калиев хлорид, калциев карбонат, аскорбинова киселина, холинхлорид, L-метионин, L-триптофан, калиев хидроксид, таурин, цинков сулфат, железен сулфат, L-карнитин, L-aскорбил палмитат, DL-α-токоферил ацетат, никотиномид, калциев D-пантотенат, рибофлавин, тиамин хидрохлорид, ретинил ацетат, β-каротин, пиридоксин хидрохлорид, меден сулфат, манганов сулфат, фолиева киселина, калиев йодид, фитоменодион, D-биотии, холекалциферол, цианокобаламин.

Ето една каша, при това на много реномирана марка:
Цитат
Първа каша на бебето

За деца над 4 месеца. Съдържа пробиотици.
Състав (на 100гр. прахообразно вещество): 35% адаптирано мляко, оризово и царевично брашно, малтодекстрин, декстроза, обезмаслено мляко на прах, калциев карбонат, екстракт от ванилия, култура от пробиотична млечнокисела бактерия, витамин В1, витамин А, витамин D.
Цитат
Пълнозърнена каша ябълки и моркови с овесени ядки над 5 мес., 190гр. (нормализиращо)
Състав: плодове 60% (ябълки 45%, сок от ябълка, сок от ананас, лимонов сок), вода, моркови 12%, пълнозърнести култури 3% (пшенични и овесени ядки), захар, нишесте, раст. масло, вит.С, вит.Е.
Не съдържа млечни протеини, съдържа глутен и захар.
Цитат
Млечна напитка с моркови и ябълки над 9-ия месец, 2х200мл.
Състав: мляко 56,4% (обезмаслено мляко, растителна мазнина, нишесте, гроздова захар, фруктоза, витамини А, Е, В1, В2, В6, В12, К, ниацин, биотин, фолиева киселина, пантотенат, железен фумарат, цинков сулфат, калиев йодид), 36% концентриран ябълков сок, 5,2% оризов грис, 3,2% концентриран сок от моркови, калциев хидроксид, натурален аромат.
Цитат
Бишкоти Гранулирани над 4 мес., 340гр.
Състав: Оризово брашно, захар, растителна мазнина, диастазирано оризово брашно, обезмаслено мляко на прах, царевично брашно, малц, мая, масло, зехтин, минерални соли на калций и желязо, витамини (В1, В2, В6, РР), аромати.
Без глутен, съдържа млечни протеини и захар.

Знаете ли, че едно 90% от децата ги хранят само с такива неща?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

А! Не са 90%. Особено за АМ. Последните години много от майките кърмят. С готови пюрета и каши също не хранят 90% от тях.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

А! Не са 90%. Особено за АМ. Последните години много от майките кърмят. С готови пюрета и каши също не хранят 90% от тях.
Е, хубаво - 70-80%. Но и това не е малко. Аз също съм захранвана така, но предполагам края на 80-те не са били чак толкова химически продуктите. Не че не е имало боклуци и замърсени храни...Соя в БГ не знам откога се ползва.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Ами на опаковката пише 100%козе сирене. Но аз честно да си призная предпочитам гръцката фета която е смес от козе и овче сирене. И все пак количествата които употребявам са миниални в съчетание с голяма сурова зеленчукова салата.
Деси, сигурен съм, че добре четеш етитеките, когато пазаруваш. Но към фетата е необходимо повишено внимание, тъй като традиционно се прави с палмова мазнина. Тази мазнина е изключително вредна. Това и лекарите го казваха и обясняваха дълго, покрай нововъведенията в БДС :)

Определено правя разлика между оригиналната гръцка фета и бългрската мазна фета наблъскана с палмова мазнина. Но благодаря за загрижеността. :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Абе и гръцки неща с растителни мазнини съм виждала. Но човек може горе-долу по цената да се ориентира.
Най-добре си е ако човек се снабдява с домашно сирене. Аз имам достъп до що-годе читаво сирене, но е краве, а аз краве не обичам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Честит дневник и и от мен, Томирис....чудесно четиво е. Радвам ти се от все сърце, колко много неща знаеш и колко рано си се осъзнала. Браво на теб. :Content_14:
Това за храненето на децата е много интересна тема. Има  майки, които се опитват да хранят добре децата си. Сестра ми, например след като гледа филма Food matters, започна да храни малката с повече зеленчукови пюрета и спря да и дава витамини, предписани( от доктора) и подсладени с Малтитол. Тези витамини ги е давала на малката от раждането и. Представяш ли си? Не е кой знае какво, но началото на промяната е важно! Много харесвам темата в нашия форум за бебетата суровоядчета. Там Вери, Влади, еscorial и други майки, дават чудесен пример. :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Относно витамините съм със смесени чувства. От малка са ми давали масовите мултивитамини - разни дъвчащи животинки, сиропи Саностол и т.н. В интерес на истината до училищна възраст бях доста здраво дете, но е било от храната (сладко и тестени боклуци въобще не ядях и дори не обичах), после като ме накараха да ги проям и се почнаха проблемите, съответно ходенето по доктори и лекарствата - противоалергични, антибиотици и какво ли не още. Голям парадокс се е получил при мен - да ме научат да ям шоколад насила, защото другите деца обичали и на нашите им било мъчно да гледат как другите нагъват, пък аз не искам tooth В един момент просто ми писна и спрях да ходя на лекар, когато се разболея - ефект имаше и то положителен. Научени сме да гледаме на медицинските лица като абсолютни авторитети, а всъщност не виждаме че и те самите са с един куп болести.

