Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лудориите на един...  (Прочетена 18447 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лудориите на един...
« Отговор #20 -: 06-10-2010, 14:10:36 »

Овесените ядки (пресованите) като цяло не са сурови, да.
По едно време някой писа, че е намерил сурови, но не помня кой.
Тук в Канада също се намират сурови.

Минимално накисване на ядките- 4-6 часа.
Кашуто може и 1-2 часа, но то не е напълно сурово.
« Последна редакция: 06-10-2010, 14:12:50 от Вери »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Лудориите на един...
« Отговор #21 -: 06-10-2010, 15:16:38 »

Овесените ядки (пресованите) като цяло не са сурови, да.
По едно време някой писа, че е намерил сурови, но не помня кой.
Тук в Канада също се намират сурови.

Минимално накисване на ядките- 4-6 часа.
Кашуто може и 1-2 часа, но то не е напълно сурово.

Мисля, че Петко спомена, че е виждал сурови на село. Аз не съм, за съжаление.
А в гранола бара са си сурови - ако си го направиш сам ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #22 -: 08-10-2010, 11:30:25 »

Какви ги наплясках тия дни..:-)
Вчера:
9.00 Пчелно мл. лъжица, сусамово масло
9,30 Две ябълки
11.00 Покълнало жито 80гр, лъжица мед 2 ореха
След 15 половин салатка  и два домата
80гр кашу

Пуканки и една чаша бира( не беше добра идея) в билярда, после  една вода на салса партито.
Нещо не извира енергията от мен.Май прекалено рязко направих всичко, може би е от детоксикацията, не знам. Реших да включа сухо гладуване по 24 до 36 часа всяка седмица. Днеска това ми е „яденето”.:Р
Странна работа, но като не ям и се чувствам най-добре. Не ми се доспива и главата е свежа, като почна да паса някоя салата и до 20 минути ми се притварят очите..А уж са бавни въглехидрати и се усвояват лесно от организма...какво мислите?  ;D
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Лудориите на един...
« Отговор #23 -: 08-10-2010, 12:17:01 »

Вал, ядеш много малко, хапвай повече... ;)
Активен

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #24 -: 08-10-2010, 13:09:29 »

Вал, ядеш много малко, хапвай повече... ;)
Дани, не ми се яде..не огладявам  :whistling2 - emotloader:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Лудориите на един...
« Отговор #25 -: 08-10-2010, 13:13:04 »

Добре де, калпазанино, ти сега това с цел подобряване или влошаване на здравословното ти състояние го правиш? Менюто ти, не стига, че е супер еднообразно и бедно - мед, овесени ядки, орехи, салата - ами е в количества все едно бебе захранваме, а не яде мъж (то те мъжете вярно, че не порастват никога, ма чак пък толкоз!). И то това ядене ти е само половината седмица, защото другата половина от седмицата (всяка седмица!?) нашия решил да си прави сухо гладуване 1-2 дена, съответно захранване 2 дена след това...

Не знам от къде си се информирал и как ти е хрумнало да се храниш така, но фани се вземи в ръце и почни да ядеш повече и по-разнообразно, преди да ти е станало нещо и после да разправяш на всички, че суровоядството не ти е понесло! Организмът ти е достатъчно стресиран от факта, че си променил така драстично хранителните си навици, няма нужда да го стресираш със сухо гладуване така изведнъж, има време за това, първоначално прави някви други гладувания, и то не всяка седмица, а през по-дълъг период от време.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #26 -: 08-10-2010, 14:48:57 »

Добре де, калпазанино, ти сега това с цел подобряване или влошаване на здравословното ти състояние го правиш? Менюто ти, не стига, че е супер еднообразно и бедно - мед, овесени ядки, орехи, салата - ами е в количества все едно бебе захранваме, а не яде мъж (то те мъжете вярно, че не порастват никога, ма чак пък толкоз!). И то това ядене ти е само половината седмица, защото другата половина от седмицата (всяка седмица!?) нашия решил да си прави сухо гладуване 1-2 дена, съответно захранване 2 дена след това...

Не знам от къде си се информирал и как ти е хрумнало да се храниш така, но фани се вземи в ръце и почни да ядеш повече и по-разнообразно, преди да ти е станало нещо и после да разправяш на всички, че суровоядството не ти е понесло! Организмът ти е достатъчно стресиран от факта, че си променил така драстично хранителните си навици, няма нужда да го стресираш със сухо гладуване така изведнъж, има време за това, първоначално прави някви други гладувания, и то не всяка седмица, а през по-дълъг период от време.

леле ако искаш ела да ми удариш два шамара..при мен винаги има защо ..хаха  Ям когато съм гладен..грешно ли е? по- голямо количество не мога..Кое му е еднообразното не разбрах? Плодове, ядки салата, мазнини?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Лудориите на един...
« Отговор #27 -: 08-10-2010, 15:28:36 »

Прави повече секс и ще ти се прияжда по-често. (Дет викаше един познат - всички болести са в резултат на нередовно пиене и занемарен полов живот  :Content_4 - emotloader:) Помисли си колко продукта има в България, които могат да се ядат сурови, и колко присъстват в твоето меню, и ще разбереш колко е еднообразно. За продуктите в света отделен въпрос, и тях можеш да си ги намериш...

А за да разбереш колко ти е малък (за рациона ти става въпрос), сега ще ти сметна една проста сметка:

сусамово олио 1 с.л. = 120 калории
2 ябълки по 100 = 200 калории
жито 80 г = 200 калории
2 домата по 15 калории = 30 калории
кашу 80 г = 400 калории

салатата не знам каква е, но едва ли е повече от 50-100 калории

Та ти изкарвам около 1000 калории на ден консумация. Понеже си си дал мерките в началото на темата, ти сметнах BMR, излиза 1950 калории, това е само колко харчиш за да си жив, без да се движиш и т.н. Количеството приемани от теб калории вероятно ще са достатъчни като за дете в детската градина, ако не е много палаво.

В този форум по принцип не се говори за калории, и те наистина не са толкова важни, колко е важно качеството на приеманата храна, но явно няма друг начин човек, който драстично си недояжда, да разбере, че всъщност не си дояжда.

Айде, марш да се нахраниш както трябва, да не се пляскаме!
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #28 -: 08-10-2010, 15:37:53 »

Ок, Марулка разбрах те. вдигам калориите.Зарад теб колежката го отнесе, нооо не съм решил още по коя част, тази със секса или със суровоядството..което и да е все ще има преживяне.. ;D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Лудориите на един...
« Отговор #29 -: 12-10-2010, 09:49:17 »

ша ядем ли или няма да ядем? казвай бързо кви ги вършиш?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #30 -: 12-10-2010, 10:36:50 »

ша ядем ли или няма да ядем? казвай бързо кви ги вършиш?

Ща..ядем ;))

Здрасти, Салатке опс Марулке  :flowers2: Искам да ти благодаря за съвета относно калориите. Друго си е жена да те насмете и покаже грешките ти  ;D Чувставам се много по- добре и зареден. Въстановявам се от лостовете по-добре и имам сили Иупиии. Учудващо, но май се става як и със домати и моркови хаха. Кръстосвам пеша няляво и надясно, дори зарязах колата...Интересно ми е какво  ли ще зарежа още...
Другото, което направих са гранола барчетата. Голяма вкусотия. Всичко това от от рецептата на деси и youtube. Голямо месене падна ..и след изкривяването на няколко лъжици се поздравих накрая  с успех...Сега правя дизайните на опаковките и до седмица ги пускам в магазинната мрежа   ;D

днеска:
9.00 1 с.л сусамово масло
1 ч.л. пчелен прашец
10,00 грозде
11,00 гранола бар
към 13,00 съм предвидил  салатка, голям домат чушка. половин краставица две филийки от  немския хляб..


Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Лудориите на един...
« Отговор #31 -: 12-10-2010, 10:40:58 »

а така, брао, днеска си екстра до тука, няма са пляскаме начи! ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #32 -: 12-10-2010, 11:17:47 »

може, но по нежно.. ;D все пак си изядох калорийийтеее
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Лудориите на един...
« Отговор #33 -: 12-10-2010, 17:14:28 »

айде, иди папкай и напиши продължението на менюто за деня?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #34 -: 13-10-2010, 10:48:15 »

Добър ден, :-)
Вчера завърших със салата от домати, зеле и семки ..ииии пак гранола (поради опасност от пристрастяване ще сложа катинар с код на хладилника, а кода ще дам на бившата си приятелка  ;D)

днеска: жабурене, солена вода, две  огромни сякаш напомпани със стероиди ябълки..това е до тука...аа.аа Вчера намах какво да правя през нощите и след четене на Малахов "Чистене на паразити"  взех, че се качих на един кантар...74 кг..т.е - 10 откакто почнах всичко това преди 2 месеца и кусур...Къде беше темата за качването?  ;D
Хубав ден на всички
Активен

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #35 -: 14-10-2010, 09:18:46 »

Вчера: 2 граноли след ябълките, после към 15 часа 100грама бадеми и малко орехи. След 19 и 30 голяма салата със зеле, домати семки, малко чипс и луканка..( бях на гости). Вечерта после се събуждах и не спах добре...Загрях като печка..Май наистина местото по трудно се обработва..
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Лудориите на един...
« Отговор #36 -: 14-10-2010, 09:42:41 »

а за пиене какво имаше?

мале мале tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #37 -: 14-10-2010, 09:57:45 »

Признавам си една текила пих, но беше с лимоооннн... :thankyou:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Лудориите на един...
« Отговор #38 -: 14-10-2010, 10:56:08 »

След прочистване и предимно сурово,вегетариянско хранене,ако се консумира алкохол и месо,особенно червено,организма ще реагира с някакъв пристъп. Най вероятно подагрен при мъжете.
Внимавайте,от личен опит го казвам. :Confus_3:
Преди време от стрес и преумора смених режима за кратко и веднага получих подагрен пристъп,а никога преди не бях имал,даже си мислех ,че съм си изкълчил пръста :Confus_3: ;D Просто тялото не може да се справи с отровите и кристалите на пикочната киселина.
Луканката пък е най смотаното вмирисано месо,което има на пазара.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #39 -: 14-10-2010, 11:27:05 »

темата ми скоро мисля да я преименувам на какво Не трябва да правим по време на суровоядството.. ;D Днеска планирам да ходя на фитнес, за първи път от някоко месеца..Пожелайте ми да не ме затисне някое желязо. :D . Мисля да включа и това сутрин на гладно...  http://www.bb-team.org/articles/1408/#axzz12K83DVPI
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.