Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Деси  (Прочетена 206779 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Дневникът на Деси
« -: 18-05-2009, 07:47:25 »

Здравейте! Днес и аз реших да си направя дневник. Не съм 100%суровоядка, дори не съм вегетариантка, но здравословния начин на живот и хранене ме интересуват от около 10години. Преминавала съм през различни режими на хранене и мисля, че съм на правия път като се стремя менюто ми да е максимално в сурово състояние. По принцип съм склонна към вманиачаване и съм си носила последствията, затова сега не си поставям никакви рамки и ограничения. От тийнейджърка имам хормонални проблеми и съответно проблемна кожа, ходила съм при различни лекари и всички са ми предписвали противозачатъни за регулиране на цикъла, защото иамх поликистозни яйчници. Много време се лутах и търсех истината /съкращавам историята, защото е много дълга/ докато преди година и половина реших сама на своя глава да предприема алтернативно лечение след като разбрах, че прогестерона ми /хормона, който е много важен за цикъла/е като при жена в менопауза. Това ми го причиниха контрацептивите както и хронична кандида. Съвсем случайно попаднах на един натурален прогестеронов крем на основата на ямс и така започнах да го ползвам както и водорасли и есенциални мастни киселини. Едновременно с това миналото лято излекувах кандидата с пробиотици, сега ги взимам от време на време за профилактика. Тези супер храни много ми помогнаха и затова продължавам да ги ползвам.
Сега минавам по същество и ще опиша менюто ми от вчера, когато бях дневна смяна. Сутринта станах много рано и изпих една чаша соле със зелена енергия/АФА, спирулина, люцерна/. След това направих 20мин.кардио тренировка на кростренажора ми. За закуска изпих един био зелен чай и хапнах 2кивита, а малко по-късно-гранола бар. На обяд изядох един сандвич от 2сурови ленено-елдени хлебчета с маслинова паста, лист зелена салата и резен домат. Следобяд-1банан и една ябълка. Като се прибрах от работа направих салата от зелена салата, домат, 1/2авокадо, червен лук, слънчогледови кълнове, шепа скариди и дресинг от зехтин, лим.сок, малко горчица, балсамико и пресен босилек. Беше супер вкусна! :)
Малко по-късно ще напиша и за днес!
/90%суровоядски ден/
« Последна редакция: 23-05-2009, 13:23:53 от desi82 »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #1 -: 18-05-2009, 14:53:48 »

Деси, здравей и в дневничето ти. Радвам се, че се присъедини - колкото повече дневници, толкова повече информация и идеи ще имаме!

Надявам се, че здравословните ти проблеми са отшумели завинаги. В темата за козметичните продукти при всяка възможност ще публикувам маски, почистващи лосиони и т.н. от книгата.

И последно: стискай палци, в момента суша 2 тави кайсиево-ленени бебешки бисквитки и от твоите хлебчета.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #2 -: 18-05-2009, 15:00:16 »

Забравих да спомена по-горе, че един месец правих прочистване със зехтин всеки ден по 15-20мин.
Днес се събудих много рано както се случва напоследък. Не знам на какво се дължи, затова следобяд си легнах за да наваксам. Спах 3часа, което е много добре, защото днес съм нощна смяна.
Започнах деня си със соле и зелена енергия, направих и 20мин.кардио. Менюто ми е следното:
закуска:био зелен чай и 400гр.ягоди, по-късно-сладичко блокче от сушени смокини, орехи и кокос.
обяд-купичка таратор с 200гр.био кисело мляко
банан
вечеря-гръцка салата от домат, краставица, зелен пипер, червен лук, маслини, 50гр.гръцка фета/от овче и козе мляко/, зехтин и риган.
На работа за среднощна закуска ще си взема сурови сухарчета, рацептата на които съм писала в раздел рецепти. Много са вкусни и ги препоръчвам! :)
/80%суровоядски ден/
« Последна редакция: 23-05-2009, 13:24:41 от desi82 »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #3 -: 18-05-2009, 15:04:12 »

