Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Болка в дясно след разтоварваща диета  (Прочетена 3670 пъти)

ofortuna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте, изкарах разтожаржаща диета и захранване (малко по бързо стана с въвеждането на сиренето и пълнозърнестия хляб). Освен всичко една седмица след диетата настинах много сериозно и почнах да пия парацетамол, напражих и тежък мигренозен пристъп и на втория ден с болки пих и течен аналгин... Та незнам дали от това натоварване, но се появи болка от дясно под ребрата, точно на талията. Все едно някой ме стиска постоянно. А когато се натискам на мястото - болката е като при мускулна треска.

Не искам да ходя на лекар честно казано, защото ми писн. Просто ме интересува ако е черния дроб, дали ще му мине като спра пак лекарствата. Пържено все още не ям.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Болка в дясно след разтоварваща диета
« Отговор #1 -: 28-06-2010, 11:23:39 »

Възможно е да е жлъчка. Много лесно се разтройва от храна. При разтоварващи режими често се обажда. Сигурен ли си все пак да не е някакво мускулно разтягане? Пий сутрин зехтин с лимон и виж дали ще се оправиш.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Болка в дясно след разтоварваща диета
« Отговор #2 -: 28-06-2010, 18:53:36 »

Имам едно предположение:
При разтоварващото гладуване червата стават малко по-лениви (нямат много работа през този период). След това си започнала захранване с някои по-тежки храни и на всичкото отгоре вероятно си нарушила микрофлората и хлъзгавината на дебелото черво с тези хапчета (рядко пия хапчета - само когато работата е много зле и не знам как действат всичките).
Ако през този период си водила заседнал живот може да помислиш за някоя клизма.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Болка в дясно след разтоварваща диета
« Отговор #3 -: 28-06-2010, 20:59:42 »

Възможно е и да е от червата. Не се бях замисляла. Едва ли е от черния дроб, въпреки че парацетамолът удря точно там. Въпреки че това е единственото лекарство, което понякога взимам ако вдигна застрашително температура (към 39). Обикновено доста малка доза ми действа моментално и после нямам проблеми, но при всеки е различно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Болка в дясно след разтоварваща диета
« Отговор #4 -: 29-06-2010, 08:39:15 »

Не си подритвайте здравето така!
Не се захващайте с неща които не сте опознали в детайли.
Разтоварваща диета,а после още не е започнала пърженото,а за лекарствата да не говорим. Не ти ли е ясно,че след такова прочистване,трябва внимателно захранване? Резултатите са никакви,а и ти си видяла отрицателните последствия.
Дала си почивка на черния дроб,червата,бъбреците,а след това жесток стрес,все едно да спиш и да те събъдят и заставят да вдигаш тежки щанги.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Болка в дясно след разтоварваща диета
« Отговор #5 -: 29-06-2010, 10:38:24 »

Аз не виждам смисъл да се правят въобще разтоварващи режими ако после се включват всички храни от преди, например, но всеки сам си решава.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ofortuna

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Болка в дясно след разтоварваща диета
« Отговор #6 -: 29-06-2010, 19:54:26 »

Браво, накарахте ми се :( Прави сте, но обстоятелствата бяха такива, а и ми е за първи път... но няма да се оправдавам. Следващия път ще съм по внимателна... А разболяването ми беше доста тежко и за жалост чайовете и фрешовете не помогнаха :(. А и моя диетолог отрича меда...

Както и да е, болката явно е от червата, тъй като се разпространи към кръста и вече ме боли и от ляво. Надявам се все пак да попремине след известно време.

И все пак се ограничавам от някои храни след диетата, преди това бях като едно малко прасенце :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.