Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лудориите на един...  (Прочетена 18462 пъти)

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Лудориите на един...
« -: 04-10-2010, 16:42:20 »

Здрасти и тук..
Още съм непокълнал съвсем в суровоядството, но си правя дневник да следя за успехите и неуспехите си и да си помагаме взаимно...Надявам се да не преча много...


Изходни данни:183 см,80кг.леко прегърбен, редки и нестабилни сексуални връзки, алергия с неустановен причинител (вероятност да е  на психична основа: трудности към сближаване с другия пол,буквално подскачах при допир), аритмия във покой докато спя (на няколко пъти си мислех, че има заметресение: ставам паля лампата нищо се не клати.. гася, лягам 3 серии през 20 минити). Последва натиск в сърдечната област. Закачиха ми някакъв тестер с 20 тина тапички и крачех  24 часа из града  като някой талибан турист. Нищо не откриха..Казаха ми здрав и корав си..
.. Реших че е време за промяна и ето ме тук..сред вас с подредени яйца, картоф и риба  очаквайки инструкции как да ги смеля в 80ватова  кафемелачка.  ;D последното е шега.

Последния месец изключително със сурова храна без особено проготовление. Направо гризвам краставичката цяла с два средно големи домата....ядки, плодове и мед.
От начало нямах никави сили спрях фитнеса, започнах малко лостове в  близкото училище. Не можех да направя 10 лицеви опори, но впоследствие закрепнах доста. Въпреки всичко не съм на 100% още. Понякога имам чувството, че костите не са здрави достатъчно..Калции определено ми липсва..
Първите седмици имах засилена алергична реакция, но сега поспадна малко..Сърцето и то не ме притиска вече нон стоп..
Другото, което осещам е промяна в психиката. Станах по спокоен и сякаш гледам отстрани на нещата..( дано не е от липсата на някой важен микроелемент.  :D)

На кратко:
Ставане 8,30
Жабурене със зехтин студено пресован 10 минути..повече не мога да издържа да не приказвам..

8,40 3 серии слънчевия комплекс бос с лице към светлото бъдеще и  сънлив сутрешен поглед..Много ми допада за сутрешна гимнастика.
Прочистване на носа със трапезна сол загрята в малка  каничка..

9.00 Чаша вода
Лъжица ленено масло
Купа накисната елда от вечерта  с лъжица мед и 3 ореха.

13 часа. Половин краставица половин салатка. След 5 минути малко скумрия  риба(изядена вследствие изчетената диета на иван петърнишки май). Не бах ял месо от 2 месеца. Доспа ми се веднага ( това ми се случва доста често след ядене от както минах на сурово!!)

17 , 20 3 чепки грозде българско с 30 грама нитрати  :D))

Вечерното; строг пост: сок от грозде, но ферментирал хаха  :D

извинявам се за дългия пост, но ми стана интересно да пиша..дано не се и чета сам..  :bleh

До после
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Лудориите на един...
« Отговор #1 -: 04-10-2010, 18:11:33 »

Здравей и честит дневник!  :)Браво за първия ти месец на сурово! Постепенно алргиите ти ще отшумят. Менюто ти е добро но за вечеря само грозде ли хапваш?
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Лудориите на един...
« Отговор #2 -: 04-10-2010, 18:34:11 »

Много свежо, бе, v-a-l!  ;D С това меню и това чувство за хумор светлото бъдеще е твое. ;)
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #3 -: 04-10-2010, 19:53:43 »

Здравей и честит дневник!  :)Браво за първия ти месец на сурово! Постепенно алргиите ти ще отшумят. Менюто ти е добро но за вечеря само грозде ли хапваш?

Не, Деси. Досега се правих на йога и после ще хапна ябълка, пчелен прашец, лъжица мед и 50грама лешници..добре ли е?

