Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Успешно пречистване на черния дроб  (Прочетена 42376 пъти)

purelove

  • Гост
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #40 -: 17-04-2012, 16:54:32 »

Възможно е да са и от жлъчните канали , а защо не и наченки на недооформени още камъни  :Confus_3: Какъвто и да им е произхода,важно е че са излезли  :whistling2 - emotloader:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #41 -: 17-04-2012, 17:23:46 »

да ама няма зелени -вече трето пречистване правя, от стриктно - по-стриктно всичко спазвам и нито един зелен камък!. Взех да се обезкуражавам вече....... 
Активен

Pepi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #42 -: 18-04-2012, 17:56:05 »

Здравейте,

имам един въпрос: как разбирате, че сте изчистили дроба и че няма нужда повече да повтаряте процедурата засега? Докато е замърсен се изхвърлят топчета. А после като се изчистят тези неща, какво излиза?

Здравейте! Според мен ако човек се занимава с гладуване редовно и прави поне веднъж годишно 7 до 10дни на вода, пречистване на черния дроб със зехтин и лимонов сок въобще не му е нужно, камъните се стапят достатъчно добре. А ако не гладува- 1-2 пъти в годината са добра профилактика. Но да се разчита само на това е не много мъдро според мен. Освен това зависи и какво преобладава в  човека-Капха ,Питта или Вата, не всички натрупват камъни, а предимно тези които имат питта-огън конституция( тип , доша). По-скоро това е помощна процедура при навлизане в гладуванията , за по-малко кризи, както и клизмите. Прекаляването може да навреди- извлича се калций от организма, все пак зехтина е рафиниран продукт.   
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #43 -: 19-04-2012, 03:30:49 »

да ама няма зелени -вече трето пречистване правя, от стриктно - по-стриктно всичко спазвам и нито един зелен камък!. Взех да се обезкуражавам вече....... 

Пиеш ли достатъчно зехтин, аз при последното пречистване по Великден изпих само 210 мл зехтин и разбира се малко материал излезе.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #44 -: 19-04-2012, 06:57:57 »

Повече от 200 мл  не е необходимо. Ако не е станало , значи причината е другаде.
Базирам се на практиката в центровете на Семьонова - няколко хиляди човека годишно!  правят процедурата с по 200 мл. зехтин и при тях  се получава. Така е вече 15ина години!

За три години тук никой не полюбопитства каква е нейната система за прочистване , а се знае че съм бил в неин център  два пъти.  
 Затова и аз не се натрапвам да я препоръчвам :)  
Викам си - щом не се обаждат, значи се справят отлично и сами, което е супер.  :peperudi:
« Последна редакция: 19-04-2012, 07:12:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #45 -: 19-04-2012, 09:48:29 »

#пия по 250зехтин/250лимон и грейпфрут
#не казах, че е тотално неуспешно, а че излиза жълта каша и дребни жълти камъчета
#Бате Бино, аз помислих че се шегуваш, че "ще ни направиш групово пречистване" на всички неуспели и честно да ти кажа много-много не го взех на сериозно, а и съвсем съм пропуснала покрай ушите си, че е по Семьонова......................
Така че моля те казвай го!-взех да ги сънувам тия зелени камъни..!
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #46 -: 19-04-2012, 15:04:12 »

Повече от 200 мл  не е необходимо. Ако не е станало , значи причината е другаде.
Базирам се на практиката в центровете на Семьонова - няколко хиляди човека годишно!  правят процедурата с по 200 мл. зехтин и при тях  се получава. Така е вече 15ина години!

За три години тук никой не полюбопитства каква е нейната система за прочистване , а се знае че съм бил в неин център  два пъти.  
 Затова и аз не се натрапвам да я препоръчвам :)  
Викам си - щом не се обаждат, значи се справят отлично и сами, което е супер.  :peperudi:

Ха добър ден! :)
Бат Бино ма моля ти се,разбира се че ще ни е интересно да чуем по-подробно за същността на процедурата и атмосферата в самите центрове,ти поне си имал възможност да идеш да усетиш отблизо.

То принципно и ние не искаме да те притискаме твърде много,но и по тази и други теми ще се радваме да споделяш впечатления и гледна точка!
Поздрави
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #47 -: 29-04-2012, 17:19:18 »

Тва ли е темата където да се похвалим ;D
След като оспамих "неуспешно .."
Еми общо взето бях много стриктна,както съм описала в гореспоменатата тема,просто излязоха следобед.Имаше различни и неочаквани "находки"-нещо като кал и размекнати може би камъчета и един много красиво оформен по-едър камък,като тия ахатчетата дето ги продават.Чуствам се страхотно най-вече от факта че усилията ми са възнаградени Видимо :DТъкмо се бях отказала,сега ще продължа с прочистванията.

