Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Орехи  (Прочетена 30008 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Орехи
« -: 15-05-2010, 23:21:18 »

Четох на едно място,че най-лесно се приемало йод като се накиснат за 12 часа зелените кори от ореха и после се изпие водата , било добре :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Орехи
« Отговор #1 -: 16-05-2010, 09:09:47 »

Титан, това не го знам. Но във връзка с орехите искам и аз да питам нещо. Последните два пъти като ми се прияде орех и хапнах малко ми стана много тежко. Втория път дори ми се повдигаше. Преди това не ми се е случвало. Питам се от какво ли ще да е, защото аз и ядки, ако почна да не ям вече менюто ми наистина ще вземе да се състои единствено от плод и зеленчук. Засега с другите ядки не ми се е случвало, но аз отдавна не съм и хапвала.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Орехи
« Отговор #2 -: 16-05-2010, 09:53:59 »

Аз съм чела подобна рецепта нейде из книгите на Димков ако не се лъжа. Имаше и някакво сладко от зелени орехи, което било много полезно.
Вал, да не би да са нещо гранясали/плесенясали тия орехи, които ги ядеш? Пробвай с пресни орехи и виж как ще се чувстваш. Орехите по принцип са тежка храна и е възможно да си избързала с тях ако си била на някакъв разтоварващ режим по-дълго.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Орехи
« Отговор #3 -: 16-05-2010, 15:35:30 »

Вал а ти пробва ли предварително да накиснеш орехите? Коренно им се променя вкуса. Напомнят на млечни орехи.
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Орехи
« Отговор #4 -: 16-05-2010, 18:22:50 »

Да,във вода стават вълшебни.А Една приятелка днес ми сподели,че от една седмица всеки ден ядяла по две,три лъжици орехи и мед и дългогодишен безнадежден запек е изчезнал.Тя смята,че е от този коктейл.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Орехи
« Отговор #5 -: 17-05-2010, 00:25:59 »

Не зная Вал защо така , никога не ми се е случвало , е ако изям кило орехи със сигурност ще ми стане тежко , но спокойно можеш да хапваш по 2-3 ореха на ден , в древните книги се казва,че чдката на ореха прилича на човешкият мозък и затова трябва да се яде , за да го стимулира. Аз редовно си купувам белени и не прекалявам с повече от 100 гр. Ама аз съм лаком , за който не ме познава , но това е друга история на заболяването  tooth  tooth  tooth , което постепенно овладявам :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Орехи
« Отговор #6 -: 17-05-2010, 22:12:05 »

Орехите бяха от Био магазина, не бяха гранясали със сигурност. Не съм прекалила и с грамажа. Но пък добре че ми напомнихте да ги накисвам. Съвсем забравих.
Активен

Limoana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • To be or not to be?
    • Limoana
Re:Орехи
« Отговор #7 -: 12-11-2011, 21:34:39 »

А в какво количество вода накисвате орехите и въобще ядките,приятели?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Орехи
« Отговор #8 -: 13-11-2011, 23:48:34 »

А в какво количество вода накисвате орехите и въобще ядките,приятели?

Една голяма тенджера я пълниш с вода и слагаш ядките , колкото повече е водата толкова по-големи стават ядките. бадема става като яйце  tooth  tooth  tooth
Активен

Limoana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • To be or not to be?
    • Limoana
Re:Орехи
« Отговор #9 -: 14-11-2011, 16:11:07 »

Верно ли бе, Титане? Тия твойте ядки да не са ГМО, че тъй се уголемяват?:Content_4 - emotloader::Content_4 - emotloader::Content_4 - emotloader: То както повечето бадеми вече са американски... ;) Май гладуването добре се отразява на чувството ти за хумор :laugh:Успех и от мен в това начинание и най-вече - леко и благополучно захранване! :peperudi:
« Последна редакция: 14-11-2011, 16:16:33 от Limoana »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Орехи
« Отговор #10 -: 14-11-2011, 20:41:36 »

:) мерси за пожеланието , ще се справя тъкмо имам ацедозна криза  в момента и ми е криво.
Бадемите в колкото и вода да ги накиснеш няма да помеат всичката , а само определено количество , затова не хаби вода ами 1 пръст над тях да има.
Активен

