Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Яйца от пъдпъдък?  (Прочетена 19265 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3875

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #20 -: 07-07-2010, 23:08:58 »

Съгласен съм и ти вярвам, Деси  - с по-малко , но все пак - с подправки !! Smiley
 Ти пробвай обаче, ей така  за идеята ,  без никакви  Smiley
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: 09-07-2010, 10:15:34 »

Да ви постна нещо по въпроса за  "вкусовата наслада " от храната. Според мен е много важно за всички , без значение дали са месоядни, плодоядни, насекомоядни.. !

Естествено , по Аюрведа Smiley

" ... Има още един особено важен начин да определите какво трябва да ядете и какво не трябва. Казано просто, вие трябва да ядете тези храни, които ви карат да се чувствате добре. Но не само да ви е вкусно в момента, а и след време да продължите да се чувствате добре.
    "ПРиятното чувсктво" , за което става дума, не е на нивото на сетивата. Много неща се усещат добре на сетивно ниво, но не се възприемат на по-дълбоко ниво. Ние може да правим нещо , което чувстваме ,че е добро за момента, но дълбоко в себе си да знаем, че е вредно за нас. Необходимо е да се вслушвамев тези вътрешни сигнали. Затова , когато казваме  "яжте храната, която ви кара да се чувствате добре", имаме предвид това по-тихо, по-дълбоко, по-мъдро ниво на нашето същество
"

("Тайните на Аюрведа"-д-р Брукс,П. Анселмо )
Активен

Antares
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #22 -: 09-07-2010, 11:47:30 »

Бате Бино, много точно казано - при мен например, преди да спра месото, то ми беше много вкусно, но имах някакъв далечен отглас на чувство, че не е добре за мен да го ям. Без хал хабер да имах защо, без да бях чела и една буква от всичко, що съм прочела досега за осем месеца. Може би е било неосъзнат вътрешен конфликт, защото много обичам животните (като цяло, някои повече, някои по-малко) и макар да ми е било вкусно, съм усещала, че не трябва да ги ям. Аз поне така си го обяснявам. Сега, откакто не ям месо, все едно някакъв камък ми се е смъкнал от плещите и всеки ден чувствам облекчение.
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #23 -: 09-07-2010, 13:04:33 »

Бате Бино абсолютно съм съгласна с цитата! Аз затова подчертах че храната освен полезна трябва да бъде и вкусна.
Активен

Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1170

Лунатик!

« Отговор #24 -: 09-07-2010, 19:07:17 »

Вкус се променя. Ако на мен някой преди години ми беше казал какви работи ще са ми вкусни в бъдеще щях да се изсмея. Все пак съм захранена с полуфабрикати, сладки неща и въобще храна с много концентриран вкус. Ябълки не исках да погледна, а сега без тях не мога.
Активен

"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
vesselin777
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 364

what noone knows - nobody sees

« Отговор #25 -: 18-07-2010, 11:17:41 »

Бате Бино, може ли да попитам откъде се намираш читави пъдпъдъчи яйца? Аз намирам само такива от клетъчно отглеждане, а това най-малкото ме отвращава. Питам, тъй като на този етап това е единствената храна с животински произход, която бих сложил в устата си.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #26 -: 18-07-2010, 11:41:07 »

По полето има в размножителният период на пъдпъдъците  ухилен
Активен
vesselin777
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 18-07-2010, 12:17:39 »

То това остана- да пипам и без това оределите популации на дивеч в БГ. Мисля, че ловците са им достатъчни.
Сега като се замисля, не знам дали е възможно да се отглеждат пъдпъдъци свободно  :surpris_23 Ъъъ?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: 18-07-2010, 21:56:29 »

