Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лимец  (Прочетена 90143 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #60 -: 19-08-2010, 22:46:03 »

То, ако го имаше на поляната при животните, щях ли да ходя до Габрово да го купувам. Колкото и да е скъпо, поне за житен режим е идеален вариант.
Бенато, нали се сещаш, че тази 40 пъти по-евтина пшеница, няма нищо общо с пшеницата от времето на Дънов. Тази сегашната е изменена. Човекът отгоре(vesselin777) е дал обяснение на броя хромозоми и колко е лесно да се манипулира днешната пшеница и в същото време почти невъзможното за модифициране зърно на лимеца.

Ще опитам да взема голямо количество лимец, та да има за всички, които ме засипват с молби да им взема. Ще пиша по-късно пак в тази тема другата седмица, когато вече ще действам ;) Който ще иска, нека ме информира отрано на лична ;)
« Последна редакция: 19-08-2010, 22:47:57 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Лимец
« Отговор #61 -: 20-08-2010, 00:16:06 »

Трябва да се прегледат по-прецизно поляните!  Бенато , ти ги почвай от запад, аз от изток.  Като намерим, ще го продаваме на половин цена и чичо Елмазов ще ни се моли на колене да му оставим поне Магарешкия бодил ,че да не му се разбяга съвсем клиентелата ..:)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Лимец
« Отговор #62 -: 20-08-2010, 07:13:25 »

Петко,аз си покълвам от немския,на половина е,а през колко ръце е минал....
А банани и манго ям от моята градина,както авокадо и маслини,нали трябва да са местно производство ;D ;D ;D ;D
Бино,става,аз обожавам да се разхождам tooth
Пича се възполва от ситуацията,бизнес си е все пак,сам е на пазара и се разнасят легенди. :surpris_23:
Повтарям за 100-тен път,за едни, една храна е лекарство,за други отрова. Няма супер храни освен в рекламата.
Петко,като му ходите на крака и му давате тези пари,ще го направи и 30 кинта. Договорете един тон или повече и го вземете на половина.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #63 -: 20-08-2010, 10:20:52 »

Аз пък си бера кокоси от моята палма пред блока ;D ;D ;D

Виж за немския лимец не бих дал 10 лв, много са му ;D

бате Бино, прегледал(т.е. опасал съм ;D) съм доста поляни това лято... ква коприва имашеее :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лимец
« Отговор #64 -: 20-08-2010, 11:45:33 »

А вие сигурни ли сте, че баш тоя сорт лимец за 20 лв кг (тази генна мутация) е точно този, растящ из българските земи? Да не се окаже като случая с ГИМЕЛ, използващи холандски семена?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лимец
« Отговор #65 -: 20-08-2010, 16:38:50 »

Само за маката и какаото нищо не казвате...Къде си ги отглеждате и берете?  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лимец
« Отговор #66 -: 20-08-2010, 17:36:39 »

Само за маката и какаото нищо не казвате...Къде си ги отглеждате и берете?  tooth
Какао - пред блока, а мака - на балкона в сандъчето;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #67 -: 20-08-2010, 19:49:38 »

А вие сигурни ли сте, че баш тоя сорт лимец за 20 лв кг (тази генна мутация) е точно този, растящ из българските земи? Да не се окаже като случая с ГИМЕЛ, използващи холандски семена?
Ами изследвал съм го лично с един уред, който не ме е подвеждал - моят организъм :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Лимец
« Отговор #68 -: 20-08-2010, 22:33:26 »

Петко,а този в Габрово да не е разкопал тракийска гробница,от къде му е това българско семе ??? Немско е разбира се.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #69 -: 20-08-2010, 22:39:16 »

Бенато, лесно се установява "на око", че семената са различни - и формата и цвета. Доста по-груби и като мръсни са. Но пък не съм специалист по ботаника, може и да греша, разбира се :)
Петко,а този в Габрово да не е разкопал тракийска гробница,от къде му е това българско семе ??? Немско е разбира се.
Краставиците и доматите също не са изконно български растения, но важното е къде са расли, а не кой им е точният прародител, нали ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Лимец
« Отговор #70 -: 26-08-2010, 18:47:40 »

