Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хрумна ми да ви попитам - какви са мотивите ви да сте вегетарианци  (Прочетена 106235 пъти)

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Откакто се помня не искам да ям месо - бях нещо като черната овца в семейството. Съмнявам се, че тогава някак си смислено съм осъзнавала защо, просто беше някаква вътрешна убеденост. Впоследствие като започнах да чета Дънов и други книги осъзнах, че съм на правия път. Сега мотивите ми са както с цел да съм здрава, така и да постигна духовно усъвършенстване.
Активен

kara69

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Аз не съм вегетарианец ,ама ще се наложи ми се струва и то единствено заради здравето което ми се влоши доста,не че ме притеснява да си хапвам животни даже предпочитам аз да си ги заколя но и не си и падам по месото в количества и постоянно,лошото е че трябва да спра сиренето,кашкавала и яйцата след като само това съм се хранил 35 години и алкохола,не ме бърка много ама цигарите не мога да спра,гладувал съм за проба по за седмица и съм доволен и най-вече че намалявам цигарите на кутия на ден не както обикновено по 3 кутий. Яко съм закъсал май ще съм тук всяка вечер че нещо нямам и грам вяра на докторите.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Кara69,  първо помисли за това как да се откажеш от цигарите. Другите неща са по-лесни. В твоя случай /3 кутии на ден/ е необходимо да знаеш още нещо, което докторите няма да ти кажат, а без да го знаеш си обречен на провал. :pensif_29: Когато поемаш толкова много отрови в продължение на десетки години, особено ако си пропушил през пубертета, организма изработва като защитен механизъм производство на противоотрови. Те са си също толкова токсични, колкото и онова, което влиза в теб чрез цигарения дим. Тяхното произвоство не можеш да спреш на момента и ако внезапно откажеш цигарите ще получиш натравяне. На твое място бих намалил дневното количество на 2 кутии. Ще има известен дисбаланс, но с времето организма ти ще се приспособи и ще произвежда по-малко противоотрови. Тогава намали на 1 кутия и като се стабилизираш отново можеш да помислиш за живот като непушач. :whistling2 - emotloader: Действай разумно и се вслушвай в тялото си. То най-добре ще те подсети кога си в правилната посока и кога си се отклонил. Успех!
« Последна редакция: 26-11-2012, 09:26:27 от ivan ianev »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Кво му е лошото да спреш кашкавала и яйцата? Нито са най-вкусната храна, нито има нещо кой знае кво в тях, дори и магическите пъдъдъчи яйца не са толкова "магически". Да не говорим, че млечните продукти са коктейл от гной, болкоуспокояващи, антибиотици и анаболни хормони, предизвикващи рак,казеин, лактоза, а и имат пристрастителен ефект :pensif_29: За месото...не ми се започва просто. Нищо чудно че си я закъсал на 35...аз я закъсах още на 20  tooth
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост

Е на това му се вика "селекция на риска"  tooth   tooth
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274

Е на това му се вика "селекция на риска"  tooth   tooth

Каква ти селкция? На бройката кутии с цигари ли?Да ги селектира до 1 брой на ден???
Бих посъветвала Кара69 да спре бавното си самоубийство(ако е решил има и по-бързи начини tooth) и да помисли сериозно за здравето си.На първо време да се откаже изцяло от цигарите. Иначе със тази главоломна скорост съвсесем скоро ще го закъса яко
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Кара69, 3 кутии цигари на ден звучат впечатляващо.  :weight_lift:

С малко аритметика, за един буден ден от 16 часа на денонощие (Не пушиш, докато спиш, нали?) 3 х 20 цигари правят цигара на всеки 16 минути. Не съм пушил цигари никога и не знам колко време отива за една цигара и затова ще предположа, че са 2 минути. С 60 цигари, това прави 2 часа. Само се надявам повечето от тези 2 часа да са ти в работно време и да ти ги плащат.  tooth tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

АА, Тита , внимателно с пъдпъдъчите  :pensif_29:   , да не ми ги обиждаш :)
Къде ги внедри в една група с кашкавала и млякото .. "Магични" не са , но си имат хранителния и лечебния ефект,  да не говорим , че се явяват НАЙ-СИЛНИЯТ ВЪЗМОЖЕН биостимулатор, употребени подкожно! Има насъбран огромен клиничен опит, но кой има сметка да го рекламира, като няма да му донесе и стотинка ..
Тази методика се явява и  един вид ембрионална терапия, за която на запад елитът дава хиляди долари.  ( ( използват я най-вече за подмладяване)
Само че в случая е съвсем безплатно . ( Е, не съвсем...точната сума е 15 стотинки  на седмица , цената на едно яйце  :D )    
« Последна редакция: 26-11-2012, 13:36:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

