Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лечение на сраствания от секцио  (Прочетена 24332 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #20 -: 17-05-2010, 17:53:37 »

Само ако може някой да ми каже,какво полезно има в пилешкото? Ако е заради вкуса,да,но ако си мислиш,че храниш детето с нещо хубаво е голяма заблуда. Първо е самото пиле,какво е това пиле за 40 дни да стане два килограма? Антибиотици,хормони,живот и смърт в стрес и накрая шприцоване с вода и консерванти,за да е крехко и вкусно. tooth tooth tooth
Жена ми и през двете бременности не е яла месо,през първата се е случвало да опита един два пъти,но през втората не. Изследванията и бяха ОК. И тя не е едра,но си роди нормално и двете деца,баткото и той беше 3,800кг.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #21 -: 17-05-2010, 17:59:09 »

бенато, може да яде домашно пиле.
И аз им се чудя на хората, защо го си въобразяват, че е по-полезно. Вярно, има по-малко мазнини и повече протеин, но и повече хормони и антибиотици. Бройлерът е доста неустойчива хибридна порода и първото нещо, с което се захранва е вода с антибиотик за да не се разболее и умре след излюпване. На определена възраст израстват толкова много, че краката им не издържат тялото, защото не са пригодени за такова наднормено тегло. В резултат въобще не могат да се движат и дебелеят още повече.
Има разни хубави клипчета в ю-туб за птицекомбинати, но не са подходящи за бременна жена
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #22 -: 17-05-2010, 19:04:00 »

Не мога да разбера и защо се шири мнението, че пилето и рибата НЕ са месо  tooth. А някаква идея как да обясня на баща ми, че рибата НЕ е нещо, което "трябва да се яде поне 2 пъти седмично"  ???. Че белкин спре да ми опява  >:(...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #23 -: 17-05-2010, 19:16:10 »

Аз приемам като месо всичко, което някога е дишало, чието сърце е изпомпвало кръв, чийто мозък е изпълнявал определени функции.
Мен ако питаш, по-добре е ако се яде нещо мъртво, то поне да не е бозайник. Рибата я боли, има нервна система, но въпреки всичко нямам кои знае какви морални скрупули относно консумацията й, но пък я ненавиждам като храна - става ми лошо само от миризмата. Относно полезността й - ами, знаете колко са замърсени океаните и моретата, преди колко време е умряла животинката преди да стигне до масата...Най-добре е май да се яде прясна речна риба от планински регион.
Но, Вики, защо трябва да му обясняваш? Щом иска риба, нека си яде риба. Голям човек е, пък и ти не се връзвай като ти опяват;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #24 -: 17-05-2010, 19:32:44 »

molikaka, по-късно ще ти пратя разни линкове вкл. и за мита "тесен таз". 3800 не е голямо бебе. Раждани са и по 5кг нормално, без разкъсвания дори.
А ти, ако се притесняваш от кг-тата на бебето, яж по-малко захар, рафинирани храни; не пий витамините за бременни (Матерна). Повече зелено, плодове и зеленчуци, ядки...
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #25 -: 17-05-2010, 19:36:57 »

томи, той нека си яде, ама се опитва и мене да привлича за каузата - за което все пак съм твърдо против  :whistling2 - emotloader: tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #26 -: 18-05-2010, 09:05:22 »

Томирис 19см не е обиколката , а разстоянието от едната страна на таза до другата , дано съм била ясна
Активен

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #27 -: 18-05-2010, 09:43:42 »

Вери благодаря ти предварително не можеш да си представиш колко надежда ми вдъхваш! :fluretaa:
Злояд моля те да ми кажеш повече за този масаж и за йогата! :)
Бенато почти ме отказа от пилешко добре , че сега е благоприятен сезон за  много зеленчуци и плодове в търговската мрежа, но и те колко са полезни е спорен въпрос. :)
Да ви помоля пълнозърнест хляб да препоръчате като по-вещи!
Активен