 Към  Варненци!  къде може да се ходи на класическа йога след 18 и 30 часа..и да остана доволен.   Начинаещ съм
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лудориите на един...
« Отговор #4 -: 04-10-2010, 20:12:41 »

За калций- сусам и ядки.
За мен малко ядеш. А може би аз много ям.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Лудориите на един...
« Отговор #5 -: 05-10-2010, 00:32:11 »

Цитат
На кратко:
Ставане 8,30
Жабурене със зехтин студено пресован 10 минути..повече не мога да издържа да не приказвам..
И на мен ми е трудно да не говоря повече, нали съм бъбривка :laugh:
Цитат
8,40 3 серии слънчевия комплекс бос с лице към светлото бъдеще и  сънлив сутрешен поглед..Много ми допада за сутрешна гимнастика.
Прочистване на носа със трапезна сол загрята в малка  каничка..
Извинявай, но този "слънчев комплекс", който изпълняваш сутрин да не е "петимата тибетци"?
Освен това съм забравила как става това прочистване на носа. Ако може припомниш няма да ти се разсърдя. ;)
Цитат
9.00 Чаша вода
Лъжица ленено масло
Купа накисната елда от вечерта  с лъжица мед и 3 ореха.
Не е ли доста рано за елда? Не, че налагам мнение, но аз до обяд категорично знам, че не трябва да се яде друго освен сурови плодове, фрешове, чай, мед. Даже и за зеленчуци е добре да се изчака 12 часа /макар да не е фатално/ Но за ядки, семена, кълнове и т.н. след 12 часа! Нали си спомняш за процесите в организма.  До обяд се чистиш, от обяд нататък абсорбираш, вечер храносмилаш. Абе, май не беше точно така! Трябва да си видя една таблица. Но смисълът е такъв, де. Добре е до обяд да оставим организма да си довърши работата от вечерта.
Цитат
След 5 минути малко скумрия  риба(изядена вследствие изчетената диета на иван петърнишки май). Не бах ял месо от 2 месеца. Доспа ми се веднага ( това ми се случва доста често след ядене от както минах на сурово!!)
Това да ти се доспива като ядеш риба или месо вече задължително ще ти се случва. По-добре не ги яж. На организма му трябва мноооооого повече енергия да ги разгради, преработи и тази енергия се насочва натам , а на теб ти се допсива. при суровата храна това няма как да стане. Може даже да ти дойде енергия. На мен всъщност това ми е най-голямото удоволствие от суровоядството - да не ми става тежко и да ми се приспива след ядене. :kisss:

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лудориите на един...
« Отговор #6 -: 05-10-2010, 04:34:32 »

Е чак пък "не трябва". не обичам думичката "трябва". Всеки е различен. Някой може да иска да си хапне по-стабилно преди обед. В едно примерно меню на Казънс, да речем, предлага за сутрешна закуска или кисели плодове или кефир от ядково мляко или гранола бар.
Чистим се от вечерта до сутринта. Хубаво е да не се яде след залез слънце и преди 9ч сутринта.
Активен

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #7 -: 05-10-2010, 10:14:00 »

Май сте прави, рано е за стабилна закуска..утре минавам на плодове до обяд..И аз осещам, че се тормозя с това ядене сутрин..мерси
Вал, ето линкче  http://nistologia.blogspot.com/2008/04/blog-post_9495.html

Вери, и аз осещам, че храната е малко, но не съм и гладен..а отслабнах доста..направо ми виснаха дрехите и хората ме питат дали не съм болен хаха...
Всяка седмица (четвъртъка) по един ден пълен глад 24 часа..предния път бях на водно..дестилирана вода..Въпреки че бях като парцал след  сок от 2 ябълки с морков отидох на седмото небе..
После стомаха ми заработи сякаш с нова сила...и психото се изчисти от разни емоции..харесва ми.

Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Лудориите на един...
« Отговор #8 -: 05-10-2010, 10:56:33 »

Вал, мисля, че "слънчевият поздрав" е Сурия Намаскар, а не Петимата тибетци  ;). Авторът ще каже права ли съм де  :surpris_23:.