Limoana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • To be or not to be?
    • Limoana
Re:Орехи
« Отговор #11 -: 16-11-2011, 15:03:40 »

Благодаря ти много за отговора, Титане!!! А аз наливах повече вода, уж за да се отмият по-добре инхибиторите, които пречат на усвояването на ядките ^-^
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Орехи
« Отговор #12 -: 16-11-2011, 16:59:58 »

в бадемите едва ли се съдържат толкова , колкото в бобовите, те на практика са различни - ядки :)
Активен

Limoana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • To be or not to be?
    • Limoana
Re:Орехи
« Отговор #13 -: 17-11-2011, 09:50:36 »

Ами аз бобови така или иначе не ям от години - много са ми тежки като храна.
Титане, а я сподели - ти белиш ли орехите и лешниците (по-специално) след накисването им? С тази мойта чувствителност към храната, аз май ще си карам на орехи и коприва, докато я има копривата ^-^. Или докато се преместя на по-чисто място, както ме посъветва! tooth
« Последна редакция: 17-11-2011, 09:52:56 от Limoana »
Активен

Limoana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • To be or not to be?
    • Limoana
Re:Орехи
« Отговор #14 -: 17-11-2011, 11:54:16 »

А иначе по темата за орехите бих искала да споделя, че откакто ги опитах накиснати, не мога да спра да им се наслаждавам :Appetit_17: и възхищавам всеки път, когато ги ям! За мен те са нещо изключително! А като си помисля, че преди ги избягвах, понеже ми бяха "тежки" и твърде маслени... :(
« Последна редакция: 17-11-2011, 11:55:54 от Limoana »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Орехи
« Отговор #15 -: 17-11-2011, 22:44:05 »

Честно казано ,аз скоро не съм ял накиснати орехи и лешници. Накисвам само бадемите.Скоро ще опитам и накиснати орехи , лешниците са ми най-приятни ненакиснати.
Активен

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Орехи
« Отговор #16 -: 24-12-2011, 00:25:23 »

А защо никъде не пише какво има в орехите?
на 100 грама:
24 грама белтък
10 грама въглехидрати
59 грама мазнини, 35 полиненаситени, 15 мононенаситени.
Най-голямо съдържание на ЕПА и ДХА от ядките, както и Левцин.
Активен

kristina iv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Орехи
« Отговор #17 -: 05-06-2012, 11:59:44 »

ММММ...орехчета. Много обичам.Наистина са висококалорични, но изключително полезни ядки, а и предпазват от редица болести. Чувала съм, че предпазват от рак на простата. (А и повишавали сексуалната активност на мъжете ;) )
Айде всички мадами към пазара или към някое дърво за орехи  :Content_4 - emotloader:
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Орехи
« Отговор #18 -: 08-01-2017, 08:50:39 »

Имам следният леко странен въпрос:
След накисване на ореховите ядки във вода, последната става тъмна и доста горчива на вкус. Това е защото е извлякла танини или защото е извлякла йода от ядката и обвивката и ?
Накратко - отскоро накисвам и аз ядките, преди да ги ям (орехи, лешници и бадеми), но водата от накисването дали трябва да се пие също заради йода ?
Поне ореховите ядки, които имам са от набрани орехи от близък, счупени от мен и е сигурно, че не са обработвани с химия.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Орехи
« Отговор #19 -: 09-01-2017, 08:46:34 »

Стан,
аз използвам и водата от накисване на ядките.Мисля,че специално орехите, но даже и бадемите, лешниците и кайсиевите ядки отделят ценни вещества във водата.За орехите се отделя йод - да.И затова е хубаво човек не само да чете книги, но и да разсъждава и мисли, да влага нещо от себе си при приложение на храната.Но нали сам Господ е дал ядката цяла и то такава каквата е - ненакисната.Само че днес хората са толкова болни,че не могат да усвояват божията храна.Много хора получават дискомфорт при хранене със сурови храни , а това е Божията храна и то такава каквато я е дал сам Господ.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.223 секунди с 22 запитвания.