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #28 -: 18-05-2010, 12:51:41 »

Сега си мисля за "тесния таз" , д-рите мерят ширината на малкия таз , а не на обиколката на ханша иначе тя ми е около 100см. не ми се вижда никак малка.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #29 -: 18-05-2010, 13:48:27 »

Томирис 19см не е обиколката , а разстоянието от едната страна на таза до другата , дано съм била ясна
Да, мерси за пояснението. Ще взема да си я измера. Ама отсега си представям резултата, защото обиколката на ханша ми е 80;)
Не че съм тръгнала да раждам, просто ми е интересно.
Цитат
Да ви помоля пълнозърнест хляб да препоръчате като по-вещи!
Най-добре е да си купиш хлебопекарна и да си правиш сама хляба. В магазинната мрежа уж има добри на външен вид и вкус марки, но никой от нас не е сигурен в състава им.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #30 -: 18-05-2010, 13:51:52 »

Тази обиколка на ханша според мен въобще не е малка. Моята е 88 но не мисля че ми е тесен ханша като се има на в предвид останалите обиклки-гръдна и талия.   
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #31 -: 18-05-2010, 14:07:10 »

Тазът е толкова голям, колкото му е необходимо на бебето. Затова 9 месеца се приготвя целия организъм за раждането, не расте само бебето.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #32 -: 18-05-2010, 14:14:35 »

И аз си мисля че докторите си измилят това с тесния ханш за да стряскат бъдещите майки. И да взимат повече пари за секцио.
Активен

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #33 -: 18-05-2010, 14:21:07 »

Сега си измерих обиколката -96 см. :)И аз вече почвам да мисля , че секциото го предпочитат поради финансови причини.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #34 -: 18-05-2010, 14:24:14 »

В много от частните клиники нямат лекари на смяна, защото не могат да си позволят да им плащат като за нормален работен ден и при спешни случаи като раждане, трябва да ги викат. По-лесно им е да ти пишат един час за секцио, отколкото да се занимават в последния момент. Това със сигурност е една от причините.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #35 -: 18-05-2010, 18:06:44 »

И аз имам две комшийки,едната 44 кила на 170 височина и роди нормално близнаци и батко им,а другата направо изглежда като третокласничка на ръст и тегло - също нормално и безпроблемно раждане.Намери си добър лекар.
Активен

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #36 -: 20-05-2010, 09:22:33 »

Ох да ви кажа в момента не се чувствам много добре.Преди две седмици ми излязоха 2 херпеса , вчера ми излязоха още два.Усещането е много неприятно , съпътствано от постоянен сърбеж.Отделно от два месеца ме сполетя и сенната хрема ... :surpris_25:Това е положението при мен , а малкото ми слънчице , което е на 1 годинка не се заиграва с нищо , а иска само моята компания.Имах нужда да се оплача на някой...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #37 -: 20-05-2010, 14:23:01 »

Има нещо или някой, които те дразнят. Херпесът е защитна реакция на организма да не се доближава дразнителя до теб.
А хремата по принцип е: "не мога да го дишам". Така че пак дразнител.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #38 -: 20-05-2010, 16:29:33 »


А хремата по принцип е: "не мога да го дишам". Така че пак дразнител.
Да, аз често съм хремава явно по този показател, защото други причини няма ;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #39 -: 20-05-2010, 20:49:50 »

Масажирането на срастванията подобрява кръвооросяването. Там по принцип е по- лоша циркулацията, защото е втвърдено, а подобряването на циркулацията извежда вредностите и спомага за разграждането на излишната съединителна тъкан. Масажът не се прави с натиск, защото ако се получи натъртване ефекта е обратен - токсините се отлагат.
Тези асани ми влияят добре и го отпускат:


Само, че петата я държа под тялото, а не отстрани.

Да се внимава с шевовете от секциото и с бременноста  :pensif_29:

P.S. Не знаех, че втората снимка ще излезе толкова голяма - на сайта от където я намерих беше малка
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.