Като попрочетох малко повече за витамините и разбрах как, кога и колко трябва да се приемат съответните препарати, чак тогава усетих някакво действие. Против съм постоянното вземане на добавки, но се оказва че храната в днешно време е прекалено бедна - лоши почви, престой по складове, химическа обработка. Демек, май не може да си набавим абсолютно всичко и понякога се появява недостиг, въпреки че се храним добре и разнообразно. Тогава може да се прибегне и към добавки, но за предпочитане от естествени източници, със сертификат и т.н. От обикновените ежедневни витамини няма абсолютно никакъв смисъл.
А това да се предписват разни химически вещества на новородено е престъпление, тъй като по принцип кърмата би трябвало да съдържа всичко необходимо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310



Това за шоколада, как са те карали насила да го ядеш....  ??? Аз имам едни приятели чийто син  не обича месо. Те са се шашнали и прилагат всякви методи....три дни глад или пасиране на месото до макс. Хлапето обаче "надушва" и не яде. Винаги им казвам да се радват, че малкия ръфа моркови, ябълки и всякви зеленчуци. :Content_14: Насила нищо не се постига.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Напоследък гледам една реклама по телевизията (не че съм почнала да си промивам мозъка с родната Лелевизия, просто докато майка ми беше вкъщи, пускаше новините вечер - иначе аз не мога да ги дишам тия глупости! :-X) за некви кексчета - Барни, или нещо от тоя род (поне Ръбъл или Флинтстоун да бяха! :Confus_3:)... Лееееееле, пощурях! Не стига че са пуснали някаква супер натрапчива и прилепчива мелодия (от ония, дето ти се набиват директно в мозъка, та после цял ден си ги тананикаш, независимо колко са противни), ами и рекламират *баси боклука, като при това уверяват недостатъчно информираните майки, че това е едва ли не нектар с мезе амброзия за рожбите им! >:( Зърнени + мляко + рафинирана захар, че и с шоколадова глазура за разкош! Да има "Яж, мами, да порастнеш голям и силен"... и после защо детето е нон-стоп настинало и все нервно и неспокойно!
Чудя се как може така безсрамно да лъжат хората, че и да има кой да им се връзва (е, и тия, връзващите се, със сигурност не са малко  :-\).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Ау, по-отвратителна и запомняща се мелодийка отдавна не бях чувала. Интересното е, че същото го има и в съседните страни, същата мелодия - различен език. Сигурна съм че песничката е вид психическо оръжие tooth Напоследък като ми го сложат това "Без консерванти и оцветители" направо настръхвам. И консервантите, и оцветителите могат да бъдат от хиляди различни източници, включително и напълно естествени. Не знам защо хората ги смятат за абсолютното зло и си мислят, че всеки продукт, който "уж" не ги съдържа е здравословен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Няма да се изненадам , ако се окаже, че в болшинството от случаите липсата на консерванти и оцветители се компенсира от наличието на овкусители и ароматизатори. Аз затова гледам да избягвам полуфабрикатите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

А ако ни се наложи полуфабрикат кое е по-малкото зло? Замразени зеленчуци, консервирани зеленчуци в стъклен буркан или в консервена кутия? Предполагам консервата е най-кофти заради метала (алуминий)?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

1.замразени
2.стъклен буркан
3.кутия
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Наистина, в телевизионния ефир направо бъка с подобни реклами. Аз като видя нещо на Нестле примерно, за К.К. да не говорим, усещам явна погнуса. Някои се изхитриха и изтъкват, че в рекламирания продукт няма ароматизатори и оцветители (някаква плодова вода на "Девин" май беше), обаче за овкусители и пр. нищичко не се казва. Много ме възмущават такива, а особено като си припомня в магазина с какви откровени химически простотии народът пълни количките, зле ми става! И какви неща има наредени по рафтовете, да хвана една метла и ще напълня няколко контейнера за боклук... ама пусто не става така.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

В тази държава трябва да има плебеи 90 % и патриции 10 % , плебеите трябва да работят за благото на патрициите :)) какво толкова сте ги ожалили , всеки си има глава на раменете и да мисли. Ако не може да мисли ще страда и ще работи - това е положението, а вие комунизъм  та комунизъм .
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

А, на мен не ми пука какво продават и как го рекламират. Дори се дразня, че народът все иска държавата да го пази с разни измислени стандарти, закони и прочее. В същото време никой не си мръдва пръста да отиде до близката книжарница и да си вземе някоя книга за храненето. Логично е един салам да не е 100% месо, както и едно кисело мляко от завод да не е като домашното. И най-строгия и некорумпиран БДС да преминат, тия храни винаги ще си останат боклуци. После все някой им бил виновен, че в лъскавите опаковки имало канцерогенни вещества. Щом аз, средностатистическата гражданка, го знам, значи би трябвало и другите да го знаят. В днешния технически век липсата на достъп до информация не е оправдание, особено за по-младите.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.174 секунди с 22 запитвания.