Веско , и аз такива консумирам , както ги наричаш - "клетъчни" Smiley
 Ама при  питомните пъдпъдъци това май не е такъв проблем . ( Както предполагам и при питомните гълъби)  Аз съм ги разглеждал и не ми изглеждат нещастни или депресирани. Даже пеят гласовито.  Иначе ,дето казва Титан - трябва да одиш на полето . Някой ден като почна аз да си ги отглеждам, ще изчета литературата и ще им осигуря максималните възможни удобства.  Но те трябва да са в ниски клетки, защото иначе излитат като куршум нагоре  и се повреждат в мрежата , ако е висока. 
Проучил съм кои са експертите по пъдпъдъците - това са двама доценти в Старозагорския ветеринарен университет. Смятам да ходя лично при тях да си поговоря по темата. Ако искаш подготви си и твоите въпроси, аз ще ги задам , а ти после ще почерпиш половин диня. 
Активен

vesselin777
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 18-07-2010, 22:44:51 »

Бате Бино, надявам се да си прав и птиците да се чувстват добре в тези ниски клетки. Виждал съм кокошки как ги отглеждат клетъчно и гледката поне за мен беше потресаваща. Радвам се, щом си решил да се занимаваш с отглеждане на пъдпъдъци, че се допитваш до специалисти в тази област. Евалла също така, че те интересува комфорта на животните, които ще осигуряват ТВОЯТА храна. Как човек да не ти удари една почерпка  браво, аплодирам

Активен

rawfan
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #30 -: 15-08-2010, 22:10:33 »

Суровите яйца са гадни на вкус заради белтъка - иначе само жълтъка е доста вкусен.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 17-08-2010, 09:50:09 »

Благодаря , Веско. Наистина държа на тези неща  .Вероятно и затова се чувствам комфортно точно в този форум. Smiley 
Активен

newradost
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

« Отговор #32 -: 21-10-2010, 17:12:40 »

Някой има ли опит при алергия към яйца да ги замени с падпадъчени?
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: 27-10-2010, 21:31:07 »

Пъдпъдъчените не са ли пак яйца ? Пробвай и виж. (ние кавото и да ти кажем ,ти нали пак ще трябва да пробваш Smiley   )
Активен

newradost
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: 28-10-2010, 13:26:30 »

да ама става въпрос за бебе....
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 28-10-2010, 19:39:48 »

Щом сте стигнали до пъдпъдъчите яйца, значи всички други възможни рискове са отстранени. Как успяхте да го предпазите от ваксините например ? ( Наистина ми е интересно)
Активен

newradost
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 30-10-2010, 11:17:39 »

Не разбирам за какви рискове говориш. Минахме всички ваксини само с леки проблеми. Обаче бъдещо дете ако имам няма да позволя да му слагат ваксини. Тъй като още се кърмим а е почти на 2г и спазваме строга диета и двамата алергията му не е била от животозастрашаващите досега. Но  ни липсват белтъчини и затова търся варианти.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: 30-10-2010, 17:42:49 »

Ами как за какви рискове - за ваксините естествено. Има цяла тема тук във форума. Затова се впечатлих , че внимавате за дреболиите , а наистина реалните рискове подценявате.
Активен

izaura
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #38 -: 30-10-2010, 22:31:08 »

Ами как за какви рискове - за ваксините естествено. Има цяла тема тук във форума. Затова се впечатлих , че внимавате за дреболиите , а наистина реалните рискове подценявате.

Аз съм с алергия към сусам яйца и фъстъци. И пъдпъдъчите са алергизиращи, както и патешки пуешки и от йордечка. Преди 2 години взех едно щраусово от ферма край Аксаково.  От него не получихме алергия и го ядохме 2 дена.  Едното ми дете и то има алергия но само към яйца.   
Всяко зло за добро. Не ми липсват кокошите яйцеклетки, нито пъдпъдъчите.  Птчите яйца са форма на месо а аз съм вегетарианка с много редки отклонения от правия път  пеперуди
Активен

Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата
newradost
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 01-11-2010, 08:51:26 »

Благодаря. А към сладкарските яйчен меланж и яйчен пропинат (прах) имате ли алергия?
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: