Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Никко ;)  (Прочетена 84269 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #280 -: 18-10-2009, 13:39:00 »

ЧРД! :fluretaa:

Кълновете и на мен повечето, които съм пробвала, не ми харесват, в крайна сметка ям само от репички и люцерна... Трябва да пробваш повече видове, белким ти допадне някой... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #281 -: 18-10-2009, 13:46:38 »

Никко, защо не пробваш да си насадиш нещо в продълговати саксии и да си го отглеждаш вътре? Стига да имаш място разбира се  :) аз така насадих моркови и спанак и вече са поникнали. Сега ще насадя и маруля и репички.  а и не ти трябват много саксии, аз засега съм си взела по една за вид. а и можеш да си правиш следното - като изкараш един морков например,  веднага на неговото място слагаш семка за спанак или нещо друго и така не ти се натрупват и много зеленчуци наведнъж а и израстват постепенно.
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #282 -: 18-10-2009, 13:48:43 »

Честит рожден ден  :flowers2:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #283 -: 18-10-2009, 13:52:33 »

Нико, чудесна идея ти дава Катето. Можеш всякакви семена да напускаш...аз сега ще пробвам с пшеница, която ще си подстригвам само ;D
А за кълновете вземи пробвай поне 7-8 вида ;) Нахут, зеле, лук, броколи, ръж...за бобовите знай, че се овкусяват интересно...експериментирай ;)
Другата опция е да караш на цитруси...но не знам как ще ти се отрази на бюджета :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #284 -: 18-10-2009, 14:09:58 »

Нико, през зимата все пак може да се яде праз, зеле, цвекло, моркови. Спомям си, че когато бях дете, нашите държаха в мазето праз и моркови в едни сандъчета с пясък. И някои сортове ябълки също на студено държат много..до април съм яла ябълки набрани през есента. Ако има нещо останало по двора, може да го слошиш във фризера, но не знам дали така ще има повече витамини, отколкото оранжерийни зеленчуци. Ама пък няма да има нитрати. Аз като една опитна вегетарианка мога да ти кажа, че нищо няма да ти стане ако ядеш готвено, но ти препоръчвам да не е пържено, ако може на пара (аз на пара дори и супите си правя- зеленчуците на пара и после сипвам в топла вода), и ако можеш да си набавиш кокосово масло за готвене  най-добре, понеже олиото и зехтина на висока температура стават канцерогенни. Ама то пък е малко скъпо. Не знам сам ли си готвиш или някой ти готви, но мазнината може да се сложи след като се изключи котлона, или въобще да не се слага, а да си пийваш шарлан сутрин.. Ако спазваш някои основни правила и не ядеш месо, и спортуваш, ще си здрав. Само гледай да не спреш да ядеш само защото не е сурово  :pensif_29:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #285 -: 18-10-2009, 14:11:38 »

И аз си помислих за това, което ти казва Катя. Стига да имаш място. А моя приятел като не му харесват на вкус кълновете, си ги овкусява със соев сос, защото го харесва.
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #286 -: 18-10-2009, 15:34:46 »

Чудесни идеи ми дадохте! Благодаря! Ако ще ям готвено, най-вероятно ще е варена леща или боб без никакви подправки или мазнина. :) Просто сварени за да са ядливи. Благодаря за креативноста която показхате и идеите които ми дадохте :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #287 -: 18-10-2009, 16:27:33 »

Пожeлавам ти винаги да имаш възможност за избор при всяка една твоя житейска стъпка и винаги да взимаш правилното решение! Честит рожден ден! :sorcerer - emotloader:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #288 -: 18-10-2009, 20:35:16 »

Нико, честит рожден ден!  :flowers2:  Чудя се аз какво ме влече към теб - мислех, че е майчинското чувство само - а то и аз имам дете везничка. Родено е на 19-ти.  Пожелавам ти да си много здрав, щастлив, всичко скоето се захванеш да ти върви по мед и масло.Не спирай да мечтаеш!   :peperudi:
Активен
Намасте :)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #289 -: 18-10-2009, 20:46:47 »

Честит рожден ден, Нико! :sorcerer - emotloader: хех , още една везничка - и аз съм везна  :Content_22:
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #290 -: 24-10-2009, 21:35:14 »

