Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206718 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #20 -: 26-05-2009, 11:26:46 »

Май само аз не свалям бързо от суровоядството :-\  Сигурно, защото преяждам :-[, знам, че не е хубаво, ама ми е много вкусно и понеже е лека храна и не усещам : кога става...А когато си купя ядки, за да си приготвя нещо,  останалото от пакета, го изяждам ей-така неусетно...  ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #21 -: 26-05-2009, 11:34:04 »

И мен ме вълнува въпроса:Как да не отслабвам повече ???.....дали ще стане само с добавянето на повечко ядки и семена???
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #22 -: 27-05-2009, 00:44:51 »

Дайте идеи за нещо по-калорично ;) Аз се сещам замо за ядки и мед...ама то май друго няма ;D

P.S. По-добре да не ви казвам колко кила съм... :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #23 -: 27-05-2009, 06:35:15 »

Ех,да ви имам проблема  ;D :D ;D Аз съм свалил 20кг. и сега искам просто да ми падне процента на мазнините,килограмите изобщо не ме вълнуват. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #24 -: 27-05-2009, 07:55:16 »

Остана само индексите на телесна маса да си сравним! :D С Деси като гледам сме сред измършавелите, Василенчето за напълняване пита, Петко снимката го прави доста 'закръгленичък'.

На мен ми е все едно колко тежа и не стъпвам на кантара, освен ако не съм бременна. Но онзи ден реших да тегля бебето на случайно попаднало ми електронно кантарче и понеже няма как да стане, се претеглихме двете, а после аз сама.  :D

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #25 -: 27-05-2009, 15:19:08 »

Моя индекс току що си го изчислих-17,24. Направо се стреснах! :o
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #26 -: 27-05-2009, 15:24:56 »

Я дай формулата, по която се изчислява тоя индекс ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #27 -: 27-05-2009, 15:56:03 »

Ръста в сантиметри на квадрат разделен на теглото.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #28 -: 27-05-2009, 16:13:03 »

Тези формули не са верни :) Те са за дебелите американци, за успокоение:) и за да предпазват младите момичета от анорексия:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #29 -: 27-05-2009, 17:10:51 »

Моят индекс е 16.0...каквото и да значи това ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #30 -: 27-05-2009, 21:18:24 »

Че си много поднормата ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #31 -: 28-05-2009, 09:30:23 »

Петко, добре, че си ти да се успокоя. ;)

Като дете са ми слагали по 1 с.л. смлени орехи в храната 3 пъти дневно. Ще започна да правя нещо подобно и ще увелича ядковото мляко.

Деси, май в заглавието на твоето дневниче трябва да му добавим 'и на всички, борещи се ЗА килограми'.
« Последна редакция: 28-05-2009, 09:32:31 от vladi »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #32 -: 28-05-2009, 20:48:00 »

vladi, по принцип относно теглото, всичко си е строго индивидуално. Въпрос на генетика. В рода трябва да се види и ще видиш, че приличаш на някого. Не се сравнявай с приятели и познати. Например имам познат, с който сме и набори, и сме еднакво високи на ръст(185 см). Той почти не яде и е 108 кг, а аз ям по 5-6 пъти на ден и съм 57. Нито аз съм болен, нито пък той.
Имат значение още много неща - дебелина на костите, плътност на мускулите и др. Има и една важна класификация по структура на тялото - ектоморфна, мезоморфна и ендоморфна. Ето на кратко:

Ектоморф:
Ектоморфният тип е строен и слаб, с тънки кости, с дълги ръце и крака и издължени мускули. Ектоморфите качват маса много трудно и след това лесно я губят. Те се характеризират с релефни тела и нисък процент подкожни мазнини. Жените ектоморфи обикновено се радват на своя тип тяло, но за мъжете то може да бъде сериозен проблем. Ектоморфите имат много бърз метаболизъм.

