Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Неметални прибори за хранене  (Прочетена 25038 пъти)

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56

Напоследък се опитвам да огранича използването на метални съдове, прибори и т.н. при приготвянето на храна, даже мисля на следваща заплата да си купя керамичен нож (цената е около 60-70лв за универсален). В блога ми може да прочетете малко повече за технологията, предимствата и недостатъците - http://aerphis.wordpress.com/. Друго, което ме интересува е дали сте чували или дали знаете откъде мога да си купя неметални прибори (лъжици, вилици и т.н.)?

Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #1 -: 27-05-2010, 20:33:04 »

Mисля че в Genezis има
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #2 -: 27-05-2010, 22:32:30 »

И аз търся от няколко години керамични прибори, засега имам само керамични ножове на Киосера и разни дървени лъжици и подобия на вилици. Опитвам се да готвя предимно в керамични и стълкени съдове.
Радвам се ,че има хора , които се замислят и върху този проблем :) :pensif_29:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #3 -: 27-05-2010, 22:39:42 »

Mисля че в Genezis има

Там няма , проверил съм навсякъде
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #4 -: 27-05-2010, 22:50:10 »

И аз не намирам нищо в google, ще проверя и в eBay. Сега се замислих, че може да се използват сребърни прибори за хранене, чела съм че среброто обогатява водата и действа антимикробно. Преди няколко седмици си търих сребърна чаша, може би освен чаша ще си купя една виличка и лъжичка. :)
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #5 -: 27-05-2010, 23:06:06 »

:) да сребърни прибори е добра идея
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #6 -: 28-05-2010, 10:24:02 »

Сигурно имате предвид мелхиорени, не сребърни. За тях съм чувала, че не било полезно да се използват постоянно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #7 -: 28-05-2010, 16:02:05 »

Не, става въпрос за чисто сребро. Ето тук може да прочетеш малко повече: http://www.armax.hit.bg/main_files/silver.htm

А тези мелхиорени прибори, които споменаваш каква им е идеята и с какво са вредни?
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #8 -: 28-05-2010, 21:32:32 »

Не знаех, че има от чисто сребро. И все пак не бих ползвала прибори от сребро постоянно - ако се натрупа всеки метал може да бъде вреден. Мелхиорът е сплав с никел, мед и малко сребро. Никелът не е особено полезен, пък и дава много алергии. За това не са подходящи тези иначе популярни и скъпи прибори.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #9 -: 29-05-2010, 07:59:06 »

Никелът си е чиста отрова , предпочитам да са от чисто сребро
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #10 -: 30-05-2010, 16:51:03 »

В eBay има сребърни прибори (вилици, лъжици, комплекти и т.н.), мисля да си поръчам оттам на заплатка ;)
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #11 -: 30-05-2010, 17:01:53 »

Сподели после намираш ли някава разлика и по важното е как ще се държи среброто ?
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #12 -: 03-06-2010, 18:17:06 »

100% чисто сребро може ли да има? Иначе, бамбукови малки лъжички имам и дървен черпак, мисля и за керамичен нож.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #13 -: 03-06-2010, 21:12:52 »

чисто сребро 100% е почти невъзможно да се изтегли.Един от най добрите майстори Ювелири на злато и сребро от София ,ми направи преди няколко години няколко сребърни талисмана.Изискването ми бе да са възможно най чиста проба.той няколко пъти ги ля през разни калъпи,восък и разни други,изтегля с разни химикали остатъци от олово ,кадмий и каквото има още.но ми каза ,че максимума практично е около 98-99% сребро.Сега ,потъмнява често и докато се изчисти само иска време,а ако аз го чистя е проблем ,всеки ден да си чистя лъжицата  от потъмняване...досадно малко.Затова се снабдих с позлатени лъжици.смятам че са добре ,но мисля като най добро решение , скоро да  купя две златни -за мен и съпругата.верно че цената е дебела,но е най доброто възможно решение както и да се погледне.по първоначални сметки ,смятам че ще излезат около 1600 евро две 18 каратови.по 40 гр.тва са 80 гр по 18-20 еврагр,ето ги парите.дкъпо е но е най доброто за прибор. :essen:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #14 -: 03-06-2010, 22:54:35 »

Мио  голяма бела ще си навлечеш с тези златни лъжици. Гостите само за тях ще мислят. Сейв за кухненска посуда евентуално :)
Вземай порцеланови китайски за няколко лева и си в джаза. Може и дървени пирографирани с името на собственика. Всеки да си знае лъжицата ....
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #15 -: 03-06-2010, 23:11:12 »

Мио  голяма бела ще си навлечеш с тези златни лъжици. Гостите само за тях ще мислят. Сейв за кухненска посуда евентуално :)
Вземай порцеланови китайски за няколко лева и си в джаза. Може и дървени пирографирани с името на собственика. Всеки да си знае лъжицата ....
хахахаха......Гостите при мене ,ако дойдат въобще ,ги слагам хапват в компанията на игуаните...хахахахах...само марулки...а пък лъжиците ,ще ги нося закопчани  с по два катинара на врата си.Все пак за по важни посетители може да ми се откъсне бутилка от най евтината бира придружена с миналогодишна цаца от консерва/ако си ти ,за теб като по специален ,косервата ще е таз годишна/хахахахаха......... tooth tooth :Confus_3: :Confus_3: :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #16 -: 05-06-2010, 00:02:39 »

Всичко опира до технолигии :))Смятам,че 99.9999 % чисто сребро може да се докара и то не потъмнява при мен :) аз го ползвам за други цели. Какво е това злато дето го плащаш толкова скъпо  или аз съм поизостанал ?
 
