Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хрумна ми да ви попитам - какви са мотивите ви да сте вегетарианци  (Прочетена 106234 пъти)

Anaplasis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

А мен като малък ме караха да гледам как колят прасето и да му държа крака, докато квичи в предсмъртна агония. После искаха да му ям ушите, прясно одрязани и надлежно опърлени с газова горелка. Всъщност, може би трябва да съм им благодарен, на моите мили роднини. Веднъж избягах презглава в съседния двор ...  :surpris_25: Катo станах на съзнателна възраст, влизайки във великата възраст на пубертета, се обявих против яденето на месо, тогава събрах и целия идеен арсенал, до който можах да стигна. Мили спомени .....  :peperudi:
Активен
Новораждането е създаването и съзряването на нашия вътрешен човек, който бавно и сигурно, рано или късно, ще започне да побеждава всичко, дори смъртта.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

В едно мащабно изследване на нешънъл джеографик, са открили, че най-дълго живеещите жени са концентрирани на остров Окинава. Задълбавайки повече къде са причините, се натъкват на следното: Освен многото здравословни навици на хранене и живот, всяка от жените имала свое " Икигаи". Най-общо, това е чувството заради което се събуждаш сутрин. При мен това е усмивката която грейва на лицето ми, преди още да си отворя  очите. Защо пиша всичко това? Отговаряйки на въпроса ти, смятам, че няма конкретна причина да съм това, което съм. Нещата просто се случват. Не бих искал да харча излишна енергия,разглобявайки живота на съставните му части. Понякога, само по себе си обратното сглобяване крие дълбока деформация, каквото и да значи това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!

а понякога и усмивката на някой друг може не само да е причина да посрещаш новия ден с отворени очи, ами и патерица при всяко душевно охлузване.
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

Аз не съм вегетарианец, но отбягвам месото по няколко причини:

1. Неискам да поглъщам нещо запомнило ужаса от смъртта. Някой може да спорят колко е основателно това, но аз неискам да рискувам точно тук ;D

2. Нямам доверие на промишленото животновъдство.

3. Ами, суровото месо не е вкусно.

Това за хуманното отношение към животните ми е нещо, като бонус, но не и причина. В смисал, че ако месото беше полезно, щях да си го плюскам.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Тия Нешънъл Джиографик са канал , официално спонсориран от ЦРУ преди време , от тогава не ги гледам сериозно, както и  Дискавъри. Всичко , което ти кажат там знай, че е огромна вероятността да е лъжа.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Вселената поднася доказателства за всичко в което избереш да вярваш  tooth За мен работи да вярвам, че месото е вредно, като елиминирайки го, си решавам голяма част от проблемите  :Confus_3: Ако някой не го вярва, не мисля че би му се отразило добре.
Активен
Psychonaut

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Човешко е да се греши и никой не е застрахован във времето. :)Природата/бог, който както го мисли/ е дала на човека голяма възможност да греши във всяка посока  :)Друг е въпросът, че идва ден, когато грешките се заплащат, при това с лихвите  :)

На мен ми харесва и се придържам към вегетарианството, но ни най-малко не осъждам хората с различно от моето мнение, всеки има право на личен избор :)
« Последна редакция: 02-03-2013, 14:19:39 от Ros »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Казвала съм го 1000 пъти, но ние сме тук за да бъдем различни и еволюираме, преодолявайки страданието. Ако не са проблемите, които да трябва да разрешим, то ние нямаме работа на земята.(е...някой може да си вегетира....не е моята карма със сигурност) И ако сме дошли тук "безпроблемни", а е трябвало да усвоим даден урок...то ще ни се натресе, със или без наша помощ  tooth
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.