Понеже стана дума за закуската сутрин, искам да се изкажа. Да, според естественото хранене (съобразено с биоритмите, времето на активност на отделните органи и т.н.) трябва да се яде стабилно около и след пладне, сутрин да се яде само след като сме напълно готови за това, а вечер да се яде малко, или нищо. Една от причините е, че както каза Вери, от вечерта до сутринта "разтоварваме". От 6 до 8 сутринта е активен меридианът на дебелото черво и тогава е най-подходящото време за отделяне. При това положение не е желателно да напълним стомаха и червата си, още преди да са били изпразнени. Добре, но дори и това да е така, при положение, че аз още с отвалянето на очите сутрин се изстрелвам в тоалетната; щом изпия чаша вода или чай - още веднъж, а след някой и друг плод - отново? И при положение, че предишния ден съм вечеряла в шест, при това пак плодове или най-много салата (лека, без ядки или нещо подобно) и към 8 стомахът ми вече къркори неудържимо? Когато съм си вкъщи и нямам кой знае какви задачи, мога да се нахраня и само с плодове до обяд, но когато съм станала в пет, трябва да закуся в шест, да изхвърча от вкъщи в 7, да извървя едно 10-тина километра пеш и да нямам възможност да се нахраня поне докъм 11, какво да закуся?  ??? Ябълка? Нали ще отиде на кино още на втория километър... Затова в такива случаи предпочитам да закуся стабилно, колкото и да се води "неправилно" (преди ядях мюсли с гореща вода и мед, сега си накисвам от вечерта киноа, нахут, амарант, пшеница... каквото дойде ;)), на обед да хапна малко, а вечерта най-често в такива дни не вечерям - най-вече защото съм толкова уморена, че предпочитам да пия чай с мед, или фреш, и директно да се тръшна в леглото tooth.
Така че, с една дума, Вери е права - "трябва" не е добра стратегия. Преди да следва дадени препоръки, били те дори за естествено здраве, е хубаво да съобрази дали са съвместими с неговия начин на живот, за да не става така, че вместо да помогнат, да пречат  :).

На v-a-l - честит дневник и поздрави! :love_026:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Лудориите на един...
« Отговор #9 -: 05-10-2010, 11:46:08 »

Здравей и от мен :) много забавно дневниче се очертава!
Браво за постигнатото до момента! Исках да ти обърна внимание на алергията - според др. Кларк, 95% от алергичните проблеми се решават с чернодробни пречиствания. Успех!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #10 -: 05-10-2010, 14:19:37 »

.. Другото, което силно ми прави впечатление е, че имам засилен нюх..И то не си в гората ами хващам все разни боклуци..дори скоро ще почна да различавам различните октани.. Вчера след рибата имах чувството, че се превърнах в мекотело..всичко ми миришеше на риба урина ръце кожа.. ужаст..Дори сякаш почнах да гледам така ококорено  ;D
Вие как сте с въздуха?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лудориите на един...
« Отговор #11 -: 05-10-2010, 15:10:13 »

И аз имам засилен нюх, като на бременна.  tooth Не съм....
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Лудориите на един...
« Отговор #12 -: 05-10-2010, 16:26:06 »

Много интересно дневниче  :Content_22:  Всъщност ти завиждам малко за това, че тепърва откриваш предимствата на правилното хранене и ти е интересно  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Лудориите на един...
« Отговор #13 -: 05-10-2010, 16:31:48 »

Валентин мисля че менюто ти е добре! Можеш наистина да включиш смлян сусам или суров тахан за повече калций. Понякога към 10.30 и 11 часа и аз имам нужда от нещо по-засищащо и преди фитнес хапвам гранола бар но тогава обеда общо взето го изпускам.
За йога курсове след 18.30 във Варна мога да ти препоръчам Палах център. Там ходих по едно време но за кратко. За други места не се сещам.
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Лудориите на един...
« Отговор #14 -: 05-10-2010, 19:29:26 »

.. Другото, което силно ми прави впечатление е, че имам засилен нюх..И то не си в гората ами хващам все разни боклуци..дори скоро ще почна да различавам различните октани.. Вчера след рибата имах чувството, че се превърнах в мекотело..всичко ми миришеше на риба урина ръце кожа.. ужаст..Дори сякаш почнах да гледам така ококорено  ;D
Вие как сте с въздуха?
Това нищо не е ... аз имах един мост в устата и откакто започнах да се храня предимно със сурово, въпросният падна и пораснаха нови зъби....     хааааахааахаа Какво ли да е вярно!! Вальо, предимствата на суровата храна са безброй, успех! :Cherries :Appetit_4:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Лудориите на един...
« Отговор #15 -: 05-10-2010, 20:14:28 »

Кухчо, вярно ли?
На мен постоянно ми падат пломбите на задните зъби.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Лудориите на един...
« Отговор #16 -: 05-10-2010, 20:25:42 »

Здрасти и тук..
 аритмия във покой докато спя (на няколко пъти си мислех, че има заметресение: ставам паля лампата нищо се не клати.. гася, лягам 3 серии през 20 минити). Последва натиск в сърдечната област. Закачиха ми някакъв тестер с 20 тина тапички и крачех  24 часа из града  като някой талибан турист. Нищо не откриха..Казаха ми здрав и корав си..


