Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сурови radosti- имам нужда да споделям  (Прочетена 48983 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #40 -: 31-05-2009, 22:40:33 »

Аз слагам маково семе в крекерите и поръсвам салатите, когато се сетя за него. Също така овалвам и разните кюфтенца от леща, или орехи и гъби.... На мен лично ми допада.
А за маслините с чушка - по-добре без. Това всъщност не е чушка а някаква желеобразна изкуствена маса, която се впръсква в маслините - по-добре ще е без нея.
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #41 -: 31-05-2009, 23:39:08 »

Мер, това за маслините с чушка звучи доста гадно  :o  :'(

Radosti, не ти ли се набиват много ставите като скачаш по 30 мин ? Преди време скачах редовно, но може би не го правех правилно и заради това започнаха да ме болят коленните стави и тези долу при глезените ?!
« Последна редакция: 31-05-2009, 23:43:22 от Ками »
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #42 -: 01-06-2009, 10:52:01 »

Ками, скачам на въже отскоро, и не съм забелязала да ми се набиват ставите ::), само имам  лека мускулна треска, която даже ми е приятна, защото усещам,че се стягам ;)

Всъщност преди да скачам на въже - правех упражненията на сп. Селф- там имаше също скачане, но без въже- и понякога ме боляха ставите на колената и глезените - може би вече съм свикнала с това натоварване :)

Важно е да бъдеш с удобни спортни обувки - само това знам за правилното скачане на въже :) Иначе всички сме скачали на въже като деца - така че едва ли е възможно да го правиш неправилно :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #43 -: 01-06-2009, 17:02:01 »

Да, това за обувките наистина е така ( отначало скачах с малко неудобни маратонки, но после ги смених  ;) ). А набиването може да се е получавало, защото започнах с по-дълги серии и навярно не съм била свикнала . . . ще пробвам скоро пак - с по-малки серийки докато привикна  ;)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #44 -: 01-06-2009, 21:02:17 »

Днес: суров сладолед от 3 авокадота :D
          300 гр.ягоди
          малко грозде
          доматена салата с джинфжифилов дресинг със сусамов тахан и магданоз

P.S. В дните, които не си правя смути- в дресинга за салатите слагам връзка магданоз. Дали 1 връзка е достатъчна за дневната ни дажба  зеленина?  ::)

Упражнения: 5-мата тибетци+ 40 мин. Синди
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #45 -: 01-06-2009, 21:28:38 »

radosti, това някакъв вид разтоварващ ден ли е?? Освен плод и зеленчук, тук не виждам нищо друго. Ядки не консумираш ли? А хлебчета някакви? А нещо соево? А кълнове?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #46 -: 01-06-2009, 22:18:39 »

Соеви неща не харесвам и не консумирам :) Не виждам смисъл от "заместители", а и те не са сурови... ;D

Ядките- предните дни ядох доста ядки :)  и сега не ми се яде :) Аз съм на периоди, когато ми се дояде нещо, го ям няколко дена и после известно време не ми се яде...

За кълновете си прав- от 2 дена все забравям, че съм си "отгледала" кълнове от броколи...защото ги сложих в хладилника и не ги виждам...Утре ще ги употребя само да не са се развалили :(

За хлебчетата- аз отгодини ям без хляб и така съм си свикнала...Бих искала да пробвам тези крекери, но като не ми се яде хляб не ми се занимава много...Ако си купя дехидрататор бих опитала, но на моята фурна- дори градуси не виждам :)

Въобще не е разтоварващ ден- след 3-те авокадота- те са доста мазни и колорични, дори не бях  гладна като ядох доматената салата, но много исках да опитам дресинга със сусамов тахан на Мер;D Супер е:)

За мой минус отчитам, че откакто реших да съм суровоядка - съм на 100% ( освен седмицата с прегрешенията). Смятам към есента да си купя уред за готвене на пара...Купила съм си и пакети с боб, леща и елда, уж да ги варя и слагам в салатата, но въобще не ми се ядат. Може би, ако беше студено, щях да имам желание...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #47 -: 01-06-2009, 22:41:59 »

Аха. Просто ми се струва, че са малко въглехидратите, а и белтъчините. Имам предвид като не ядеш хляб(аз си правя това - http://www.zemianazaem.com/?p=80 ) поне пшенични кълнове или ръж. Но ти си знаеш...на мен ми беше интересно просто. А ядките са задължителни при хора като нас, които не приемат нищо от животински произход. Просто искаме или не, трябва да се храним разнообразно - да има калории и от семена, кълнове и ядки :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #48 -: 01-06-2009, 22:51:05 »

Petko, прав си за ядките, но просто не ми се ядат всеки ден...А и проблемът ми е, че не мога да си взема например само една шепа ядки (каквато е дневната дажба), а ще изям целия пакет, дори и да не съм гладна ::) Затова си купувам, само когато ми се доядат...

За кълновете и семената- ям ги почти всеки ден или през ден, стига да не ги забравя...Купила съм си сусамово семе, но често го забравям...Ето, Мер ми каза за маковото семе и него забравих да сложа... Но ще свикна:) Смятам да си купя и ленено семе...


