Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сурови radosti- имам нужда да споделям  (Прочетена 48993 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #80 -: 09-06-2009, 14:50:48 »

Опитай :) Когато си купих диня от кварталния магазин, ми казаха, че ако е зелена отвътре да я върна...
Носи си и касовата бележка ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #81 -: 09-06-2009, 14:52:49 »

radosti, яж си от всички суровоядски неща. Нали знаеш, че всеки си има някакво тегло, дето трябва да бъде...което си му е нормалното за неговия ген и т.н. Ако си над70-80% суровоядство не се притеснявай от 1-2 кг....ако не е тайна колко си сега? ::)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #82 -: 09-06-2009, 14:57:32 »

Такива въпроси на дама задават ли се бе, адаш!

И аз иначе съм на мнение, че трябва да си хапваш всичко, от моят нещастен опит съм стигнала до абсолютното мнение, че недояждането не води до отслабване, а до забавяне на метаболизма, което от своя страна води до по-лесно пълнеене а си хапнала малко повече след това. Хапвай повече салатки, аз все си мисля, че само сладко ядеш :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #83 -: 09-06-2009, 15:13:01 »

Върнах кокоса ;D
Аз се обадих преди това в федерацията на потребителите,но те незнаеха как стоят нещата с плодове зеленчуци и т.н. ???Затова ми дадоха номера на РИОКОЗ и от там ми казаха,че би трябвало да приемат рекламацията ми.Ако не,да им се обадя пак :DВ магазина бяха много мили и веднага ми върнаха парите и аз си взех кокосови стърготини.Победа!
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #84 -: 09-06-2009, 15:25:29 »

Суета какво да се прави :-[   И като само ям  ;D сурово- сурово, но и то калории има ;D  Хем ще се прочистя малко :P
Петко,  не си ли ми гледал снимките във facebook-a ::)...Същата съм, но +1 кг. Или те интересуват точните кг ::)  Но и от преди това имам да свалям...затова искам да махна 2-3 кг.
marulka, права си, но  ми е по-лесно да не ям въобще...а пък аз слагам 2-3 банана в напитката ;)

Svetlio , БРАВО!!! Сигурно покрай нас ще зачестят случаите на връщането на некачествени плодове и зеленчуци -хаха ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #85 -: 09-06-2009, 15:41:05 »

Ако искаш да разпуснеш - добре, но ако е само за сваляне на 2кг, няма абсолютно никакъв смисъл. Това, че кантарът показва +2кг всъщност не означава, че си напълняла. Пълнеето е свързано с натрупване на подкожна мас... Твоите 2кг най-вероятно се дължат просто на задържане на течности или нещо такова - при жените се наблюдава около мес. цикъл, както и при овулацията. След като премине този период, ще се върнеш на старите килограми, даже може да си свалила... Общо-взето недей си прави изводите от 2 седмици суровоядство, хубавите неща стават доста бавно :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #86 -: 09-06-2009, 15:44:49 »


Петко,  не си ли ми гледал снимките във facebook-a
ооо, верно...аз малко се обърках с тия никове тука и реалните хора, които са зад тях ;D Ами перфектна си си...виж сега, питах те така нахално, защото ми се струва, че се ограничаваш повече от необходимото...а при тоя начин на хранене, много бързо може да стане кофти за здравето. Моят инструктор по йога(цитирам все него, щото има 40 годишен опит, а аз съм още никой в тая област) казва, че трябва да опитваме от всеки дар на природата и да не се ограничаваме, освен, ако не сме на гладуване. Даже скоро казваше за фреш от картофи ;D , но си има специфики всяко нещо. Аз например си хапвам сурови гъбки ;D
Пак се отнесох, но важното е от 7 дни в седмицата, поне 6 да си на супер разнообразие...иначе лошо!
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #87 -: 10-06-2009, 21:07:17 »

Петко, Марулке благодаря ви за съветите:) Знам, че сте прави, но аз си продължам с моя план :)

Днес:  1 кана ленено мляко+3 банана+мед
          1 кана зелено смути от сока от 1 лимон, 1 портокал, 2 банана, връзка магданоз и вода

Тяло: 5-мата тибетци
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #88 -: 10-06-2009, 22:20:11 »

Не че има много общо с темата, но бих искала да ви попитам как консумирате картофите . . . има ли начин да се ядат сурови, защото знам че тодава се качва температура, но предполагам, че има някаква тънкост   ::) ?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #89 -: 10-06-2009, 22:46:46 »

сурови картофи няма как да се консумират, даже направо е опасно да се ядат сурови... аз си суших сладки картофи, но те са на вкус като тиква, нищо общо с другите картофи... :-\

от друга страна, има рецепти за сурови "картофени манджи", скоро ще пробвам една и ще ви пусна рецептата, дано се получи нещо, че и на мен ми липсват картофките ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #90 -: 10-06-2009, 22:50:15 »

А ти колко време ги суши картофите, за да станат готови ?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #91 -: 10-06-2009, 22:51:51 »

Не съм пробвал, но питах, а и четох по тоя въпрос.
МОЖЕ да се ядат сурови сочат 99% от резултатите от четенето и питането, а най-добре изчакайте малко и като пробвам ще ви споделя ;)
Трябвало да се внимава да не са стари, да няма зелено по тях...аз ще си купя сега от пресните и ще си сложа един във фреша с портокал...ставало супер ми казаха :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #92 -: 10-06-2009, 22:54:06 »

Сурови досега съм пробвал гъби, тиквички и патладжани :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #93 -: 10-06-2009, 22:58:44 »

а, да , пресни картофи може, но съвсем малко и май само сока? мен малко ме е страх да пробвам, виж ти първо и ако оживееш, после може да пробваме и ние :D

аз суших сладки картофи, това е съвсем друго нещо и поне на мен хич не ми харесаха :-\

патладжани и аз пробвах преди време, мариновани и изсушени, напомнят ми на месо на вкус, не са лоши...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #94 -: 10-06-2009, 23:00:50 »

Ще пробвам с картофите и ако случайно оживея ще пиша :D :D :D ...пък ако не, ще се видим пак, ама малко ше ви почакам :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #95 -: 10-06-2009, 23:00:59 »

Ей, пуснете рецепта за патладжани, моля, много са ми любими!  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #96 -: 10-06-2009, 23:06:30 »

Гъби не обичам и ако ям те трябва да са сурови, но тиквичките и патладжаните ги ям от много време суровички  :) . . . но сега главно ме интересува как да вклюва картофите във възможно най-живия им вид  ;)

Баща ми е разказвал, че като е бил малък, негови приятели ядяли сурови картофи или пиели сок от сурови картофи, за да вдигнат температура и да не ходят на училище  :D Може би ако ползваме сок от картофи, то трябва да е в малки количества   ;)

А иначе съм срещала, че сокът от картофи е лечебен и се ползва за лекуването на доста заболявания . . .
. . .  и тук вече става малко объркващо . . . мисля, че наистина е важно количеството, което ще се изпие !
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #97 -: 10-06-2009, 23:14:04 »

Ками, дай рецептата за твоите патладжани(щото моята е малко разпокъсана един вид) ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #98 -: 10-06-2009, 23:23:16 »

Нямам точна рецепта, която да следвам. Просто го добавям към различни салати, пасирани вкусотийки . . . към всичко, което ми дойде на ум  ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #99 -: 11-06-2009, 00:41:24 »

аз пуснах рецептата, която съм правила: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=251.0
без марината не съм ги сушила, суровите патладжани ми се струват безвкусни, не знам какво ще излезе ако се изсуши без да се маринова... ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.