здрасти  :flowers2:

и аз имах преди няколко години подобни аритмии, силно ускорен пулс и леглото се люлееше - все посред нощ или като се отпускам и почивам, при покой. И това с тестера го минах 2 пъти, електрокардиото и разните проверки при физическо натоварване, и накрая нищо определено, само една анемия. Нисък хемоглобин, ниско желязо, ниско ниво на разните захари...но това май се оказа нормалното ми състояние. Сърцето си е ок, един др каза че ниското кръвно в комбина с анемията можели да дадат ефект на ускоряванена пулса и подобни аритмии, и не се лекувало. Иначе може да се отрази добре стопа на кафето.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Лудориите на един...
« Отговор #17 -: 06-10-2010, 08:05:20 »

С всички съм съгласна! Затова съм писала, 
Цитат
     Не, че налагам мнение, но аз до обяд категорично знам, че не трябва да се яде друго освен сурови плодове, фрешове, чай, мед. Даже и за зеленчуци е добре да се изчака 12 часа /макар да не е фатално/ Но за ядки, семена, кълнове и т.н. след 12 часа! Нали си спомняш за процесите в организма.  До обяд се чистиш, от обяд нататък абсорбираш, вечер храносмилаш. Абе, май не беше точно така! Трябва да си видя една таблица. Но смисълът е такъв, де. Добре е до обяд да оставим организма да си довърши работата от вечерта.
Вики, Вери прави сте! Вярно е , че ако станеш в 5 часа и вървиш пеш е съвсем различно от  това да станеш 8  или 9 часа. Изобщо всеки трябва да си изгради индивидуален план според нуждите, движението, работота, навиците, че и настроението, ако щеш. Но специално за неяденето на обяд, лично аз съм категорична. За себе си , разбира се. И го споделям тука, а всеки да се прецени. Но вижте аз малко може би хитрувам. Защото на мен не ми е проблем никакъв да стоя гладна не само до обяд, но и почти целия ден. Но вечер хапвам обилно и то това ми е навик от години. Да не говорим, че често не спазвам пък друго правило да не се яде след 20.00 часа вечер. Лягам си доста късно и може и това да е другата причина. Но по често е навика. Да не говорим и за чисто положителната емоция. В смисъл,че на мен ми е приятно да си хапвам в къщи със семейните, независимо че те не споделят суровоядството. /Е, да ама някои ден ще ги зарибя ;)/
Вики , вярно че така се казваше Слънчевия копмлекс - Сурия Намаскар. Забравям тези им наименования.
Активен

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #18 -: 06-10-2010, 10:37:57 »

Валентин мисля че менюто ти е добре! Можеш наистина да включиш смлян сусам или суров тахан за повече калций. Понякога към 10.30 и 11 часа и аз имам нужда от нещо по-засищащо и преди фитнес хапвам гранола бар но тогава обеда общо взето го изпускам.
За йога курсове след 18.30 във Варна мога да ти препоръчам Палах център. Там ходих по едно време но за кратко. За други места не се сещам.

Мерси, Дес ще го пробвам скоро. За гранолата овесените ядки не бяха ли печени?
Активен

v-a-l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Лудориите на един...
« Отговор #19 -: 06-10-2010, 10:44:16 »

Вчерашното меню:
Сутрин  150гр Овесени ядки с 30% плод + малко орехи и мед
ОБяд: 2 банана сле 20 минути  един пакет ядки микс от керфура( има доста видове!) ненакиснати..за съжаление. не издържах. Тук имам въпрос; за какво минимално време  падат инхибиторите?
вечеря гръцка салата в хепи...
Знам, не е голямо ядене....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.