Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вълк сред овци, овца сред вълци или Наръчник по оцеляване  (Прочетена 49603 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Хехе значи сме жени с по-развита мъжка половина на мозъка  :pensif_29:
И аз бягах много далече от икономиката и финансите, само че така се случи, че сега работя в банка. Уж програмиране, ама си е баш счетоводство  :bleh
Исторически книги почнах да чета, като се заинтересувах от конспирацията, а географията, мисля, само с пътувания се учи ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
И аз бягах много далече от икономиката и финансите, само че така се случи, че сега работя в банка. Уж програмиране, ама си е баш счетоводство  :bleh
...

Я, колежка! Със Zloqd ставаме трима. Скоро ще превземем форума!  :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Интересно. Аз винаги съм мислела, че заниманията с финанси са възможно най-земните. То не че инженерството има много общо със здравословното хранене ама... tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

С банково счетоводство и аз се занмавах известно време. Но намирах логика в него, макар че повечето смятат, че това е суха материя. Математиката ми беше любима, повече алгебрата. С висшата математика също се обичахме, само да не ме карат да уча на изуст определения, теореми и т.н. Неорганичната химия ми беше любима. Биологията в частта, когато учехме теория за наследствеността. Езиците също ми вървят. Граматиката я разбирам от раз. Думи мразя да зубря. Трябва да съм в среда, където се говори дадения език.
Средното ми образование беше с икономическа насоченост. Завърших Аграрна икономика. Тези 2 неща не бяха по мое желание. Исках да съм в езикова гимназия. Като не стана работата, кандидатсквах в химико-биологична паралелка. Приеха ме, но родителското тяло рече НЕ. Трябва ти нещо икономическо. Паралелно завърших и испанската като частна ученичка. За висше също се бях насочила към филологиите (все редки като японска и унгарска). Исках също международен туризъм, но не ме приеха и затова АИ.
:)
« Последна редакция: 18-05-2010, 19:12:05 от Вери »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Е, неведоми са пътищата господни, нъл` тъй? ;)

То не че инженерството има много общо със здравословното хранене ама... tooth

Охооо, издадохме се, а? :D ;D
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Отдавна не съм писала, но нямаше кой знае какво интересно. Бях леко болна тия дни - някаква хрема пак, но мина сравнително леко. Единствено ме притеснява, че съм отслабнала и пак станаха старите проблеми с цикъла (аменорея). Направих си кръвни изследвания - всичко ми е в норма, дори се учудих, че нямам анемия, защото винаги са ме спрягали като "анемична". Наблягам на мазнинките - зехтин, авокадо, ядки, семена и ще видим дали ще има резултат. Хубавото е, че "работата" ми в момента е само да уча за разни изпити, тоест нямам работа tooth
Започнах да правя Петимата тибетци. Не се контузих нито веднъж, но до 21 повторения още не мога да стигна. :)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Томи и на мен това ми е най-голямото притеснение но слава богу нямам тази аномалия въпреки че и аз се чувствам отслабнала.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Томи, имах същия проблем - оправих го, но беше бая мъка докато стане това (според официалната медицина 40 кила са твърде малко за мензис - е, за пореден път виждаме колко е "компетентна")... Пробвай да пиеш пелинова отвара (пелин се намира в билковите аптеки), или просто стрит на прах пелин - 1 ч.л. в чаша вода. Пъдпъдъчите яйца също са удачни в такъв момент (сурови) - укрепват организма (ако не си 100% веган де). Друго, което се сещам са някои мудри (мисля, че тук ги има повечето http://zashto-kak.hit.bg/mudrite.htm), акупресура (натискане на определени точки) и едно упражнение от системата на Норбеков (не знам дали му симпатизираш, но ако искаш, тук има инфо http://love-aholic.com/2010/03/norbekov-gynecologic-urologic-massge/). И, разбира се, много спокойствие - то това е по-лесно на теория, отколкото на практика, но все пак не става иначе  :-\.
Айде, успех на всички фронтове и до скоро!  :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Kaкво означава "не се контузих нито веднъж", защото аз като ги правих тибетците нещо си усуках коляното. То ми беше травмирано след един много дълъг преход на планина, но беше попреминало.
Въпросът ми е, означава ли травмата например, че има блокажи на енергия или нещо подобно?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Вики, като съм 40 кг си имам съвсем нормален цикъл. Падна ли под това спира. Билки пия разни, яйца по принцип ям, но не и сурови. Нещо ме е гнус. Каква е разликата между пъдпъдъчите и кокошите?
Мерси за информацията, това за пелина за пръв път го чувам. Всъщност, не ми пука особено, че нямам цикъл щом се чувствам добре. Въпросът е, че тези около мен се "притесняват". Но бях чела, че при продължителна липса на менструация се полудявало tooth

