Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Никко ;)  (Прочетена 84270 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #200 -: 02-08-2009, 18:54:39 »

Нико, ти се храниш съвсем недостатъчно за възрастта си. Вече ти бях писала за това. Петко хубаво те съветва и чети внимателно. Увеличи белтъчините и протеините. Ще се повредиш, момче! А си съвсем млад. Сега растеш и ти трябват многоповече вещества от колкото на мен, примерно. Ако си ми син ще нашляпам. И естествено ще ти приготвям по разнообразна храна. Според мен само със зърна и плодове не става. Непременно си намери конопено семе и почвай да си правиш мляко. Всеки ден пий ядкови млека. И непременно иди на лекар да ти направят изследване на урина и кръв. Ако нещо има проблем да се вземат мерки навреме!
Активен
Намасте :)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #201 -: 02-08-2009, 19:31:14 »

Дарби, нямам тази възможност да се снабдявам със ядки или коноп всеки ден, първо защото не ги плащам аз а в цялото семейство само аз съм суровоядец, второ в Казанлък са скъпи около 5.00-7.00лв. варират цените за 150-200гр. ядки (фъстъци, бадеми, макадамия, кашу и т.н.). Коноп в не намерих никъде в Казанлък. Ако можеш препоръчай ми накакви други алтернативи (по-достъпни) за храни богати на протеини, а и не само ти.
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #202 -: 02-08-2009, 19:56:47 »

Нико, снижи малко процента на суровоядство...60-70, а не 90-100. Давай с варива, щом нямаш редовно снабдяване с ядки и коноп...по-добре рискувай да се върнеш няколко стъпки назад в храненето, отколкото някой дефицит...ако имаш дефицит може би ще се наложи да кажеш 'чао' на суровоядството :-\ Прави задължително изследванията, щом не са изчезнали оплакванията. Явно има някаква причина. Действай и пиши ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #203 -: 02-08-2009, 20:34:06 »

Няма лидруг изход? Не може ли да увелича кълновете от нахут, като добавя такива и от леща? Какво ви е мнението за соята ?
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #204 -: 02-08-2009, 22:16:14 »

Аз на твое място бих отишъл директно в една хематологична лаборатория и бих си платил директно(без да се редя по опашки при личния), за да не се притесняваш допълнително ;) Пускай ПКК и след тва вече виж резултатите и иди при лекар, но без да казваш, че си суровоядец...поне не в началото още ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #205 -: 03-08-2009, 01:23:39 »

Мисля също, че трябва да започнем с това какво има на вашия пазар и какво обичаш да ядеш.
Със соята трябва да се внимава. На първо място задължително био. Тя води при храните с ГМО.

Ако бях на твое място, щях да взема за примерно меню това на Петко. Гледам, че не се храни с разни извънземни и супер храни: чии, мии, годжиберита и подобни. Овес, пшеница, ръж, ечемик, елда, просо, ориз- тези продукти се намират на бг пазара. Елдата нищо, че не е сурова. Ако не можеш да си ги покълваш, накисвай каквото е подходящо от вечерта за сутринта в ядково мляко примерно. Или си ги вари като не става сурови. Боб, нахут, леща...като са ти казали и другите. От ядките карай с тези, които имаш. Лен, сусам, тиквено и слънчогледово семе. Не знам какво друго да те посъветвам, освен да намалиш бананите.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #206 -: 03-08-2009, 07:54:07 »

Аз на твое място бих отишъл директно в една хематологична лаборатория и бих си платил директно(без да се редя по опашки при личния), за да не се притесняваш допълнително ;) Пускай ПКК и след тва вече виж резултатите и иди при лекар, но без да казваш, че си суровоядец...поне не в началото още ;D ;) :)
Петко, веднага не бих могъл да отида на изледване. Евентуално тази седмица.

Мисля също, че трябва да започнем с това какво има на вашия пазар и какво обичаш да ядеш.
Със соята трябва да се внимава. На първо място задължително био. Тя води при храните с ГМО.

Ако бях на твое място, щях да взема за примерно меню това на Петко. Гледам, че не се храни с разни извънземни и супер храни: чии, мии, годжиберита и подобни. Овес, пшеница, ръж, ечемик, елда, просо, ориз- тези продукти се намират на бг пазара. Елдата нищо, че не е сурова. Ако не можеш да си ги покълваш, накисвай каквото е подходящо от вечерта за сутринта в ядково мляко примерно. Или си ги вари като не става сурови. Боб, нахут, леща...като са ти казали и другите. От ядките карай с тези, които имаш. Лен, сусам, тиквено и слънчогледово семе. Не знам какво друго да те посъветвам, освен да намалиш бананите.
За соята и аз това знам, за това питам иначе не я консумирам. Пшеница, ръж, ориз имам в къщи (даже от снощи и трите са накиснати). Оризът може ли да се яде суров, като имам на предвид нешлифован (необработен) ориз. Нахутът гоям суров, всеки ден, сега ще добавя и леща. Лен косумирам по 1.с.л. всеки ден, а сусам повече. Кълнове от слунчоглед също не пропускам и ежедневно си ги хапвам. Относно плодовете най-много обичам ябълки, така,че бананите не са проблем.
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #207 -: 03-08-2009, 08:06:24 »