Тита е права за всичко, предполагам и за пъдпъдъчите яйца, които са единственото нещо, което някога ме е озадачило в постовете на Великия Бате Бино, на който се възхищавам отдавна! Но и Тита е достойна за възхищение за въсраста си и за начина си на живот!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Хех, Радо мерси  :fluretaa:

 Бате Бино, признавам , това че нямам проблем, който да се влияе точно от тях, е причината да ги отричам (все пак доста време ги консумирах и говоря от личне опит), което не значи, че те не биха могли да спасят нечии живот, при по-слецифичен проблем/недостиг. Хората се лекуват с какво ли не, при това успешно...  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Ей Кара69, 20 години съм се тровил със цигарите.От 2005г. се мъча да ги оставя и от 2007г не ги ям тия ла_на.Някъде към 70-80 % е навик другите 30% са пристрастяване ,които лесно можеш да превъзмогнеш стига ти да го искаш.
Освен психическа нагласа и воля се иска и малко инат.Знаеш ли,че кутия с цигари съм я носил 3 месеца в джоба си без да я разпечатам и като дойде момента отворих кутията и една по една ги късах и ги мачках....
Това е от мен няма невъзможни неща стига силно да го искаш едно нещо винаги ще  го постигнеш.УСПЕХ :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не се притеснявай, почитателю Радо, че не можеш да освободиш всичкия  процент адмирации в моя посока :)
Аз не се сърдя , защото съм наясно , че това е така заради простата липса на информация , както се случва доста често :)
Какво би казал за методика  която наистина и напълно  се справя с болести като:
цироза, туберкулоза , диабет, гангрена, епилепсия, дистрофия на миокарда, импотенция, глухота, катаракта, аденом на простатата, псориазис, трофични язви, тромбофлебит, астма, язва,кисти, онкология..?  ;)
  Да не  пропуснем и трите  ОГРОМНИ предимства на тази методика:
 1. Не изисква  никакво време, енергия, настройка или силна воля, както е например при лечебното гладуване.  
2. Безплатен!
3. Не е задължително да се комбинира с други методики или препарати, достатъчно мощен е и като самостоятелен метод!

Сещаш ли се за някой препарат , средство или метод, който го превъзхожда по гореизброените критерии?
 :surpris_23:
Да , нищо и никакви яйца, а я гледай на какво били способни..
Методът е заслуга на скромният доктор Гавриил Андреевич Капустин, излекувал в своето време ( 50те години) стотици безнадежно болни. Проучен и разрешен в СССР от тогавашния здравен министър, методът е успешно забравен в наши дни ( то да беше само той :) ) , неизгоден за никого , освен за самия пациент  tooth
(Лично съм говорил, още през 2007,  и с д-р Владимир Кривонос  от Украйна, град Ромни, Сумска област , бих 600 км път от Крим , само за да се срещна с него , и да ми поговори за ефекта от методиката, прилагана от него дълги години в отделението ,  което той е ръководил.)  
Имам много информация , схемите за инжекциите , както и отзиви на излекували се . ( всичко е на руски)  Няма причина да не им вярваме, те нищо не печелят от нашето яйце, което е стотинки..

( Запознатите се наясно , че при този метод - инжектиране на чужд белтък , са възможни алергични , дори шокови  реакции, които обаче са голяма рядкост,   а могат и да бъдат предотвратени чрез внимателно първоначално въвеждане. Но и да се случат, това са временни състояния, които отшумяват, без да влошат състоянието на болния. Според мен си струва риска, залогът не е малък  :) )



« Последна редакция: 29-11-2012, 13:35:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

Бате Бино, убеден съм че си напълно прав както винаги и никога не бих се усъмнил в правотата ти! Да, съгласен съм, че когато някой стигне до такова състояние, че да има нужда от помощ, е приемливо да пренебрегнеш принципите си...но мислиш ли, че е нужно да ги консумираме постоянно, без да сме болни? За един веган е трудно да приеме консумацията на каквито и да било животински продукти, а и съгласи се, че човек със сравнително правилен начин на живот и хранене едвали ще стигне до болестните състояния, които ти изброи...В момента обаче наша близка има рак на черния дроб и е вече на морфин, лекарите я пратиха в гроба, казаха че нищо не може да се направи...но сестра ми се зае със случая(не е нито лекарка, нито нещо подобно) и мацката живна малко...мислиш ли че пъдпъдъчите яйца биха и помогнали и как точно се случва чудотворния им ефект?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря , Радо.  Да , съгласен съм с теб. Имам някои морални задръжки при приемането на тези яйца. Не се чувствам напълно комфортно. Но със зеленчуците имам проблем, консумирам ги почти насила, за разлика от плодовете. Та затова компенсирам с яйцата ( или поне така си мисля :) )
Но , Радо, болестите не винаги са функция на начинът ни на живот ( за съжаление).
 Понякога има кармични причини, енергоинформационни ( патогенни зони ) ,наследственост. Деца също боледуват уж без нищо..Те също имат право да пробват да се излекуват. Особено ако не разполагат с много средства.
  За онкологията вече има доста варианти, "алтернативни" разбира се  :)  ( и тука има писано , можем и да се чуем)