beelee, по принцип не ми се виждат кои знае колко тежки Тибетците, особено при положение че нетрениран човек като мен се справя. Най-вероятно коляното да си ти е било отслабено преди. Не мисля, че има връзка с енергиен блокаж, защото по тая логика аз трябваше да се изпочупя цялата. Имам цяла книжка за въпросните упражнения и там не пише нищо по въпроса.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Томинка, утре ще ти отговоря по-подробно ;). Извинявай, но родителското тяло нещо почна да командори, та ще се наложи да изчезвам сега  >:(. Лека нощ!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

При липса на цикъл се полудявало?!  :D
Ми аз нямам вече 2 години и 8 месеца.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Ма моля ти се!  tooth Мен как ли не ме плашеха лекарите - щяла съм да съм с тежка остеопороза на 30 години, да остана без деца (не те питат, аджеба, искаш ли деца, или не... Бабо Марийке, без лични съобщения, моля  :whistling2 - emotloader:), да почна да припадам на всяка крачка, пък анорексия невроза, пък още куп други болести, сред които и Алцхаймер - ууууу, страшно  :o. Това най-много не им обичам като качество на лекарите, че винаги гледат хубаво да уплашат пациента, само и само да им играе по свирката (най-вече, разбира се, да им пие лекарствата). Хубаво че има и алтернативни методи. А, дето от аменорея се полудявало - аз по-луда от това не мога да стана тъй или иначе, така че и с това нямаше да ме трогнат, ако ми го бяха изплескали  tooth.

Та, Томи, има голяма разлика между кокошите яйца и пъдпъдъчите. От сигурен източник знам, че пъдпъдъчите са без холестерол (за разлика от кокошите), а витамините и минералите в тях са 2-3 пъти повече и имат силно изразен оздравителен ефект. Могат да се консумират със сок, мляко, дори кафе, само че трябва да са сурови - не са гадни на вкус, дори напротив, а като се разбият 2-3 на дъното на чаша и се смесят после със сок, почти не се усещат. Дори засищат - ако не ти се яде, една такава напитка ти дава енергия почти за половин ден. Поствам и един цитат на Бате Бино по въпроса - той изглежда добре запознат:

Цитат
Това дето го пишат за тях като сухи данни   е сигурно само 5%.  Пъдпъдъчите яйца са не само храна , а и уникално лечебно средство.  ( ИЗИСКВАНЕ: сурови, оплодени, прясно снесени, от екологично гледани птици ) 
 Единият от начините за употреба е да се пият сурови.(  така една жена излекувала кисти в черния си дроб за 40 дни - само по 6 яйца на ден, )   Другият вариант е много много по-силен и лечебен (при него яйцето трябва де е снесено току що) , но засега не го споделям.     
Аз от известно време пия всяка сутрин по 5. Най-сетне намерих производител от Варна. Но като го гледам, е на кантар, скоро може и да се откаже (не е икономически изгодно по принцип) ,а ако това се случи , ще си купя птици и ще си ги гледам сам. За резултати е още рано да споделям, но поне е видно, че съм силно мотивиран.     

