Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 2  (Прочетена 248020 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Тема-чесалка 2
« -: 15-10-2010, 23:14:37 »

Старата чесалка гледам съм я стартирала преди 100 години, вече е морално остаряла и изтощена, пенсионираме я с минимална българска пенсия 136.08 лв ( :surpris_22:), а всички дет ги сърби, да заповядат тука :peperudi:

(следват правилата, ако въобще някой ги чете)

В тази тема се споделят:

- особено мъдри мисли, които под влияние на суровоядството и здравословния живот просто напират да излязат, но изобщо нямат връзка с никоя тема никъде из форума;

- особено глупави безсмислици, които по същите причини не се връзват в друга тема;

- всичко, което бихте написали в своя дневник, но си нямате такъв, както и всичко, което може да напишете в чуждите, но с цел да не се препълват е по-добре да е тук;

- каквито и да е идеи, които не сте сигурни дали са за форума или за отделна тема, или пък ако сте прекалено срамежливи (като мен ) да си отворите собствена тема - ако темата се окаже интересна и подходяща, ще бъде преместена в отделна тема!

- вицове, смешки и закачки не само са добре дошли в тази тема, а направо са задължителни!
« Последна редакция: 20-10-2010, 23:16:42 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #1 -: 15-10-2010, 23:15:54 »

Сърби ме, ама не знам 'де.  tooth
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #2 -: 15-10-2010, 23:17:55 »

не е важно де сърби, важното е да има някой с голяма чесалка да те почеша... ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #3 -: 15-10-2010, 23:25:08 »

Хахаха, знаех си, че ще влезнеш в тон.  :Content_4 - emotloader:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #4 -: 15-10-2010, 23:39:17 »

междудругото, тъй като съм единствената, дето съм прочела правилата на тая тема, се чудя как ще изпълняваме тая подточка, като вече ни го няма бутона :surpris_25::

ако темата се окаже интересна и подходяща, ще бъде преместена в отделна тема

Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #5 -: 15-10-2010, 23:43:52 »

А, и аз ги прочетох. Всичко чета, чета, чета.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #6 -: 16-10-2010, 08:29:41 »

Марулче а ти къде се изгуби толкова време? Сега в България ли си или в Турция? Липсваше ми твоя хумор! :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #7 -: 16-10-2010, 09:04:04 »

В Турция... Макар, че много често ни се иска да се преместим в България... Представа си нямате ква ни е културна, евтина и уредена държавата, и всъщност е рай за суровоядеца. Тук освен плодове и зеленчуци (надлежно набамкани с хормони), почти нищо сурово не мога да намеря, да не говорим за цените... Примери:

1 кг орехи - 35 лв,
1 кг суров лешник - 50лв... други сурови ядки не съм намерила... на пазара имаше бадеми в черупка, ама и те на невероятна цена, па и не ми се занимава да ги троша...

1 кг пшеница - 2 лв... това добре, ама абсолютно никви други зърнени няма, ръж, ечемик само на брашно намирам, киноа, амарант, такива работи никой никога не е чувал...

1 каничка кленов сироп (те са стандартни) - 40 лв, био-мио няма, то е само 1 вид така или иначе, а и не е нещо сурово,
медът е 20 лв буркан от по-хубавите видове...


та това е в общи линии... друго сурово няма... гледах био магазини онлайн, единственото което намерих е ръж, 2-3 лева беше, ма ся за 2 кила ръж да правя поръчка (за доставката ше земат поне 15) няма да стане... тук под био разбират био леща, био боб, био ориз, нещата дет си ги готвят...   а и био пшеница намерих 10лв/кг, да ти преседне направо... аз така или иначе съм се отказала да се мъча да суровоядствам, щото с това плачевно меню на 2рия ден съм се отказала... догодина ще се местим вероятно във вътрешността на Турция, там е много по-евтино и има повече избор... и аз не знам защо такава фрапираща разлика - миналата година за 3 марулки давах 50 стотинки, сега за 1 марулка 1.50... :surpris_22:

 :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #8 -: 16-10-2010, 09:15:46 »

Да наистина са много скъпи ядките. Ами плодовете и зеленчуците не са ли на приемливи цени? Не можеш ли да наблягаш на тях и да включваш по малко ядки? А пълнозърнест хляб не предлагат ли? Би ли описала примерно меню какво хапваш?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #9 -: 16-10-2010, 09:41:24 »

Плодовете и зеленчуците БЯХА на приемливи цени... сезонът им свърши и стана страшно и по пазарите :surpris_25: кило зеле е 1.60 или нещо такова... зимата това ше се яде, няма начин...

