Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво мислите по въпроса с меда,билка с която не трябва да се прекалява ли е или  (Прочетена 24676 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Никой не е безсмъртен, каквото и да се яде след около 70 години започва  да няма значение :)
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

ама ми писна някой да се прави на обиден, че съм убил комар и му било жал, а в същия момент да тъпче детето си с вафли! Покъртително е!
Или пък се качил в планината и се щракнал как яде чипс на 2000 м. височина. Аман от такива защитници!
Прекрасно знам за какво говориш.  ;)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Наистина и ние служим за храна. Колкото и цинично да звучи, "законите на джунглата" действат с пълна сила. В природата никога няма победители и победени и дори да изглежда, че за момента владеем планетата, то е така до следващото силно заметресение.

Ако се храниш само с растителна храна въобще не означава, че не участваш в световната кланица на икономиката, освен ако сам не си я отглеждаш. Фермерският труд отдавна е изключително робски. Обикновено по плантации работят деца, нелегални имигранти и хора на ръба на оцеляването. Тук екстремистите сигурно веднага ще заявят, че ще взривят индустриалните ферми и ще се препитаваме само от диворясляци. Това, обаче, означава смърт на поне 80% от човечеството и голям процент от домашните животни, които като бъдат пуснати в крайна сметка ще измрат, предизвиквайки несъмнено екологични катастрофи. Да не си мислите, че кравата свикнала да бъде доена, хранена, поена и т.н. в определени часове ще се оправи в средата, в която уж нейния прародител, гигантския тур, е живял преди хиляди години? Знаете, предполагам, какво става с домашните животни в случаи на бедствия и войни, когато са оставени на самотек. Подивяват и в крайна сметка умират. Не става както Оруел го е описал в една от известните си книги (която впрочем трябва да се превърне в нещо като библия на веганите-екстремисти. Нищо, че там нещата са метафоризирани;)).
Естествено, възможно е все пак домашни животни да бъдат върнати в природата, но за това трябват поколения адаптация с помоща на човека.
Веганите екстремисти-терористи могат да се заемат с проучването и решаването на тези проблеми, а не да замерят с кал лелките носещи кожени палта. Тогава поне идеологията им ще има някаква по-стабилна основа. Харесвам мнения различни от моите, стига да са подплатени стабилно.
Аз не съм вегетарианка по здравословни причини. Според мен вегетарианството и суровоядството са били дълги години начин на хранене на нашия народ. Идеология, която се е доказала в хилядолетията, практикувана от почти всички мъдри хора. Природата и Космоса са нашите майка и баща и ние ще сме добре, когато живеем в хармония с вибрациите им. Консумирането на сурова растителна храна означава поемане на по-чиста и първична енергия, която усилва сетивата ни и ни помага този резонанс да се осъществи по-лесно. Има доза егоизъм в случая, но първоначалният егоизъм е вратата към всеобщата хармония и любов, поне според мен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Мисля, че няма какво повече да се каже, Томи. Напълно съм съгласна с теб!  :Content_14:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Томи , знаеш ли какво е терорист и екстремист ? И кой ползва такива понятия ?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Томи , знаеш ли какво е терорист и екстремист ? И кой ползва такива понятия ?
Терорист и екстремист са относителни понятия. Аз ги ползвам иронично в случая.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Направо съм потресена от критиката ти Джихад! Ти имаш ли приятели? Ако се отнасяш по същия начин с роднините и приятелите ти много се съмнявам дали въобще те понасят.
Ужасена съм от начина ти на разсъждение. Строгите вегани се отнасят към невеганите като към хора на по-долно ниво. Какво като някой примерно е изял малко парченце сирене или е сложил лъжичка мед в сутрешния си чай? Не е ли по-важно какво се опитваме да направим всички тук в този форум? Да спрем да консумираме месо да намалим млечните продукти и въобще да правим по-добър избор като цяло в живота си. И не трябва ли да се подкрепяме един друг в това начинание вместо да се критикуваме непрекъснато?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Eeeeeeeee,az ve4e vednaz pisah...no ot men da mine...haide pakkkkk...givotnite imat kakvo da ni dadat i go praviat s gelanie!!!!Stiga horata da nau4at miarkata za tova!!!Te ot nas se u4at!!!!Aaaaaaaa, da ste 4uvali ,4e du6ata se preragda i v givotno...pomislete i varhu tova..no mnogooooo seriozno!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