Благодаря за подкрепата Влади! И аз се надявам проблемите ми да не се връщат никога повече, защото напоследък всичко върви много добре.
Стискам палци за бисквитките и хлебчетата! :) Аз пък днес изсуших моите и се радвам, че всеки път се получават.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #4 -: 19-05-2009, 16:43:56 »

Днешния ми ден започна на работа, сутринта изпих един био зелен чай и изядох една ябълка. Като се прибрах вкъщи в 11часа изпих 2чаши бадемово-бананов шейк с мед и си легнах. Спах около 3часа и като се събудих хапнах ягоди. За вечеря си направих печени пресни картофи с кората на фурна със зелена салата с репички, краставица, пр.лук, копър, слън.кълнове и дресинг от лим.сок и зехтин. По-късно вечерта ако огладнея ще хапна сладко блокче от сушени смокини, орехи и кокос.
На някой може да му се струва странно, че консумирам готвени въгглехидрати, но моята цел е да кача 1-2кг или поне да задържа теглото си по здравословен начин. Ще ги включвам в менюто ми 1-2пъти седмично. Само доуточнявам!
/90%суровоядски ден/
« Последна редакция: 23-05-2009, 13:25:16 от desi82 »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #5 -: 20-05-2009, 07:50:20 »

Деси, не съм се сетила за бадемово-бананов шейк; на бебчето правя ябълка с бадемово мляко - не мога да смогна да давам с лъжичката.

Би ли споделила рецептата за блокчето от смокини, орехи и кокос? Благодаря!

А колко пъти седмично тренираш и с какво натоварване?

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #6 -: 20-05-2009, 08:12:41 »

Здравей Влади! Бадемовият-бананов шейк ми е любимият и затова само него си правя. Технологията на блокчетата, които направих тази седмица са като супер енергиен бар, който съм публикувала в раздела на рецептите само, че вместо кашу, фурми и кокос направих комбинация от:
1ч.смлени орехи
10 нарязани на ситно сушени смокини
1/2кокос
канела
Много вкусни се получиха, но са малки, колкото за 2-3хапки.
По принцип цяла зима тренирах по 30мин. 4-5пъти на седмица на кростренажора ми и ходех поне 2пъти на фитнес/30мин.кардио+30мин.силова тренировка с тежести/.
Сега намалих кардиото на 20мин. и фитнеса ще бъде 1или 2пъти в седмицата.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #7 -: 20-05-2009, 09:41:39 »

Деси, а какви смокини точно си взимаш? Защото ми се струва, че масово разпространените сушени имат захар отгоре...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #8 -: 20-05-2009, 14:46:09 »

Купувам си смокини, които са в пликче от Пикадили, не помня фирмата, но са страшно вкусни и струват 4лв.за 250гр. На опаковката пише, че са натурални, без захар.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #9 -: 20-05-2009, 16:13:14 »

Ооо, ясно! Мерси много, Деси!  ;) Защото тези, които се продават на пазара или по будките с ядки и сушени плодове, направо си им личи, че са със захар. Както и кайсиите. Някой бе правил наскоро някакви курабийки, ли, какво бяха с кайсии и се чудя откъде си ги взимате тези сушени плодове.

И аз много обичам смокини и ще отида след известно време до Пикадили да се заредя, като им дойде времето на твоите прекрасни гранола барчета.  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #10 -: 20-05-2009, 16:41:53 »