Мезоморф:
Мезоморфният тип има най-добрите генетични предпоставки за изграждане на мускули. Те се характеризират с атлетични тела. Мезоморфите бързо реагират на тренировките и лесно изграждат мускулна маса. Към това се прибавя и природно голямата физическа сила. Този тип няма проблем нито с качването на мускулна маса, нито с постигането на дълбок релеф. Мезоморфите имат широк гръден кош и масивни мускули. Дори неспазването на стриктен тренировъчен/хранителен режим не винаги повлиява на добрата генетика на Мезоморфа.

Ендоморф:
Този тип се характеризира с дебели и силни кости. Закръглените форми и високият процент подкожни мазнини са присъщи за Ендоморфа. Този тип няма проблем с качването на маса, но най-трудно може да постигне релефна мускулатура. Ендоморфите имат забавена обмяна на веществата и трябва да внимават с натрупването на излишни килограми.

        Но нека не забряваме, че рядко човек може да е точно определен тип. По-скоро всеки е по малко и от един, и от друг тип.
        Надявам се информацията да ви е била полезна, и не си "вкарвайте филми", че ви има нещо! Вие сте си вие, уникални и толкова! ;)
« Последна редакция: 28-05-2009, 20:53:15 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #33 -: 28-05-2009, 20:56:54 »

Хм,Petko,много интересна информация....така като се замисля,май клоня най-много към 3 тип  ;D
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #34 -: 28-05-2009, 21:06:17 »

Щом си 3-ти тип, значи не ти трябва фитнес, а обезателно йога 8)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #35 -: 28-05-2009, 21:29:19 »

Ми аз съм ходила на йога,ама.......съм по темпераментен тип човек,йогата е стахотна практика,но е прекалено спокойна за мен.Нещо друго търся,като го намеря ще го позная.....така както познах суровоядството :)
 ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #36 -: 29-05-2009, 00:00:41 »

Моят индекс е 16.0...каквото и да значи това ;D

ми това значи, че си анорексик... ходи метни неколко тлъсти свински пържоли на грила и си пръжни един боб (в лой най-добре) да се нахраниш как трябва, кво ше те праим такъв мършав :D

Ми аз съм ходила на йога,ама.......съм по темпераментен тип човек,йогата е стахотна практика,но е прекалено спокойна за мен.Нещо друго търся,като го намеря ще го позная.....така както познах суровоядството :)
 ;)
ми тряя ти една здрава лопата и наточена мотика, точно такива темпераментни ни тряят да копаят по-бързо... после може да идеш на йога да разпуснеш, че всичко ше те боли... ся ше питаме и в темата за козметика какво да правим с мазолите по ръцете и загрубялата кожа и всичко е тип-топ ;D
« Последна редакция: 29-05-2009, 00:06:14 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #37 -: 29-05-2009, 00:10:37 »

Интересно чувство за хумор вадиш ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #38 -: 29-05-2009, 07:00:19 »

  :D-много смешно .Сигурно ти трябва няой,който да ти помага в  градината :).....докато дойда ще правя сухи тренировки пред блока,на тротоара...с мотиката-10ти номер,да загрявам за сезона ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #39 -: 31-05-2009, 18:30:26 »

Аз от цяла седмица не съм споделяля менюто си, но продължавам да се придържам към 80-90%суровоядство+малко протеини. Вчера консумирах до обяд ягоди и череши, на обяд-банан с шепа сурово кашу. За вечеря хапнах салата капризе, а по-късно на работа-сухарчета, понеже бях нощна смяна. /90%суровоядски ден/
Днес закусих със зелен чай и ябълка. Като се прибрах преди да си легна изпих 2чаши бадемово-бананов шейк. След сън хапнах ягодки, а вечерята ми беше-салата табуле-домат, 1/2краставица, магданоз, пр.лук, покълнала киноа, зехтин, лим.сок и маслини. За първи път пробвам тази зърнена култура, малко странна ми беше на вкус, но пък си изядох салатката. Ваобще елда и киноа започнах да консумирам само в покълнал вид, никога преди това не бях ги яла готвени и може би затова ми трябва време да свикна с вкуса. С елдата вече свикнах, сега предстои и с киноата. Прочетох, че е най-богатата на белтъци зърнена храна и е страшно полезна като елдата. По-късно вечерта ще хапна няколко сушени смокини.
/100%суровоядски ден/
Активен
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.