Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво мислите по въпроса с меда,билка с която не трябва да се прекалява ли е или  (Прочетена 24691 пъти)

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation

Ако комарите произвеждаха някакъв продукт, който хората искаха да разграбват в огромни количества, хранейки ги със захаросана вода и превръщайки ги в средство за печелене на пари от това, да, щях да защитавам и комарите. Мляко, яйца, мед... все същата логика на експлоатация и робство на живи същества. Интересно как суровоядците се интересуват единственото от собственото си его и биха се хранили със сурово месо, мляко или яйца, ако някой им каже, че е "полезно за здравето". Колкото и да се опитате да осмивате логиката за правата на животните с някакви анекдотични и несериозни аргументи от това за мечката, която бърка в меда, комарите или бълхите, това още повече показва как изобщо не се различавате от хората, които използват анекдотични и несериозни аргументи, за да се шегуват с вашето суровоядство и "спорят" с вас. Животните не избират диетата си спрямо идеологически и морални мотиви, а хората не са хищници. Хората са разумни същества, които имат воля и морал, да решат как да живеят и какво общество да изградят. Да, цялата цивилизация се е развивала и продължава да се развива благодарение на (или въпреки?) огромна експлоатация и разграбване, религизони догми, деспотии и диктатури, робство и терор, унищожаване на племенни култури, расизъм и сегрегация. През последните няколко десетилетия обаче обществото направи големи крачки в посока подобряване на работните условия на хората, изкореняването на расизма, извоюването права за жените и пр. Крайно време е на предна линия да излезе и въпроса с експлоатацията на животните, който е абсолютно фундаментален за развитието на обществото. Който казва, че прогреса и човешкото благополучие са невъзможни без експлоатацията на животни и че за да вървим напред трябва да затваряме, измъчваме и избиваме милиарди животни... значи е пълен идиот.
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Нещо си в грешка,всяко живо същество е сътворено от създателя,или обичаш и цениш всичко или е демагогия,няма значение дали има експлоатация или не.
Зхващате се ей с такива тъпотии и несъществени неща и отблъсквате хората,настройвате ги против идеите и ги карате да ви гледат с насмешка.
Бъди човек,обичай,раздавай се,прощавай!
Остави баба Марийка да си хапва мед,свърши нещо полезно с труд,то на празни приказки и писания сме се нагледали. ;)
Хайде мир  :love_028: :peperudi:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Интересно как суровоядците се интересуват единственото от собственото си его и биха се хранили със сурово месо, мляко или яйца, ако някой им каже, че е "полезно за здравето". Колкото и да се опитате да осмивате логиката за правата на животните с някакви анекдотични и несериозни аргументи от това за мечката, която бърка в меда, комарите или бълхите, това още повече показва как изобщо не се различавате от хората, които използват анекдотични и несериозни аргументи, за да се шегуват с вашето суровоядство и "спорят" с вас.

Абсолютно съм съгласна.Нещото,което не ми харесва в суровоядството,е именно това- просто стремеж към здравословно хранене (няма нищо лошо в това да мислиш за здравето си),но ми се вижда някак егоистично.Дори веганите суровоядци са такива по здравословни причини (може да има такива и поради морални убеждения..).Мислех си следното:месояден=егоист,мислещ за собствената си изгода,суровоядец=егоист,мислещ за собствената си изгода(здравето си).Така че за мен лично веганството е една идея над суровоядството,поне от морална гледна точка. :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Бъди човек,обичай,раздавай се,прощавай!
Остави баба Марийка да си хапва мед,свърши нещо полезно с труд,то на празни приказки и писания сме се нагледали. ;)
...

Бенато, няма как да се каже по-добре! :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Абсолютно съм съгласна.Нещото,което не ми харесва в суровоядството,е именно това- просто стремеж към здравословно хранене (няма нищо лошо в това да мислиш за здравето си),но ми се вижда някак егоистично.Дори веганите суровоядци са такива по здравословни причини (може да има такива и поради морални убеждения..).

Ех, как набута всички в стереотипа... Откъде знаеш кой по какви причини е веган или суровояд? Отделно, че много хора правят първата стъпка по пътя точно по здравословни причини и после развиват любов и уважение към всичко живо. Не искаме да наричаме такива хора егоисти и да ги спираме преди да са се развили като личности, нали?