Е,аз не че кой зне какво имах да кажа,просто се радвааам,много ии така :Content_22:
юхууууу
 :Content_4 - emotloader:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #48 -: 07-05-2012, 09:25:54 »

Направих си годишното чернодробно пречистване. Закъснях,но нямах организация за по рано. Една седмица бях на сурово и клизми,предимно плод и зеленчук.В деня на пречистването работих,в 17 пих една английска сол,в 19 пих зехтина и лимона. В 21,часа,започна якото гадене. В 1 часа съм заспал. На сутринта пих сок и отидох естествено по голяма,само разтворени холестиринови камъни и отпадъци имаше. Пих една английска отново и се започна голямото изхвърляне,много билирубинови ,зелени камъни с различна големина от сантиметър надолу.И много разтворени жълти холестиринови. Загрявах дроба съвсем леко само три часа,то си е топло все пак. :)
Това е,визуализирах си,как се изхвърлят мръсотиите.  Беше точно на 6-ти, пълнолуние,но пак е ок ,един ден закъснение не е от такова значение.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #49 -: 07-05-2012, 19:54:57 »

Ти само по едно ли правиш на година?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #50 -: 07-05-2012, 21:05:03 »

Да,миналата година направих едно двойно ,в два последователни дни. Тази година едно ми стига,когато се прави всяка година,може да е само едно. :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #51 -: 15-05-2012, 07:14:14 »

2 седмици след второто направих и трето-изключително успешно.Отново сложих в зехтина лъжичка счукан карамфил и излязоха множество мъртви паразити,отделно много, много камъни.Обзе ме ужас като видях всичко това и накрая вече не ми беше смешно нито се радвах,а тъжно-за всички заблудени хорица които си живеят съдържайки в себе си Това(и най-вече за семейството ми,в този момент майка ми се прибра имаше малко драми от моя страна как да е).
  При подготовката пиех зехтин и лимонов сок 5дни всяка сутрин по 50 мл горе долу,след около час-топла вода с лъжица мед,сок само в петъка и на самия ден-в събота,иначе ябълки си ядях сутрин и следобед всичките дни.Разбира се само сурова храна,в четвъртък си карах на плодове(често в четвъртък имам желание да ям само плодове-нямам обяснение на това).
  Сега след като се стабилизирах емоционално съм лека и енергична,няма умора,разказвам на приятелите си за прочистването-ще ми се повече хора да разберат за това(питаха ме дали червеите дето излизат имат очи tooth),но е странно все още...вчера няколко човека ме слушаха пийвайки бира и пушейки цигари
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #52 -: 15-05-2012, 18:24:49 »

КАКВИ ПАРАЗИТИ ИЗЛЯЗОХА??????
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #53 -: 15-05-2012, 19:08:44 »

Знам ли ги..червейчета,малки кафяви(зле съм с мерките горе долу ето толкова --------- дълги-оф гнусно е,извинете)
Все пак не се стряскайте или нещо,да не се знае кой какво има,но аз пия(пиех) алкохол от 4 годишна,напивах се от 15 годишна,пила съм много лекарства като дете и съм вземала всякакви наркотици.Джънка,захарните,белия хляб и прочие даже бледнеят на фона на всичко това,но и тях си потребявах стабилно.

Каквото си надробих...това е
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #54 -: 01-06-2012, 23:03:03 »

Четвърто успешно ;D

Сега разбирам как трябва да се чувства човек по принцип-всичко да му е лесно.
Има промени в мен-отначало се придържах към суровоядството само за да ми се получат прочистванията,а след това-все си мислех как ще си сготвя нещо топлинно нали,защото наистина ми се ядеше.
Станаха няколко месеца на сурово(към 90% може би-кашуто и тахана  не са сурови),все повече чета по темата и вече не виждам смисъл да консумирам готвено.Приеми живот в себе си,за да бъдеш и ти жив и да постигнеш максималното,което ти е заложено!Ако някой път се"налага"да ям топлинно обр.храна по-добре да карам само на вода,мисля си.

храна
смисъл?има ли
ще нахрани ли тя клетките ти Наистина
ако ли не-просто не я приемай в себе си
всички полезни вещества,смачкани и сгърчени от огъня,и стомаха ти я подмята после тая тухла,изморява се и горе взимат решение-е добре,пак ще се вади от резерва
Имам твърде високи цели и тялото ми трябва в най-доброто възможно състояние.Дано всичко върви добре от сега нататък!


Честит празник на всички-душата няма възраст,така че всички сме си деца ;)
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #55 -: 04-06-2012, 02:11:57 »

Дългогодишните  наблюдения на група Аюрведични учени от университета в Бихар сочат, че чувстващите се "леки"  и пъргави от системни прочиствания и изчиствания, проявяват първите признаци на увредена невронна чувствителност от клетъчно гладуване, както при наркоманите.  Влечението или виждането на Бог е непосредствена проява.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #56 -: 04-06-2012, 15:53:58 »

да си държа червеите казваш та да мисля трезво

аз даже нищо не споделям тук..в главата ми е постоянен филм и не е от скоро
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #57 -: 04-06-2012, 16:24:44 »

Люба, ти за един месец ли успя да ги направиш тези 4 чернодробни.. ? Направо се засрамих!  :Confus_3:
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #58 -: 04-06-2012, 22:08:31 »

не.защо си останала с такова впечатление
първото-февруари
второто-април
трето и четвърто-май

С второто толкова се забавих... беше грешка-през цялото време ме боля в областта на черния дроб,а и имаше две неуспешни прочиствания,които не ми се получиха защото след първото ме обхвана Огромна еуфория,чувство за могъщество+някъв зверски апетит и зарязах правилното хранене за малък но достатъчен период.
Ето-всъщност съм супер зле :bleh

Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:Успешно пречистване на черния дроб
« Отговор #59 -: 07-06-2012, 13:54:04 »

Ти червеи видя ли или са митологични такива?   Ако знаеш колко са полезни, може и да ти липсват.   Липсата на паразити води до сериозни проблеми.   Хората пият глисти за да си махат колита,  гастрита или розови червеи  за да се поддържат здрави и да си лекуват кистите.   
Как може доброволно да си изгониш гостите. 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 24 запитвания.