Добро утро! Как е днес положението?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #208 -: 03-08-2009, 08:19:01 »

Добро да е! При мен единствено очите останаха, като и те преминават. :)

Каня се сега да си направя една салата от ориз, пшеница и слънчоглед заедно с домати.
« Последна редакция: 03-08-2009, 08:21:13 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #209 -: 03-08-2009, 17:27:01 »

03.08.2009 г

> салата от 2 домата, краставица, ориз накиснат (около 80-90гр.), пшеница покълнала (около 40-50гр.) и слънчоглед покълнал (около 50гр.)
> салата от 3 домата, краставица, нахут покълнал (около 80-90 гр.) и сусам (3 с.л.)
> 3 ябълки
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #210 -: 03-08-2009, 17:45:31 »

оризът суров ли го ядеш? аз знам, че само дивият ориз се яде суров, ама знам ли... ???
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #211 -: 03-08-2009, 18:15:32 »

03.08.2009 г

> салата от 2 домата, краставица, ориз накиснат (около 80-90гр.), пшеница покълнала (около 40-50гр.) и слънчоглед покълнал (около 50гр.)
> салата от 3 домата, краставица, нахут покълнал (около 80-90 гр.) и сусам (3 с.л.)
> 3 ябълки

Кълновете в салатата ли ги слагаш?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #212 -: 03-08-2009, 18:51:58 »

Към Марулка: Да, суров го хапвам. Защо само дивият ориз да се яде суров?
Към Петко: Да, иначе не са ми приятни.
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #213 -: 03-08-2009, 18:58:51 »

пробвай да ядеш царевица. може да се яде сурова и е много вкусна. трябва да е млечна. аз ако си имам дете суровояд ще го затрупам с "манджи". при теб лошото е, че в семейството ти се хранят традиционно и ти е трудно да поемаш разнообразна сурова храна. но както съветва Петко, вземи да ядеш сготвеничко за да не се разболееш. боб, леща, грах. много те мисля, момче! ще вземеш да се разболееш и някой доктор да излива помия по суровоядците, че са те докарали до това положение. я огледай рецептите и придумай баба ти да ти помогне да приготвите нещо по-така. Стига си ял само салата. Ох, момче, внимавай!
Активен
Намасте :)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #214 -: 03-08-2009, 19:01:56 »

Дарби, та ти се притесняваш повече от мен! Недей така! Няма нужда да питам баба си за манджите, аз знам как се готвят  :D хехе, как се изказах... ;D Не е ли по-добре вместо варена леща, да си хапвам кълнове от нея?
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #215 -: 03-08-2009, 19:06:02 »

абе по добре е. направи си я както се прави лещата. покълналата лека, сложи й домати, чесън, магданоз, зехтинец, една пиперка ... ито си става като сготвената леща, но по-вкусна.
абе притеснявам се. млад си още и не трябва да е разболяваш!
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #216 -: 03-08-2009, 19:22:37 »

Да, намали салатите и плодовете. Направи си едно хлебче - http://www.zemianazaem.com/?p=80
Направи си един як десерт, та да си оближеш пръстите ;)
Ето рецептата:
Равни части суров сусамов тахан и мед се смесват. Счукват се орехи на едро и се добавят към основната смес, толкова, че да се сгъсти консистенцията. Може да се добавят и стафиди. Оформят се топчета и се овалват в кокосови стърготини, канела или ванилия, примерно, и се прибират в хладилника да стегнат. На вкус няма дума, с която да ги опиша 8)

И двете неща се приготвят много бързо. Ако имаш въпроси, питай ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #217 -: 03-08-2009, 20:43:27 »

Дарби, лещата ще я пробвам, задължително!

Петко, хубава е рецептата, но тук няма суров тахан. >:( Хлебчетата няма къде да ги изсуша, за това не си правя кракери. Десерта ще го пробвам но със смлян сусам предполагам ще стане подобно ;)

М/у другото да вметна, че адски много обичам сладко и може би това е причината да обичам толкова плодовете, а може би обратното...
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #218 -: 03-08-2009, 21:07:08 »

Петко, Дарби... тия рецепти айде да ги пратите в подфорума с рецепти, че звучат добре, а не всеки ше ги види тука...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #219 -: 03-08-2009, 23:26:55 »

М/у другото да вметна, че адски много обичам сладко и може би това е причината да обичам толкова плодовете, а може би обратното...
Замени сладкото с мед ;) Пчелните продукти са супер ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.