Мислех си следното:месояден=егоист,мислещ за собствената си изгода,суровоядец=егоист,мислещ за собствената си изгода(здравето си).Така че за мен лично веганството е една идея над суровоядството,поне от морална гледна точка. :)

По-добре е да си мислиш колко по-хубаво е за всички да ядем по-ниско в хранителната верига с по-малко убийства и по-малко разхищения на ресурси. Аз предлагам да се радваме, че имаме такива "егоисти" и да не си ги мерим кой е по-голям веган.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Измества се дискутирането на пчелните продукти с филосовстване и безполезно търсене на морални догми.
Джихад какъв морал виждаш в унищожаването на растенията, с които се храниш?
Ти убиваш бебетата, тоест семената на растенията, когато се храниш с тях. Убиваш и възрастна растителност, живи стъбла, семена, листа, изобщо всички части на жив организъм.
Почвата и водата ги знаеш къде са, слънцето също.
Сега да кажа няколко лафа за пчелните неща.  Пчеларството е печеливш бизнес и за да върви търговията трябва и да се бълват рекламни материали за ПОЛЕЗНОСТТА на стоката.
Всички пчелни продукти са силен алерген. Освен това многкратно набиваната реклама за бъкащият от минерали мед е подвеждаща.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

А от къде да сме сигурни,че памука на бикините,не е бран от 10 годишни деца ,експлоатирани жестоко?
Отивам да ги свалям от жената и ще я накажа с вдигнати крака,експлоататорка такава.... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Така е и за растенията, и за рекламата...на мен ми е мъчно понякога за растенията, които изяждам, несправедливо е!
Но пък убийствата за храна са позволени от закона на джунглата. Аз нямам угризения да ям мед и яйца, от щастливи пчели и кокошки, естествено :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

...
Абсолютно съм съгласна.Нещото,което не ми харесва в суровоядството,е именно това- просто стремеж към здравословно хранене (няма нищо лошо в това да мислиш за здравето си),но ми се вижда някак егоистично.Дори веганите суровоядци са такива по здравословни причини (може да има такива и поради морални убеждения..).

Ех, как набута всички в стереотипа... Откъде знаеш кой по какви причини е веган или суровояд? Отделно, че много хора правят първата стъпка по пътя точно по здравословни причини и после развиват любов и уважение към всичко живо. Не искаме да наричаме такива хора егоисти и да ги спираме преди да са се развили като личности, нали?

Мислех си следното:месояден=егоист,мислещ за собствената си изгода,суровоядец=егоист,мислещ за собствената си изгода(здравето си).Така че за мен лично веганството е една идея над суровоядството,поне от морална гледна точка. :)

По-добре е да си мислиш колко по-хубаво е за всички да ядем по-ниско в хранителната верига с по-малко убийства и по-малко разхищения на ресурси. Аз предлагам да се радваме, че имаме такива "егоисти" и да не си ги мерим кой е по-голям веган.
Ами доколкото съм чела съм останала с впечатлението,че повечето тук са вегано-суровоядци заради здравето си.Аз си изказах собственото мнение и то е такова,каквото го написах.И освен това никой не спори кой е по-голям веган от останалите.Относно убиването на растенията мисля че все пак не е доказано,че те страдат по същия начин,по който животните,тъй като нямат нервни окончания.Кой знае,може би и това ще докажат някой ден..както и да е.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

... все същата логика на експлоатация и робство на живи същества. Интересно как суровоядците се интересуват единственото от собственото си его и биха се хранили със сурово месо, мляко или яйца, ако някой им каже, че е "полезно за здравето"...
Vegan Jihad, напълни ми душата с този коментар.  :flowers2:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

С тази разлика,че тук не сме се събрали тъпаци на които някой им казва какво да ядат и какво не.
Когато някои от нас са се запознавали с темите разисквани тука,останалите са били под масата.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Benato, това беше доста грубо... Моля, да ме извините, че съм млада...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Първо има суровоядци, които се хранят със сурово месо, яйца и мляко. Малко са, но ги има.
Второ- не всеки е избрал вегано-суровоядството или суровоядството, извинете, че набърках и веганството  tooth, поради здравословни причини.
И трето- забелязвам напоследък как се търси под вола теле и излишна агресия: кой колко го тресе орторексията, кой какъв процент суровоядец е, мед, соя, пречиствания...Това ли е най-важно? Къде остана любовта към ближния? Помощта без излишни критики и осъждане? А уважението и смирението?
Всеки е достоен за уважение, който желае и е готов да промени живота си към добро.
Пък нека съм егоистичен невеган. Пилците се броят на есен.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Цитат
Интересно как суровоядците се интересуват единственото от собственото си его и биха се хранили със сурово месо, мляко или яйца, ако някой им каже, че е "полезно за здравето
 