Пропуснах да спомена, методът на ембрионалната терапия ( инжекциите с пъдпъдъчи яйца)  се прилага масирано и от нашият познайник , суровоядец, йога, - екстравагантният доктор с физиономия на рецидивист - Рэм Панасевич Свирский , център "Каштан", от Киев . ПРедлага ги даже и за подмладяване..


http://www.varikoz.kiev.ua/Rm05.html
http://www.varikoz.kiev.ua/Rm02_07.html
http://www.varikoz.kiev.ua/Rm02_06.html
http://www.varikoz.kiev.ua/Rm02_11.html

« Последна редакция: 29-11-2012, 14:09:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Да се върнем на темата   :police:
Пускам един цитат на Беинса Дуно, който отказа двама мои приятели от месото /той е от "Книга на здравето"-част5/:
   "За низшите животни месната храна е била необходима, но за един по-висок живот, какъвто е човешкият, месната храна е вредна. Тя спъва човека в процеса на неговата еволюция. С каквато храна се храни човек, такива елементи внася в кръвта си. Нечисто е месото на сегашните млекопитаещи, с които човек се храни. Като знае това, той трябва да пази чистотата на своята кръв, защото от нея зависи здравето, от нея зависи и психическото му състояние.
    Месоядството води към страдания, нещастия и болести. За да се излекува от тях, препоръчват на човека вегетарианска храна. Следователно вегетарианството не е нищо друго, освен метод за лекуване. Докато се лекуват, хората и народите трябва да се хранят с листа, т.е. с растителна храна. След това ще дойдат до истинската храна - плодоядството, което беше първата храна на  човеците в Рая. Другояче казано: истинската храна на човека се заключава в светлите мисли, възвишени чувства и благородни постъпки. Това са плодовете на живота, с които хората трябва да се хранят в бъдеще.
    Днес се повдига въпросът: месна или вегетарианска храна да се употребява? За предпочитане е вегетарианската храна. Защо? Едно от научните обяснения, с които се поддържа вегетарианството, е обстоятелството, че съзнанието на животните, които се колят, е доста развито. Те искат да живеят, не се поддават доброволно на клане. Въпреки това върху тях се упражнява насилие. Насилието внася в организма на тия животни различни отрови, които минават в човешкия организъм. Животните предчувствуват, че ще ги колят, и започват да се смущават. Това смущение, този страх, тази омраза са причина за отровите, които се образуват в организма им. Един ден химиците ще изследват тези отрови и ще се убедят в истинността на тия твърдения.
.....Месната храна сега не е хигиенична и не съставя благоприятни условия за човешкото развитие, защото вибрациите на тази храна са от друг род, несъответен за хората. Понеже тези същества са от по-ниска еволюция, те стават причина за слизането на хората към земята. Ето защо, който яде месна храна, с това той си приготвя вече условията за своето разрешение. "
« Последна редакция: 29-11-2012, 15:47:37 от AdiSmile »
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Също така мисля, че същия Той казва, атлантите са изчезнали защото са започнали да консумират месо.
Активен

purelove

  • Гост

В момента обаче наша близка има рак на черния дроб и е вече на морфин, лекарите я пратиха в гроба, казаха че нищо не може да се направи...но сестра ми се зае със случая(не е нито лекарка, нито нещо подобно) и мацката живна малко..
Адекватен хранителен режим (по програмата предложена в терапия Герсон), очистващи процедури (чернодробно, бъбречно, на дебелото черво .. клизми с кафе !!! ), прием на Тодикамп (по схема),  природосъобразен начин на живот - йога, медитация и пр.
« Последна редакция: 29-11-2012, 20:50:00 от purelove »
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

Благодаря ти;) Ние всъщност точно това правим в момента...комбинация от всичко...за съжаление проблема не идва от храната, а от други известни на нас фактори, които ако не се изкоренят можеби подобрение голямо няма да има, но действаме;)
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Rado, Направете й пълна кръвна картина и виж кои елементи /особено тежки метали/ са над нормата и съобрази храната така, че да може да изхвърля ненужното. В клиниката Герсон това е първото, с което започват. Успех!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Не ям себеподобни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.181 секунди с 22 запитвания.