За сушените кайсии знам, че ако са оранжеви значи са обработени със сяра, трябва да са тъмнокафяви. Но аз такива съм намирала само в Германия и затова ваобще не си купувам. От сушените плодове консумирам само стафиди, смокини и фурми. И все пак си мисля, че цената в случая трябва да е определяща. Нискокачествените продукти са с много ниски цени.
Иначе деня днес беше много хубав. Закусих със зелен чай и 500гр.ягоди. По-късно към 11часа изядох един гранола бар и отидох на фитнес. След това отидох на плаж, вече направих първата си баня, попекох се час и половина. Следобяда консумирах банан, фреш от портокал и ябълка. За вечеря хапнах зелена салата с краставица, репички, слън.кълнове, пресен лук, таханов дресинг/суров тахан, зехтин, лим.сок, копър, пр.чесън, сол и малко вода/ и 2сварени био яйца. За първи път пробвах тази салата с такъв вид дресинг и много ми хареса!
/90%суровоядски ден/
« Последна редакция: 23-05-2009, 13:25:50 от desi82 »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #11 -: 22-05-2009, 07:31:51 »

Добро утро Дневниче! Не знам какво ми става напоследък, събуждам се много рано! Вчера бях отново дневна смяна и менюто ми беше следното:
соле със зелена енергия
20мин.кардио тренировка
закуска:био зелен чай и 1/2ананас, а по-късно-гранола бар
обяд:сандвич от 2сурови хлебчета и зеленчуци
банан, ябълка
вечеря:зелена салата с краставица, копър, пр.лук, слън.кълнове и дресинг от зехтин и лим.сок+150гр.съомга във фолио с копър и лим.сок
/90%суровоядски ден/
Днес започнах деня си отново с кардио, след това закусих със зелен чай и ягоди. Менюто ми ще бъде като това в понеделник когато бях нощна смяна.
« Последна редакция: 23-05-2009, 13:26:24 от desi82 »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #12 -: 23-05-2009, 16:12:20 »

Днес деня ми отново започна от нощна смяна. На работа сутринта закусих със зелен чай и ябълка. Като се прибрах към 11ч.изпих 2чаши бадемово-бананов шейк. След това легнах да спя и като станах за следобедна закуска хапнах ягоди. Преди малко приключих с вечерята-сурова спаначена супичка/рецептата е в раздела с рецептите/ с 2сурови хлебчета. За по-късно мисля да хапна няколко сурови шоколадови бонбона. :)
/100%суровояден ден/
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #13 -: 23-05-2009, 17:21:19 »

браво, днес си за пример ;D много хубаво меню наистина, така ми се прияде, а още съм на гладуване :-X
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #14 -: 24-05-2009, 07:38:26 »

Да наистина съм за пример! ;D Преди да започна работа съм карала по цяла седмица на 100%суровоядство, но много бързо отслабвам, затова такива дни ще включвам от време на време за да може да се стабилизира теглото ми.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #15 -: 24-05-2009, 16:57:40 »

Днес деня беше много хубав. Започнах с 20мин.кардио, закусих със зелен чай и 500гр.ягоди, а по-късно-1гранола бар. На обяд отидох на село при майка ми и баща ми. Изядох една голяма зеленчукова салата и 1пилешка пържолка на скара. По-късно следобяд отидох на плаж, попекох се час и половина и преди малко се прибрах. Сега изядох един банан, а по-късно мисля да хапна слънчогледови семки.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #16 -: 25-05-2009, 15:50:24 »

Деси, как са килограмчетата, виждам, че си увеличила малко количествата, което е добре. Струваше ми се, че малко хапваш, дано има напредък!! Успех!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #17 -: 26-05-2009, 07:14:42 »

Здравей Радула! За сега съм стабилизирала килограмите на 51, исками се да кача 1-2кг., но ако задържа така пак ще е добре. :)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #18 -: 26-05-2009, 09:25:27 »

Деси, и моите килограми започнаха да падат, а не бива. Предполагам, че е заради ядките - почти не ми се хапват тези дни. Май ще трябва да ги включа по-активно в менюто.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Деси
« Отговор #19 -: 26-05-2009, 11:13:57 »

Влади, определено включи в менюто си ядки и семена, защото няма да разбереш как изведнъж си отслабнала много. Аз въпреки, че ваобще не бях ги изключила пак си отслабнах. И на мен ми харесва да се храня само със сурови храни, но ако карам само на тях ще се стопя.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 22 запитвания.