Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Относно водата  (Прочетена 6235 пъти)

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Относно водата
« -: 19-05-2010, 09:35:11 »

Споделете каква вода пиете.Аз от 2 години не пия чешмяна вода.Купувам изворна на Девин,но незнам дали е добре.Знам,че минералната вода не е подходяща за продължително пиене.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Относно водата
« Отговор #1 -: 19-05-2010, 09:50:32 »

И аз съм на изворна, гледам да сменям - да не е една и съща... Когато съм си в родния град си наливам  вода от планинската чешма. В София не мога да се занимавам да ходя всеки ден на Княжево с тая цел.
А методът със замръзяване и след това кипване на водата, за да стане "чиста", не съм го пробвала - прекалено играчка ми се струва  :whistling2 - emotloader: :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Относно водата
« Отговор #2 -: 19-05-2010, 10:55:41 »

Ммм да играчка си е.Чудя се в днешно време кой е най добрия вариант.То и ботилираната не знам от къде е я наливат,но хаиде да не съм толкова мнителна :)
Активен

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Относно водата
« Отговор #3 -: 19-05-2010, 15:55:18 »

Аз всъщнист сега видях,че вече е писано за водата :) Не съм догледала  :-[
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Относно водата
« Отговор #4 -: 19-05-2010, 17:33:56 »

Каквато има в нас - Княжево, Централна Баня, Горна Баня. И чешмяна да е, пак пия, защото така или иначе всичко минава през каната, тъй като повечето течност я приемам като чай.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Относно водата
« Отговор #5 -: 19-05-2010, 19:05:58 »

Прясна водица от чешмата си пия аз  :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Относно водата
« Отговор #6 -: 19-05-2010, 19:10:23 »

Каквато има в нас - Княжево, Централна Баня, Горна Баня. И чешмяна да е, пак пия, защото така или иначе всичко минава през каната, тъй като повечето течност я приемам като чай.
Е да то и аз чешмяна наливам за чай :)Но само вода ако пия не.
Активен

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Относно водата
« Отговор #7 -: 19-05-2010, 19:11:29 »

Прясна водица от чешмата си пия аз  :thankyou:
Абе ти си свръх човек  :laugh:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Относно водата
« Отговор #8 -: 19-05-2010, 19:17:24 »

Абе всеки като ожаднее посред нощ и няма друга вода бърза към чешмата в кухнята tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Относно водата
« Отговор #9 -: 19-05-2010, 19:34:32 »

Абе всеки като ожаднее посред нощ и няма друга вода бърза към чешмата в кухнята tooth

Аз затова по график си ожаднявам - само през деня, вечер най-късно час преди лягане и сутрин 20 минути след ставане  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Относно водата
« Отговор #10 -: 19-05-2010, 19:58:19 »

Прясна водица от чешмата си пия аз  :thankyou:
Абе ти си свръх човек  :laugh:
Хахаха, може и така да е..... що, толкова ли е зле тая вода от чешмата? На мен ми е по-вкусна от минералната  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Bay Hristo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Относно водата
« Отговор #11 -: 19-05-2010, 21:09:48 »

Прясна водица от чешмата си пия аз  :thankyou:
Абе ти си свръх човек  :laugh:
Хахаха, може и така да е..... що, толкова ли е зле тая вода от чешмата? На мен ми е по-вкусна от минералната  :pensif_29:
:love_028:водата е най добра при извора>знам от опит!
Активен

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Относно водата
« Отговор #12 -: 19-05-2010, 21:11:06 »

Прясна водица от чешмата си пия аз  :thankyou:
Абе ти си свръх човек  :laugh:
Хахаха, може и така да е..... що, толкова ли е зле тая вода от чешмата? На мен ми е по-вкусна от минералната  :pensif_29:
Хаха само се пошегувах,понеже всичко ,което казваш звучи като майтап  tooth . Иначе водата от чешмата тук където аз живея е изключително варовита.Когато измиеш една чаша,след като изсъхне цялата е бяла от варовик  :( Лично аз не бих пила,но хората си пият.Софийската вода мирише и има вкус на тръби и пластмаса.А варненската ми е странна на вкус,но като качество незнам как е.:)Затова където и да ида все си купувам вода.Докъде я докарахме да си купуваме вода :(
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Относно водата
« Отговор #13 -: 19-05-2010, 21:20:27 »

За софийската вода зависи в кой квартал си. На някои места от крановете тече не вода, а мляко tooth Иначе като качество е една от най-нелошите в страната.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Относно водата
« Отговор #14 -: 20-05-2010, 09:42:18 »

Софийската вода верно има вкус на железо, особено в предната ми квартира. И аз си взех кана с филтър и е ОК, много добре става, особено с нещо сребърно в каната.
От бутилираните, пия квото са заредили в кафето на работа, предпочитам Горна Баня, щото е с по-малко флуорид.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Относно водата
« Отговор #15 -: 20-05-2010, 11:00:30 »

За софийската вода зависи в кой квартал си. На някои места от крановете тече не вода, а мляко tooth Иначе като качество е една от най-нелошите в страната.
Ти ще измислиш нещо как да се пречиства чешмяната вода и да става чиста като изворната  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Относно водата
« Отговор #16 -: 20-05-2010, 11:25:01 »

И аз си взех кана с филтър и е ОК, много добре става, особено с нещо сребърно в каната.
В какъв смисъл нещо сребърно в каната?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Относно водата
« Отговор #17 -: 20-05-2010, 15:41:19 »

За софийската вода зависи в кой квартал си. На някои места от крановете тече не вода, а мляко tooth Иначе като качество е една от най-нелошите в страната.
Ти ще измислиш нещо как да се пречиства чешмяната вода и да става чиста като изворната  :bleh

Айде, айде, разбрахме ви, че се обичате, ама стига толкоз  ;) ;D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Относно водата
« Отговор #18 -: 20-05-2010, 16:36:55 »

Кана с филтър нямам. Каната ми е електрическа и така водата се преварява. Знам, че това е мъртва вода според някои разбирания, но по-добре такава отколкото с метален вкус.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Относно водата
« Отговор #19 -: 20-05-2010, 16:38:53 »

За софийската вода зависи в кой квартал си. На някои места от крановете тече не вода, а мляко tooth Иначе като качество е една от най-нелошите в страната.
Ти ще измислиш нещо как да се пречиства чешмяната вода и да става чиста като изворната  :bleh
Трябва да мине през организма на супер пречистен, дългогодишен суровоядец за целта;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.