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #17 -: 06-01-2012, 17:18:12 »

Здравейте  :flowers2:,
за да не отварям нова тема, ще попитам тук - от къде в София мога да си купя качествени керамични ножове (с опция и за прибори, но не е задължително)? За сега научих само за подобен щанд в Технополис в МОЛ Сердика. Други предложения? Бях гледала в един Био магазин (не помня кой беше, ама нещо ми се върти към Южния парк), но не го намирам сега  :Confus_34:!
Благодаря предварително. Намерих един сайт за онлайн купуване, ама аз съм "Око да види..."  :)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #18 -: 06-01-2012, 17:30:40 »

Привет, почти във всички кухненски магазини има май. На Граф Игнатиев точно срещу пазарчето има един такъв, в който май съм виждала.

Иначе в момента Задружно имат оферта за нож плюс белачка за 28 лева - http://www.zadrujno.bg/1514/nai-dobria-keramichen-noj-v-sveta-yoshi-blade-neryjdaem-bez-korozia-olele-bg.aspx  не знам какво е качеството обаче. Не разбирам от тези уреди.

А, и още нещо - понеже нали темата е за неметалните уреди - по идея на noble_fox си напазарих от един ... китайски магазин (?!?) дървени лъжици за хранене - чаена и супена, супер яки са! Само дето е хубаво да си махне лака от тях със шкурка ;-))
« Последна редакция: 06-01-2012, 17:36:10 от com_pot »
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Неметални прибори за хранене
« Отговор #19 -: 07-01-2012, 02:59:48 »

Здравейте,тука ще направя първото си включване във вашия форум,който чета от известно време и благодарение на вас от ок година ям сурово,е аз като дете си бях вегетарианец та ми беше лесно преходчето - 3 дена глад,малко запер и така.
 Тука гледам керамични ножове за по няколко долара http://www.dealextreme.com/c/kitchen-supplies-1013?page=1&pagesize=52&pagesort=releasedate
 И да си кажа че откакто престанах да ближа никел ми изчезна някаква инфекция на пикочния мехур,е и генератора на рифе помогна.Некви микроби от почвата се нуждаели от никел за свои си работи,той е мастноразтворим и се отделя от организма за няколко дена като се изпикава,за това и бяха при мехура.За дървените лъжици ще кажа че се пълнят с бактерии като тези които правят кариеси,и за това сега ям с пластмасова  tooth.Всякакъв метал май не става ни за ядене ни за носене защото не е естествено съдържимо в човешкото тяло.
 Искам само да вметна че днеска специално са ме минали така както ше ги минават изтребители много силно умните,та ми е едно нестабилно и трепетливо за сметка на стабилността на некой мършояд пил кафе социално у месното заведение... социта - яж никел,млеко,манджички с леб глутенов - глупенов,абе гот е да си соци - мръвка,дискотеки,наркотици,болници, и само недей да им крещиш като ги видиш че са паразити употребяващи човешките меса за свои цели и подреждащи ги мирно като ги налазат праховите и други акари искащи ги мъртви за да ги ядат.Нищо,аз ше си пусна програмката за репайр на гените разчитащ че тока ще прибие от бой чукащите ме от разтояние чрез астралните си паразити некви с ментални проблеми,щото все пак съм от мъжки пол и ми е некомфортно да ме побеждава неква болна измет онождаща(тая дума я видях в един форум и мисля че е свързана с някаква нужда като голяма или малка) мършоядните си жени,смееща ме по традиция или наследство от 30 години с натрапчивата мисия да ме поставя редом с или в некви които да ...минава и побеждава... това си е война.
Нема никва радост на този свят за този дето съм му работа,нито имам нужда от работата му,нито от паразити нито слагам каквото и да било та той да взима като преял със хляб глупак,разчитащ на социалната си болница да го оправи от глутена та да може и той да оправя,да е някой,да е пич,и най вече да бърка и бърка в ... неква плът.То за тея дето навират рода си в нечия плът да им е гостоприемник има измислена радиоактивност,бахти некомфорта,бахти нежността,бахти слабостта,бахти чувствата,бахти самочувствието на убедените психопати искащи да знаят как се чувства този в когото са бръкнали.Ако некой види себе си в силната позиция на работягата и се обиди от тея думи,и земе че иде някъде,добре ще е.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.