Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лечение на сраствания от секцио  (Прочетена 24333 пъти)

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте! Обръщам се към вас със зов за помощ.Преди 1 година родих детето си чрез цезарово сечение,гинекологът ми определи планово секцио поради наличието на тесен таз.Сега установих , че съм бременна , живот и здраве детето ще се роди около 10 януари 2011г.
Много съм притеснена защото исках ако пак раждам да опитам нормално , а в този случай тъй като ще са минали 1 година и девет месеца най-вероятно пак ще се наложи секцио.А все още не съм се възстановила от първото ми раждане имам понякога придърпване в корема , ходих на преглед оказа се , че имам сраствания вследствие направената операция.
Затова ви моля ако някой има информация за лечение на сраствания чрез билки ,хомеопатия и упражнения , нека да помогне!Чакам отговора ви с много надежда!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #1 -: 15-05-2010, 12:26:14 »

Здравей  :flowers2:
Да знаеш, че едва ли хората нямат желание да ти отговорят... явно просто никой не разполага с толкова подходяща информация от която се интересуваш  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #2 -: 15-05-2010, 18:42:09 »

Аз имам срастване - усетих го преди 2-3 години, когато намалих щетите, които си бях нанесъл с фитнеса, но изглежда го имам по рождение. Сега с йогата малко по малко го отпускам. Много е важно да не се правят мускули там където има срастване, защото това влошава нещата и увеличава съединителата тъкан там, където не и е мястото и в резултат мястото още повече се стяга и втвърдява.
Процедури за прочистване на организма и леки масажи помагат при срастване, но може да отнесе доста години.

А тези днешните бебета с рога ли се раждат, та повечето жени ходят да им правят секцио. Тази процедура е предвидена за случаите, когато плодът се е обърнал или замотал с плацентата
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #3 -: 15-05-2010, 19:17:14 »

злояд ти да не би да си  раждал  ??? ми браво на такива оправни и саможертвени мъже, от кога чакаме такива  ;D
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #4 -: 15-05-2010, 19:44:41 »

Моли, за съжаление не мога да ти отговоря, защото не съм раждала, но искам да те попитам колко ти е обиколката на таза (ако не е тайна), че докторите я сметнаха за прекалено малка за нормално раждане.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #5 -: 15-05-2010, 19:47:50 »

...
А тези днешните бебета с рога ли се раждат, та повечето жени ходят да им правят секцио. Тази процедура е предвидена за случаите, когато плодът се е обърнал или замотал с плацентата

То едно, че много майки ги е страх и искат секцио, другото е, че на докторите им е по-удобно и гледат, дори и родителите да не искат или да няма реална нужда, все пак да ги вкарат под ножа. Друго си е планираното раждане с предварително събран екип и т.н. вместо търчане през нощта, нали.  :o
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #6 -: 15-05-2010, 20:39:31 »

злояд ти да не би да си  раждал  ??? ми браво на такива оправни и саможертвени мъже, от кога чакаме такива  ;D
Защо си мислиш, че такива неща се получават само при раждане. Просто си го имам. Като ученик мислех, че с фитнес ще го оправя(не ми идваше на акъл, че е срастване) а то стана по-лошо. Само дето не се усещаше.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #7 -: 15-05-2010, 21:36:23 »

Моликака, здравей!
Аз съм с 2 секцио, не по мое желание. Дълга и широка, сега не е това тема на разговор. :) Само да вметна, че искаме трето дете и не съм се отказала да раждам нормално. Даже правя всичко възможно.

Такава история как тесния таз е виновен да не можем да родим естествено няма. Това са измислици на лекарите, за да ни склонят към секцио. Особено една неинформирана жена, каквато бях аз, лесно се лъже.

Разлика от 1г и 9мес. не е причина да се притесняваш, че няма да можеш да родиш нормално. Напротив! Има много VBAC 1.5-2god след секциото. Онези придърпвания, които усещаш, може и да не са сраствания, а растяща матка. Как се установи, че имаш сраствания?

Съгласна съм със Злояд за йогата и масажите. Друго, което мога да те посъветвам е: абстрахирай се от предишната операция; сякаш е била в друг живот и на друг човек; визуализирай, че на мястото на белега няма нищо, ти си здрава и мястото е цяло; приложи ТЕС (техника за емоциаоналната свобода)- много е помогнала на жени със секцио, които след това са си родили съвсем нормално, дори у дома и то в България; пробвай една техника: лягаш, затваряш очите, слагаш ръцете на мястото на белега и си представяш как държиш топка енергия, която минава от едната ръка, после през проблемното място и след това в другата ръка; все едно си прехвърляш тази енергийна топка от едната в другата ръка минавайки през срастванията и там, където смяташ, че трябва да се лекува; през това време си представяй как то заздравява.

Ако искаш още информация, мога да дам линкове към статии, разкази, техники...Питай, ако имаш нужда. В тази сфера чета вече 6-та година.
« Последна редакция: 15-05-2010, 21:38:48 от Вери »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #8 -: 15-05-2010, 21:51:54 »

...
А тези днешните бебета с рога ли се раждат, та повечето жени ходят да им правят секцио. Тази процедура е предвидена за случаите, когато плодът се е обърнал или замотал с плацентата

То едно, че много майки ги е страх и искат секцио, другото е, че на докторите им е по-удобно и гледат, дори и родителите да не искат или да няма реална нужда, все пак да ги вкарат под ножа. Друго си е планираното раждане с предварително събран екип и т.н. вместо търчане през нощта, нали.  :o

Наистина в последно време ражданията със секцио са зачестили ужасно много, понякога и без съгласието на майките, което е най-лошото  :(. Майка ми има две раждания със секцио, поради много голям диоптър (-15) - не е нещо свръхсериозно, но имало лека опасност от отлепяне на ретината при нормално раждане... Но пак са поискали нейното мнение и съгласие. А сега си го правят дори без да питат, и то в случаи когато съвкем не е необходимо  :surpris_23:.

