Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хрумна ми да ви попитам - какви са мотивите ви да сте вегетарианци  (Прочетена 106199 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #20 -: 31-05-2010, 12:42:04 »

Не исках така да прозвучи  :fluretaa:
Хехе, знам, естествено. Права си и много хубаво, че си се разделила с това присъщо чувство на човека. Ще ми се и аз да бях с такава нагласа, но уви...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #21 -: 31-05-2010, 12:50:42 »

...
Права си и много хубаво, че си се разделила с това присъщо чувство на човека. Ще ми се и аз да бях с такава нагласа, но уви...

Има вариант и вълкът да е сит и агнето цяло. Според мен могат да се намерят хубави обувки, които не са от естествена кожа.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #22 -: 31-05-2010, 13:07:04 »

    Давате много показателни мотиви,следя с интерес всичко което пишете!Да видим дали в книгата ,дето titan си е купил ще са написани.Това може да каже той.Като разправяте за кожените изделия,че носите,следва да кажа ,че и аз нося,но само обувки.Имам и една кожа от антилопа,специално  за да се упражнявам вържу нея,само за товя я ползвам.Не бих си я купил някога,ако не се беше споменавало изрично в старите писания ,че йогите следва да се упражняват върхи постелка от три различни вида,в зависимост от степента си на квалификация.Тия с най- ниска степен си правели стойките на рогозка от тревата куша/вид дребен бамбук/покрита с мек ленен плат.Следващите вече се упражнявали върху кожата на антилопа,а най големите майстори имали под задника си кожата на истински тигър.Аз като не можах едно време да си намеря тая  смотана трева тука из "еко" магазините на Майорка ,си купих антилопова кожа.Така се самоповиших в ранг,хехехехее.... tooth.Проучих колко струва една кожа на тигър/сибирски или бенгалски/ и нещо неща да си купя ,даже и с това да се "саморъкоположа "в сан,хахахахаха....Цената е някъде между 12 и 22 бона в евра.Мерси :thankyou:.Като разсъждавам малко по темата с кожените дрехи и артикули,вие какво мислите:употребявайки кожа ,човек не влиза ли отново в причинно- следственната връзка и веригата ,в която се трепят животни.Защото аз смятам ,че влиза,от което пък следва ,че колкото и да се въздържа от хранене с месо човек,носи ли дрехи ,обувки и други такива от кожа,май няма да му се размине да  вкуси от плодовете на труда си.Нали така, човека е станал,също една причина ,някое животно да го убият ,за да му вземат дори и само кожата.така мисля ,а вие?...
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #23 -: 31-05-2010, 13:11:47 »

:surpris_22: Svetlio, нали беше писал някъде из темите, че си веган?
Точната дефиниция,за мен не означава нищо.Аз не се ръководя от нея!Ам и мед,понеже го считам за свъх полезен и незаменим в храненето.
Обаче....ако намеря качествени обувки от изкуствена кожа,ще нося с удоволствие.Иначе не ми се връзва,костюм с испадрили,разбираш ли! ;D
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #24 -: 31-05-2010, 14:02:52 »

:surpris_22: Svetlio, нали беше писал някъде из темите, че си веган?
Точната дефиниция,за мен не означава нищо.Аз не се ръководя от нея!Ам и мед,понеже го считам за свъх полезен и незаменим в храненето.
Обаче....ако намеря качествени обувки от изкуствена кожа,ще нося с удоволствие.Иначе не ми се връзва,костюм с испадрили,разбираш ли! ;D
Разбирам чудесно. Не говоря и за влизане в точно определени рамки, но за да сме точни веганския начин на живот изключва употребата на всякакви животински продукти и това не се отнася само до храна. Иначе става малко "аз съм вегетарианец, но ям от време на време риба и пиле"...
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #25 -: 31-05-2010, 14:14:43 »

Тогава,трябва или да приема и да се съобразявам с тази дефиниция,измислена от някой или да просто да кажа,че не съм веган.Аз обаче Не приемам рамката на дефиницията веган!Утре някой може да каже,че за да се наречеш веган,трябва да не ползваш дървени мебели,тъй като,дърветата също са живи и ги боли когато ги режат.Имах кожени якета,но вече не ги нося.Просто,още няма добри кожени обувки от естествена кожа,или поне аз не съм виждал.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #26 -: 31-05-2010, 14:25:17 »