Според мен Vegan Jihad не греши в разсъжденията си. Важно е какво е отношението  към околния сват,не става въпрос кой живот има по восока стойност ,дали на бълхата или на пчелата. Но е възможно да имаш различно отношение към тях,едното е паразит другото опрашва.Не мислите ли че огромния брой пчелни кошери намалява останалото разнообразие от опрашващи насекоми?! Това е резултат от екплоатацията. 
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Аз ям мед. Ако това ме прави експлоататорка - добре, нека съм. Факт е, че единственият начин да престана да убивам, е да престана да живея - да се храня, защото всичко, което мога да ям е било "убито" в една или друга степен, дори плодовете, които са били откъснати преди да паднат от дървото (поне такава беше тезата на фрутарианците, доколкото си спомням), да ходя, защото при всяка моя крачка умират невинни бръмбарчета и буболечици, и да съществувам, защото всяка секунда имунната ми система убива хиляди бацили, микроби и т.н. Дори и на бретарианство/слънцеядство да минем, пак може да се приеме, че "крадем" или "експлоатираме" от енергията на източника за своя си, лична изгода, което би било пак користно - ако се втелясваме чак дотам, далеч ще стигнем...
Бих избегнала убийствата в максимална степен по всячески начини, но все пак природните закони са си такива, че за всеки индивид приоритет и на първо място си е самият той.

Цитат
Не мислите ли че огромния брой пчелни кошери намалява останалото разнообразие от опрашващи насекоми?! Това е резултат от екплоатацията.

Ще използвам една позната до втръсване и ужасно банална, но и вярна в случая фраза: ами... такъв е животът.  :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Plm, не се хаби, "лошите" вегани не сме приети тук.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Пчелите също изчезват. Човек отглежда пчели от хилядолетия.

Съвет към моралните вегани: Следващият път като си ядете картофите се замислете за хилядите колорадски бръмбари, които бяха убити, прогонени, уморени от глад и т.н. за да се наядете;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Plm, не се хаби, "лошите" вегани не сме приети тук.

Уф, следя темата от известно време и ме засърбяват ръцете да надращя нещо. Според мен има лоши и добри вегани и, за нещастие, повечето са лоши. Аз съм веган, но не тормозя хората с глупости за империалистическото общество, което, аджеба, експлоатира горките животинки. Много ме ядосват тези аргументи, защото са негативно насочени. Вместо да учим хората как да живеят, ние ги плашим, тормозим и им вменяваме чувство на вина. Ако искате промяна у хората, не им говорете за страданията на животните, а им покажете как да обичат всички същества наоколо и да живеят по-добре.

Личният пример е много по-важен от приказките из форумите. Скоро видях един колега, който не беше веган, но просто беше осъзнат будист. Човекът видя огромна хлебарка и вместо да я размаже просто я остави да си щъка и даже спря друг колега, който искаше да я смачка. Съдейки по тази му проява на състрадание, съм сигурен, че той е подобрил живота на планетата повече от поне 20 форумни вегани.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Цитат
подобрил живота на планетата повече от поне 20 форумни вегани.
По-скоро го е влошил за обитателите на поне няколко жилищни кооперации tooth