Пак мина доста време от последното ми писание... Напоследък взеха да избиват в мен доста странни пориви, доста често ми се дояжда готвено, да не кажа през ден и ми става все по трудно да устоя... ??? Днес примерно си хапнах зелен боб на обяд :surpris_25: Миналата седмица ядох леща веднъж... Тези пориви ме притесняват много и ми е чудно защо чак сега след 4 месеца 100% суровоядство? Имете ли идеи някакви ?  :Confus_34:
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #291 -: 24-10-2009, 23:53:48 »

theQueerN , нямам идея защо имаш такива пориви, но недей се обвинява. Мер беше писала някъде, че да се обвиняваме след такова прегрешение е по-вредно от самото него. Сигурно е нормално да ти се прияжда готвено от време на време. Ами, да все пак досега си ял готвени храни, знаеш вкуса им, свикнал си с тях. Мозъка те подсеща отново за тези вкусове, може би де да знам и аз. И в края на краищата не си ял месо, мляко или кашкавал, нали? Хапнал си леща, боб. :peperudi:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #292 -: 25-10-2009, 00:01:51 »

Всъщност като се замислих сега взех да се питам дали и мен няма да ме обземат такива желания. Аз съм в началото на трети месец на сто процента сурово и да ти кажа честно чак се чудя как така не ми се е прияло като на теб нещо готвено? :-\А ти обръщал ли си внимание дали като си изнервен или като си спокоен ти се е прияждало готвено? И въобще какво ти е било в тези случаи настроението? Питам, защото може и да ти се е приискало понеже си го свързал с някаква положителна емоция, която си изпитал точно по време на такава храна и сега да искаш да я изпиташ пак. Имам една приятелка тя миналия месец ме гледа, гледа, смя ми се на кълновете в къщи и един ден реши, че щом и аз мога и тя ще суровоядства. На третия ден нещо се изнерви. Някои й звънна по  телефона и тя докато се тръшкаше отвори хладилника и метна остатъците от едно печено пиле.Та има връзка между желанието за готвено и настроението. И при всеки е различно, разбира се.Да видим аз как ще се представя. Дано не ми се иска, но едва ли ще ми се размине.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #293 -: 25-10-2009, 09:38:12 »

Няма нищо,какво като си хапнал бобови,просто си имал нужда от нещо в тях.Какво е това 100%,понякога организма си казва-искам това или онова. Процентите не са самоцел.
Вал,това с приятелката,не е свързано с емоции,а по скоро липса на теоретична подготовка,а от там липса на силна воля и истинско желание :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #294 -: 25-10-2009, 10:30:06 »

Бенато, може би си прав. :) Вал там е работата, че настроението си ми беше както всеки друг ден. Аз трудно се влиая от емоциите и без много труд ги овладявам.  :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #295 -: 25-10-2009, 13:49:39 »

Нико, аз също като Бенато ще ти кажа, че трябва да си слушаш тялото!
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #296 -: 25-10-2009, 15:05:14 »

И аз мисля, че няма от какво да се притесняваш  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #297 -: 25-10-2009, 17:21:57 »

Нико, хич да не сепритесняваш. Като ти се яде готвено - хапни си. То тялото си знае работата. Само да не е с препъжени мазнини. Те са вредните. Другото си е съвсем в реда на нещата. Един сварен боб с една прясна салата си е направо здравословно ядене
 :essen:
Активен
Намасте :)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #298 -: 25-10-2009, 17:34:09 »

Аз от готвеното си хапвам сварени боб, леща, картофи както и лютеница която не е запържвана просто сварена до сгъстяване (но нея я ям много рядко)
 :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Дневникът на Никко ;)
« Отговор #299 -: 27-10-2009, 17:31:24 »

Менюто днес:
> 6:00-6:30 - чай от липа
> 10:00-10:30 2 ябълки
> 12:30-13:00 500гр. пресни фурми
> 14:00-14:30 домати и чушки
> 17:30-18:00 300гр. леща (сварена) и 2-3 (малки) сварени картофи

* днес за първи път опитах пресни фурми, страхотни са!
« Последна редакция: 27-10-2009, 18:55:44 от theQueerN »
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.