Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сяра и МСМ  (Прочетена 66946 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #20 -: 28-08-2010, 22:00:49 »

krassito, не бързай с добавките, преди да си направила основните прочиствания на организма - клизми на дебелото черво, шанка пракшалана, чернодробно, противопаразитно.
Виж какво е споделила Мер за твоя проблем - http://www.zemianazaem.com/archives/71 :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #21 -: 29-08-2010, 08:56:17 »

Благодаря за съвета, Петко!

Статията на Мер за акнето беше първата, която прочетох. И ми е ясно, че акнето като с магическа пръчица няма да изчезне, но ми проваля целия социален живот и като че ли не мога да насоча пълното си внимание към нищо друго, освен към мислите, как да се справя с този проблем (на лицето ми е и е първото, което всеки забелязва у мен, а допреди 2 месеца и половина имах перфектна чиста кожа).

Не смятам да пренебрегвам прочистванията. С клизмите почвам след точно 3 дни ( тогава ще се ме добера до магазин Самоздрав за иригатор), шанката ще последва, а чернодробното пречистване ще направя през ноември.

Вчеря слушах невероятно зареждащо интервю с един суровоядец от 7 години, който само за една нощ прочел книга, която преобърнала мисленето му и на другия ден преминал на 100% сурова храна. Никога не се отказал, никога не се върнал към стария си начин на хранене.

Аз до вчера си развалях пълното суровоядство само с хляб Вита. Хлябът свърши, няма да купувам вече, замествам го веднага.

Ще постоянствам и все пак...ако някой може да ми отговори на въпроса, дали МСМ и мед.сяра са взаимозаменяеми?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #22 -: 29-08-2010, 11:40:49 »

Ако причината за акнето не е хормонална а паразитна, никакви форумни процедури няма да ти помогнат. По телевизията даваха една мацка с акне изхарчила 10.000 долара безрезултатно за мазила и накрая един микробиолог открил  кърлежи в пъпките. Намазването с медицинска сяра би помогнало в този случай.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #23 -: 29-08-2010, 13:10:04 »

Ще пробвам с медицинска сяра да намажа 1 мънъчик участък и ще наблюдавам.

Да е паразитен проблемът не ми беше хрумвало досега. Обаче от четене из форума ми влезе друга муха в главата- да не е кандида причината за моето акне?

Колкото до хормоните - ще ги изследвам в сряда- след около 10 дни.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #24 -: 29-08-2010, 15:40:18 »

Красито, здравей.

Кой е този суровоядец?

За сярата- майка ми се мажеше/лекуваше акнето точно с тази медицинската едно време. Сега колко е било правилно е отделен въпрос. Аз лично съм на мнение, че е хубаво да се изчистим отвътре навън, а мажейки пъпките, само замаскираме проблема.

За МSM, аз бих го купила и пила в твоя случай. Забелязала съм, че го взимат по време на пречистване. Вярно става дума за соково такова и се различава от тези, които Петко е изредил.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #25 -: 30-08-2010, 09:20:16 »

Красито, неизползването на "лекарствени" средства е традиционно възстановяване на организма , а използването на съмнителни химикали под формата на хапчета е нетрадиционно.
Искам да те попитам гладувала ли си , да речем 21 дни само на вода ?
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #26 -: 30-08-2010, 10:27:18 »


Благодаря за съпричастието!

Вчера беше 100 % суров ден с усещане за много енергия!

Не съм пробвала да мина само на вода...а опитът ми да изкарам 10 дни само на чай с мед и портокали преди около 10 години не беше резултатен с друго, освен че не можех да мисля и сънувам нищо друго освен сол. Спях по 15 часа в денонощието и се чувствах зле.

Затова пък суровоядството с изобилие от пресни зеленчуци, водорасли, ядки, семена и кълнове ми се отразява добре, поне на енергийно ниво засега. Дали ще повлияе акнето остава да се види.

Междувременно купих мед.сяра и започнах да приемам по 1/2 лъжичка 2 пъти на ден.

Очаквам с нетърпение да открия как ще ми повлияят клизмите и шанката.
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #27 -: 30-08-2010, 10:32:13 »

Вери,

Интервюто, което намирам за силно мотивиращо, е на Matt Monarch, autor of Raw Spirit.

Интервюто беше едно от 14 други на същата тематика и може да се дръпнe от demonoid.com.

-->Raw food world summit series.

Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #28 -: 30-08-2010, 11:58:49 »

Привет :)

За акне, първата ми козметичка ми беше казала едно пречистване, което се прави пролетта и есента. Смесват се мед и сяра (1 пакет на буркан мед) и се взема по 1 супена лъжица 2 пъти дневно на гладно.
Тогава ми повлия добре, беше през 90те и се надявам да не са променили грамажите на пакетчетата, за да е точна пропорцията..
Иначе причината за моето акне беше инфекция със стафилококи...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #29 -: 30-08-2010, 12:43:44 »

Здравей Красито! Първо искам да ти кажа че медицинската сяра и МСМ не е едно и също. Според мен внезапното ти акне може наистина да се дължи на паразити или кандида или е в резултат от прочистващия ефект на суровоядствто. Ако си и започнала да взимаш водорасли значи процеса на детоксикация се е засилил. МСМ в случая би могъл да ти ускори прочистването. Може да го приемаш и за паразити и за кандида. Аз лично имах само положителни ефекти от него и ми се иска пак да си поръчам но в момента не е в наличност. От прочистващите процедури съм правила само шанка след година преминаване към суровоядство. Но въпреки това пак имам супер резултати върху кожата. При всеки е различно но акнето ти няма как да изчезне като с магическа пръчка. Трябва постоянство и разбира се козметиката с която третираш засегнатите участъци трябва да е органична а не масова.
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #30 -: 30-08-2010, 13:33:07 »

Благодаря ти за включването, Деси!

Остава само да си намеря МСМ значи, за допълнение към суровоядството и водораслите, и да се въоръжа с търпение.

Ако някой случайно го е намерил този МСМ под форма на прах в България, свиркайте моля :D

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #31 -: 30-08-2010, 22:41:23 »

21 дни на вода не е за всеки. На сокове- също.

За суровоядеца попитах само информативно. Твърде лигав ми е Мат Монарх. Дуги са моите любимци. :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #32 -: 31-08-2010, 06:55:08 »

Да Вери , 21 дни на вода е само за хората, които се обичат истински и които искат да са вечно здрави. А за всички останали, които се мразят подсъзнателно това е необяснимо,забулено в мистерии, безсмислено и недостижимо преживяване   tooth  tooth  tooth. Не казвам,че за всеки става от раз , но що за безгръбначно трябва да си щом дори не правиш опити , а само казваш НЕ МОГА , НЕ МОГА . 
Активен

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #33 -: 31-08-2010, 13:42:56 »

Много готин линк с 12 стр. инфо за МСМ!

http://www.falconblanco.com/health/msm/faq.html


Вери, този Мат Монарх го гледах на клипче и наистина изглежда лигавичък. Аз само по гласа го бях преценила на около 40-45годишен...

Обадих се да измоля мениджъра на NOW FOODS да ми поръча МСМ на прах, да видим е излезе ли човек, че иначе имам приятели в Англия, но с тях ще стане по-бавна доставката.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #34 -: 31-08-2010, 14:52:18 »

Да Вери , 21 дни на вода е само за хората, които се обичат истински и които искат да са вечно здрави. А за всички останали, които се мразят подсъзнателно това е необяснимо,забулено в мистерии, безсмислено и недостижимо преживяване   tooth  tooth  tooth. Не казвам,че за всеки става от раз , но що за безгръбначно трябва да си щом дори не правиш опити , а само казваш НЕ МОГА , НЕ МОГА .  
Хайде, хайде...нещо ти става напоследък. Ако обичаш себе си, ще обичаш и ближния си. Т.е. няма да изпадаш в такива категоризации.

Тоя дето не е на вода не знам колко си дни, не се обича.
Пък тоя дето не прави пречиствания, не е никакъв суровоядец.
Супер!
Има и още, но не ми се занимава с разни смешни и безумни заключения.
« Последна редакция: 31-08-2010, 15:00:53 от Вери »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #35 -: 31-08-2010, 20:43:53 »

Красито МСМ се предлага в он-лайн магазина на Мер но в момента не е в наличност.

Вери напълно съм съгласна с теб. И аз започнах да се дразня от тези непрекъснати натяквания за гладувания и пречиствания. Нали за това сме интелигетни същества за да може всеки сам да прецени за себе си дали има нужда от подобно нещо. А не някой друг да ми казва какво трябва да правя с моето тяло и какво не. Всеки има глава на раменете си да мисли.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #36 -: 31-08-2010, 20:55:36 »

Само този, който сам знае от какво тялото му има нужда, се обича. Другите са разни авантюристи и експериментатори.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #37 -: 01-09-2010, 08:32:37 »

да интелигентни същества, но при повечето същества интелектът работи в различни посоки , повтарям се като казвам, че са малко хората , при които интелекта работи в посока на здравето. Познавам много хора , които са интелигентни в работата си , имат невероятни постижения , но в здравословен план са пълни развалини. За какъв интелект говорим тук ?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #38 -: 01-09-2010, 08:59:29 »

Да, аз съм авантюрист и експериментатор, и слава Богу защото така стигнах до тук :)

Титан, според мен мацките имат предвид, че си позволяваш лукса да съдиш хората...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Сяра и МСМ
« Отговор #39 -: 01-09-2010, 11:52:11 »

С определен интелектуален капацитет се раждаш. Въпросът е колко, как и в каква насока ще го развиеш.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 22 запитвания.