Не приемай думите ми като нападка. Просто отбелязах, че съм чела в коментарите ти, че се определяш като веган, за това си изказах мнението.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #27 -: 31-05-2010, 14:30:03 »

Не го приемам така. :flowers2:Даже това е хубава тема за размисъл.
П.П.По горе исках да кажа че няма още добри обувки от ИЗКУСТВЕНА кожа,ама като няма копче"Редактирай" :Confus_3: :bleh
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #28 -: 31-05-2010, 14:32:12 »

Ами така е - няма :) Това да е проблема.
Активен

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #29 -: 31-05-2010, 14:45:52 »

Този въпрос съм си го задавала и аз.При мен мотивите са от морална и здравословна гледна точка.Все още не съм веган,общо взето ям само сирене,което не е купено от магазина(въпреки че не съм веган,не искам с моите пари да спонсорирам експлоатирането на животни),а понякога дава свако ми,който работи в мандра.По отношение на дрехи и козметика-козметика вече купувам само такава,която не е тествана върху животни и без животински съставки,относно дрехи и обувки-никога не съм държала на естествената кожа.
Трябва да си призная,че доста се разочаровам,когато някой е вегетарианец от чисто егоистична гледна точка,тоест ако мотивите не са етични,в такъв случай какво го прави по-различен от един месоядец??И в двата случая се мисли за собствения интерес...
А това да си различен го има в известна степен и при мен,ами то като видиш каква е масата как да не ти се прииска да не си като нея  :D
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #30 -: 31-05-2010, 14:56:23 »

Относно кожените изделия търсенето определя прелагането, затова и пазара е залят от изделия от естествена и изкуствена кожа (в зависимост от това кой какво може да си позволи като цена). Аз също не искам да нося изделия от естествена кожа, но досега не съм срещала например качествени обувки, ботуши и прочие от изкуствена кожа. Някакси не мога да си се представя в големия сняг с мокри и подгизнали крака... Ако в един момент качеството на изкуствената кожа се промени (подобри) с удоволствие ще си купувам само изделия от изкуствена кожа.
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #31 -: 31-05-2010, 15:40:01 »

Климата там в България ,не позволява да си истински веган,според мене.При топло време не е необходимо да се търси качествена изкуствена кожа,за да се избегне употребата на естествена кожа.Ето една от причините да се разкарам от България,не защото е  лоша природата,а защото климата изисква намесата на животински продукти в живота.Не напразно някога идеите за веганството са възниквали на ширини до 30 градусовия паралел.Също като йогата и всички прогресивни науки,създателите им са живели на топло.идеята ми ,не е че не може човек да е веган и в Бг,но е малко неестествено за тоя климат там с ясно изразени сезони.Какво ще правиш зимата?Ще ходиш със чипици от изкуствена кожа и ще мръзнеш или ще сложиш хубави кожени дрехи и ще се топлиш на една висока кармична цена.Според мен нито едното ,нито другото е много нормално.Ама като няма на къде -по малката злина,с изкуствена кожа.Затова пък ще ти е кофти на тялото.Все пак мисля че вегетарянците в Б :flowers2:ългария са далеч за предпочитане за контакти ,пред останалите.  :flowers2:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #32 -: 31-05-2010, 16:04:30 »

Хората започват да носят кожа и да ядат животни, когато климатичните условия разко се влошават заради природните катастрофи, които настъпват в различни епохи от земната история. Можем ли да виним предците си, че са искали да оцелеят? Инуитите лоши хора ли са за това, че тяхното съществуване е свързано с отнемането на невинни животи? Понякога не самото действие е проблем, а причините за неговото изпълнение и отношението към него. Можем ли да сравняваме древния ловец или животновъд/земеделец със сегашния затлъстял консуматор? Има една основна разлика между ловеца и убиеца - единият е уважавал плячката, защото нейната смърт му е давала живот (смъртта ражда живот и обратното - природен закон), а убиецът смята жертвата си за по-низша от самия него и за длъжна.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #33 -: 31-05-2010, 16:14:48 »