Е, аз си купувам от магазина - нямам възможност да търся домашни, а и не виждам смисъл чак толкоз да издребняваме ;). Бяха ми ги препоръчали именно за този проблем и ми се струва, че имаше ефект. И при всички случаи няма да навреди. Ако имаш желание - пробвай.
А пък пелинът (белия) активира дейността на яйчниците толкова много, че е забранен при бременност. Понякога дава резултат за няколко дни!
Друго, което се сещам (ако си по билките де) е да си правиш чай от трабузан (или трабестан, наричат го още "бабини зъби") - също се намира в билковите аптеки и е билка-чудо. Прочиства организма, тонизираща е (дори бодибилдъри я използват за енергия при тренировките) и помага при всякакви полови смущения. Парадоксалното е, че при жените подпомага синтезирането на естроген, а при мъжете - на тестостерон! Ето че природата понякога прави неща, за които нашата бедна химия не е и мечтала...
Вери, струва ми се, че си доста млада за критическа, така че нищо не ти пречи да си го върнеш. Ако не - да не ти пука  :). Важното е да се чувстваш добре и да си напълно уверена, че никакви опасни болести не те дебнат ;). Е, разбира се, ако човек иска деца, работата става по-сложна, все пак бременност без овулация - рядко...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Това най-много не им обичам като качество на лекарите, че винаги гледат хубаво да уплашат пациента, само и само да им играе по свирката (най-вече, разбира се, да им пие лекарствата).
Ами Вики,цялата им индустрия се движи от страха!Виж им гнусната пропаганда на васкините.Може(и трябва)да ти настръхнат косите,като си помислиш,какво ще стане,ако не се ваксинираш.Страх,страх и пак страх. :police:Това ги движи тях.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
Друго, което се сещам (ако си по билките де) е да си правиш чай от трабузан (или трабестан, наричат го още "бабини зъби") - също се намира в билковите аптеки и е билка-чудо. Прочиства организма, тонизираща е (дори бодибилдъри я използват за енергия при тренировките) и помага при всякакви полови смущения. Парадоксалното е, че при жените подпомага синтезирането на естроген, а при мъжете - на тестостерон! Ето че природата понякога прави неща, за които нашата бедна химия не е и мечтала...
Оо, мерси, не искам да си бръсна и лицето tooth Освен това има много странични ефекти тая билка, особено за стомаха. За белия пелин ще потърся инфо, мерси за предложението. Иначе, на лекар ходих последно преди една година (не бях ходила от няколко), да ми даде направление за рентген, че имах много лоша кашлица. Хич и не ме интересува какво плямпат, то аз даже си знам какво ще ми предпишат и с какво ще ме "наплашат".
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Вери, струва ми се, че си доста млада за критическа, така че нищо не ти пречи да си го върнеш. Ако не - да не ти пука  :).
Не е критическа.  :D Друг вид лудост е- кърмене.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Вери, струва ми се, че си доста млада за критическа, така че нищо не ти пречи да си го върнеш. Ако не - да не ти пука  :).
Не е критическа.  :D Друг вид лудост е- кърмене.
При кърмене е нормално. Аз имах предвид аменореята (първична и вторична), която не е в следствие на бременност или кърмене. Но трябва да минат 2-3 години преди да настъпят психични изменения. Това не го твърдят лекари, а съм го срещала из книгите на Димков и Мария Требен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Искам да споделя какво ми се случи тези дни.
Две поредни вечери заставах в поза "пълна релаксация" преди да заспя. Първоначално усещам нещо като затопляне на гръбнака (първата вечер в областта между опашната кост и кръста, втората - над кръста до ключиците), студено течение/полъх над ръцете, което постепенно преминава в топлина. Едната вечер направо не можех да си помръдна ръцете - сякаш нещо ги затискаше, а в дланите си имах чувството че се оформят сфери. Имах и леки конвулсии в едната ръка. За съжаление поради външни шумове никога не мога да се концентрирам докрай и прекратявам като се обръщам и заспивам. Нямам опит с подобни практики и се чудя нормални ли са такива усещания?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Мисля, че ми е познато... Макар и не точно при поза пълна релаксация. Точно това не съм успявала да го направя, защото просто всеки път пробвам тая поза, когато съм напрегната, с цел да се отпусна - ама не става така... Иначе, по-миналата година пробвах една процедура за психично пречистване с восък (човек сам, или някой друг вместо него му държи над главата съд с вода 10-тина минути; след което в нея се излива нагорещен восък). Още първите минути се отпусках, тялото ми (като се почваше от крайниците и се свършеше с главата) натежаваше, като оловно и едва дочаквах да мине необходимото време преди да заспя... или по-скоро, да откъртя здраво за няколко часа поне  :Dormir_13 - emotloader:.
Същото ставаше и при голяма част от упражненията от Норбеков. Доколкото разбирам, това говори за отпускане на нервната система - организмът се отървава от стрес и напрежение, което е добре. Как точно се чувстваш, неприятно ли е? Или не може точно да се определи?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Не бих казала, че ми е неприятно - напротив. После заспивам като труп до сутринта.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.