Петко, в Садово има един институт...пробвал ли си да провериш там каква информация ще ти дадат за лимеца? Мисля, че ако някой знае къде какъв лимец се сади, би трябвало да са точно те..
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Лимец
« Отговор #71 -: 02-09-2010, 18:19:16 »

Една скоба:
Разбира се, че е добре да се храним с храни, отгледани в нашите географски ширини, но не винаги това е възможно и целесъобразно. Относно това кое растение откъде е пренесено - вие задавате ли си въпроса по време на пренасянето му на Балканския полуостров вашите деди къде са били, защото може да се окаже че са били някъде из днешна Украйна, Молдова или бог знае къде  :Confus_3: Това значи ли , че и вие не сте характерни за територията на " Майка България" .
Като оставим шегата настрана и на мен ми се иска никой да не е пренасял колорадския бръмбар и рапана, ама какво да се прави.
Относно лимеца - ако има качествен български и аз бих си възползвал. И естествено да не е 20 лв килото  tooth
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Лимец
« Отговор #72 -: 02-09-2010, 20:45:12 »

Всичко, което расте в Европа според мен е "регионално" и приемливо за консумация. Колкото и да е голяма Европа, търговски връзки и обмен на стоки винаги е имало. От столетия консумираме, например, маслини, въпреки че не растат тук. Да не забравяме, че уж традиционни растения като картофи, царевица, фасул, домати, лук, праскови, кайсии и прочее някога са били внесени от други континенти.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #73 -: 08-09-2010, 23:02:13 »

Всичко, което расте в Европа според мен е "регионално" и приемливо за консумация. Колкото и да е голяма Европа, търговски връзки и обмен на стоки винаги е имало. От столетия консумираме, например, маслини, въпреки че не растат тук. Да не забравяме, че уж традиционни растения като картофи, царевица, фасул, домати, лук, праскови, кайсии и прочее някога са били внесени от други континенти.
Напълно съм съгласен. Балканска или европейска нека е храната ни. Фурмите ни са от Близкия Изток(Иран), но пък са чудесна храна :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

pier noel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Лимец
« Отговор #74 -: 09-09-2010, 15:27:35 »

ЗДРАВЕИТЕ,за лимеца мога да ви кажа само едно не купувайте лимец от Г-н Елмазов. Това е човек който спекулира с лимеца, не е възможно да твърдиш че цената на лимеца е висока, защото си сял 30 кг/Д и вадиш 50кг/д, а на всичко отгоре и го белят на ръка :Confus_3:(ЯВНО НИ МИСЛИ ЗА ГЛУПАЦИ)
Във тази връзка мога да ви кажа,че реално цената на килограм лимец не трябва да надвишава 4 лв. вероятно не ми вярвате за това мога да ви кажа следното:аз се занимавам с камут, лимец и спелта отглеждам ги по напълно биологичен начин и мога да кажа че добивите не са така ниси както се твърди г-н Елмазов:peperudi:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Лимец
« Отговор #75 -: 10-09-2010, 18:18:23 »

pier noel, ще се радвам скоро да опитаме още един вид лимец родно производство :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Лимец
« Отговор #76 -: 10-09-2010, 19:42:43 »

pier noel , само да не надуеш и ти твоята цена , когато разбереш колко много мераклии за лимец има тук. :)
Айде , раздай по някое пакетче за зарибяване. :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kostavod

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Лимец
« Отговор #77 -: 19-03-2011, 15:17:39 »

http://hrani.ucoz.com/Imam izvesten opit s limeca prerabotih 2 tona ot zasiat na 20 dka.Randemana e 42% izchisteno zyrno.Na tozi sait ste kacha poveche informacia.Ima razlika mejdu spelta i ednozyrnest limec. :Confus_3:
Активен

kostavod

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Лимец
« Отговор #78 -: 19-03-2011, 15:22:31 »

http://hrani.ucoz.com/Imam izvesten opit s limeca prerabotih 2 tona ot zasiat na 20 dka.Randemana e 42% izchisteno zyrno.Na tozi sait ste kacha poveche informacia.Ima razlika mejdu spelta i ednozyrnest limec. :Confus_3:
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Лимец
« Отговор #79 -: 31-03-2011, 16:06:09 »

Сложно ли е отглеждането и стопанисването?

Откъде могат да се закупят автентични семена?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 22 запитвания.