Интересно какво бихте направили в следната ситуация: Нападне ви животно. Ще се отбранявате с риск да го убиете или ще се оставите то да ви довърши?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Никога не съм си позволявала да давам наклон на живота на когото и да било. Голяма част от приятелите ми дори не знаят че съм веган... това е моята философия, не е работа на никого. Който започне да мисли в тази насока нещата сами се случват- няма нужда от подбутване. Странно ми е обаче, че именно в този форум, където хората не са случайни, се получава така, че принципите на веганството са неразбрани и едва ли не фанатични. Всъщност разбираемо е - тук пишат хора с някакъв здравословен проблем, нормално е първо да потърсиш лек за себе си а чак после за околните. Това, което няма да разбера е, че е възможно след като съм разберала как действа системата да продължа да използвам продуктите, които са получени в резултат от ескплоатация и насилие над друго живо същество.
Уважавам мнението на всеки. Не мога да си извъртя душата и да упрекна някой, който "не може без месце", но знам че този някой не е осъзнал от къде и по какъв начин идва това месо. В момента, в който го осъзнае и въпреки това продължи да го прави тогава вече е страшно.
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

Пчелите също изчезват. Човек отглежда пчели от хилядолетия.

Съвет към моралните вегани: Следващият път като си ядете картофите се замислете за хилядите колорадски бръмбари, които бяха убити, прогонени, уморени от глад и т.н. за да се наядете;)
  Наистина ги отглежда и дори е крал меда им в още по старо време. Нямам против да се гледат пчели или да се мачкат като хлебарки( аз не бих ги мачкал). Аз самия си гледам няколко кошера и много обичам мед. Това което не харесвам е връзката производител-консуматор. Консуматорът се възползва от продукт без да е вложил правилната емоция и това го отдалечава от правилното отношение. Прозиводителя от своя страна за да оцелее няма време за разсъждения и му се налага да подхрани пчелите със захар понеже ги е ограбил ,пък и без това консуматора не го е грижа това. След това пчелите заболяват и им се дават лекарства ,тези пчели дават влошено потомство и пчелите започват да измират  :)  Пчелите изчезват защото се експлоатират!  Системата е грешна ,градския живот не може да съществува.
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

Цитат
подобрил живота на планетата повече от поне 20 форумни вегани.
По-скоро го е влошил за обитателите на поне няколко жилищни кооперации tooth

Интересно какво бихте направили в следната ситуация: Нападне ви животно. Ще се отбранявате с риск да го убиете или ще се оставите то да ви довърши?
  При положение да речеме някоя мечка или вълк има избор между различен дивеч  ,със сигурност няма да посегне на човека. А това че има хищници не значи че живота сред хората трябва да е такъв или че е оправдание за поведение. Ако човек яде месо нека го изяде като хищник и сигурно ще му се заострят зъбките .  Това че си купуваме месо от магазина и след това се консумира сготвено от морална гледна точка е равносилно на хищничество но от физическа не се проявява.
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98

 Разликата е че в природата хищниците допринасят за баланса ,докато хората са ненаситни консуматори и експлататори.
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Като четох, четох,четох и се сетих за това:

„Думите, които ще прочетете по-долу, са написани върху надгробната плоча на английски епископ в криптата на Уестминстърското абатство:

Когато бях млад и свободен и въображението ми не знаеше граници, мечтаех да променя света. Като започнах да остарявам и помъдрявам, открих, че светът няма да се промени, така че поукротих стремежите си и реших да променя само страната, в която живеех.

Но и тя изглеждаше непоклатима.

В залеза на моя живот, в последен отчаян опит се залових да променя поне моето семейство, най-близките ми, но уви, те не искаха и да чуят.

Сега, когато лежа на смъртния си одър, внезапно прозрях: Ако най-напред бях променил себе си, тогава, чрез моя собствен пример щях да променя семейството си.
Вдъхновен и насърчен от моите близки, щях да мога да направя и страната си по-добра, а кой знае, може би дори щях да успея да променя света.“
Анонимен автор

Аз, да си призная, преминах през фазата - всички са тъпи, аз съм всезнаеща. Лелеее, не ми се сеща. Сега като се замисля хората около мен - семейство, приятели се всеядни и са най-прекрасните и красиви хора за мен.  :) Какво мога да им дам, освен личния си пример? А и някои се " позаразиха " вече.  :D Та, мисълта ми беше, че живота на всеки си е лично негова работа.  :)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 22 запитвания.