Един път си купих готови ръжени кълнове- бяха много жилави и въобще не ми харесаха ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #49 -: 01-06-2009, 23:31:06 »

Интересно, защото днес си купих ръж и сега тъкмо ще махна водата и след 2 дни ще ги опитам за първи път. Дано не са жилави...хах...
Аз от 7-8 месеца вече не съм спирал да си меля ленено семе. Правя го така - http://www.zemianazaem.com/?p=80   Меля го, разтварям го във вода и изпивам. Мед не слагам. Супер е! Действа много добре на храносмилателния тракт :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #50 -: 02-06-2009, 07:47:06 »

Здравейте и от мен! Ръжените кълнове наистина са по-твърди от пшеничните, но и аз не ги оставям дълго - на втория ден обикновено съм си хапнала. Може би, ако постоят повечко, ще омекнат. Вкусни са ми и са приятни за разнообразие от млечния вкус на пшеницата. Дано ти харесат!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #51 -: 02-06-2009, 21:04:17 »

Днес:  1 чаша ленено мляко- нормално ли е да има утайка ??? Аз почти го дъвках, а не ги пих :) Петко, послушах съвета ти ;)
         500 гр. череши
         500 гр. салата от моркови, със сусамов дресинг и пастет от броколи
         500 гр. салата от домати, със сусамов дресинг и пастет от броколи


Тяло: 5-мата тибетци+30 мин. скачане на въже
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #52 -: 02-06-2009, 21:08:28 »

Радвам се. Но по-важното е как се чувстваш и дали ти харесва. Колко си смели и в колко вода го разтвори?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #53 -: 02-06-2009, 21:17:39 »

Смелих целия пакет, че не ми се занимава всеки ден :) Знам, че това не е препоръчително, ама...   Сложих 2 с.л. в 1 чаша вода според рецептата на Мер (http://www.zemianazaem.com/?p=83)...Хареса ми, докато не изпих половината и не стигнах до утайката, която беше доста :)   Утре ще опитам с 1 лъжица. А трябва ли да пускам водата и лененото брашно в блендер, или само трябва да го разбъркам във водата- аз така направих.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #54 -: 02-06-2009, 23:27:55 »

Само с лъжица е достатъчно да разбъркаш. Гледай да пиеш веднага след като го разбъркаш. Не го чакай да се утаява. Другият начин е да наливаш повече вода  :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #55 -: 03-06-2009, 21:09:10 »

Храна:

Днес ленената напитка беше мнооого сполучлива:) Сложих една пълна лъжица и 2, 5 вода в блендера, добавих фурма, банан и канела...Просто супер:)  Но май имах голям апетит и после:
  доядох фурмите (150 гр),
  500 гр. череши,
  300 гр. грозде,
  5-6 кайсии,
  салата от моркови с кълнове от броколи,  с таханов дресинг
  100 гр. сурово кашу ::)

Тяло: 5-мата тибетци+40 мин. Синди
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #56 -: 04-06-2009, 21:52:35 »

Храна:
     1 черен чай с мед
      голяма доматена салата с пастет от броколи и дресинг със сусамов тахан
      5-6 сушени сливи
      3 чаши мляко от ленено семе с 2 банана мед и канела

Тяло:
5-мата тибетци+30 мин. въже
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #57 -: 04-06-2009, 22:00:51 »

леле, радости, много странни менюта въртиш, аз не бих могла да ям така ;D мисля, че си готова за 80/10/10, не ти ли се прияжда солено покрай толкова сладко цял ден? :P

пастетът от броколи как го правиш? аз не ги обичам много, но ако изобщо намеря броколи (тук такива екзотични неща не се продават :'(), може да го пробвам, че ми е любопитно
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #58 -: 05-06-2009, 11:00:00 »

:) marulke, аз ям каквото ми се дояде- не се следя...:) 
Ами, пастетът от броколи си е моя случайна импровизация/откритие- слагам малко зехтин в блендера (2-3 капачки), малко вода, чесън, сол, лъжица таханов сусам, може и магданоз да сложиш или други подправки и го пускам и тогава започвам да пускам едно по едно цветчета от сурови броколи -(ок. 250 гр.) , докато стане гъсто и вече не може да се върти и да ги смеля:) То става като пастет или пюре- зелено и вкусно:) Много ми харесва:)

Броколито е един много полезен зеленчук, така че почвай да го хрупаш ;D Преди да разбера суровоядството- никога не бях го опитвала да го ям сурово...А сурови тиквички бях опитала един път преди 2 години - но не ми харесаха въобще...Сега - адски много ми харесват настъргани на салата...А самата дума кълнове ми звучеше гнусно- а днес си ги правя сама  ;D Май на вкуса ми като е разбрал, че няма да има вече друго освен сурово, всичко взе да му харесва ;D ;D ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #59 -: 05-06-2009, 11:25:13 »

Ееей, Радости, този пастет от броколи звучи превъзходно!!! Определено ще го пробвам! Може даже, ако искаш да го пуснеш в темата със сосовете, да си го имаме и него там, ако някой забрави къде си го писала преди. :)
Наистина тялото се изчиства и променя вкусовите си възприятия. При мен е същото - неща, които преди не съм харесвала, сега ги обожавам. Примерно цвеклото - беше ми странно и неприятно на вкус, като пръст... не го обичах, сега мноого го обичам  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 22 запитвания.