примерно меню по-добре да не давам, макар че може да си представите... сутрин почвам с плод, и оттам-нататък съм само веган... по принуда сме вегани вкъщи, на мен не ми се отразява толкова добре, но мъжът ми го направих веган от бивш месоядец, много добре му се отразява, качил е няколко кг (имаше нужда)... много лесно отказа и месо и всичко (вкл цигарите), даже един път комшийката донесе нещо като пица с месо в него, казах му да го яде ако иска, но той отказа, казва, че няма абсолютно никакво желание за месо вече...  :) но все пак аз много го глезя с готвени манджи, ако я карахме на сурови едва ли щеше да е толкова доволен :surpris_23: то аз не мога да суровоядствам, та той ли :surpris_25: ако можех да приготвя интересни сурови ястия може би и тях да ги хареса, знам ли...

хлябът ми е най-малкият проблем... тук хлябът ми се струва много по-качествен от българските, взимаме си разкошни царевичен или пълнозърнест хляб... но напоследък повечето аз си меся хляб за да е без мая... крекерчетата толкова ми липсват :surpris_25:
« Последна редакция: 16-10-2010, 09:46:34 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #10 -: 17-10-2010, 00:19:33 »

Марулче, не се коси. Ще се наредят нещата. Браво на мъжа ти. Веганството е първата голяма крачка. За мен. Суровоядството втората. Ще дойде и нейното време.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #11 -: 17-10-2010, 09:57:15 »

ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО!!!
В "Биг Брадър" са се пецнали! Митьо боцнал Пена!!!

П.П. Ми важно е!
П.П.2. (Простете ми, изтрещях  :-[ tooth :Content_4 - emotloader:)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #12 -: 17-10-2010, 09:59:16 »

кво беше тва биг брадър :-X
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #13 -: 17-10-2010, 10:07:11 »

хаха....аз си викам, кога почна това  tooth
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #14 -: 17-10-2010, 10:17:42 »

Хаха, не е почнало (засега, слава Богу!), просто исках да видя дали сте тук! tooth :whistling2 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #15 -: 17-10-2010, 10:35:39 »

Хаха, не е почнало (засега, слава Богу!), просто исках да видя дали сте тук! tooth :whistling2 - emotloader:
Тука сме, ама чакаме да почне Биг Брадър, че да се преместим  :Content_4 - emotloader: :Confus_3: O0
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #16 -: 17-10-2010, 19:04:53 »

ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО!!!
В "Биг Брадър" са се пецнали! Митьо боцнал Пена!!!

П.П. Ми важно е!
П.П.2. (Простете ми, изтрещях  :-[ tooth :Content_4 - emotloader:)
Пак ли го дават това?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #17 -: 17-10-2010, 20:36:35 »

Щом я е боцнал,значи всичко е ОК,ако нещо не може,тогава се обади да обсъдим. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #18 -: 18-10-2010, 09:37:16 »

ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО!!!
В "Биг Брадър" са се пецнали! Митьо боцнал Пена!!!

П.П. Ми важно е!
П.П.2. (Простете ми, изтрещях  :-[ tooth :Content_4 - emotloader:)
Пак ли го дават това?

Не го дават, спокойто - само се пошегувах! :whistling2 - emotloader:
П.П. Сега да не ме набиете, че съм ви докарала сърцетуп от ужас? :surpris_23: ;D
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема-чесалка 2
« Отговор #19 -: 19-10-2010, 21:29:32 »

Нямам си още дневник та затова пиша тука.
Към днешна дата от няколко месеца в менюто ми не е попадал животински продукт(а докога ще е така не зависи от мене).
Та днес гледам олиото доста гранясало защото майка ми го купила навремето на едро в трилитрови туби и си рекох "край - няма да ям олио докато не се появи нещо годно за трапезата". Което означава, че ми се очертават пости за неопределен период от време. Днес първи ден без мазнина (като изключа половин авокадо) - спрях да виждам замъглено с едното око. Когато пак се излъжа да добавя мазнина(няма да е скоро) ще гледам да осъзная дали е към по-добре или към по-лошо.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.