Мио, страхотен въпрос! Браво на съпругата ти!
Аз станах веган свъсем без да си го налагам, а се получи от само себе си.
Като бях дете не обичах да ям месо, мляко и сирене. Обаче ме насилваха за да не се разболея. Спомням си как стоях с часове над чинията докато не си изям месото. А зеленчуците никой не ме е насилвал да ям. И така постопенно аз съм започнала да се храня с животинска храна за да нямам проблеми с родителите. Не съм била никак здрава, защото постоянно пиех някакви червени хапченца и боледувах често от гърло. Като почнах да спортувам в юношеството позакрепнах и спрях да болудевам. От там нататък се хранех с месо и други животински продукти, както всички около мен. Имала съм няколко много сериозни здравословни проблема в младостта. Първо се разболях от астма. После като родих дъщеря ми имах дискова херния. И двете болести съм,хайде да не кажа излекувала, но съм подобрила състоянието си чрез спорт. Заради астмата започнах да тичам(есествено започнах от вървене). Дисковата херния оправих с фитнес (специални упражнения ми даде треньор). Третата сериозна болест, беше миома на матката. Тогава като ми размахаха ножа и казаха, че ще ме кастрират, започнах да търся алтернативен начин за лечение. Така стигнах до гладолечението. След него започнах да чета за храненето. Скоро след гладуванията махнах месото, а след това преустанових всякакава животинска храна. Сега вече мога да кажа, че ликвидирах и астмата и дисковата херния и миомата. Защото съм прочистена - почти.
Това за детството си го написах защото си мисля, че аз съм си била веган, но са ме научили насила да ям месо и сирене. Лошото е, че и моите деца съм хранила с месо и сирене  :Confus_3:  Обаче късно узрях за здравословното хранене. Сега съм веган, съвсем осъзнато. Защото с тази храна се чувствам добре и пълноценна за себе си и за семейството, по-близко съм до природата и усещам пулса й, защото като веган помъдрявам по-бързо.
Активен
Намасте :)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #34 -: 31-05-2010, 16:17:45 »

...
Утре някой може да каже,че за да се наречеш веган,трябва да не ползваш дървени мебели,тъй като,дърветата също са живи и ги боли когато ги режат.
...

Хахаха, сетих се, че пророкът Деян Неделчев казва, че дървесата ги боли от икебана. (линк:Content_4 - emotloader: :Content_22: :thankyou:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #35 -: 31-05-2010, 16:19:46 »

И аз мисля, че при днешната главоломна сеч не е хубаво да се използват мебели от дърво. Изкуствените материали не ги харесвам (мъртви са), но добра алтернатива е рециклираната дървесина. И все пак, повечето евтини мебели, паркети и прочее днес са от разни полимери.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #36 -: 31-05-2010, 17:20:36 »

Ице, ти какво , отричаш уринотерапията?  Как така няма да просвещаваме другите в силата на това лечение ? ТА по-добро място от басеините има ли ? 
(шегувам се )
Ама онова другото , за взаимосвързаността на всичко  по земята , е уникална теория. Не знам ти къде разравяш , но трябва да потърсим да прочетем акад. Вернадский . В неговият труд  "Живото вещество -Земята "  се развиват точно тези идеи. Възможно е той да е пионерът на тази съвсем резонна  теория. ( Основател е на науката биогеохимия. Вероятно в нея става въпрос за това.)
 Надежда Семьонова благоговее пред този учен и постоянно го цитира в книгите си. ( А Семенова е настоящ  колос в областта на природосъобразния живот, прочистването и физическото/нравственото оздравяване . Жалко, че още не я превеждат на български и е непозната тук. ) 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #37 -: 31-05-2010, 18:54:56 »

Климата там в България ,не позволява да си истински веган,според мене.
Аз съм в Канада и вече трета зима изкарах с обикновено яке и с обувки не от естествена кожа. Студ голям, сняг голям, ходя обикновено пеша.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #38 -: 31-05-2010, 22:14:00 »

И аз заради йогата станах вегетарианец - източните мъдреци правилно са забелязали, че вегетарианството е начин на мислене. Не че някога ми е допадала мисълта, че като дойде гергьовден агнето дето е припкало по двора ще стане на мръвки.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Хрумна ми да ви попитам
« Отговор #39 -: 31-05-2010, 22:32:01 »

Здравейте,
моите мотиви бяха главно здравословни първоначално...
Макар, че като малка не консумирах месо и вместо него ядях бая бой, та в последствие се наложи и него (месото :() да проям, макар и съпротивлявайки се :)
Сега вече по-осъзнато и отговорно го спрях (малкото, което ядях) поради здравословните вреди, вредите за околната среда на интензивното животновъдство и разбира се етични мотиви.
Макар и от началото на тази година :), се чувствам много добре и енергично вървя по пътя на суровоядството :)
Поздрави и усмивки на всички!
GF
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.