Цитат
Vegan Jihad, напълни ми душата с този коментар.
Значи това те изкефи,а аз съм груб? На колко години си била 1988 година?
Той ни казва в пряк ред ,че сме малоумни и егоисти и това ти пълни душата,а ти се обиди ,че съм казал,че се занимаваме със здравословно хранене повече от 20 години? Странна логика извади. :surpris_23:
Сори за грубоста ми. Ето за това говоря,че разни псевдо патриоти и природо защитници, могат да изкарат очите на човек и не им пука за отношението към хората,а са се притеснили за пчелите и мухите.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Цитат
Цитат
Vegan Jihad, напълни ми душата с този коментар.
Значи това те изкефи,а аз съм груб? На колко години си била 1988 година?
Той ни казва в пряк ред ,че сме малоумни и егоисти и това ти пълни душата,а ти се обиди ,че съм казал,че се занимаваме със здравословно хранене повече от 20 години? Странна логика извади. :surpris_23:
Сори за грубоста ми. Ето за това говоря,че разни псевдо патриоти и природо защитници, могат да изкарат очите на човек и не им пука за отношението към хората,а са се притеснили за пчелите и мухите.

Така, първо изкефих се на Vegan Jijad, най-вече заради тази част: "ако някой им каже, че е "полезно". Това според мен е абсолютна простотия - много сме еко, храним се и живеем природосъобразно, обаче все някой трябва да ни казва какво да правим, защото намаме и капка развита интуиция... И всъщност да, наистина е интересно "как суровоядците се интересуват единственото от собственото си его". Повечето сме се обърнали към суровоядството поради здравословен проблем, но в един момент, когато започнеш да осъзнаваш някой неща, егото минава на по-заден план, иначе си остава просто една диета (и да, когато стане прекалено вманиачаване в диета мисля, че е на лице хранително разтройство).
През '88 съм била на 2, каква е връзката? Ти на колко си бил тогава? Ще се мерим кой от кога се интересува от суровоядство ли? Ако е толкова важно от 16 годишна се интересувам, тогава ми бяха и първите опити за вегетарианство, от тогава се занимавам и активно с йога..., и пак ще попитам каква е възката? Има ли значение дали си започнал преди 2-3 месеца или преди 20 години и сигурен ли си, че си по-начетен от този с 2-та месеца, защото явно ти е важно?
Може да съм псевдо природозащитник, но никога не бих си позволила да убеждавам някого в своите разбирания. Всеки има мозък в главата си и право на избор. Мисля, че се отнасям с еднакво разбиране към приятелите ми, които "без месо не могат" и към тези, които могат. Вегетарианци, вегани, суровоядци, полоядци... когато има агресия е все тая, по-важно ми е да са добри хора...
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Vegan Jihad, от комунизъм интересуваш ли се? tooth
Хората не са равни дори между себе си. Балансът в природата се дължи на постоянната борба между крайностите. Хищниците според теб лоши животни ли са и нямат ли място и те под небето? Ако изходим по вашата логика, то светът трябва да се насели с кротки тревопасни или най-добре само с растения. Защото и тревопасните са един вид убийци. И какво ще става тогава?
Както аз ям кокоши яйцеклетки, така и ти ядеш растителни яйцеклетки, та дори и сперматозоиди. Мислил ли си си, че ябълката която изяждаш може би е щяла да падне, когато времето дойде и от нея да изникне дърво? Това не е ли нарушение на правото на избор и живот на растението? Вид насилствен аборт, може би? Ами промишлено отглежданите растения? Дали им харесва да ги засаждат в лехи, да ги торят, да ги селектират генетично, да ги опрашват изкуствено? Каква е разликата между кокошката и ябълковото дърво? И двете са продукт на Вселената, и двете някога са били звезден прах, и двете имат душа, поне според мен. Казват, че хората са жестоки спрямо животните, защото те не могат да се оплачат. Да, но животното винаги може да избяга, да нападне, да се защити. Растението не може. Следователно ако искаме да сме добри, справедливи и да не причиняваме никому болка не трябва да се раждаме. Животът винаги е свързан със смъртта - собствена или нечия друга. Така е устроен нашия свят. Убийството е заложено в природните закони. Проблемът на човека е, че се е отделил напълно от тези природни закони и дори идеите на някои вегани-екстремисти го доказват.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