Иначе и аз бих те посъветвала това, което Вери е писала... Може да прочетеш и "Болест ли? По дяволите!" на Норбеков (тя е на негов ученик де, но е по системата, и е доста добре написана) - мисля, че има доста подходящи техники точно като за такива случаи. Стискам палци! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #9 -: 15-05-2010, 22:07:57 »

Май имаше някаква врътка финансова с тия процедури. Когато аз съм раждана секцио се е правело рядко. Сега просто си търсят всякакви причини. По принцип не съм против процедурата, но мен всичко свързано с бременност и раждане винаги ме е ужасявало. Казват, обаче, че било голям шок за самото бебе, не толкова за майката.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #10 -: 15-05-2010, 22:23:04 »

Еми как няма да те ужасява като са ни втълпили,че това е болестно състояние и родилката е едва ли не с единия крак в гроба.Докторите са бизнесмени и то много добри.Затова секциото е на мода дори.Не се ужасявай,много е приятно даже,по-точно както го мислиш,така е.Аз с първото раждане видях голям зор,ама голям!Второто,след 10 години беше песен.С такава голяма радост влязох в болницата,все едно отивам на спа хотел.Доктора ми казваше,че изглеждам като на Слънчев бряг на плажа.За секунда не ми е минало през ума да ме приспят или да ползвам епидурална упойка.Исках да преживея всичко,каквото и да е то,да съм в пълно съзнание,това се нарича раждане.И двата пъти имаше момент на свикване на екипа,но аз си мислех друго през цялото време и така стана.
Така че,Томирис, не се страхувай,като дойде момента ще го почувстваш по друг начин.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #11 -: 15-05-2010, 22:32:02 »

Не, при мен е друго. Не е заради самия биологичен процес, нито заради усложненията. Но това е друга тема.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #12 -: 15-05-2010, 22:47:17 »

Да,нямах предвид само и единствено теб,но като прочетох темата,така се вбесих от докторите,че се хванах за последното изказване.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #13 -: 16-05-2010, 03:49:52 »

Искам още нещо да допълня: травмите от секциото са по-скоро психически отколкото физически. Говоря за едно секцио не по наше желание.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #14 -: 17-05-2010, 10:23:26 »

И аз чух за една колежка, която от преди 17 години още има психо-травми от секцио...ужасна работа :(
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #15 -: 17-05-2010, 12:23:55 »

Сега си намерих и като видях колко много хора са ми писали много се зарадвах :Content_4 - emotloader:Побързах да го напиша това и сега ще ви чета,след което пак ще се включа.За себе си ще кажа ,че съм жена която много обича детенцето си и мъжа си , на 32г.Интересувам се от много неща , бях решила да се подложа на очистване на целия организъм , но сега като разбрах , че съм бременна , ще го отложа за по-късно :)На всички , които са ми писали много благодаря :fluretaa:!Сега ще чета.
Активен

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #16 -: 17-05-2010, 12:40:58 »

Много полезни съвети намерих , благодаря на всички :flowers2:Значи съм попаднала на точните хора !Да си кажа мнението за секциото : аз мисля ,че споменах че д-рката , която ме израждаше ми назначи планово секцио , защото бебенцето ми е едро (роди се 3 830 кг), а тазът ми е тесен , доколкото се сещам мисля , че беше 19 см.А аз много исках да родя естествено , не , че не ме беше страх но бях се подготвила защото 8 месеца ходих при друг гинеколог от моя град Бургас , който не ми спомена за тесен таз.Раждах в Сливен в клиника "Ева" и като се замисля процентът на родилите секцио беше преобладаващ.А нашите баби и майки , които са раждали естествено сякаш всички са имали супер "широк " таз , тогава секциото беше само в спешни случай както и да е да не се отплесвам.
  Вери много ти благодаря за полезните съвети , много ще се радвам ако получа още информация от теб :love_026:
Активен

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #17 -: 17-05-2010, 12:45:46 »

И само ще допълня , че не съм се отказала от нормално раждане.За тази цел се храня с ръжен хляб , не се тъпча както при първата ми бременност , наблягам на плодове и зеленчуци пия почти всеки ден сок от моркови, свинско въобще не хапвам само риба и пилешко.Целта ми е да не напълнявам много (предната бременност качих 18кг) и съответно и бебенцето да е по-малко :love_007:
Активен

molikaka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #18 -: 17-05-2010, 12:58:16 »

Вики благодаря за съвета  :flowers2:, при първа възможност ще си закупя тази книга "Болест ли? По дяволите!" и даже ако някой посочи линк да си я изтегля много ще ме улесни!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лечение на сраствания от секцио
« Отговор #19 -: 17-05-2010, 17:48:57 »

Как се мери тоя таз? Невъзможно ми се струва да е 19 см...То китката ми е 15 :D
Още аз когато съм се раждала (края на 80-те) секциото е било много рядко явление, само при спешност. Не вярвам жените са са се променили толкова много за 20 години, въпреки че има световна тенденция към стесняване на таза (андрогенен тип фигура), но тя се наблюдава от близо 60 години. Познавам и много слаба жена, с много тесен таз, която е родила две момчета по нормален начин. Тазът има способността да се разширява при раждане, пък 3,830 кг бебе не ми се вижда толкова грамадно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.