То ако става на въпрос, изобщо не сме естествени жители на планетата и също сме експлоатирани за храна, но това е за една друга тема.

Моята причина за суровоядството е сетивата ми да станат по-чувствителни (Зеланд), което за слуха си е чист егоизъм. Но чувствителността се проявява и като повишаване на осъзнатостта, безрезервната любов, желанието, здравето и силата да помагаш на околните същества и т.н. В ежедневието, един светъл човек прави всичко по-светло, за всички, и според мен това има много по-голямо значение от факта, че клас А усилвателя ми хаби да не казвам колко ток или че ям мед.
Изобщо още от преди ми правеше впечатление, че вегетарианците са агресивни типове и непременно искат да те убедят в идеята си. Хубаво е, че суровоядците не сте такива  :heart_2:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

То ако става на въпрос, изобщо не сме естествени жители на планетата и също сме експлоатирани за храна, но това е за една друга тема.
Всъщност, въпросът е много добър! Думата смърт е неподходяща обаче. Аз бих използвал трансформация. Животните имат свое съзнание, но групова душа! В зависимост от индивидуалното си развитие, докато е тук, в това измерение, животинката може да се развие толкова, че да се отдели от груповата душа. И тъй като, на групово ниво, те също определят всички преживявания в своя живот, то те са избрали да станат храна, за тези които са над тях. Долните нива, изхранват по-горните!
Хайде сега, ние кои нива изхранваме?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

"Наглите" от горното измерение :) и вампирите също...изобщо, яко се смуче
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

То ако става на въпрос, изобщо не сме естествени жители на планетата и също сме експлоатирани за храна, но това е за една друга тема.

Моята причина за суровоядството е сетивата ми да станат по-чувствителни (Зеланд), което за слуха си е чист егоизъм. Но чувствителността се проявява и като повишаване на осъзнатостта, безрезервната любов, желанието, здравето и силата да помагаш на околните същества и т.н. В ежедневието, един светъл човек прави всичко по-светло, за всички, и според мен това има много по-голямо значение от факта, че клас А усилвателя ми хаби да не казвам колко ток или че ям мед.
Изобщо още от преди ми правеше впечатление, че вегетарианците са агресивни типове и непременно искат да те убедят в идеята си. Хубаво е, че суровоядците не сте такива  :heart_2:
beelee, този пост ми напълни душата :flowers2: :Content_14: :flowers2:
Дала си точно обяснение, защо се интересуваме от себе си толкова - за да дадем повече на света :angel:
Ако я няма чувствителността и осъзнаването, на кви се правим тогава? Познавам вегани, които пият и пушат редовно, обаче, видите ли, на тях им било жал за животните :surpris_22: А като тровиш себе си и давал лош пример на детето си, за него не ви ли е жал?!? :surpris_23: Чисти популисти са такива вегани! И как после ще имаш развити сетива, за да чуеш как дървото ти говори, животните също.... а за агресията ви да не говорим! Виж постовете в този форум. Суровоядец да обижда, както вие правите?

Вери, хич не ми се занимава с разделение и такива глупости, ама ми писна някой да се прави на обиден, че съм убил комар и му било жал, а в същия момент да тъпче детето си с вафли! Покъртително е!
Или пък се качил в планината и се щракнал как яде чипс на 2000 м. височина. Аман от такива защитници!

А кървавите снимки дето се пускат, за да плашат децата! Нека някой да покаже такива снимки на малките ми братовчедки или един ден на бъдещите ми деца и не знам какво ще му се случи!!! >:(

П.П. Не пиша това от злоба или за лошо, просто е нужно хората малко да се постреснат, затова използвам този тон. Нужно е! ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.